• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להפקיד 10,000 דולר במזומן בבנק?

בייניש

משתמש סולידי
דירוג
12
היי לכולם,
ההורים של בת הזוג שלי (ממעמד חלש יחסית) חסכו במשך המון שנים כסף כדי לתת לה כסף בתור מתנה לתחילת החיים שלנו אחרי החתונה שתבוא בקרוב. הם גרים באמריקה וכעת העבירו לה מעטפה עם 10,000 דולר במזומן. הם די old school ולא אוהבים להתעסק יותר מידי עם הבנקים, די דומה לתקופה שאנשים היו מחביאים כסף בבלטות של הרצפה ולכן הכסף נמסר במזומן.

אנחנו מנסים "להיפטר" מזה בצורה אחראית וכרגע מעוניינים ששיכנס לחשבון הבנק. עם זאת, עלו לי כמה שאלות:
1. האם זה סכום חשוד שמס הכנסה או הבנק יכולים לבדוק אותה לגביו?
2. במידה ולא, האם להכניס אותם לתוך חשבון מט"ח בבנק או להמיר לשקל?

אנחנו כבר מושקעים בשוק ההון עם סכום צנוע יחסית ודווקא את הכסף הזה הייתי רוצה להשאיר נזיל כרגע עד שנחליט להעביר חלק ממנו לתיק ההשקעות שלנו. לבנתיים, אשמח לדעת אם זה סבבה פשוט ללכת לבנק ולהפקיד את זה.

תודה

מבחינת מניעת הלבנת הון, בבנקים מחוייבים לדווח על הפקדות של מעל 50,000 ש"ח (או שווה ערך במטבע אחר).
בסכום שלכם הבנק עשוי לשאול למקור הכספים אבל אם מדובר בהפקדה חד פעמית ותראו שאתם לקראת חתונה, זה לא סכום חריג (אפשרות נוספת היא להמתין עם הפקדת הכסף עד לחתונה עצמה, ולהפקיד את הסכום יחד עם הצ'קים שיתקבלו - כך ברור שזה חלק ממתנת חתונה).

לגבי הפקדה - בנקים נוהגים לגבות עמלות גבוהות על הפקדת מט"ח מזומן. כנראה משתלם יותר להמיר את הסכום אצל חלפן (תחפשו אחד שנותן שער קרוב ככל הניתן ליציג), ולהפקיד שקלים.

אתם יכולים גם להשתמש במזומן שבידכם להוצאות השוטפות במשך כמה חודשים (סופר, מוסך, שכר דירה וכו').

הסכום הוא פחות מ 50K שקלים כך שזה לא אמור להוות בעיית הפקדת מזומן.
אבל לפעמים יש פקידי.ות בנק שמגדילים ראש ומתחילים לתחקר לצורך כסת"ח.
מה שאני מציע להפקיד 5K במזומן [דורש פגישה עם פקיד כי לא מקבלים מט"ח בדלפק].
אם יעבור חלק אז לאחר מכן הפקדה נוספת של 5K.
ואם הכוונה להשקיע בשקלים אז אולי כדאי לפרוט באקסנג' ולהפקיד שקלים.
בכל מקרה, לתעד שזו מתנת חתונה.

מבחינת מניעת הלבנת הון, בבנקים מחוייבים לדווח על הפקדות של מעל 50,000 ש"ח (או שווה ערך במטבע אחר).
בסכום שלכם הבנק עשוי לשאול למקור הכספים אבל אם מדובר בהפקדה חד פעמית ותראו שאתם לקראת חתונה, זה לא סכום חריג (אפשרות נוספת היא להמתין עם הפקדת הכסף עד לחתונה עצמה, ולהפקיד את הסכום יחד עם הצ'קים שיתקבלו - כך ברור שזה חלק ממתנת חתונה).

לגבי הפקדה - בנקים נוהגים לגבות עמלות גבוהות על הפקדת מט"ח מזומן. כנראה משתלם יותר להמיר את הסכום אצל חלפן (תחפשו אחד שנותן שער קרוב ככל הניתן ליציג), ולהפקיד שקלים.

אתם יכולים גם להשתמש במזומן שבידכם להוצאות השוטפות במשך כמה חודשים (סופר, מוסך, שכר דירה וכו').
קצת לא נוח לנו להחזיק סכום כזה במזומן בבית שלנו והחתונה עוד קצת פחות משנה, לכן נראה לי שנלך על הטיפ שלך ונחפש מישהו שימיר את הכסף לשקלים כדי להמיר בבנק.

ואם הכוונה להשקיע בשקלים אז אולי כדאי לפרוט באקסנג' ולהפקיד שקלים.
בכל מקרה, לתעד שזו מתנת חתונה.
סבבה, תודה רבה.

תודה לכם

היה לי מקרה דומה עם סכום יותר גדול ביורו. מצאתי קבוצה בפייסבוק של המרת מט"ח בין אנשים, והחלפתי עם מישהו את היורו בשקלים לפי המחיר באותו היום. לאחר מכן הפקדתי את השקלים בכספומט ופה נגמר הסיפור.

*לא ממליץ לקבוע עם זרים כדי להחליף כסף, רק מספר לך מה אני עשיתי. אתה יכול לחפש מישהו עם חברים משותפים ו\או לקבוע אצלך בבית וכו'.

קצת לא נוח לנו להחזיק סכום כזה במזומן בבית שלנו והחתונה עוד קצת פחות משנה, לכן נראה לי שנלך על הטיפ שלך ונחפש מישהו שימיר את הכסף לשקלים כדי להמיר בבנק.

סבבה, תודה רבה.

תודה לכם
דולר הוא מטבע פופולרי. אולי מישהו מחבריכם נוסע לחו"ל (לאו דווקא ארה"ב) וצריך מזומן. תוכלו להמיר בשער יציג, כך ששני הצדדים ירוויחו.

, והחלפתי עם מישהו את היורו בשקלים לפי המחיר באותו היום. לאחר מכן הפקדתי את השקלים בכספומט ופה נגמר הסיפור
אפשר גם להחליף בצ'יינג'/בנק הדואר.
אם אני זוכר נכון, יש סכום מקסימלי שניתן להמיר בלי תעודה מזהה (נראה לי 500 דולר) אז זה יכול לקחת כ-20 גיחות.

קצת לא נוח לנו להחזיק סכום כזה במזומן בבית שלנו והחתונה עוד קצת פחות משנה
אולי תשלמו על זה מקדמות לאולם האירועים? בעבור שמלת הכלה/חליפה לך? להוצאות חתונה נוספות (צלם, סלון כלה, אנא עארף)?
ככה גם הכסף יגיע למה שיועד לו וגם אולי תקבלו הנחת מזומן.

אולי תשלמו על זה מקדמות לאולם האירועים? בעבור שמלת הכלה/חליפה לך? להוצאות חתונה נוספות (צלם, סלון כלה, אנא עארף)?
ככה גם הכסף יגיע למה שיועד לו וגם אולי תקבלו הנחת מזומן.
רעיון יפה אבל כבר שילמנו מקדמה לפני שהגיע הסכום הזה :)

בסכום שלכם הבנק עשוי לשאול למקור הכספים
מעל 50K הבנק חייב לדווח, ללא שיקול דעת.

גם מתחת ל 50K הבנק חייב לדווח, במקרים בהם לפי מדיניות ניהול סיכונים הפנימית שלו, פעולה של לקוח נראית לו כפעולה בלתי רגילה. כלומר פעולה שלא תואמת לפרופיל הלקוח ופרופיל החשבון שהוגדר על ידי הבנק.

דוגמה טובה לפעולה בלתי רגילה. חשבון שמוגדר כחשבון שכירים, פתאום מתחיל לקבל הפקדות של עשרות אלפי שקלים במזומן, מחולקים להפקדות קטנות. זה דגל אדום קלאסי -

• פעילות בחשבון הנראית כי היא נועדה לעקוף את חובת הדיווח לפי גודל פעולה, כמו סדרה של הפקדות/משיכות בסכומים נמוכים במקצת ממה שנקבע בחובת הדיווח לפי גודל פעולה.

במקרה שלהם עדיף לא להתחכם, אלא לבקש פגישה בסניף - עדיף עם מנהל הסניף. להבהיר מראש את מקור הכספים. לתת תשובות לכל השאלות שישאל. וזהו, להכניס את הכספים "בדלת הראשית". סה"כ יש להם הסבר הגיוני לסכום ומקור הכספים.

הסיכון שאחרי 2-3 הפקדות, יקפוץ דגל אדום, וכאב ראש הביורקרטי שיתחיל אחריו, ממש לא שווה את זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C האם אפשר להפקיד בקרן השתלמות בתור מובטל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
שם משתמש בעייתי האם יש מינימום שמתחתיו המעסיק לא חייב להפקיד לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
י היכן הכי זול להפקיד/ לפדות צ׳ק אמריקאי מתוכנית הסיוע האמריקאית? צרכנות פיננסית 3
A האם כדאי להפקיד לפנסיה וקרן השתלמות כשכיר שהמעביד לא מפריש לו? צרכנות פיננסית 4
U קרן השתלמות - האם אני יכול להפקיד 6 שנים בפעם אחת ? שוק ההון 3
S עד לאיזה סכום ניתן להפקיד צ'ק ? אוף טופיק 3
C להפקיד בפנסיה המקיפה 6% או 7% צרכנות פיננסית 1
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
epk מתלבט כמה להפקיד לפנסיה וקה"ש בשנתי הראשונה כעצמאי צרכנות פיננסית 40
סולידי528 פנסיה 5K, לאן להפקיד את מה שמעל תקרת ההפקדה לפנסיה? צרכנות פיננסית 11
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Z האם ניתן להפקיד לפנסיה כספים מעל התקרה שייהנו רק מפטור מרווח הון? שוק ההון 4
N אי אפשר להפקיד משכורת בחשבון לאומי Total Digital??? צרכנות פיננסית 7
N האם ניתן להמשיך להפקיד בקרן השתלמות לאחר שהיא נפתחת? צרכנות פיננסית 8
O יש קרן פנסיה שלא מעלה את דמי הניהול למקסימום כשמפסיקים להפקיד? צרכנות פיננסית 6
ויטלי האם מותר\כדאי להפקיד לפנסיה מעבר לאחוז מקסימלי? צרכנות פיננסית 1
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
R הכנסות משכ"ד - האם ניתן להפקיד לפנסיה ולהנות מהטבות מס ? שוק ההון 7
A להפקיד לקופת גמל ולהעביר לפנסיה בשביל למזער דמי ניהול שוק ההון 38
ס קופת גמל צמודת מדד מבטיחת תשואה 4.5% - (מנורה יתר ג), האם עדיין ניתן להפקיד? צרכנות פיננסית 3
liranviper כיצד לאזן/להפקיד בצורה אופטימלית? שוק ההון 18
amit האם ניתן להמיר קרן פנסיה בקופת גמל IRA ? /להפקיד את כספי הפנסיה לקופ"ג IRA מראש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ט האם יש כלל אצבע להחזר משכנתא עבור כל 100,000 ש"ח עבור ריבית x ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
D קרן כספית החל מ 250,000 שוק ההון 1
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
R 1,300,000 ש"ח בעו"ש השקעה לטווח קצר שוק ההון 22
A המלצה לתמהיל משכנתא ע"ס 600,000 ש"ח נדל"ן 1
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C כלכליסט: דיסקונט לא יגבה ריבית על מינוס של עד 2,000 שקל פוסטים מאיכות נמוכה 30
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
סול 800,000 בעובר ושב. עזרו לי לעזור לאמא שלי שוק ההון 108
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
1337justme עיקול חשבון בנק על סכום של כ15,000 ש"ח אוף טופיק 18
E משכנתא: 100,000 ש"ח במתנה לבנק? צרכנות פיננסית 43

נושאים דומים

Back
למעלה