• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד לאזן/להפקיד בצורה אופטימלית?

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,803
שלום,

עברתי על הרבה פוסטים ומאמרים, ויש 2 עניינים שקשורים למנגנון הטכני של האיזון/הפקדה הרבעונית בתיק שלא הצלחתי להבין עם עצמי. אשמח לשמוע את דעתכם על הדרך האופטימלית לבצע את האיזון/הפקדה.

*הערה: בשלב זה, השאיפה היא שהאיזון יתבצע ע"י הפקדות בלבד על מנת לחסוך במס על המכירה. בהמשך כשהתיק יגדל, זה מן הסתם לא יהיה אפשרי יותר ואאלץ למכור גם על מנת לאזן.

1. אני מתכנן להפקיד לתיק מדי רבעון.
השאלה היא- איפה להחנות את הכספים שמצטברים עד למועד ההפקדה (אחת לרבעון)?
אני מעדיף לא להשאיר אותם בעו"ש, על מנת שתהיה הפרדה ברורה לייעוד שלהם. האפשרויות שחשבתי עליהן: להעביר אותם אל חשבון המסחר העצמאי ולהשאיר אותם שם כמזומן, קרן מק"מ, ואג"ח ל4 חודשים.

במועד האיזון, כאשר אני רואה שיש לי נכס שהפסיד, אני מעוניין למכור-לקנות אותו מחדש על מנת לייצר מגן מס (ממה שקראתי בפורום זה נקרא wash sale).
השאלות שלי הן:
2. כיצד לחשב באיזה סכום יש למכור כדי למקסם את מגן המס?
נניח שיש לי קרן שכשקניתי אותה כל המניות שלה עלו לי מליון ש"ח, ואילו כעת היא הן שוות 800 אלף ש"ח (ירדה ב- 20%). בעצם אם אני מוכר את הכל אז נוצר לי הפסד של 200 אש"ח.. אבל האם באמת זה אופטימלי למכור כל כך הרבה ואז לקנות הכל מחדש? כמובן שיש עמלות מכירה/קנייה.. אז כיצד ניתן לחשב את הסכום האופטימלי למכור?

3. כיצד אני מחשב את גובה ההפסד הנוכחי שלי?
למשל, אם קניתי עשר מניות ב200$, אחרי חודש קניתי עוד עשר ב100$, ואחרי עוד חודש מכרתי 15 מניות ב150$.
כיצד ניתן לחשב את הערל המקורי של ה15 מניות? הרי חלקן נקנו ב100$, חלקן ב200$ .. וזה עוד המקרה הקל.. אם הייתי מוכר רק 5 אז יכולתי עקרונית להחליט שאלו ה5 שקניתי ב100$ או ב200$?
קראתי שיש לבחור לפי FIFO, אבל על מנת שלא להסתבך עם הדוד סמי אני אודה לכם אם תוכלו לשפוך מנסיונכם.

המון תודה על העזרה, לירן

השאלה היא- איפה להחנות את הכספים שמצטברים עד למועד ההפקדה (אחת לרבעון)?
אני מכניס את היתרה מהמשכורת לפר"י ומעביר אותה אחת לרבעון לחשבון ההשקעות בחו"ל.
לא הייתי מתעסק עם אג"ח בחשבון הבנק שלך אם יש לך חשבון השקעות נפרד כי אם יש לך רווח אז גובים ממך מס במקור (ועמלות כמובן) ולא מזכים אותך אוטומטית.
אפקטיבית אתה מאבד את תשלום המס אפילו אם אתה לא חייב אותו עד להגשת הדו"ח למס הכנסה בסוף השנה (בהנחה ואתה באמת מגיש דו"ח).

במועד האיזון, כאשר אני רואה שיש לי נכס שהפסיד, אני מעוניין למכור-לקנות אותו מחדש על מנת לייצר מגן מס (ממה שקראתי בפורום זה נקרא wash sale).
תחשוב טוב אם אתה באמת רוצה לנקוט בשיטה שכזו.
כל פעולה שכזו כרוכה בעמלות שאתה משלם בטוח ולא בהכרח מגן המס יעזור לך במהלך השנים הקרובות.
כמו כן המיסוי שתצטרך לשלם בעתיד יגדל משמעותית ואני לא יודע לכמת עד כמה הדחיה הזו שווה את הטירחה והעלויות הכרוכות בכך.

תזכור גם שמגן מס נשמר ל-7 שנים לכל היותר - אם לא ניצלת אותו אז הוא הלך לפח אבל את העמלות שילמת.

אני אישית לא מוכר ניירות לצורך איזון אז אני לא יכול לספק מידע מועיל בנושא.

קראתי שיש לבחור לפי FIFO, אבל על מנת שלא להסתבך עם הדוד סמי אני אודה לכם אם תוכלו לשפוך מנסיונכם.
בהנחה ואתה לא אזרח אמריקאי אז את ה-IRS ממש לא מעניין מה אתה קונה ומוכר כי אתה לא משלם להם מס רווחי הון (אם אתה כן אזרח אמריקאי אז אסור לך לבצע מכירה וקנייה של אותו הנייר רק לצורך קבלת מגן מס).
מס ההכנסה בארץ עובד לפי שיטת FIFO ותשים לב שמס ההכנסה בארץ מדבר בשקלים ולא בדולרים.

לפי המקרה שלך יש לך:
* 10 מניות שעלו 200 דולר - תמיר את זה לשקלים לפי השער במועד הרכישה ותקבל עלות X.
* 10 מניות שעלו 100 דולר - תמיר את זה לשקלים לפי השער במועד הרכישה ותקבל עלות Y.
כעת אתה מוכר 15 מניות ב-150 דולר - תמיר את זה לשקלים לפי השער של היום.
10 מניות מחושבות לפי עלות X ו-5 מניות לפי עלות Y.

**עריכה**
ישנם דיווחים שניתן להכתיב למס הכנסה אילו מניות ספציפית מכרת אבל אתה צריך שבית ההשקעות/הברוקר שלך יספק לך מידע שבאמצעותו אתה יכול להוכיח זאת.
אם אין לך את המידע הזה אז מס הכנסה רוצה FIFO בלי לשבור את הראש.

לגבי שאלה 1 שלך -
אם משווים את הסיכון של קריסת הגופים שמנהלים את הכסף שלנו והסיכוי לראות אותו בחזרה, אז כסף מזומן בחשבון של ברוקר ישראלי הוא בערך האפשרות הגרועה ביותר שאני יכול להעלות על הדעת. הסיכוי שמישהו יחזיר לך אותו הוא מאד מאד קטן ביחס לאלטרנטיבות (בנק או ניירות ערך אצל ברוקר פרטי).

@daat99
לגבי פר"י - אתה עושה את זה כדי שתהיה הפרדה לוגית מהעו"ש?
בבנק הפועלים הריבית היא 0.010% .. זה אומר שעל כל מאה אלף ש"ח שיושבים בפר"י במשך שנה אתה תקבל 10 ש"ח בערך, אז נראה שזה דיי שקול למזומן.

לגבי העמלות- אתה צודק.. בגלל זה שאלתי איך אנשים כאן ניגשים לבעיה הזו (אם בכלל).
הדוגמא שנתתי היא קיצונית בכוונה.. אבל אם נסתכל על מספרים יותר ריאלים, אז אם בסבירות גבוהה אני אמכור בסכומים של עשרות אלפי שקלים במהלך שנה, למה לא ליצור מגן מס בסכום של כמה עשרות אלפי שקלים? אני מניח שהחסכון במס עולה על העמלות עד נקודה כלשהי. השאלה מה הנקודה הזו.. זאת מטרת השאלה :)

@גרהם
שים לב שמדובר בכסף שהצטבר במהלך רבעון אחד בלבד.. זה לא שאם בית ההשקעות יקרוס אני מאבד את כל הכסף שלי (או משהו קרוב). אז לא צריך להגזים במידת הסכנה. אבל תודה על הזווית.

* אם אתה קונה פעם ברבעון (3 חודשים), אז המזומן יחכה בחשבון חברת ההשקעות חודש וחצי בממוצע (חודשיים הפקדה ראשונה, חודש הפקדה שנייה, קנייה בהפקדה שלישית). אם זה סכום קטן מדי בשביל לבצע את הרכישה כל חודש מלכתחילה, אני חושב שזה סכום קטן מדי בשביל להתעסק בקניה/מכירה של אפיק שווה-מזומן אחר - התוספת תשואה שתקבל (אם היא בכלל עולה על עמלות הפעולה) תהיה זניחה לחלוטין.
* לגבי מכירה לצורך הכרה בהפסד - זה שיקול שאני עושה פעם בשנה, לקראת סוף שנת המס. אני אישית עושה זאת רק אם זה יקזז רווח הון קודם במהלך השנה שכבר שולם עליו מס. אם זה נייר נקוב בשקלים - אז חישוב גובה ההפסד פשוט יחסית. אם הוא נקוב המטח - זה טיפה יותר מסורבל לעשות חישוב מדויק, כי המס הוא ריאלי ושער המטבע משמש כמדד לצורך כך.

* אם אתה קונה פעם ברבעון (3 חודשים), אז המזומן יחכה בחשבון חברת ההשקעות חודש וחצי בממוצע (חודשיים הפקדה ראשונה, חודש הפקדה שנייה, קנייה בהפקדה שלישית). אם זה סכום קטן מדי בשביל לבצע את הרכישה כל חודש מלכתחילה, אני חושב שזה סכום קטן מדי בשביל להתעסק בקניה/מכירה של אפיק שווה-מזומן אחר - התוספת תשואה שתקבל (אם היא בכלל עולה על עמלות הפעולה) תהיה זניחה לחלוטין.
* לגבי מכירה לצורך הכרה בהפסד - זה שיקול שאני עושה פעם בשנה, לקראת סוף שנת המס. אני אישית עושה זאת רק אם זה יקזז רווח הון קודם במהלך השנה שכבר שולם עליו מס. אם זה נייר נקוב בשקלים - אז חישוב גובה ההפסד פשוט יחסית. אם הוא נקוב המטח - זה טיפה יותר מסורבל לעשות חישוב מדויק, כי המס הוא ריאלי ושער המטבע משמש כמדד לצורך כך.

תודה. מדובר בכ- 14 אש"ח מדי חודש, זה לא סכום כל כך קטן. בכל מקרה, אני חושב שהייתרון פה הוא בעיקר פסיכולוגי: ליצור מחיצה ברורה בין הכסף שמיועד לתיק ובין הכסף בעו"ש. כמו כן, אם אפשר להרוויח על זה קצת על הדרך שאני מסווג את הכסף הזה, אז למה לא ? :)

תודה על השיתוף לגבי המכירה בהפסד. אני רוצה לוודא שהבנתי מה שאתה אומר:
לקראת סוף שנת המס, אתה בודק האם יש לך נייר בהפסד, ואם כן ואתה רואה שאתה יכול לקזז מס ששילמת על מכירות ברווח אתה מוכר בהפסד כל מה שניתן עד שההפסד מגיע לגובה המס ששילמת ככל שניתן?

אם הבנתי אותך נכון, האם זה לא אומר שאתה מפספס בפוטנציה מגני מס על הפסדים שקרו במהלך שנת המס?

בלי קשר, אני חושב שזה רעיון טוב לשנות את מחזורי מועדי האיזון כך שהמועד האחרון יהיה קצת לפני סוף שנת המס.

אם זה סכום ההפקדה החודשי - אפשר בהחלט לשקול לרכוש להוסיף לתיק שלך כל חודש ולא לחכות רבעון (אתה מן הסתם צריך לעשות את השיקול מבחינת עלויות מסחר וכו'). גם במקרה האידיאלי, כרגע מק"מ למשל יתן לך סביב 0.1% שנתי, מה שמתתרגם ל-14 ש"ח בשנה לפני שכללת עלויות מסחר ואת הצורך להתעסק בזה. אגב, אם תחזיק אותו בחשבון עו"ש בבנק איגוד ("חשבון הפוך", תודה @yossik ...), תקבל עליו 3% ריבית עד לתקרה מסוימת.

לקראת סוף שנת המס, אתה בודק האם יש לך נייר בהפסד, ואם כן ואתה רואה שאתה יכול לקזז מס ששילמת על מכירות ברווח אתה מוכר בהפסד כל מה שניתן עד שההפסד מגיע לגובה המס ששילמת ככל שניתן?
כן. ספציפית פעולות מכירה במהלך השנה יש לי מעט, אני מאזן ע"י קנייה. אבל יכול להיות רווח הון מדיבידנדים למשל.
עריכה: עד שגובה המיסים (לו היה זה רווח) על ההפסד מתקזז עם המס ששילמי.

אם הבנתי אותך נכון, האם זה לא אומר שאתה מפספס בפוטנציה מגני מס על הפסדים שקרו במהלך שנת המס?
למגן מס אין הרבה ערך אם הוא לא מתקזז מול רווח הון ששולם עליו מס - אפשר רק להעביר אותו לשנים הבאות. אני מעדיף לא לעשות יותר מדי פעולות מסחר באופן כללי, ובפרט לשלם את העמלות מסחר + spread הלוך חזור (קניה/מכירה), אלא אם זה מקזז לי רווחי הון לא זניחים שמוסו באותה שנה.

נערך לאחרונה ב:
אם זה סכום ההפקדה החודשי - אפשר בהחלט לשקול לרכוש להוסיף לתיק שלך כל חודש ולא לחכות רבעון (אתה מן הסתם צריך לעשות את השיקול מבחינת עלויות מסחר וכו')
לחשב את עלויות המסחר זה קל. אבל אל מה בדיוק אני משווה את זה כדי לקבל את ההחלטה האם כדאי להפקיד מדי חודש או מדי רבעון?
מבחינת עלויות מסחר- הן עוברות את עמלת המינימום, ועמלות הקנייה הן באחוזים, כך שזה לא נראה לי בכלל משנה לעמלות שלי אם אני קונה אחת לחודש או אחת לרבעון או אחת לשנה. אני מפספס משהו?

למגן מס אין הרבה ערך אם הוא לא מתקזז מול רווח הון ששולם עליו מס - אפשר רק להעביר אותו לשנים הבאות
למה אין להעברה לשנה הבאה הרבה ערך?

• אהבתי
Reactions: ogi
אם אתה עובר את המינימום - למה לא לקנות את הניירות הרלוונטיים כל חודש? אני קונה כל חודש, לרוב נייר אחד, את זה שהכי רחוק מלמטה מהאיזון האידיאלי.

למה אין להעברה לשנה הבאה הרבה ערך?
יש כמובן, אולי לא ניסוח לא מאוד טוב שלי. אני בד"כ לא מנסה לממש הפסדים שלא יתקזזו באותה השנה.
עם זאת, היו לי הפסדים בשנים קודמות בעבר שאכן גררתי שנים קדימה עד שהתקזזו מול רווחי הון מאוחרים יותר - אז כמובן שיש להם ערך.

אם אתה עובר את המינימום - למה לא לקנות את הניירות הרלוונטיים כל חודש?

טוב נראה שבגלל חוסר נסיון במחירי מניות, לא הבנתי את המשמעות של העמלות.

אני נכנסתי עכשיו לדף של VANGUARD ואני רואה שעלות מניה אחת של VTI למשל זה בערך 100$.

זה אומר שגם אם הייתי קונה אך ורק את הקרן הזו בכל ה14 אש"ח, אז הייתי יכול לקנות רק 140 מניות, ולכן העמלות היו רק 1.4$ (כי זה סנט למניה). נראה שאני ממש רחוק מהמינימום (10$ בIBI). אפילו אם אני עושה את זה אחת לרבעון אני לא מגיע למינימום שלהם וצריך לשלם את ה10$. עושה רושם שה"סנט" למניה זה עבודה בעיניים ל95% מהאנשים שבכלל לא מגיעים למינימום שלהם.
ושוב- אם אני מפספס פה משהו אשמח אם אתוקן.

עריכה: עכשיו קלטתי שזה 100$ ואני מפקיד בשקלים. כלומר אני יכול לקנות רק 35 מניות שהן 0.35$. אז אני אפילו רחוק עוד יותר מהמינימום.

(זה יותר קרוב ל-35 מניות, כי יש גם המרה לדולר בדרך)

שים לב שלא חייבים לחכות לסכום שיעבור את המינימום.
ממליץ לך לחשוב על העמלה שתשלם על הפעולה במונחים של אחוזים מהסכום שאתה משקיע (סביבות 0.28% במקרה הזה) ולשקול אם עדיף לך לשלם את העמלה או לחכות (ולהסתכן באבדן תשואה אלטרנטיבית).
במקרה הזה למשל, אם תקנה פעם בחודשיים, מה שיכפיל את סכום הקנייה, העמלה תרד ל-0.14% מהסכום - ותזכור שזו גם עלות חד-פעמית.

תודה רבה על התגובות המפורטות יבגני.

אני חושב שאני אשאר עם האסטרטגיה המקורית שלי להפקיד אחת לרבעון. אני מרגיש שיש פה יתרון פסיכולוגי שאני כמעט ולא מתעסק כך עם התיק, ועוזב אותו לנפשו. ההבדלים בעמלות/תשואות לא נראים לי משמעותיים (אם מישהו חושב אחרת, אני אשמח לשמוע כמובן).

את הכספים בינתיים אני אשים בפר"י - על מנת להפריד אותם מהעו"ש.

יש רק דבר אחד שלא הבנתי לגבי המגן מס. אם בכל מקרה לא אגיע למינימום ובעצם אשלם עמלה קבועה של 10$, אז מה יש לי להפסיד מלמכור ואז שוב לקנות את הנ"ע שהפסידו? הרי בכל מקרה לא אשלם יותר עמלה, אבל כן אקבל מגן מס פוטנציאלי..

עריכה: חשבתי על זה שוב והבנתי שבעצם זה כן יהיה יותר עמלות.. משום שה10$ יהיו פעם אחת למכירה ופעם נוספת לקניה. באופן כללי, האם ה10$ הם פר נ"ע או פר סט של פעולות קניה/מכירה ?

האם ה10$ הם פר נ"ע או פר סט של פעולות קניה/מכירה ?
פר פעולה בודדת (קניה/מכירה)

את הכספים בינתיים אני אשים בפר"י - על מנת להפריד אותם מהעו"ש.
אני נוטה להעביר אותם לחשבון השקעות בכל מקרה (גם אם הם יישבו שם כמזומן), אבל זה כבר עניין של העדפה אישית

תודה רבה יבגני.

אני אשמח לשמוע מעוד חברי פורום על אסטרטגית מגן המס שלהם (אם קיימת בכלל), וכיצד הם מנהלים את הכסף שנצבר עד למועד ההפקדה. זה עוזר מאוד

@daat99
לגבי פר"י - אתה עושה את זה כדי שתהיה הפרדה לוגית מהעו"ש?
בעיקר אבל באופן כללי אני מעדיף להשאיר פחות משקל זמין בעו"ש ואת הכל סוגר בפר"י.
כשאני מעביר כספים לחו"ל אני מרוקן את הפר"י ומשאיר כאלף ש"ח למקרה "חירום" (מקרי חירום יותר רציניים יטופלו בדרכים אחרות).

אני נותן למזומן להצתבר ועושה עימו משהו כשהשוק קורא לי (כמו בימים אלו או כמו שהיה בספטמבר).
לא נראה לי מהותית שונה מלהשקיע לפי תאריך נקוב מראש וכן נותן לי גמישות קלה לנצל מזומן כשיש ירידות.
עוד לא ביצעתי איזון של תיק עי מכירה. מעדיף להמנע מזה ולמכור רק אם תהיה חריגה חמורה (עשרות אחוזים) מהמשקל המיועד של כל פלח.

האם זה שאני סוחר בנ"ע אמריקאיות (VTI+VXUS) אומר שאני צריך לפעול עפ"י הדין האמריקאי ואסור לי למכור+לקנות בלי לחכות חודש (Wash Sale), בהתחשב בכך שאני סוחר בנ"ע דרך חשבון מסחר ישראלי?

כי אם אסור לי, אז בעצם האסטרטגיה של @Yevgeny רלוונטית רק לאפיק האג"ח, כי כל השאר זה קרנות אמריקאיות. אצלי.

האם זה שאני סוחר בנ"ע אמריקאיות (VTI+VXUS) אומר שאני צריך לפעול עפ"י הדין האמריקאי ואסור לי למכור+לקנות בלי לחכות חודש (Wash Sale), בהתחשב בכך שאני סוחר בנ"ע דרך חשבון מסחר ישראלי?
המגבלות הללו הן לגבי דיווח רווחי הון ל-IRS האמריקאי ורלוונטי רק לאזרחים אמריקאים.
אם אתה לא אזרח אמריקאי אז זה לא רלוונטי אליך כי אתה לא משלם ל-IRS מס רווחי הון בכלל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע איך "לאזן" בין שני ETFים משלימים? שוק ההון 8
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
ד בן 35 שנכנס באיחור למשחק, אבל עם סכום יחסית משמעותי כדי לאזן את השנים האובדות שוק ההון 42
K כל כמה זמן ETF חייב לאזן מחדש שוק ההון 9
Leo זמן לאזן את התיק שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C האם אפשר להפקיד בקרן השתלמות בתור מובטל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
שם משתמש בעייתי האם יש מינימום שמתחתיו המעסיק לא חייב להפקיד לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
י היכן הכי זול להפקיד/ לפדות צ׳ק אמריקאי מתוכנית הסיוע האמריקאית? צרכנות פיננסית 3
בייניש איך להפקיד 10,000 דולר במזומן בבנק? צרכנות פיננסית 9
A האם כדאי להפקיד לפנסיה וקרן השתלמות כשכיר שהמעביד לא מפריש לו? צרכנות פיננסית 4
U קרן השתלמות - האם אני יכול להפקיד 6 שנים בפעם אחת ? שוק ההון 3
S עד לאיזה סכום ניתן להפקיד צ'ק ? אוף טופיק 3
C להפקיד בפנסיה המקיפה 6% או 7% צרכנות פיננסית 1
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
epk מתלבט כמה להפקיד לפנסיה וקה"ש בשנתי הראשונה כעצמאי צרכנות פיננסית 40
סולידי528 פנסיה 5K, לאן להפקיד את מה שמעל תקרת ההפקדה לפנסיה? צרכנות פיננסית 11
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Z האם ניתן להפקיד לפנסיה כספים מעל התקרה שייהנו רק מפטור מרווח הון? שוק ההון 4
N אי אפשר להפקיד משכורת בחשבון לאומי Total Digital??? צרכנות פיננסית 7
N האם ניתן להמשיך להפקיד בקרן השתלמות לאחר שהיא נפתחת? צרכנות פיננסית 8
O יש קרן פנסיה שלא מעלה את דמי הניהול למקסימום כשמפסיקים להפקיד? צרכנות פיננסית 6
ויטלי האם מותר\כדאי להפקיד לפנסיה מעבר לאחוז מקסימלי? צרכנות פיננסית 1
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
R הכנסות משכ"ד - האם ניתן להפקיד לפנסיה ולהנות מהטבות מס ? שוק ההון 7
A להפקיד לקופת גמל ולהעביר לפנסיה בשביל למזער דמי ניהול שוק ההון 38
ס קופת גמל צמודת מדד מבטיחת תשואה 4.5% - (מנורה יתר ג), האם עדיין ניתן להפקיד? צרכנות פיננסית 3
amit האם ניתן להמיר קרן פנסיה בקופת גמל IRA ? /להפקיד את כספי הפנסיה לקופ"ג IRA מראש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2

נושאים דומים

Back
למעלה