• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסכם שכירות - מה לוודא כדי לא להדפק?

unrealx

משתמש בכיר
דירוג
595
עובר לגור בשכירות בפעם הראשונה ונשלח אליי חוזה, אשמח לדעת מה כדאי לבדוק ולמה לשים לב.

תודה לעוזרים

1. מה קורה אם אחד הצדדים מחליט לשבור את החוזה - תקופת התראה, מציאת שוכרים חליפיים וכו'.
2. אם אתה נדרש להחזיר דירה מסויידת תוודא שאתה מקבל דירה מסויידת.
3. לוודא שתכולת הדירה תואמת את החוזה.
4. לציין את חובת בעל הדירה לבצע תיקונים בדוד, רטיבות, נזילות, חשמל, מזגן במקרה תקלה.
לציין בחוזה ליקויים שמצאת לפני הכניסה (למשל שריטות על הדלת, תריסים שבורים).

אישית, לא הייתי חותם על חוזה שמבקש סיוד/צביעה בעזיבה, זה בלאי טבעי. כמו כן, אם יש סעיף של ביטול חד צדדי, צריך להבהיר לבעל הדירה שלפי החוק, הוא צריך להיות להיות הדדי.

בגדול, אופן התגובה לבקשה לשינויים בחוזה (גם אם הם מסורבים) היא מבחן טוב לדעתי לאיזה בנאדם מדובר, ואם אתה רוצה לחתום מולו על חוזה.

לוודא מהם התשלומים הנוספים ושהם יהיו רק מה שמשכיר יכול לדרוש
חפש באתר כל זכות

אישית, לא הייתי חותם על חוזה שמבקש סיוד/צביעה בעזיבה, זה בלאי טבעי.
ממה שאני מכיר - יש משכירים שאצלם השוכר מקבל דירה מוזנחת, צובע בכניסה ומשאיר את הדירה כמו שהיא כשהוא יוצא, ויש משכירים שהשוכר מקבל את הדירה צבועה, וצובע אותה כשהוא יוצא.
בדרך כלל זה אחד מהשניים...

ממה שאני מכיר - יש משכירים שאצלם השוכר מקבל דירה מוזנחת, צובע בכניסה ומשאיר את הדירה כמו שהיא כשהוא יוצא, ויש משכירים שהשוכר מקבל את הדירה צבועה, וצובע אותה כשהוא יוצא.
בדרך כלל זה אחד מהשניים...
אם הדייר לקח בחשבון במחיר את זה שהדירה מוזנחת כשהוא נכנס אליה, ומוכן להשקיע בה בצביעה\סיוד, זה סביר, אבל לחייב אותו לבצע זאת בחוזה, זה כבר לא לעניין.
זה סוג של שיטת מצליח, והייתי מבקש לבטל סעיף כזה במידה והוא מופיע.

אני מניח שאם מדובר בדירה באיזור מבוקש בת"א, רוב השוכרים יסכימו לכל דרישה הזויה ודרקונית של בעל הדירה, ויהיו מוכנים 'לספוג' את זה, אבל לדעתי זו דרישה ממש חצופה.

אם הדייר לקח בחשבון במחיר את זה שהדירה מוזנחת כשהוא נכנס אליה, ומוכן להשקיע בה בצביעה\סיוד, זה סביר, אבל לחייב אותו לבצע זאת בחוזה, זה כבר לא לעניין.
זה סוג של שיטת מצליח, והייתי מבקש לבטל סעיף כזה במידה והוא מופיע.

אני מניח שאם מדובר בדירה באיזור מבוקש בת"א, רוב השוכרים יסכימו לכל דרישה הזויה ודרקונית של בעל הדירה, ויהיו מוכנים 'לספוג' את זה, אבל לדעתי זו דרישה ממש חצופה.
לא חסר דברים הזויים בת״א(כמו דמי תיווך על חשבון השוכר, דמי שיריון תור בלראות את הדירה). יש ביקוש מטורף לדירות בתא וכל עוד יש כאלו המוכנים לתת יד לביזיון הזה זה ימשיך.
חבר קרוב היה מוכן לשלם דמי שכירות של חודשיים למתווך רק כדי למצוא דירה לטעמו, לך תבין…

לא חסר דברים הזויים בת״א(כמו דמי תיווך על חשבון השוכר, דמי שיריון תור בלראות את הדירה). יש ביקוש מטורף לדירות בתא וכל עוד יש כאלו המוכנים לתת יד לביזיון הזה זה ימשיך.
כן, שמעתי סיפורים דומים, גם יש דיירים שלא מעבירים פרטים אלא אם אתה קונה מהם את הריהוט המעאפן שלהם ועוד זבל שהם לא רוצים לפנות במחיר מופקע.

חבר קרוב היה מוכן לשלם דמי שכירות של חודשיים למתווך רק כדי למצוא דירה לטעמו, לך תבין…
נשמע קצת מיותר, כמה כבר קשה להיכנס ליד2/להגדיר לדורון איזה דירה אתה מחפש?
חוץ מזה שלא הייתי סומך על מתווך שימצא בדיוק את מה שאני רוצה, ויעשה זאת במחיר אופטימלי עבורי, ולא כזה שימקסם את דמי התיווך שלו.

באמת זה היתרון של אלו שנותנים לשוכר לצבוע בכניסה - זו החלטה של כל שוכר שנכנס אם להשקיע או לגור בדירה כפי שהיא.

אבל דייר שנכנס ומוצא דירה צבועה, במקום להתלהב ולקחת אותה במחיר גבוה יותר, פשוט שיזכור שהוא יצטרך לצבוע ביציאה.

במידת האפשר, לוודא שלפי הסכם פוליסת ביטוח המבנה שלו עם חברת הביטוח, חברת הביטוח לא יכולה לחזור אל השוכר במקרה שהיא משלמת פיצויים למשכיר בגין מקרה ביטוחי (סעיף ויתור על זכות שיבוב).

לא מייעץ וכו'

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
סול מי שעצמאי חייב - חייב - הסכם ממון אוף טופיק 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
ישראלי מצוי מחיר למשתכן - דירה מלפני הנישואים + הסכם ממון והפרדת רכוש נדל"ן 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
A בדיקה של חברה יזמית והשלכות חתימה על הסכם פינוי בינוי נדל"ן 17
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M הסכם ממון - התלבטיות אוף טופיק 277
E שאלה בקשר לפרטי הסכם פתיחת חשבון מסחר בIBI. שוק ההון 3
Y הסכם שיתוף ברכישת מגרשים נדל"ן 2
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
S הסכם תיווך נדל"ן 3
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 4
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 18
לא חשוב שמות מקור לבירור המשמעויות של הסכם פשרה בתאונות דרכים? אוף טופיק 4
ב חוזה שכירות לטווח ארוך נדל"ן 72
ז שכירות בזמן מלחמה נדל"ן 7
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
A תשלום שכירות בהעברה בנקאית כשיש ש'קים לבטחון נדל"ן 15
T שכירות - תשלומים רטרו נדל"ן 20
3 הגיוני לא להתמקח על דמי שכירות? נדל"ן 10
A שאלות על שכירות רוכשת נדל"ן 17
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
מ ערבות עבור חוזה שכירות נדל"ן 6
Fitch מה בעצם האחריות שמוטלת על מי שרשום בחוזה שכירות? נדל"ן 16
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
P הכנסות שכירות פטורות - האם משפיעות על חישובי מס אחרים? נדל"ן 12
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
K האם חוזה שכירות חוקי ? נדל"ן 15
ה חוזה שכירות - דגשים נדל"ן 32
ש מסלולי מס על שכירות נדל"ן 10
ה תשלום שכירות במזומן נדל"ן 3
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
M דמי שכירות מנכס בארהב - חייב במס? מיסים 3
N דגשים בחוזה שכירות לדירה שמיועדת למכירה בעתיד נדל"ן 3
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
unrealx תשלומי שכירות רק במזומן נדל"ן 28
N שכירות וקניית דירה או קנייה לצורך מגורים נדל"ן 14
N גלגול רווחי שכירות נדל"ן 14
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
4 איך לבקש שכירות מדודה שלי אוף טופיק 64

נושאים דומים

Back
למעלה