• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך הצלחתם לעבור דירה בלי לרושש את הכיס?

FishyPhillis

משתמש סולידי
דירוג
21
היי לכולם, אני עובר שבוע הבא מדירה שכורה (שותפים), לדירה שכורה משל עצמי.

אני בן 23, פעם ראשונה שלי שאני עובר לגור לבד, אין לי שום רהיטים, וזה אומר שאצטרך להשיג הכל לבד (הדירה ריקה), וזאת הוצאה רצינית.

אני מאוד בדילמה אם להשיג הכל באגורה, אני טיפוס יחסית קמצן חסכן, ולכן קשה לי מאוד אפילו לקנות רהיט אחד יד ראשונה.
גם דברים מאוד אישיים כמו מזרן, עולים צפונה מ3 אלף.

אני מדבר על כל מה שגדול: מיטה, מקרר, מכונת כביסה, ארון, ספה, שידה, שולחן עבודה וכו׳, הסכומים האלה יד ראשונה יהיו אסטרונומיים, ואני גם ככה מרגיש רע בגלל שכר הדירה המוגדל.

הפחד הוא שהרהיטים שנמסרים באגורה בדרך ישנים מאוד ועלולים להגיע עם פגמים כאלה ואחרים, בסופו של דבר זה גם יכול להיות מעיק לחיות בבית מתפרק, וגם אולי בסוף זה יעלה לי יותר ההתעסקות במידה ואצטרך להחליף רהיט, למצוא מובילים פעמיים וכו׳.

מה דעתכם? אגורה? יד 2? איך הצלחתם לעבור דירה בלי לרושש את הכיס?

נערך לאחרונה ב:
כשהתחתנו ניסינו למצוא רהיטים באגורה וגם הצלחנו אבל בדיעבד בהתחשב בכמות הזמן שבזבזנו על זה (מארב במשך כמה שבועות כדי "לתפוס") ובאיכות של חלק מהדברים שקיבלנו ככלל אני לא ממליץ.
כמובן אם יש איזה קרוב משפחה או חברים של ההורים וכו' שמוסרים זה מצויין. אם אתה מודיע כמה חודשים (או אפילו שבועות אם זה בפסח/יולי-אוגוסט) מראש שאתה מחפש אתה מגדיל את הסיכויים שיפנו אליך אם ישמעו/ישפצו.

ביד2 יש לך מבחר די גדול במחירים (גם) מאוד נמוכים. כדאי רק לבוא מוכן נפשית כשרואים את השולחן/ארון לבדוק את המוצר ולהגיד לא, אם צריך.

נערך לאחרונה ב:
כשהתחתנו ניסינו למצוא רהיטים באגורה וגם הצלחנו אבל בדיעבד בהתחשב בכמות הזמן שבזבזנו על זה (מארב במשך כמה שבועות כדי "לתפוס") ובאיכות של חלק מהדברים שקיבלנו אני לא ממליץ.
ביד2 יש לך מבחר די גדול במחירים (גם) מאוד נמוכים. כדאי רק לבוא מוכן נפשית כשרואים את השולחן/ארון לבדוק את המוצר ולהגיד לא, אם צריך.
הרגשתי את אותה תחושה של ״מערב״ כשחיפשתי דירה, השוק נוראי כלפי השוכרים, אבל לעומת זאת באגורה אני רואה למעלה מ1000 מיטות מוצעות למסירה, אתה חושב שהאיכות של כולן נוראית? כנ״ל לגבי מקררים ושאר הרהיטים

הרגשתי את אותה תחושה של ״מערב״ כשחיפשתי דירה, השוק נוראי כלפי השוכרים, אבל לעומת זאת באגורה אני רואה למעלה מ1000 מיטות מוצעות למסירה, אתה חושב שהאיכות של כולן נוראית? כנ״ל לגבי מקררים ושאר הרהיטים
ממה שאני זוכר יש דברים שיש בהם אינפלציה (ספות כשאני בדקתי) ויש דברים שיש עליהם תחרות (שולחן וכסאות).
ודאי יש הרבה במצב טוב ולעיתים מציאות של ממש. אולי הייתי צריך להדגיש את ה

ככלל אני לא ממליץ

כדאי גם לחשוב על דברים ששווה לקנות ולהשקיע באופן חד פעמי אם בגלל שמחזיקים הרבה זמן או בתחומים שאתה מחפש משהו מסוים.
מזרונים לדוגמה זה משהו שמשפיע אצל רוב האנשים באופן דרמטי על איכות החיים ומחזיק הרבה מאוד שנים

יש לי ניסיון טוב עם אגורה (ספות, תנור, מקרר ועוד). זה מאוד נוח למי שעובר הרבה דירות.

עוד משהו ששווה לעשות זה להירשם לקבוצות פייסבוק מקומיות ולראות אם מוסרים דברים.

אפשר גם לפרסם בפייסבוק / משפחה / חברים שאתה עובר דירה ומחפש שולחן, מיטה וכו'

זה עשוי להרגיש טיפה לא נעים בהתחלה אבל הניסיון שלי הוא שרוב האנשים מאושרים להיפטר מעודף החפתים שצברו כך שזה מצב של win win. אתה תופתע איזה דברים יגיעו אליך ברגע שכולם ידעו מה אתה מחפש.

טיפ לדירות הבאות שתעבור אליהן: לחפש דירה מרוהטת קומפלט (או לפחות עם חלק מהריהוט), זה יחסוך לך הרבה כסף, זמן ואנרגיה בכל מה שקשור להובלה, קניה\מציאת ריהוט וכו'.

העובדה שאתה צריך לקנות ציוד, אומרת שבעתיד תרצה לעבור איתו לדירה אחרת (או למכור לדייר שנכנס במקומך אם אתה גר באיזר מבוקש), מה שמוסיף עוד עלויות וחבל. כבר קרה לי שהשארתי ציוד בדירה. זה לא כיף אבל לפעמים זה המצב שנוצר, מסיבות כאלה ואחרות.

מה שחשוב עכשיו זה להתמקד בדברים כמו מקרר ומיטה. אלה הדברים היותר בסיסיים (במקום מכונת כביסה אתה יכול בינתיים לכבס במכבסה ציבורית).
אחר כך תשיג את השאר.

אם הייתי צריך לעשות את זה כנראה הייתי בודק מי התחדש או רוצה להתחדש ורוצה להיפטר מהדברים הישנים שלו.
יש המון אנשים כאלה שרק רוצים למסור לך את הדברים שלהם בחינם או במחיר זול מאוד כי זה תופס להם מקום בבית וזה לא בסטנדרט שלהם כבר.
לדעתי אם אתה מחפש רק משהו פונקציונאלי אז אתה לא צריך לשלם על זה כלום אבל אתה כנראה צריך להכיר את האנשים הנכונים או לגור במקום הנכון וכמובן להיות עם רכב מספיק גדול, אם יש לך גם יכולת תיקון אז יש אנשים שעושים מזה עסק.

אני מדבר על כל מה שגדול: מיטה, מקרר, מכונת כביסה, ארון, ספה, שידה, שולחן עבודה

מיטה - בסיס עץ פשוט ב 400-450 ש"ח (תבקש שישים קורה גם באמצע המיטה).
מזרן - תלוי כמה זה חשוב לך. לי זה חשוב והשקעתי 4,000 שח. מניח שיש בהרבה יותר זול ואפילו להשיג בחינם.

מקרר סטודנטים - 800-900 ש"ח

שידה ושולחן עבודה נשמע כמו משהו שאפשר להשיג בקלות בחינם או ביד 2 בממש זול.

מכונת כביסה - לא יודע

כדאי גם לחשוב על דברים ששווה לקנות ולהשקיע באופן חד פעמי אם בגלל שמחזיקים הרבה זמן או בתחומים שאתה מחפש משהו מסוים.
מזרונים לדוגמה זה משהו שמשפיע אצל רוב האנשים באופן דרמטי על איכות החיים ומחזיק הרבה מאוד שנים
מסכים, מזרון זה הדבר היחיד שחשבתי לקנות חדש, עד שראיתי את המחירים, תעשיית המזרונים בארץ זה פשוט מרמה אחת גדולה.
יש לי ניסיון טוב עם אגורה (ספות, תנור, מקרר ועוד). זה מאוד נוח למי שעובר הרבה דירות.

עוד משהו ששווה לעשות זה להירשם לקבוצות פייסבוק מקומיות ולראות אם מוסרים דברים.

אפשר גם לפרסם בפייסבוק / משפחה / חברים שאתה עובר דירה ומחפש שולחן, מיטה וכו'

זה עשוי להרגיש טיפה לא נעים בהתחלה אבל הניסיון שלי הוא שרוב האנשים מאושרים להיפטר מעודף החפתים שצברו כך שזה מצב של win win. אתה תופתע איזה דברים יגיעו אליך ברגע שכולם ידעו מה אתה מחפש.
אני בכיף אבדוק בפייסבוק, אין לי כמעט בכלל משפחה ומעגל מכרים מצומצם, אז זה פחות אופציה.
מקרר סטודנטים - 800-900 ש"ח
מקרר מצאתי גם באגורה בחינם, יש שם מלא מקררים גדולים וקטנים, על רובם רשום שהם עובדים מצויין.

אחד הפחדים שלי זה לעלות את רמת החיים שלי בהתאם לרמת ההכנסה, בעצם להכנס לgolden shackles,
יש אנשים במקום בו אני עובד שמוציאים 10k בחודש רק על שכר דירה. מרגיש לי שאם אקנה ריהוט טוב, אם באמת אשקיע באיך שאני חי, יהיה לי קשה משמעותית לרדת מרמת החיים שלי בעתיד, ובעצם אתקע עם הוצאות מוגדלות.

מיטה - בסיס עץ פשוט ב 400-450 ש"ח (תבקש שישים קורה גם באמצע המיטה).
מיטה במחיר הזה יש חדשות באיקאה יש כאן ויש בעוד מקומות -- לא ממליץ לא מכיר
שולחן וכיסאות מצאנו שבורים ברחוב ותיקנו.
בעבר היותר רחוק מצאנו ברחוב מכונת כביסה שתיקנו.
קיבלנו ריהוט גם מההורים ומחברים - אנשים שמחים שמישהו משתמש.
בהצלחה.

מזרון זה הדבר היחיד שחשבתי לקנות חדש, עד שראיתי את המחירים, תעשיית המזרונים בארץ זה פשוט מרמה אחת גדולה.
מזרן תמיד לקנות חדש, אלא אם אתה לוקח את המזרן שלך מהבית. אין לך מושג איזה ג'יפה נספגה במזרן משומש.
לגבי מחירים - בזאפ אני רואה מזרנים זוגיים החל מ-300 ש"ח. אני באופן אישי מעולם לא קניתי מזרן יקר מאלף (ואני מבוגרת).
לגבי שאר הדברים - עזוב את אגורה, סתם בילבול מוח. תבדוק עם חברים שרוצים להיפטר מחפצים, ותגיד להורים שלך לבדוק עם החברים שלהם. אם יש גם ווטצאפ של הבניין שאתה גר בו עכשיו (או שכונתי), זה מקום טוב לשאול. כל השאר אפשר ביד2 או מרקטפלייס. לגבי דברים קטנים כמו כלי בישול ואוכל - אם אין להורים שלך ספיירים להעביר לך אז תקנה קצת.
ולא צריך להתארגן על הכל בבת אחת. כמו שאמרו מעלי, אתה עוד תחליף דירות כמה פעמים אז כדאי להיות מינימליסטים. מזרן, מקרר לא גדול, כיריים וכמה כלי אוכל.

תהיה מינימליסט.
אנשים אוגרים מלא דברים שהם לא משתמשים בהם. מעבר לכסף שתחסוך זה גם יחסוך לך ים זמן ואנרגיה במעברים עתידיים.

מסכים, מזרון זה הדבר היחיד שחשבתי לקנות חדש, עד שראיתי את המחירים, תעשיית המזרונים בארץ זה פשוט מרמה אחת גדולה
לפני כמה שבועות קניתי מזרון חדש של פולירון בפחות מ 2000שח, בנתיים מרוצה ממנו מאוד.

לפולירון יש את חנות המפעל בזיקים, יש שם מזרונים מעודפים במחירי מציאה.
כיוןן שזה מעודפים אז אין אחריות על המזרון
אם יש לך רכב אז אפילו לא תצטרך לשלם על הובלה- תוכל לבקש שהם יקשרו לך אותו לגג הרכב

מרגיש לי שאם אקנה ריהוט טוב, אם באמת אשקיע באיך שאני חי, יהיה לי קשה משמעותית לרדת מרמת החיים שלי בעתיד,
ככל שתעשה קישור רגשי בין המחיר ששילמת לריהוט, יהיה לך קשר יותר לנתק את הקישור הזה.
תסתכל על זה כהוצאה וכלקח לעתיד. כשתלמד את הלקח זה יחסוך לך בעתיד הרבה יותר כסף.
גם כשתרוויח יותר, אין צורך להוציא יותר. תשתדל להישאר באותה רמת הוצאות, אחרת תיכנס לסחרור של קניות.

כשעזבתי דירה עם ציוד שהשארתי ועלה לא מעט, זה לא היה קל לחשוב על זה, אבל באותו מקרה זאת היתה המציאות והייתי צריכה לקבל אותה.
ככל שתשכיל לקבל את הדברים כמו שהם, כך יהיה לך יותר קל (להסתכל על משהו באופן שכלתני במקום רגשי).
שליטה עצמית היא שם המשחק.
תשתדל בעתיד להיות travel light (לעבור עם כמה שפחות חפצים ממקום למקום).

זה המחיר שאתה משלם, תרתי משמע. זה שיעור לחיים (זה לא נכתב כביקורת, אלא כנסיון לעזור לך).

על מנת למקסם את התועלת הייתי ממליץ לחפש "תכולת דירה",

למשל ב"יד 2":

- (קטגוריה) ריהוט
- (תת קטגוריה) תכולת דירה

תפנה יום אחד, תבואו 2 או 3 זוגות ידיים ורכב עם נגרר או מסחרי פתוח,
יספיקו לך דירה אחת או 2 שמתפנות בשביל כל המוצרים ההכרחיים.

- - -

ב"אגורה" המוצרים הטובים נחטפים באותו יום אז תצטרך להיות זריז.

היום לכל עיר/ישוב יש קבוצת מסירה בפייסבוק/וואטצפ. צריך להיות מהיר כי דברים טובים נחטפים שם ברגע אבל יש מציאות.. אנחנו במעבר דירה הראשון הסתכלנו בקבוצות פשפשוק כאלה בכל הארץ ואשתי הצליחה למצוא דברים טובים. משלמים רק על הובלה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
Y האם כדאי לעבור לבנקאות פרטית? שוק ההון 50
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ש התלבטות האם לעבור בפנסיה למסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
P האם להמשיך להתמקצע בjava או לעבור למשהו אחר? התפתחות אישית 6
א האם לעבור גוף חסכון לאור תשואות נמוכות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
deussex האם כדאי לעבור לבית השקעות בחו"ל שוק ההון 76
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
unrealx איך לעבור דירה מבלי להתרושש? צרכנות פיננסית 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת האם בשל הקורונה ניתן לעבור מבנק לבנק מהבית בלבד? צרכנות פיננסית 12
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
א האם שווה לעבור לקטנוע? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
V קה"ש: כדאיות של לעבור מ SP500 ל IRA שוק ההון 4
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
D האם כדאי לעבור בין קרנות מחקות? שוק ההון 7
T למה פתאום ההמלצות לעבור למסלול צמוד מדד? שוק ההון 4
sigler05 האם יש טעם לעבור מסלול בפנסיה? צרכנות פיננסית 13
ש האם לעבור לרק מניות בקופ"ג פטורה שהצטברו בה רווחים גם מאג" ח שוק ההון 13
N איך לשכנע את אישתי לעבור דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
G לעבור לביטוח בריאות חדש למרות החרגה? צרכנות פיננסית 13
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
צ האם כדאי לעבור לקרנות מחקות שוק ההון 19
E נאלץ לעבור לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 18
unrealx דברים שצריך לחתום עליהם כדי לעבור ל- IRA שוק ההון 0
B האם צריך 200K ש"ח כדי לעבור לקרן פנסיה בניהול עצמי (IRA)?! צרכנות פיננסית 20
always.smile סלולרי ב-1 שקל לחודש אצל רמי לוי - לעבור? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y בIB, איך ממירים מט"ח בלי לעבור דרך מטבע הבסיס? שוק ההון 3
B האם לעבור לקרן השתלמות מורים? שוק ההון 16
R האם להישאר בביטוח מנהלים שבוטל בו מסלול מנייתי או לעבור לקרן פנסיה ? צרכנות פיננסית 1
waskindalost צריך עזרה - האם לעבור ק. פנסיה ? צרכנות פיננסית 3
Waler מי מכם עבר/מתכנן לעבור לחו"ל? אוף טופיק 292
מ איך לעבור לדיפנס? שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה