• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחרי שלושה עשורים צריך למצוא כיוון.

חילייק

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם אני די חדש פה ,ולא כ"כ ניצלתי את המאגר מידע הענק הזה שיש כאן מפני שתמיד חשתי שזה רחוק ממני, אם זה השקעות-שאין לי כל מושג בזה ממש סינית בשבילי, ואם זה חיסכון-שאין ממה לחסוך. קצת רק נשוי באושר +שני קטנטנים מתוקים. מתגורר באחת מערי הפריפריה בשכירות, אין כל תואר או קורס כלשהו רק עבודת מזדמנות בשכר זעום (ולכן אין ממה לחסוך). אישתי התחילה לא מזמן לעבוד אחרי לימודים וסטאז'. (מיכשור רפואי).משכורת דלילה ביותר הוצאות הדלק הוא שליש מהמשכורת)בקיצור משפחה למופת עם הכנסה קצת פחות. סדר גודל של הכנסה כיום 6000 ש"ח. כרגע בגלל המצב אני עם הקטנים בבית .לאחרונה אני מציץ פה קצת יותר בעיקר ביומני מסע ומיד כיף לראות שינוי והצלחות של אנשים. החלטתי לבצע שינוי נמאס לי מהחובות ויותר מזה הלחץ כל חודש שיהיה מאיפה לשלם שכירות .דרך אגב , קראתי פה בכמה פוסטים שישנם כאלו שלא מבינים מה כבר נותן הכסף , הרי רכב יש לכולם אז מקסימום עוד קצת פאר וכדו', וכן לגבי דירה .אז מנקודת המבט שלי מספיק שאין את הלחץ הזה כל חודש זה כבר מספיק. זאת המטרה שלי לא מתיימר להתעשר אלא לחיות בכבוד ובנחת. ולכן אני כותב כאן לא כדאי לבכות אלא במה להתייעל ,התחלת לימודים במוסד כלשהו לאורך כמה שנים לא ניראה לי אפשרי כ"כ. תמיד רואים כל מיני פרסומים על קורסים למיניהם זה באמת נותן פתח?, או הבטחות שווא.האמת שאין לי גם כ"כ כיוון, איך מתחילים איך אני ידע מה באמת מתאים לי , הרי אין לי כל ידע בתחומים האלה כמו הייטק, השקעות, או כל דבר אחר שיכול לפרנס בכבוד. תודה מראש.

האמת שאין לי גם כ"כ כיוון, איך מתחילים איך אני ידע מה באמת מתאים לי
אז מי ידע עם לא אתה?
לא נתת פרטים במה אתה טוב ובמה עבדת עד עכשיו.
בלי להכיר אותך הימור שלי שהכי יתאים לראות איך משפצים קורות חיים שיראו טוב ולנסות להתקבל לגוף גדול כמו עירייה תאגיד מים מפעל גדול וכו,להתחיל מנמוך אבל לפחות זה יהיה יציב ויותר מ6000 ויגדל הם השנים.

איך מתחילים איך אני ידע מה באמת מתאים לי
אני מניחה שאין דבר אחד ויחיד שמתאים לאדם אחד. חבל להגביל את עצמך לחשיבה כזאת.
השאלה היא מה הגיוני לך בנקודת הזמן הנוכחית ומה אתה מכיר על עצמך שיכול לעניין או לקדם אותך.
האם אתה יכול להרשות לעצמך כרגע לימודים או עבודה במשרה מלאה? או שנדרשת לך נכון להיום תעסוקה חלקית?
מה היכולת הכלכלית שלך לממן לימודים מקצועיים? ישנם קורסים של מספר חודשים שיכולים להפוך אותך לבעל מקצוע מתחיל עם תעודה.
לאיזה תחומים אתה נמשך יותר? עבודת כפיים (תיקונים, בניית דברים)? טיפול באנשים? עבודה משרדית? הדרכה? עבודה בחוץ או בפנים? לבד או עם צוות?
באיזה עבודות מזדמנות עסקת עד היום ומה מידת ההנאה שהיתה לך מהן?
לאיזו רמת שכר אתה שואף כמטרה ראשונה לשנים הקרובות? כמה אתם צריכים היום כדי לגמור את החודש בפלוס ולא במינוס?

אז מי ידע עם לא אתה?
לא נתת פרטים במה אתה טוב ובמה עבדת עד עכשיו.
בלי להכיר אותך הימור שלי שהכי יתאים לראות איך משפצים קורות חיים שיראו טוב ולנסות להתקבל לגוף גדול כמו עירייה תאגיד מים מפעל גדול וכו,להתחיל מנמוך אבל לפחות זה יהיה יציב ויותר מ6000 ויגדל הם השנים.
חבל על הדף של הקורות חיים בדיוק 3 שורות.

אני מניחה שאין דבר אחד ויחיד שמתאים לאדם אחד. חבל להגביל את עצמך לחשיבה כזאת.
השאלה היא מה הגיוני לך בנקודת הזמן הנוכחית ומה אתה מכיר על עצמך שיכול לעניין או לקדם אותך
.
האם אתה יכול להרשות לעצמך כרגע לימודים או עבודה במשרה מלאה? או שנדרשת לך נכון להיום תעסוקה חלקית?
מה היכולת הכלכלית שלך לממן לימודים מקצועיים? ישנם קורסים של מספר חודשים שיכולים להפוך אותך לבעל מקצוע מתחיל עם תעודה.
לאיזה תחומים אתה נמשך יותר? עבודת כפיים (תיקונים, בניית דברים)? טיפול באנשים? עבודה משרדית? הדרכה? עבודה בחוץ או בפנים? לבד או עם צוות?
באיזה עבודות מזדמנות עסקת עד היום ומה מידת ההנאה שהיתה לך מהן?
לאיזו רמת שכר אתה שואף כמטרה ראשונה לשנים הקרובות? כמה אתם צריכים היום כדי לגמור את החודש בפלוס ולא במינוס?
אהבתי את החשיבה, על זה בדיוק אני מדבר אין לי איזה תחום שאני יותר נמשך אליו יותר מאחר,מה שגם אני לא נגעתי ביותר מידי תחומים.
מצב כלכלי לממן לימודים תלוי בסדר גודל, כמה אלפי שקלים אפשרי, זה אולי הכיוון ללכת על קורס כל ששהוא רק שאני תקוע בבחירת קורס.אפשרי מבחינתי להתחיל עבודה במשרה מלאה.אבל זה יוריד את אישתי לחצי משרה . לגבי עבודות , עבדתי בפנצ'ריה, שירות מכירות של HOT,נגרייה(מפעיל CNC כמה חודשים,)ועוד כמה עבודות כפיים, מסקנתי שקשה לי מאוד בעבודה בפיזית ובחוץ מעדיף משהו משרדי יותר, לא מפריע לי עם צוות או לבד. מבחינת תחום האמת שאין לי שמץ לא נמשך למשהו מסוים אולי במידה מסוימת למשהו שקשור למיחשוב. הכיוון לרמת שכר של 12000ש"ח ביחד עם האישה , ההוצאה החודשית מסתכמות אצלנו בסבביבות ה 5000-6000 בחודש מעולם לא חישבתי בדיוק.

@חילייק
את הצעד הראשון כבר עשית: החלטת שאתה לא רוצה להמשיך כך.
הכי בקצרה: השורה התחתונה של המשפחה מורכבת רק מ-2 משתנים הכנסות פחות הוצאות.

נתחיל ממהוצאות, כי זה יותר קל - פשוט לרשום. כל הוצאה. באיזו דרך שמתאימה לכם: דף על המקרר, מחברת, אפליקציה, קובץ משותף. אחרי חודש יהיה לכם מושג לגבי ההוצאות שלכם. אחרי שלושה - תוכלו גם לתכנן תקציב תקופתי.

נמשיך עם ההכנסות - כזוג אתם מכניסים 6k, כך שמכאן אפשר רק לעלות. אישית, אם אישתך עובדת ומרוצה מעבודתה לא הייתי ממהרת להוריד אותה לחצי משרה רק כי אתה רוצה לנסות.

איך אתה עם מתטיקה? אנגלית? תשקול השתלבות בקורסים שמאפשרים הכשרה טכנולוגית כלשהי, זה עשוי להניח אותך במיקום נגון על המפה.

רקאומרת שלרגל הקורונה יש גם הזדמנויות - שירות התעסוקה הפיק סידרה של קורסים במגוון רחב של תחומים, עם טובי המרצים, בעברית וללא עלות.
אתה יכול להתחיל משם: להשקיע קדם כל את הזמן שלך ולנסות להבין האם אתה מתחבר.

ובנימה אישית: זה אפשרי. הייתי שם. עברתי את זה.
רק כמה שנים אחרי ואני כבר במקום אחר...

בהצלחה!

ברוך הבא

רק אומר שעבורי הקורונה נתנה הזדמנות להיות עם הקטנה הרבה וזה כיף. אני מקווה שלמרות הסיבות אתה זוכה להינות מהם גם.

מעדיף משהו משרדי יותר
אפשרי מבחינתי להתחיל עבודה במשרה מלאה.אבל זה יוריד את אישתי לחצי משרה
הכיוון לרמת שכר של 12000ש"ח ביחד עם האישה
קורס להנהלת חשבונות נשמע לך כמו משהו שבא בחשבון? מתחילים עם סוג 1+2 וזה נמשך כמה חודשים, לדעתי אפשר למצוא גם בערב (אולי אפילו בזום בימינו?) ואז תוכל לעשות זאת בשעה שאשתך כבר בבית. זה קורס פשוט שלא נדרש בו ידע מתמטי מעבר לבי"ס יסודי. בשנים לאחר מכן אפשר להוסיף עוד מגוון קורסים בתחום ולהתפתח. בלינק הבא מצאתי טבלת שכר מעודכנת להשנה (לא מכירה את האתר, מקווה שהם צודקים) https://www.spoint.co.il/טבלת-שכר/
היתרון הוא שאפשר למצוא עבודה אחר-כך במגוון עסקים (משרדי רו"ח, במחלקת הנה"ח של חברה גדולה, ברשויות מקומיות) ולפעמים אפילו בחצי משרה (כדי שאשתך תוכל להמשיך לעבוד במשרה מלאה ולהתפתח).
לפעמים קשה להתקבל לעבודה בתחילת הדרך, זה תלוי במצב התעסוקה באזורך ו/או בקשרים שיש לך.

איך אתה עם מתטיקה? אנגלית? תשקול השתלבות בקורסים שמאפשרים הכשרה טכנולוגית כלשהי, זה עשוי להניח אותך במיקום נגון על המפה.
האמת שלא משהו לא בזה ולא בזה אבל מוכן להיתמקצע וללמוד.

רק אומר שעבורי הקורונה נתנה הזדמנות להיות עם הקטנה הרבה וזה כיף. אני מקווה שלמרות הסיבות אתה זוכה להינות מהם גם.
הילדים מעל הכל בין לפני הקורנה וודאי שעכשיו.

קורס להנהלת חשבונות נשמע לך כמו משהו שבא בחשבון? מתחילים עם סוג 1+2 וזה נמשך כמה חודשים, לדעתי אפשר למצוא גם בערב (אולי אפילו בזום בימינו?) ואז תוכל לעשות זאת בשעה שאשתך כבר בבית. זה קורס פשוט שלא נדרש בו ידע מתמטי מעבר לבי"ס יסודי. בשנים לאחר מכן אפשר להוסיף עוד מגוון קורסים בתחום ולהתפתח. בלינק הבא מצאתי טבלת שכר מעודכנת להשנה (לא מכירה את האתר, מקווה שהם צודקים) https://www.spoint.co.il/טבלת-שכר/
היתרון הוא שאפשר למצוא עבודה אחר-כך במגוון עסקים (משרדי רו"ח, במחלקת הנה"ח של חברה גדולה, ברשויות מקומיות) ולפעמים אפילו בחצי משרה (כדי שאשתך תוכל להמשיך לעבוד במשרה מלאה ולהתפתח).
לפעמים קשה להתקבל לעבודה בתחילת הדרך, זה תלוי במצב התעסוקה באזורך ו/או בקשרים שיש לך.
האמת שתמיד ששמעתי הנהלת חשבונות הייתי ישר נרתע, נשמע לי משעמם מידי, אבל במחשבה אחרת כרגע שווה לבדוק את זה לעומק.
תודה לכולם על התגובות.

חבל על הדף של הקורות חיים בדיוק 3 שורות.
זה מה שחשבתי בגלל זה רשמתי ל"שפץ" תהיה יצירתי,עובד במחסן יכול להיות מנהל מחסן,עובד נקיון יכול להיות מנהל אזור וכו ;)

ממה ששמעתי יש ביקוש במפעלים ומקומות כמו תאגידי מים וכאלה,מליונים לא תעשה שם אבל תוכל אולי להשיג עבודה קבועה שמשלמת סביר.

הארה: הקורסים שמציע משרד התעסוקה- חינמיים לחלוטין.

החסרון הוא שיש יחס של 99% מול 1% לטובת הנשים במקצוע, ובתור מנהל חשבונות גבר יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא עבודה
לא רוצה לפתוח דיון מה הסיבות והאם הוגן או הגיוני, אבל זה המצב

החסרון הוא שיש יחס של 99% מול 1% לטובת הנשים במקצוע, ובתור מנהל חשבונות גבר יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא עבודה
זה לא נכון , יש מלא מנהלי חשבונות בשוק, בעיקר בחברות פרטיות.

החסרון הוא שיש יחס של 99% מול 1% לטובת הנשים במקצוע
זה רחוק מהמציאות, איך הגעת להנפצה כזאת?
מה שכן, יש רוב נשי בתחום ולהערכתי זה נובע מכך שיש במקצוע הזה הרבה גמישות מבחינת שעות/ימים עמוסים ואפשרות לעבוד חלקי.
מצד שני, יש לאן להתפתח למי שרוצה.

"מעלית זכוכית". לגבר במקצוע "נשי" יש יתרון.

זה רחוק מהמציאות, איך הגעת להנפצה כזאת?
מה שכן, יש רוב נשי בתחום ולהערכתי זה נובע מכך שיש במקצוע הזה הרבה גמישות מבחינת שעות/ימים עמוסים ואפשרות לעבוד חלקי.
מצד שני, יש לאן להתפתח למי שרוצה.

מתוך היכרות עמוקה עם התחום
אל תתבלבלו בין רואי חשבון/מנהלי כספים שאכן שם זה יחסית מאוזן לבין מנהלות חשבונות ששם יש רוב נשי בערך באחוזים שציינתי

מתוך היכרות עמוקה עם התחום
אל תתבלבלו בין רואי חשבון/מנהלי כספים שאכן שם זה יחסית מאוזן לבין מנהלות חשבונות ששם יש רוב נשי בערך באחוזים שציינתי
גם לי יש היכרות ואתה טועה. יש רוב נשי, לא ביחס שציינת, במיוחד בדרג הזוטר של פקידות הנה"ח שמעדיפות להישאר כך כדי לתת יותר משקל לבית.
תפקידי רוחב במקצוע כמו יעוץ מס וחשבות שכר או רמה של מנה"ח עד המאזן כבר יש יותר גברים (כרגיל, לא?).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
שם משתמש בעייתי MSCI WORLD - יש רק שלושה כאלה בארץ? שוק ההון 3
סול למה השקעתי שלושה שקלים בקרן ההשתלמות שלי השנה שוק ההון 126
Liron2035 שלושה סוגי אג"ח שונים במבחן הזמן שוק ההון 2
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
א עשורים אבודים שוק ההון 22
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
האזרח החשדן צריך הכוונה ועזרה - נמצא במירוץ העכברים צרכנות פיננסית 47
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
ח למכירת דירה צריך התייעצות נדל"ן 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41

נושאים דומים

Back
למעלה