• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שלושה סוגי אג"ח שונים במבחן הזמן

Liron2035

משתמש רגיל
דירוג
152
היי,
מתייחס לתיק "ביי אנד הולד" = 70% VT (מנוע הצמיחה של התיק), שארית ה30% למטרת ריסון התנודות ע"י אג"ח.
אני מנסה לארגן את המחשבות לבחירת האג"ח שימלא את התפקיד הזה בצורה אופטמלית (ריסון לעומת רווח) ע"י חקירת ההתנהגות בעבר (למרות שמה שהיה לא מעיד על שיהיה) - אבל זה כן רפרנס למחשבות.
אחרי קריאה בפוסט 25 תיקי השקעות להרכבה עצמית, אלו שלושת סוגי האג"ח שאני מתלבט לגביהם: BND, אגח ממשלתי קצר ואגח ממשלתי בינוני.[ עדיין לא סגור עם עצמי לגבי ממשלתי ישראל או ארה"ב, זה בהמשך].
כדי לאפשר מבט לאחור בזמן השתדלתי להחליף ETFים רלוונטים במקביליהם עם תיעוד ארוך יותר (לכן במקום VT השתמשתי ב VTSMX+VGTSX), אך לא זהים בתכולתם באופן מושלם. אבל עם נתונים מ1986.
לצערי שלושת האגחים האלו בעלי המכנה המשותף הנמוך היותר שנת 2003 ולכן לא ניתן להשוות בשנים שלפני.
1) במקרה הראשון החלק האגחי הוא המקבילה של BND, שהוא VBMFX א(30% קונצרני,70% ממשלתי ארהב)
2) במקרה השני האג"ח מורכב מSHY שהוא אג"ח ממשלתי לטווח קצר
3) ומקרה השלישי
האג"ח הוא ממשלתי בינוני IEF

התנאים - השקעה ראשונית 700K, כל רבעון מזרים 10K ואיזון רבעוני

מסקנות: מקרה 2, כמצופה, אג"ח קצר הניב את התשואה הנמוכה ביותר. כנראה שזה מחיר היציבות.
אבל דווקא מקרה 3 מפתיע מאוד - אג"ח בינוני ממשלתי סיים משמעותית גבוה יותר מהקצר (3.6M לעומת 3.2M) וגם מעל BND.
מה שגורם לי לתהות - אולי אג"ח בינוני בתפקיד המרסן דווקא הוא הבחירה המועדפת ולא אג"ח קצר? אשמח לשמוע את דעתכם.

מי שמעוניין - לינק לגרף
0MCQwDQ.jpg

שאלה סובייקטיבית, איך אתה מגדיר "עדיף"? אתה יכול גם לקחת אג"ח זבל, הוא יהיה מעט יותר תנודתי אבל יניב אפילו עוד יותר תשואה.

אבל אם נשאר במסגרת הדיון - מה אם במקום 30% אג"ח בינוני תקטין את אחוז האג"ח ל25% מצד אחד, אבל מצד שני תחזיק בו אג"ח יותר קצר ובטוח? המספר של ה5% הוא רק דוגמה, לא באמת בדקתי שזה המספר הנכון, אבל עקרונית קיים מספר כזה.

בסופו של דבר אין תשובות נכונות, תעשה את מה שאתה מרגיש בנוח איתו. BND הוא אופציה טובה כי הוא מאפשר פיזור, אם אתה מרגיש ש30% BND זה בטוח מדי אז זה לא יהיה רעיון רע פשוט להוריד את הנתח שלו. לא ממליץ על כלום

אגב עדיף לך לנתח ביצועי עבר תחת "Backtest asset allocation", פחות כאב ראש ויותר דאטא

נערך לאחרונה ב:
שאלה סובייקטיבית, איך אתה מגדיר "עדיף"? אתה יכול גם לקחת אג"ח זבל, הוא יהיה מעט יותר תנודתי אבל יניב אפילו עוד יותר תשואה.

אבל אם נשאר במסגרת הדיון - מה אם במקום 30% אג"ח בינוני תקטין את אחוז האג"ח ל25% מצד אחד, אבל מצד שני תחזיק בו אג"ח יותר קצר ובטוח? המספר של ה5% הוא רק דוגמה, לא באמת בדקתי שזה המספר הנכון, אבל עקרונית קיים מספר כזה.

בסופו של דבר אין תשובות נכונות, תעשה את מה שאתה מרגיש בנוח איתו. BND הוא אופציה טובה כי הוא מאפשר פיזור, אם אתה מרגיש ש30% BND זה בטוח מדי אז זה לא יהיה רעיון רע פשוט להוריד את הנתח שלו. לא ממליץ על כלום

אגב עדיף לך לנתח ביצועי עבר תחת "Backtest asset allocation", פחות כאב ראש ויותר דאטא
תודה! - התשובה שלך נהדרת בשני מישורים.
1) אני באמת מנסה למשוך את החבל בשני קצותיו - אם אני מחליט על תיק בו מנוע הצמיחה הוא מניות והמרסן הוא אג"ח, אז ה"גרידיות"/מסוגלות להתמודד עם אובדן כסף צריכה לבוא לידי ביטוי בשינוי היחס והגדלת מנוע הצמיחה, ולא החלשת הצד המרסן בתקווה לקצור עוד רווחים ע"י בחירה בכלי שמשמש פחות ככלי ריסון. ז"א שאג"ח קצר הוא המרסן המוצלח יותר ושינוי היחס 70/30 -> 20/80 הוא כלי מתאים יותר למתודולוגיה שאני מעוניין לדבוק בה.
2) לא היה לי שמץ שקיים הBacktest asset allocation, כלי נהדר ומתאים הרבה יותר לניסויים שלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
שם משתמש בעייתי MSCI WORLD - יש רק שלושה כאלה בארץ? שוק ההון 3
ח אחרי שלושה עשורים צריך למצוא כיוון. התפתחות אישית 16
סול למה השקעתי שלושה שקלים בקרן ההשתלמות שלי השנה שוק ההון 126
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ שאלה על סוגי דיבידנדים שוק ההון 3
ב חשיפה לכלל סוגי האג"חים הממשלתיים שוק ההון 4
S סוגי קרנות מחקות מדד - בהיבט המדיני שוק ההון 3
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
א מיון הטבות לסרטים/בתי קולנוע לפי סוגי כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
ק שאלה על סוגי קרנות פנסיה מול גמל צרכנות פיננסית 45
P סוגי ריביות והצמדות לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה? צרכנות פיננסית 3
Aranchik סוגי הלוואות - נכס להשקעה נדל"ן 6
שניצלוינאי סוגי פקודות שוק ההון 72
M אג"ח ג, ד, ה? שוק ההון 9
נ אג״ח לשלוש שנים כהשקעה? שוק ההון 12
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
S אג"ח קונצרני שוק ההון 1
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12