• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחזקת רכב

• פותח הנושא nils
  • פורסם בתאריך

nils

משתמש רגיל
דירוג
97
שלום לכולם,
כיום, אני לא מחזיק רכב פרטי.
אני עומד להתחיל לעבוד במקום עבודה חדש שבו נאמר לי שמשלמים הוצאות אחזקת רכב (החזר אגרות רישוי, ביטוח וכו)
בקרוב תהיה לי פגישה שבה יפרטו מהם תנאי ההעסקה.
האם מישהו כאן מקבל הוצאות אחזקת רכב ויודע מה המשמעות ?
למשל האם אני משלם מס על החזר ההוצאות הנ"ל?
אציין שבמקום העבודה הנ"ל אין שימוש ברכב למטרות עבודה כלומר זו סוג של הטבה.
אני רוצה להגיע יותר מוכן לפגישה כדי להבין אם יהיה כדאי לי להחזיק רכב.

החזקת רכב זה סוג של "פיקציה" שנועדה לתת לך עוד כמה שקלים ללא הוצאות סוציאליות למעביד
אתה אמור לשלם על החזקת הרכב מס בדיוק כמו משכורת
ברוב המקומות, אתה יכול להראות את רשיון הרכב של אשתך/ הוריך ולטעון שהוא בשימושך

אני מכיר מקום גדול ומוכר שמסתפק ברשיון נהיגה בלבד כדי לקבל את ״אחזקת רכב״
אל תתבייש לשאול בדיוק מה המינימום בכדי לקבל

עם כל הכבוד לדוברים למעלה, אם מקום העבודה משלם לך עבור הוצאות רכב ולך או לתא המשפחתי שלך אין רכב, ואתה מציג מסמכים על רכב של ישהו אחר, זו הונאה.

דבר שני, רואה החשבון שלי נוהג לומר שקודם צריך לקבל החלטות עסקיות, ואחר כך לקחת מסים בחשבון. זה לא נכון לקבל החלטות עסקיות רק בשביל מסים. במקרה שלך, אולי יסכימו לשלם לך את הוצאת התחבורה שלך שאינן רכב, אולי יסכימו (אני בספק) להגדיל משכורת במקום ניצול ההטבה? אולי יסכימו לתת הטבה אחרת במקום?

עם כל הכבוד לדוברים למעלה, אם מקום העבודה משלם לך עבור הוצאות רכב ולך או לתא המשפחתי שלך אין רכב, ואתה מציג מסמכים על רכב של ישהו אחר, זו הונאה.
+1

הונאה של מי? הרי מקום העבודה יוזם את ה״ישראבלוף״ הזה, ומתנה חלק מהשכר בכך שהעובד ישתף פעולה.

הונאה של מי? הרי מקום העבודה יוזם את ה״ישראבלוף״ הזה, ומתנה חלק מהשכר בכך שהעובד ישתף פעולה.
מבחינה אתית אתה אולי צודק. מבחינה חוקית, אתה טועה. החוק מאפשר למעסיק להעניק הטבות כאלו וכאלו שאינן חלק מהשכר וזה חוקי לגמרי, גם אם אתה לא אוהב את זה. אבל לקבל מהמעסיק הוצאות רכב על הרכב של חמותך שאתה לא עושה בו שימוש, זו הונאה.

אבל לקבל מהמעסיק הוצאות רכב על הרכב של חמותך שאתה לא עושה בו שימוש, זו הונאה.
לכן כשאני עבדתי במקום כזה שאלתי מה צריך להביא בשביל לקבל את התוספת של אחזקת רכב,
ונאמר לי רק רשיון נהיגה.
( באותו זמן לא היה לי רכב )
כך שצריך לשאול לפני ש.....

@אורי , לא תהיה לי אופציה לקבל תוספת חלופית לשכר במקום אחזקת רכב.
@dror , כנראה שרישיון מספיק לחלק מהתוספת והשאר זה כנגד הוצאות בפועל כתוצאה מבעלות על רכב (ביטוח, תיקונים). אני אדע בוודאות בהמשך, אעדכן.

חבל שלא יצאה לפועל היוזמה להמיר הוצאות אחזקת רכב ב-"הגעה ירוקה לעבודה" למי שמעוניין, כך מעודדים עובדים לוותר על רכב פרטי ומפחיתים זיהום אוויר ופקקים.

אני לא הייתי לוקח הוצאות רכב אם אין רכב בבעלותי.
מעבר לחשבון המוסרי שכל אחד יעשה לעצמו, גם אם אומרים שמספיק להראות רישיון נהיגה, לא הייתי מגיע למקום עבודה חדשה ומתחיל בעיגול פינות. ראשית, כי גם אם היום מעלימים עין, מחר יכול להגיע בוס שלא מעלים עין, ושנית, כי היום אתם בירח דבש, אבל מחר אם אתם רבים, אתה לא רוצה שיהיה להם קלף נגדך ובפרט שאפשר לצבוע אותו בפלילים.
מה שכן, אני מכיר אנשים במצבך שהוסיפו את שמם לרישיון הרכב של הוריהם ומקום העבודה הכיר בבעלות המשותפת ברכב כמזכה בהוצאות רכב. קח גם בחשבון שאחרי שהוספת את השם לרישיון, קשה להוריד שם בלי שיראו בכך מכירה של הרכב.
מכיר ויודע שעובד, לא עשיתי ולא הייתי עושה, ולא ממליץ.

נערך לאחרונה ב:
אל תתבייש לשאול בדיוק מה המינימום בכדי לקבל
בשום אופן לא הייתי שואל במקום עבודה חדש אם אפשר לקבל הוצאות רכב בלי שיהיה בבעלותי רכב. זה נושא לבירור דיסקרטי וממש לא מול מקום העבודה עצמו.

למוסריות אין מקום היום במקומות עבודה. נותנים, תיקח - זה החוק היחיד. ואם יש איזה תנאי מינימום שאתה עומד פה כמו שפירטו פה כבר או שאפשר לעמוד בו עם שינויים קלים - Go for it.
מעסיקים משקרים היום לגבי תיאורי משרות אז אין שום סיבה להתבייש להשתמש במה שהם נותנים.

למוסריות אין מקום היום במקומות עבודה. נותנים, תיקח - זה החוק היחיד. ואם יש איזה תנאי מינימום שאתה עומד פה כמו שפירטו פה כבר או שאפשר לעמוד בו עם שינויים קלים - Go for it.
מעסיקים משקרים היום לגבי תיאורי משרות אז אין שום סיבה להתבייש להשתמש במה שהם נותנים.
את המוסר אשאיר לכל אחד עם מצפונו. העניין פה הוא עברה על החוק, ואם יום אחד מס הכנסה יתלבש עליך, או עם המעסיק יחליט שיש לו משהו נגדך, זה יהיה כואב וזה העניין. עכשיו שכל אחד יעשה חשבון עם עצמו לגבי מוסר, כמו גם לגבי ניהול סיכונים כשהוא מרמה את המעסיק, או את המדינה. שוב אצטט את רואה החשבון שלי שאומר: ״ כשאתה משחק חתול ועכבר עם המדינה / מס הכנסה, רק תזכור מי החתול ומי העכבר״.

העניין פה הוא עברה על החוק, ואם יום אחד מס הכנסה יתלבש עליך, או עם המעסיק יחליט שיש לו משהו נגדך, זה יהיה כואב וזה העניין.
זו לא עבירה על החוק אם אתה עושה כמו שאמר @dror . אם כל מה שמקום העבודה רוצה לראות זה את רישיון הנהיגה שלך וזה התנאי שהם קבעו - אתה לא חייב יותר דין וחשבון לאף אחד. יש לך את הזכות שלך לסודיות - זה נקרא "צנעת הפרט".
מעבר לזה, אם אתה עוד רושם את הרכב של ההורים שלך נגיד גם על שמך אז כבר בכלל אין להם שום דבר נגדך. ומוסרית מי שזה מטריד אותו זה הגיוני שאתה תשתמש ברכב של ההורים שלך לפעמים כך שאין פה באמת הונאה. למיטב ידיעתי לא מחתימים אותך על מסמך שאתה מתחייב לנהוג ברכב הזה לעבודה כל יום. אני יודע שלפחות בצבא לא.

דרך אגב, אני לא יודע אם אתה אי פעם עבדת במגזר הציבורי אבל בצד שלנו של הגדר זאת ממש נורמה. אתה אמור לקחת כל תוספת לשכר שלך שרק אפשרית. המדינה מצפה ממך ומעודדת גם שתעשה את זה. מי שחותם קבע מראש בצבא - ה-3 שנים שהוא מעביר כחייל חובה זה מבחינתו מירוץ לאסוף כמה שיותר דברים כדי להיות זכאי ליותר כסף בקבע.

. שוב אצטט את רואה החשבון שלי שאומר: ״ כשאתה משחק חתול ועכבר עם המדינה / מס הכנסה, רק תזכור מי החתול ומי העכבר״.

אורי, מבריק :)

תשמע אני מחזיק באמונה שרוב בני האדם הם טיפשים ורעים שעדיין לא הצליחו להתקדם מבחינה מוסרית ואתית (לטעמי גם הטכנולוגיה מתקדמת בקצב יותר מדי מהיר, לרוב בני האדם אין את המוסר הנחוץ על מנת להשתמש בה בצורה ראויה...אבל זה כבר שיחה לשרשור אחר).
אבל למרות כל זה אני לא מתנהג כמוהם, כל אדם לטעמי נמדד לפי מידת העקרונות שהוא מציג לחברה.
אני באופן אישי מוביל אנשים על פי דוגמא אישית (עשיתי את זה בצבא, ואני עושה זאת כיום עדיין בתור אזרח), אני אעמוד מאחורי העקרונות שלי גם אם אני ניפגע מהם (ותאמין לי ששילמתי על זה מחיר כבד מאוד בעבר).
לא משנה עד כמה הארגון הוא מושחת, אתה תמיד חייב להיאבק למען עקרונותיך.
האלטרנטיבה היא שנהפוך לעולם עקר, מת, ורקוב אשר רוב משאבי הטבע והמוסר יחוסלו ואולי בסוף גם אנחנו. אני לא יודע מה איתך אבל אני לא ארצה לגדל ילדים בעולם שכזה.

דרך אגב, אני לא יודע אם אתה אי פעם עבדת במגזר הציבורי אבל בצד שלנו של הגדר זאת ממש נורמה
אולי בצבא יש נורמות אחרות (אני מאד מקווה שלא).
בשרות הציבורי, מה שכתבת ממש לא מהווה נורמה, אלא עילה לכתב אישום.
http://www.lawofisrael.com/IW/verdicts/no-cat/elyon55956-htm/
http://www.fridmanmedical.com/lawyer33691.html למשל

תשמע אני מחזיק באמונה שרוב בני האדם הם טיפשים ורעים שעדיין לא הצליחו להתקדם מבחינה מוסרית ואתית (לטעמי גם הטכנולוגיה מתקדמת בקצב יותר מדי מהיר, לרוב בני האדם אין את המוסר הנחוץ על מנת להשתמש בה בצורה ראויה...אבל זה כבר שיחה לשרשור אחר).
אבל למרות כל זה אני לא מתנהג כמוהם, כל אדם לטעמי נמדד לפי מידת העקרונות שהוא מציג לחברה.
אני באופן אישי מוביל אנשים על פי דוגמא אישית (עשיתי את זה בצבא, ואני עושה זאת כיום עדיין בתור אזרח), אני אעמוד מאחורי העקרונות שלי גם אם אני ניפגע מהם (ותאמין לי ששילמתי על זה מחיר כבד מאוד בעבר).
לא משנה עד כמה הארגון הוא מושחת, אתה תמיד חייב להיאבק למען עקרונותיך.
האלטרנטיבה היא שנהפוך לעולם עקר, מת, ורקוב אשר רוב משאבי הטבע והמוסר יחוסלו ואולי בסוף גם אנחנו. אני לא יודע מה איתך אבל אני לא ארצה לגדל ילדים בעולם שכזה.
אני לא מסכים איתך. לא שאני בעד לזרוק את כל העקרונות שלנו מהחלון, אבל לדעתי אנחנו כבר חיים בעולם כזה כמו שאתה מתאר - במובן הרע. ובגלל זה אין שום טעם לנסות להיות פה צדיק. כמובן שאני מדבר בהקצנה אבל אי אפשר להכחיש את המציאות הזאת שמבצבצת די הרבה בחיי היומיום שלנו.
אני חושב שדווקא התנהגות כזאת מצד כמה שיותר פרטים בחברה זה מה שמוביל לשינויים חיוביים - כשהמצב הקיים כבר לא יכול להתקיים לאורך זמן כי הוא מסכן את הבריאות של החברה לטווח הארוך. בקיצור, עזוב... זה נושא שכיף להתפלסף עליו אבל אין לי באמת עניין לדון פה בזה כי אני לא מתכוון לשנות את דעתי וגם לא מעוניין לשכנע אחרים.

אולי בצבא יש נורמות אחרות (אני מאד מקווה שלא).
בשרות הציבורי, מה שכתבת ממש לא מהווה נורמה, אלא עילה לכתב אישום.
http://www.lawofisrael.com/IW/verdicts/no-cat/elyon55956-htm/
http://www.fridmanmedical.com/lawyer33691.html למשל
לא יודע אם שמת לב, אבל שני פסקי הדין האלה זה לא בדיוק מה שדיברנו עליו פה. ברור לי שזה נושא בעייתי אבל יש אני אומר שיש דרכים לעשות את זה. ואם יורשה לי לומר - הבחורים שהורשעו בפסקי הדין האלה הם לא בדיוק העפרונות הכי חדים...
אני לא אומר לקבל הוצאות ואז למכור את הרכב - כמו שאחד ה"גאונים" עשה - אבל ניתן למתוח את החבל עם עניין ההוצאות.

לא יודע אם שמת לב, אבל שני פסקי הדין האלה זה לא בדיוק מה שדיברנו עליו פה
לכל מקרה הנסיבות שלו, אבל הנקודה היא שכן מגישים כתבי אישום נגד מי שלא מגיעה לו ההטבה והמדינה ממש לא מצפה ומעודדת שתקבל כל הטבה אפשרית כפי שכתבת. להכנס למקום עבודה ולקבל הטבה שאתה יודע שמחפשים אותך במישור הפלילי, זה ממש לא מומלץ. וכמו שכתבתי למעלה, יחסים לפעמים עולים על שרטון. זה ממש לא רעיון טוב לתת למעביד שלך צ'ק פתוח כך שהוא יכול לפטר אותך ולפנות למשטרה בכל רגע בגלל הונאה בעניין הרכב (גם אם בסוף תצא זכאי).

זו לא עבירה על החוק אם אתה עושה כמו שאמר @dror . אם כל מה שמקום העבודה רוצה לראות זה את רישיון הנהיגה שלך וזה התנאי שהם קבעו - אתה לא חייב יותר דין וחשבון לאף אחד. יש לך את הזכות שלך לסודיות - זה נקרא "צנעת הפרט".
מעבר לזה, אם אתה עוד רושם את הרכב של ההורים שלך נגיד גם על שמך אז כבר בכלל אין להם שום דבר נגדך. ומוסרית מי שזה מטריד אותו זה הגיוני שאתה תשתמש ברכב של ההורים שלך לפעמים כך שאין פה באמת הונאה. למיטב ידיעתי לא מחתימים אותך על מסמך שאתה מתחייב לנהוג ברכב הזה לעבודה כל יום. אני יודע שלפחות בצבא לא.

דרך אגב, אני לא יודע אם אתה אי פעם עבדת במגזר הציבורי אבל בצד שלנו של הגדר זאת ממש נורמה. אתה אמור לקחת כל תוספת לשכר שלך שרק אפשרית. המדינה מצפה ממך ומעודדת גם שתעשה את זה. מי שחותם קבע מראש בצבא - ה-3 שנים שהוא מעביר כחייל חובה זה מבחינתו מירוץ לאסוף כמה שיותר דברים כדי להיות זכאי ליותר כסף בקבע.
הרשה לי לחלוק עליך פעם אחרונה, כי אנחנו חוזרים על עצמינו. אתה מבלבל בין לקיחת הטבה שלא מגיעה לך עם הצגת מסמכים להוכחת הזכאות להטבה. הנח מקום עבודה שלא מבקש שום מסמך בכלל, אפילו לא רשיון נהיגה, כדי להעניק לך מרכיב שכר עבור הוצאות רכב, ולך אין כלל רכב. האם לדעתך זה בסדר גמור כי לא ביקשו ממך להוכיח שיש לך רכב? בקיצור רוצה לרמות כי אתה מרגיש עם זה נוח? בבקשה. רוצה להיתמם כאילו ״הם רק ביקשו רישיון נהיגה, ולא הייתי צריך לזייף מסמכים, אז בעצם זה בסדר גמור״? בבקשה. אגב, גם לרשום עצמך כבעלים של רכב בצורה פיקטיבית (חוץ מהרישום אתה הרי לא משתמש בו כלל, ובוודאי שלא על מנת להגיע לעבודה) זו רמאות, ולו אני הייתי עובד מס הכנסה והייתי בוחן מקרה כזה, זה לא היה עובר. אבל בבקשה. בהצלחה במשחקך עם החתול.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
A אחזקת רכב צרכנות פיננסית 1
the_newbie התייעצות לגבי אחזקת רכב - שאלה להייטקיסטים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
wa11a עלות אחזקת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 156
Johnnie אחזקת רכב באופן סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
P הרחבת אחזקת נשק פרטי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 22
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
M נוסחה לכדאיות אחזקת RSU - יש חיה כזאת? שוק ההון 14
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
H איסור אחזקת ני"ע לתושב מס בארה"ב בבתי השקעות/בנקים בארץ - לאיפה ואיך מעבירים תיק השקעות עם ני"ע ישראליים? שוק ההון 42
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
P מיסוי על אחזקת MLP ודרך עקיפה אפשרית מיסים 0
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
S כיצד נגבים דמי ניהול ודמי נאמנות עבור אחזקת קרן נאמנות ומתי הם נגבים? שוק ההון 1
romrom שיקולים בפיזור מניות בעת אחזקת RSU שוק ההון 23
unrealx אחזקת מנייה לטווח קצר שוק ההון 14
L עלויות אחזקת בית צרכנות פיננסית 6
R שאלת נדל״ן - אחזקת שטח מול מכירה שוק ההון 39
GentleGiant אחזקת אג"ח אחד במקום קרן אג"חית שוק ההון 27
ERE בלי ה E סוגיית המטבע של אחזקת ETF שוק ההון 12
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ל כניסה עם רכב לחלקה פנימית נדל"ן 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
I החלפת רכב ביש ברירה צרכנות פיננסית 11
O קניית רכב ומימון צרכנות פיננסית 10
U ימי מכירות רכב אוף טופיק 0
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
Y רכב משפחתי צרכנות פיננסית 1
א החלפת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
M קניית רכב עם כסף מהכיס או במימון צרכנות פיננסית 4
I ביטוח רכב שכור בחו״ל? צרכנות פיננסית 8
י ביטוח רכב לפי קילומטרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
ח אופטימזציה בקננית רכב והחלטה על תקציב צרכנות פיננסית 1
ש רכב ליסינג או פרטי? מיסים 1
Shnizelia איך קונים רכב "סולידי"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
D רכב צמוד מהעבודה ומעבר ליישוב מזכה מס מיסים 1
Couch Potato השכרת רכב בסקוטלנד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
U מס רכישה על רכב חשמלי צרכנות פיננסית 1
דאניל תיקון יקר של רכב אוף טופיק 22
M קניית רכב חדש ואחזקתו לתקופה ארוכה צרכנות פיננסית 20
M מדוע בביטוחי רכב אין מס ערך מוסף? פוסטים מאיכות נמוכה 4

נושאים דומים

Back
למעלה