• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתחיל, קצת שאלות לגבי השקעות ועתיד השוק

yishai1988

משתמש רשום
דירוג
3
בס"ד

אהלן,
אני חדש כאן וקראתי לא מעט פוסטים ונהנתי מאוד, תודה!
רציתי לקבל קצת הכוונה ורעיונות להשקעה במצבי,
אני נשוי + 2.5, מרגיש שהכסף שלי בבנק לא עושה יותר מדי,
מצד שני אנחנו מקווים לקנות דירה אם וכאשר מחירי הדירות ירדו למחירים ריאליים יותר ולכן להערכתי
יש לנו כ3-4 שנים קדימה שבהם אפשר להשקיע את הכסף בצורה יותר טובה מכיום.
יש לי כ-400k הון עצמי ועוד כ-100-200k אצל ההורים של אשתי + עזרה מסוימת מההורים שלי כאשר נקנה דירה.
יוצא שאת ה-400k אני רוצה לחלק בצורה טובה כך שישאר לנו כ-50-100k לחירום וכל השאר פתוח בינתיים.
הסתכלתי קצת על נדל"ן מסחרי והיה נראה לי שאפשר בסכום סביר לקבל שם תשואה טובה וראיתי את הפרוייקט באשדוד (למרות שראיתי כאן בפורום שהוא לא מומלץ כל כך והתשואה שם נשמעת מוגזמת).
בנוסף, אני עוקב אחרי הדיונים על מחירי הדיור וכן על הריבית שנראה שתעלה בקרוב, אשמח לשמוע איך זה משפיע עלינו כמשקיעים ומה קורה בהינתן סאב-פריים סטייל ארה"ב 2008? במה זה יפגע ואיך אפשר לנהל את הסיכונים בהנחה שאירוע כזה בסיכוי סביר יתרחש בשנים הקרובות?
חוץ מזה, שמעתי הרצאה של ירון זליכה שמדבר על כך שבמקרה שיעלו את הריבית מדד ת"א יקרוס מ-1400 כיום לאיזור 900 ואולי אפילו 700, יש אפשרות לנצל דבר כזה (אני יודע שאנחנו לא מכים את השוק וכו' אבל רק כדי להבין) נגיד לעשות שורט על מדד ת"א?

מקווה שזה ברור, בצעדי הראשונים.
תודה מראש!

לא נראה לי מומלץ לשחק עם כסף שאתה מתכוון לקנות איתו דירה. לא יודע למה אתה חושב שמחירי הדירות ירדו. לא יודע למה אתה מאמין לירון זליכה או לכל בן אדם אחר אנונימי שיגיד לך מה לעשות עם הכסף שלך בפורום כלשהו באינטרנט, במיוחד אם קוראים לו artist.

יש לך 3 נקודות שונות והקשר ביניהם לא ברור, ננסה להבין אותך
נדלן מסחרי - מה שחשוב לדעת זה איך מחשבים תשואה ותזרים, לוודא שאתה משיג מהנכס זה את מה שאתה מצפה להשיג
כל עיסקה שונה מהשניה ויש לבדוק לעומק לא רק את המספרים אלא גם את האנשים שעומדים לידך בעיסקה
עליית ריבית\ קניית דירה - אם יש לך כסף לדירה ויקר לך כרגע, תמשיך לצבור כדי להוזיל את המימון בעתיד
שורט על מניות - תמיד אפשר לעשות, אבל אף אחד לא יודע מתי, ירון זליכה בתור בן אנוש, לא יכול לספק לך תשובות
הוא גם לא יבוא לנחם אותך אם הפסדת "בגללו", בכל מקרה אם זה הכסף לדירה אז מניות הוא אפיק מסוכן שבו תוכל לאבד חלק נכבד מההשקעה שלך בדיוק כשתצטרך את הכסף
עצה: להמנע מפורנו כלכלי
חוץ מזה, לא ציינת אם אתה חוסך כל חודש ומהו אחוז החיסכון

קראת גם את הבלוג?

חוץ מזה, לא ציינת אם אתה חוסך כל חודש ומהו אחוז החיסכון
+ גיל ומשכורת נטו חודשית, סכום הפקדות חודשיות לקה"ש ומסלולי הפנסיה השונים.
ברוך הבא לפורום!

+ גיל ומשכורת נטו חודשית, סכום הפקדות חודשיות לקה"ש ומסלולי הפנסיה השונים.
ברוך הבא לפורום!
בן 30, כרגע עושה את מה שאני רוצה לעשות בפרישה, מכניסים כ-9500 ש"ח בחודש ומתוכם כ-2000 לחיסכון.
בזכות הפורום גיליתי קרן השתלמות ישנה, רציתי גם לשאול על זה האם כדאי לאחד לקרן אחד?

בקשר לירון זליכה, הוא לא אמר את זה בתור המלצת השקעה, הוא פשוט טען שמדד ת"א יקרוס במידה ונראה הצהרה של בנק ישראל לכיוון העלאת ריבית בשנים הקרובות.

בקשר למחירי הדירות, אני קורא על זה הרבה ושומע הרבה על אנשים שקונים למטרת השקעה כי "נדל"ן תמיד עולה", לא לדבר על מחירי הדירות המופרכים שיש היום במדינת ישראל. אבל זה אני ובינתיים אנחנו גרים יחסית בזול באזור ירושלים והתשלום על הילדים די נמוך ונחמד לנו פה אז אנחנו לא בלחץ (חוץ מההורים שלוחצים לקנות דירה).

מעניין אותי לשמוע מה האפשרויות שלי להגן על עצמי במקרה שמיתון רציני פוגע במשק (למשל שתרחיש האימים שכאשר הריבית תעלה מספיק הרבה משפחות יקלעו למצוקה בגלל מחירי הדיור)?

תודה רבה על התגובות!

בזכות הפורום גיליתי קרן השתלמות ישנה, רציתי גם לשאול על זה האם כדאי לאחד לקרן אחד?
נושא לדיון נפרד - תפתח שרשור חדש בנושא הזה.

אפשרויות שלי להגן על עצמי במקרה שמיתון רציני פוגע במשק
קופסאות שימורים
קרן חירום (~6 חודשים)
ולקוות לטוב

בצד ההשקעתי, בטווח הזמן שציינת זה לא מומלץ להשקיע במניות, או נגדן לצורך העניין
ניתן לדגור על מזומן באמצעות פיקדון בבנק כלשהו או אג"ח ממשלתי
לא ממליץ
ישנם שירשורים פעילים בנושא, חפש את המילה "חניה"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
S קצת הכוונה למשקיע מתחיל שוק ההון 3
A מתחיל מסע אבל קצת ללא מטרה יומני מסע אישיים 19
ו מתחיל באיחור יומני מסע אישיים 5
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
amit הקמפיין מתחיל ,ריבית המשכנתא נדל"ן 22
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
מ התייעצות של מתחיל יומני מסע אישיים 12
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
S הייטיקיסט מתחיל יומני מסע אישיים 35
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T תיק השקעות למשקיע מתחיל שוק ההון 4
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
Y עזרה למשקיע מתחיל שוק ההון 4
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
A מתחיל בשוק ההון שוק ההון 3
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11