• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ONE ZERO בנק דיגיטלי חדש עם דמי מנוי חודשיים

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
מתוך התעריפון החדש שיכנס לתוקף עם תחילת 2023;
עמלת ק/מ ני"ע בחו"ל - 0.3%, מינימום 24$.

זאת עמלה שערורייתית, גם ביחס לבנקים ובטח ביחס לבתי ההשקעות בארץ ובחו"ל.
לא ברור מה הם חשבו לעצמם.
מה גם שעמלות אחרות שעמדו על אפס קיבלו תוספות חביבות.
מסכים, לדעתי הם עשו כאן טעות, זו עמלה שאנשים יתעצבנו רק מלראות. לא ברור מי הם מצפים שישלם את העמלה הזו, ועוד רגע לפני כן בשביל להמיר ישלם $8 עמלת המרת מט"ח. אפילו אם רוכשים מניות רק פעם ברבעון זה יוצא בערך 40 ש"ח בחודש (לא כולל מרווח).
נראה שהם מנסים "לרמוז" בצורה לא מאוד עדינה שלמשקיעים בשוק ההון עדיף חשבון One. מבחינתי זה משקף חוסר אמונה ב-"בנקאות פרטית דיגיטלית", מה שהם ניסו לשווק בתור הערך המוסף שלהם.
רציתי לכתוב שדמי המשמרת של הבנקים הם עדיין יותר שערורייתיים מהעמלה הזו אבל אני כבר לא בטוח.. עבור תיקים לא גדולים כנראה שכבר עדיף לשלם דמי משמרת. לפי נתונים שמצאתי באינטרנט נראה שהבנקים גובים בערך 0.4% דמי משמרת שנתיים (המצב לא היה יותר?) עבור תיקים בגודל 50K-200K, כלומר נדרש תיק בגודל לא קטן כדי שיהיה עדיף לשלם קבוע 50 ש"ח בחודש, גם אם מקזזים מתוך זה נניח 5 דולר של עמלות זולות יותר ב-OZ ומניחים פעילות חודשית, נדרש תיק של לפחות 100K רק כדי להגיע לאיזון עם הבנקים המסורתיים. מאוד לא ידידותי למשקיעים קטנים.

מה גם שעמלות אחרות שעמדו על אפס קיבלו תוספות חביבות.
להגנתם גם בחשבונות חינמיים אחרים כמו דיסקונט טאצ'ר עדיין יש עמלות על כל מיני דברים פחות סטנדרטיים. מצד שני, צ'קים זה דווקא כן סטנדרטי ונראה שהם רוצים לגבות על זה עמלה. יש גם עמלות פירעון מוקדם והודעות על פיגור בתשלומים, שאולי קיימות גם בחשבונות החינמיים אבל לא נראות לי מוצדקות, בטח כשהכל דיגיטלי.

מה שכן צריך להגיד זה שעבור פאונדרים התנאים לא רעים, במיוחד למי שסוחר בארץ (יש זמן עד שיפתחו) אני מעריך שזה יכול להיות משתלם אפילו יותר מבית השקעות.

לא מבין מה הבעייה לקנות בבנק אחר ולהעביר פעם בכמה זמן. אין דמי משמרת. אולי הם מנסים להשיג דריסת רגל ככה.

לא מבין מה הבעייה לקנות בבנק אחר ולהעביר פעם בכמה זמן. אין דמי משמרת. אולי הם מנסים להשיג דריסת רגל ככה.
הבנקים מסתמכים על זה שהלקוחות עצלנים ובינתיים המציאות לא הוכיחה שהם טועים. כמה אנשים כבר יעשו את התרגיל הזה, ומה כבר יוצא להם ממנו? לא עדיף כבר לפתוח חשבון בבית השקעות וזהו במקום לעבוד עם 2 חשבונות בנק?
אולי מי שיש לו גם ככה כבר שני חשבונות ולא חשוב לו שהכל יהיה מרוכז במקום אחד יעביר כי למה לא, אבל אני לא חושב שהרבה אנשים יפתחו שם חשבון חינמי רק בשביל להעביר ני"ע. ואם כן אז יכול להיות שהם ישנו את התעריפון..

הצעה למנהלים: להוסיף את שם הבנק לכותרת הדיון.

ובעצם, כן יש מסלול חינמי, לא?

קשה להבין מהאתר שלהם (אכן, מאוד קשה להגיד דברים ברורות).
אפס: "ללא דמי מנוי" אבל "תשלום לפי שימוש", ומצד שני "פטור מורחב מעמלות עו"ש"?

נערך לאחרונה ב:
אני ממליץ בחום לשמוע את את הפרק ב-geekonomy שהוזכר פה באחד העמודים. על סמך אותו הפרק התזה שלהם היא שאנשים בעלי אמצעים מוכנים לשלם כסף על מנת למנוע חיכוך. חיכוך הוא סוג של חתך נייר פסיכולוגי ואם יש גורם כלשהו אשר גורם לי ל"מוות באלף חתכים" אני לגמרי אהיה מוכן להשקיע את המאמץ(לתקן ניאגרה מטפטפת, לכתוב סקריפט לסט של פעולות...) או לשלם את הפרמיום כדי להפסיק להיחתך.

הדגש פה הוא על "אלף חתכים". למשל youtube בגרסתו החינמית(המלאה בפרסומות) הוא הדוגמא הקלאסית שעולה לי לראש לשירות שחותך על בסיס קבוע וככל שאתה משתמש בו יותר ככה אתה יותר מרגיש את ה"מוות באלף חתכים" לכן אני מוכן לשלם את ה-25 שקל(פלוס מינוס) לחודש בשביל להפסיק להיחתך ממנו.

מהבחינה הזו לדעתי לבנק דיגיטלי יש 2 בעיות. השירות שלהם כרגע רחוק מאוד מלהיות פרימיום, במצב הנוכחי הם אפילו יוצרים חיכוך ללקוחות. והבעיה היותרגדולה היא שבלי תלות לכמה החתך מהבנק הנוכחי שלי עלול להיות עמוק(צריך לחדש הטבת כרטיס פעם ב-3 שנים אחרת יתחילו לגבות עליו 5 שקל לחודש) מדובר בחוויות מאוד ספורדיות ברמה של על כל איטרציה עם הבנק יש לי אלפי(אולי אפילו יותר) איטרציות עם youtube :) החיכוך מהבנק פשוט שואף לאפס.
שמעתי את הפרק הזה, ואני מבין את הכיוון שלהם, יש בו משהו מאוד מענין, אבל אני מנסה לחשוב עלי, בתור דוגמא לאדם עם אמצעים, לא הייתי רוצה לקבל את העצות הפיננסיות שלי מה"הבנק" כי זה עולה 49 שקל. מבחינתי בנק צריך לתת לי שירותים זולים, לא לקחת לי עמלות ולחיות מspread קטן בין הריבית שהוא יתן לי על פקדונות לריבית שהוא יקח על הלוואות. אם אני רוצה לשלם עמלות נמוכות במסחר בשוק ההון אני פותח חשבון בברוקר (ואני מעדיף אפילו את ההפרדה בין החשבון בנק לחשבון מסחר). יכול להיות שדווקא לפלח הבינים הם מתאימים - אנשים שמצד אחד רוצים קצת סדר אבל הם לא אנשים בעלי אמצעים יותר מדי , ומצד שני הם לא אנשים שחיים במינוס.

ועם כל זאת אני אוסיף שאני משתמש במוצר שלהם, רק לשם פיקדון, הם נותנים ריבית מצוינת על צמוד פריים (טיפ טיפה פחות היום אבל עדיין).
מבחינתי לכל דבר יש לי את האיש מקצוע שלו, כמו שלא אבקש לשכב עם המוכר פלאפל שלי, אלא בשביל זה יש לי את אישתי, אז אותו דבר - הם מבחינתי המקום של הפיקדון הטוב ותו לא.

ובעצם, כן יש מסלול חינמי, לא?

קשה להבין מהאתר שלהם (אכן, מאוד קשה להגיד דברים ברורות).
אפס: "ללא דמי מנוי" אבל "תשלום לפי שימוש", ומצד שני "פטור מורחב מעמלות עו"ש"?
המסמך הבא מופיע בקישור שצירפת, נראה לי מסכם די טוב את הדברים.

אבל המסמך הזה מזכיר "תשלום לפי שימוש". קצת מעורפל.

אם בעלי חשבון בפועל רואים שאין עמלות על פעולות פשוטות, וזה ימשיך כך בינואר והלאה, צריך להוסיף את הבנק הזה לדיון-סיכום על חשבונות בנק ללא עמלות.

מבחינתי לכל דבר יש לי את האיש מקצוע שלו, כמו שלא אבקש לשכב עם המוכר פלאפל שלי, אלא בשביל זה יש לי את אישתי
לעומת זאת, האם תהיה מוכן לקבל פלאפל מאשתך?

נערך לאחרונה ב:
ועם כל זאת אני אוסיף שאני משתמש במוצר שלהם, רק לשם פיקדון, הם נותנים ריבית מצוינת על צמוד פריים (טיפ טיפה פחות היום אבל עדיין).
מבחינתי לכל דבר יש לי את האיש מקצוע שלו, כמו שלא אבקש לשכב עם המוכר פלאפל שלי, אלא בשביל זה יש לי את אישתי, אז אותו דבר - הם מבחינתי המקום של הפיקדון הטוב ותו לא.
מה הריבית שאתה מקבל כיום בפיקדון צמוד פריים הזה?

מה הריבית שאתה מקבל כיום בפיקדון צמוד פריים הזה?
כמו שרשמתי אז, פריים מינוס 0.85
היום כבר אי אפשר לקבל את זה לדעתי זה פריים מינוס 1.1 או 1.3
מישהי שאמרתי לה על הפקדון, נכנסה לפני איזה חודש וחצי לדעתי, בצ'אט זה רשם עדיין 0.85 אבל כשהיא סגרה זה היה מספר שונה אז היו חייבים לפצות אותה חח
לא יודע אם היום ואן זירו זה הכי משתלם, אני באופן אישי חילקתי חלק מהכסף בו וחלק בכספית (ימים יגידו אם בכספית מקבלים מה שחושבים שמקבלים)

חבל שהם לא מציעים פקדונות במערכת סגורה (פתיחה אונליין מינימליסטית, בלי עו"ש), כמו בנק ירושלים.

ברגע שהתיק גדל, מיקוח פשוט ואין דמי משמרת ועמלות עדיפות על הבנק החדש
האמנם? אני לא בטוח שזה כ"כ פשוט.
קשה לי לראות מישהו שמעדיף לשלם יותר בשביל הנוחות (בהשוואה לבית השקעות), ויעבור לבנק החדש שמוגבל לאפליקציה.
גם פפר מוגבל באפליקציה ונראה שהולך להם לא רע עם המסחר, אבל אני מודה שזה מצב שונה מבחינת קהל היעד ומבנה העמלות. לצורך העניין, פפר הרבה יותר ידידותיים למשקיע הקטן (ועדיין עדיף בית השקעות לדעתי די מהר).
לדעתי הם גם לא בשלים בעליל בתור בנק, אז ככל ולא מדובר בחשבון יחיד, אין להם שום יתרון מול בית השקעות.
אין לי מושג מה קורה בחשבונות משותפים, כל התגובות שלי ביחס לחשבון יחיד..
בתור פאונדר, הם מעולים בשביל כרטיס האשראי - אפס עמלה על עסקאות מט"ח. לא יודע כמה שווה את ההתעסקות בשביל כמה מאות שקלים בשנה (בהשוואה לעמלה של 1%).
מסכים שזו ההטבה הכי מעניינת כרגע, חסכתי כבר מעל 100 ש"ח (בהשוואה ל-1%). זה גם נחמד לדעת שהם לא לוקחים עמלות על כל מיני פעולות אזוטריות שכן גובים עליהן בחשבונות "חינמיים" סטנדרטיים, אבל מבחינת שווי כספי בשנה זה כנראה פחות משמעותי.
גם ההטבה של ערבות בנקאית ללא עלות יכולה להיות מעניינת בעיניי, אבל כשניסיתי להוציא אחת אחרי שמילאתי איזה טופס לקח להם בערך חודש לחזור אליי, כלומר זה לא ממש רלוונטי למי שרוצה כרגע לחתום על חוזה.

באמת שרציתי לתת להם צ'אנס אבל ריבוי הבעיות, התקשורת הלקויה עם הנציגים והבעיות שחוויתי ושאני רואה בקבוצת הפייסבוק גרמו לי להוציא פעילות משם.
באמת? זה די מפתיע אותי. אכפת לך לפרט יותר במה מדובר?
אבל יש לי כרטיסים עם 0% עמלת המרה בעסקאות חיוב, ככה שהיתרון היחיד מבחינתי הוא במשיכת מזומן.
כרטיסי אשראי או חיוב מיידי כמו של שוואב? כי אשראי עם 0% עמלת המרה יותר קשה להשיג.

באמת? זה די מפתיע אותי. אכפת לך לפרט יותר במה מדובר?
העברות יוצאות כפולות, העברות זה"ב שלא מתבצעות בגלל שגיאה, העברות נכנסות שמתעכבות. זה לא היה כ"כ נורא אם היה אפשר לתפוס מישהו בזמן סביר, אבל תאר לך שאתה צריך לסגור מסלול משכנתה או לקנות רכב משומש והעברת הזה"ב שבנית עליה לא מתאפשרת, ואין לך מה לעשות עם זה חוץ מלחכות לבנקאי שחוזר אליך אחרי סוף יום העסקים.
כרטיסי אשראי או חיוב מיידי כמו של שוואב? כי אשראי עם 0% עמלת המרה יותר קשה להשיג.
קשה אבל יש לי ממקום עבודה קודם. ישראכרט קורפורייט ואמקס עסקי בלי עמלת המרה ובלי דמי כרטיס לכל החיים.

העברות יוצאות כפולות
יש שערורייה בעניין בטוויטר.
אמ;לק; בן אדם ניסה להעביר 2,400 שקל, קיבל הודעת שגיאה. ניסה שוב, הצליח. למחרת גילה שהכסף עבר פעמיים. דוברת הבנק: מאמינה שאנשים נורמטיביים לא יקחו כסף שלא שלהם. נסייע כמובן.
אחרי יומיים עדכן שהכסף הוחזר, כולל זיכוי על העמלות.

זו פשוט ליצנות. החל מהאפליקציה הכושלת ועד לשירות הלקוחות. התגובות של מי שמציגה עצמה כמנהלת התקשורת של הבנק מדברות בעד עצמן.
היי דן שמי רחלי, מנהלת התקשורת של הבנק. חשוב כמובן לדייק שהכסף לא נעלם אלא בוצעה העברה כפולה. אכן מעצבן כי מבחינתך העברת פעם אחת. כעת עלינו לפעול מול המוטב במטרה להחזיר את הכסף. מאמינה שאנשים נורמטיבים לא יקחו כסף לא שלהם. נסייע כמובן
בכל בנק לפעמים יש כשל בהעברה. לפעמים בעיית תקשורת, לא באג. בכל מקרה אנחנו עם הלקוח ומטפלים.

מאותו טוויטר הגעתי למישהו שהתלונן שהעברה בנקאית שבוצעה בארץ לא הגיעה ליעדה, וחזרה לחשבונו רק לאחר 12 יום

נערך לאחרונה ב:
בנק חדש, לא בלתי אפשרי שיהיו באגים. נשמע שטיפלו, אז לא כזה נורא בשלב זה.

סיפור מהעבר מבנק אחר (ותיק אבל קטן): יום אחד גיליתי שהעו"ש אופס והופקד לפקדון לא נזיל. בבירור, הבנק אמר שתקנות חדשות של בנק ישראל מחייבות אותם לעשות זאת בחשבונות לא פעילים. אבל החשבון כן פעיל. כדי לתקן זאת רצו שאבוא אליהם פיזית כדי לחתום על משיכה שלא כדין מהפקדון.

סיפור מהעבר מבנק אחר (ותיק אבל קטן): יום אחד גיליתי שהעו"ש אופס והופקד לפקדון לא נזיל. בבירור, הבנק אמר שתקנות חדשות של בנק ישראל מחייבות אותם לעשות זאת בחשבונות לא פעילים. אבל החשבון כן פעיל. כדי לתקן זאת רצו שאבוא אליהם פיזית כדי לחתום על משיכה שלא כדין מהפקדון.
הבנק מהצד שזורחת בו השמש?

בנק חדש, לא בלתי אפשרי שיהיו באגים. נשמע שטיפלו, אז לא כזה נורא בשלב זה.
תשמע, אני לא חושב שצריך להקל בזה ראש, מדובר בתקלה בתפעול הבסיסי ביותר של חשבון בנק שזה לקבל ולהעביר כספים. העניין הוא שזה כנראה לא חדש להם ואני די בטוח שפאונדרים דיווחו על דברים כאלה כבר מזמן אז למה זה עדיין קורה? ומילא אם זה היה קורה לפאונדר בתקופת ההרצה, למה הם פתחו את הבנק לציבור הרחב במצב כזה?

הם כבר דחו כמה פעמים את ההשקה, אני זוכר שכאשר הצטרפתי לפני כ-8 חודשים חשבתי לעצמי שתוך לכל היותר 3-4 חודשים כבר יטופלו כל התקלות הבסיסיות, אבל משהו שם בפיתוח כנראה לא מנוהל כמו שצריך. חבל שהם משקיעים הרבה כסף בפרסומות במקום לדאוג קודם למוצר שעובד כמו שצריך.

תשמע, אני לא חושב שצריך להקל בזה ראש, מדובר בתקלה בתפעול הבסיסי ביותר של חשבון בנק שזה לקבל ולהעביר כספים.
זה לא חדש באופן כללי, לא רק בבנק הזה.
שמעתי על לא מעט מקרים כאלה פחות או יותר בכל הבנקים בארץ (כולל כמובן כל הגדולים המוכרים והוותיקים)

העניין הוא שזה כנראה לא חדש להם ואני די בטוח שפאונדרים דיווחו על דברים כאלה כבר מזמן אז למה זה עדיין קורה?
מאותה סיבה שזה קורה בבנקים האחרים כבר עשרות שנים.
יש תקלות בעולם, אין מה לעשות. מתקנים אחת צצה אחת אחרת.
ומילא אם זה היה קורה לפאונדר בתקופת ההרצה, למה הם פתחו את הבנק לציבור הרחב במצב כזה?
אז מבחינתך צריך לסגור את כל הבנקים הוותיקים בארץ ולהחזיר אותם ל "תקופת הרצה"?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
D וואן זירו one zero בעת הנוכחית צרכנות פיננסית 1
I Three apartments in the building, add another one on top נדל"ן 5
EnsilZah So how do you transfer a million dollars from an Israeli broker to an American one? צרכנות פיננסית 19
adams קרן ONE אוף טופיק 6
F דעות לגבי השקעה ב-All in one ETF שוק ההון 2
M מה ההבדל בין ytd לבין one year return? שוק ההון 10
F קרנות נאמנות בחו"ל - All in one שוק ההון 25
Y מערכת TRADE ONE צרכנות פיננסית 40
B העברת דולרים לחול דרך בנק zero צרכנות פיננסית 27
A zero-comission trading רלוונטי גם לאזרחים ישראלים? שוק ההון 25
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17
M חשבון בנק באירופה עם IB? שוק ההון 6
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה