• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ONE ZERO בנק דיגיטלי חדש עם דמי מנוי חודשיים

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
מעניין.

נכון להיום הבנקים מחוייבים להציע גם מסלולי עמלות מוזלים, עד 10 ש"ח.

אלא אם הבנק הדיגיטלי קיבל פטור מפורש, אני לא מבין איך הוא עושה את זה.

לפי מה שהם כתבו בפייסבוק יהיה להם גם מסלול כזה, עם עמלות לפי תעריפון רגיל.
בהנתן שבמסלול של 70 ש"ח הם לא גובים דמי ניהול על ני"ע (לכאורה כולל ני"ע חו"ל), זה יכול להשתלם למי שמבצע מדי חודש פעולות בסכומים משמעותיים.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-15548225 - הבנק התקפל
https://news.wpcarey.asu.edu/20070829-no-phone-you-sprint-nextel-cuts-high-maintenance-customers
- אני זכרתי שהיה לזה תוצאות הרבה יותר קשות למנהל... חוץ מירידה במחיר המניה.

דעתי:
בנק לא מרוויח מזה שיש לו מלא לקוחות שמשלמים לו כמה גרושים על עמלות עו"ש.
בנק מרוויח מלתת אשראי בעיקר ומלקוחות "כבדים".
לקוח כבד זה אדם שעושה הרבה פעולות (עדיף בני"ע) ונמצא הרבה במינוס או לקוח עסקי שיש לו קשת רחבה של דרישות.
עם כל הכבוד אנשים כמו רוב האנשים פה הם בדיוק מסוג האנשים שהם פחות מעוניינים בהם: פשוט לא מרוויחים מכם כסף...
840 ש"ח בשנה כולל עלויות מסחר בני"ע (שכלול בזה להבנתי) בבנק זה כלום.
זכרתי שראיתי איזו כוכבית לגבי עלויות מסחר בני"ע אז גיגלתי:
"בנוסף לחבילת הבסיס יציע הבנק הדיגיטלי שהקים אמנון שעשוע גם חבילה מורחבת ללקוחות שירצו לסחור בני"ע. ב-ONE ZERO רוצים לקבוע את החבילה במודל של 'הכל כלול', כלומר שכל העמלות בגין פעולות ני"ע ייכללו בתעריף שייגבה מהלקוחות, ולכן מחירה של החבילה יהיה לפחות כפול ממחיר חבילת הבסיס ויעלה יותר מ-100 שקל בחודש."

אני אמנם לא סוחר יומי אבל אני לא מתקרב אפילו לעמלות של 1200 (לפחות!) בשנה לבית ההשקעות. מה גם שעד תיק של 150 אלף יותר זול בפפר (גם שם אין עמלות ק/מ, רק 0.8% שנתי, שזה גבוה מאוד למסחר עצמאי אבל אני מבין למה זה יכול למשוך צעירים או אנשים עם סכומים נמוכים יותר שרוצים שברי מניות, אז זה גם פלח שוק שהבנק הדיגיטלי מאבד, בנוסף למשקיעים לטווח ארוך)

נערך לאחרונה ב:
אני אמנם לא סוחר יומי אבל אני לא מתקרב אפילו לעמלות של 1200 (לפחות!) בשנה לבית ההשקעות. מה גם שעד תיק של 150 אלף יותר זול בפפר (גם שם אין עמלות ק/מ, רק 0.8% שנתי, שזה גבוה מאוד למסחר עצמאי אבל אני מבין למה זה יכול למשוך צעירים או אנשים עם סכומים נמוכים יותר שרוצים שברי מניות, אז זה גם פלח שוק שהבנק הדיגיטלי מאבד, בנוסף למשקיעים לטווח ארוך)
כנראה שאתה לא קהל היעד שלהם אם ככה.

אכן יש משהו לא ברור בתמחור/קהל היעד של הבנק החדש. מוצג כאן מודל עסקי שונה ואפילו תמוה, במבט ראשון.

מצד שני, בדירקטוריון הבנק ובהנהלה הבכירה יש נבחרת של אנשי מקצוע ותיקים ובכירים ביותר בארץ, מתחומי הבנקאות, אשראי ושוק ההון.

אז בין האפשרות שאין להם מושג מה הם עושים וכל המיזם הזה יתגלה כפלופ אחד גדול, לבין האפשרות שיש משהו בסיסי שאנחנו לא רואים ולא מבינים על הצרכן הישראלי, הייתי הולך על האפשרות השניה.

לכן זה כל כך מעניין לראות איך הדבר יתפתח ומה בעצם אנחנו מפספסים בהבנה של מפת התמריצים של שוק הבנקאות בארץ.

כאחד שלא משלם עמלות לבנק ולכרטיסי האשראי בחשבוני הפרטי, השרשור הזה עבר לי בשקט ורק היום קראתי את כולו וכן את הפרסומים בעיתונות אודות המיזם הזה.
ומה המסקנות שלי?
לדעתי זה יכול להיות בנק טוב ללקוחות פעילים שצורכים את כול או רוב השירותים שהבנק מציע, ז"א פנקסי שיקים, כרטיס אשראי, כתב ערבות [עד 30K], קו אשראי, העברות בנקאיות ועוד, מה שכולנו אוהבים - הכל כלול..
בנוסף, מכיוון שהכול דיגיטאלי ואין סניפים פיזיים זה אומר שגם הפקדת שיקים היא דיגיטאלית.
כגזבר של וועד הבית אני בהחלט חושב שזה יהיה פתרון נהדר לניהול חשבון הוועד בבנק כזה כי אנחנו משלמים כיום בערך כ 50 ש"ח לחודש עמלות והפקדות שיקים דיגיטאלית תחסוך לי את הטרטור להגיע כל חודש כדי להפקיד שיקים וזה כרוך גם בתשלום לחנייה, דלק וזמן.
אבל..
פתיחת הבנק התעכבה כמעט שנתיים בגלל אתגרים [בעיות] טכנולוגיים ולכן אני אמתין עוד מספר חודשים כדי לראות איך המערכת עובדת.

אז בין האפשרות שאין להם מושג מה הם עושים וכל המיזם הזה יתגלה כפלופ אחד גדול, לבין האפשרות שיש משהו בסיסי שאנחנו לא רואים ולא מבינים על הצרכן הישראלי, הייתי הולך על האפשרות השניה.
לדעתי יש אפשרות הרבה יותר פשוטה: הממוצע בארץ גבוה בהרבה מה50 שקלים האלו.

האם לקוח שלא טורח לבקש פטור מעמלת הקצאת אשראי או דמי כרטיס יטרח לעבור בנק זה כבר סיפור אחר..

• אהבתי
Reactions: YPV
הטרטור להגיע כל חודש כדי להפקיד שיקים וזה כרוך גם בתשלום לחנייה, דלק וזמן.

בשביל זה יש paybox. כל הדיירים יכולים לשלם וזה נאסף לקופה אחת ולא צריך צ'קים.

אז בין האפשרות שאין להם מושג מה הם עושים וכל המיזם הזה יתגלה כפלופ אחד גדול, לבין האפשרות שיש משהו בסיסי שאנחנו לא רואים ולא מבינים על הצרכן הישראלי,
אני מעדיף דווקא את Hanlon's razor. חסר דוגמאות לחברות עם פרופיל מרשים של משקיעים\חברי דירקטוריון שהיו פלופ, למשל WeWork ו-Theranos קופצים לי לראש ושם היו דמויות הרבה יותר מרשימות מהנבחרת של איזה בנק מקומי במזרח התיכון.

או אם לצטט מ-seinfeld
Perhaps there’s more to Newman than meets the eye No, there’s less

אני מעדיף דווקא את Hanlon's razor. חסר דוגמאות לחברות עם פרופיל מרשים של משקיעים\חברי דירקטוריון שהיו פלופ, למשל WeWork ו-Theranos קופצים לי לראש ושם היו דמויות הרבה יותר מרשימות מהנבחרת של איזה בנק מקומי במזרח התיכון.
בניגוד לדוגמאות שהבאת, שים לב שכאן אין ניסיון להציג טכנולוגיה מהפכנית שתשנה את העולם או תפיסות חיים חדשות של עבודה ומגורים בחללים משותפים, בהתבסס על רכישות נדל"ן בהיקפים מטורפים. הרבה באזזז עתידני על "מרכיב סודי", שעיוור את עיני משקיעים, מנהלים, עובדים וגם של הציבור.

לא יודע אם יש משהו פחות מוכר, חרוש ולא סקסי, משירותי בנקאות.

סה"כ לוקחים שירות קיים ונדוש עד כאב, שכל אחד מבין וצורך. אין לך שום "מרכיב סודי" שאפשר לדחוף למצגת משקיעים/הנהלה.

בשביל זה יש paybox. כל הדיירים יכולים לשלם וזה נאסף לקופה אחת ולא צריך צ'קים.
חלק גדול מהדיירים הם מאותגרים טכנולוגית וחלקם עדיין נותן מזומן [כולל מטבעות] והרוב נותנים שיקים למעט 2-3 דיירים ע"י העברה בנקאית.
טוב, זה כבר אוף טופיק ולא שייך לשרשור.

סה"כ לוקחים שירות קיים ונדוש עד כאב, שכל אחד מבין וצורך. אין לך שום "מרכיב סודי" שאפשר לדחוף למצגת משקיעים/הנהלה.
לא נכון, הם מנסים לשווק את עצמם כ-disruptor בתחום ולא "עוד בנק". המקים לא מתחום הבנקאות אלא מתחום ההייטק(מה שננוצץ היום). השיווק לכל אורך הדרך היה שהם רק דיגיטל, השם שלהם ONE ZERO(שבטח נבחר כי bit כבר היה תפוס) משחק בדיוק על אותו הצליל כמו ה-bitcoin. השיווק דוחף AI לכל חור כי זה מה שסקסי למרות שפונקציונלית ה-"AI" בחשבון הבנק יהיה מועיל כמו clippy ב-word.

לא נכון, הם מנסים לשווק את עצמם כ-disruptor בתחום ולא "עוד בנק". המקים לא מתחום הבנקאות אלא מתחום ההייטק(מה שננוצץ היום). השיווק לכל אורך הדרך היה שהם רק דיגיטל, השם שלהם ONE ZERO(שבטח נבחר כי bit כבר היה תפוס) משחק בדיוק על אותו הצליל כמו ה-bitcoin. השיווק דוחף AI לכל חור כי זה מה שסקסי למרות שפונקציונלית ה-"AI" בחשבון הבנק יהיה מועיל כמו clippy ב-word.
ובסופו של יום, אחרי כל הססמאות והבאזוורדס, אתה מקבל חשבון עו"ש עם אפשרות להעביר או להפקיד, כרטיס אשראי, המרת מט"ח, מסחר בשוק ההון והלוואות.
את כל הפעולות הדיגיטליות שהם מציעים אתה יכול לבצע כבר שנים דרך אתר האינטרנט או האפליקציה של הבנקים הקיימים, שבעצמם מטמיעים כיום כל מיני שטויות של "עוזרת אישית מבוססת AI" שנועדו לעזור לך לנהל טוב יותר את החשבון.

נראה לי שהם מנסים למתג עצמם כה 'אפל' הבנקאי.
תשלם הרבה כי זה סטאטוס וניתן לך את כל מה שהאחרים כבר נותנים בלי bells & whistles
עדיין לא הבנתי מה הבירבור שלהם על AI אם אני בסך הכול מנהל חשבון עו"ש.
אולי במסחר יומי שהזכירו פה ושם שכולל אלגו-טריידינג.

איפה עומד הבנק הדיגיטלי של ניר צוק מייסד פאלו אלטו?
תחרות באותה נישה יכולה מאוד להועיל פה

אני לקוח של פפר, ועד כה היו חסרים לי רק שני דברים:
1. צ'ק בנקאי (ביקשתי מאבא שיוציא והעברתי לו כסף)
2. חשבון משותף - זו בעיה. אני מחזיק בנוסף חשבון בבנק "רגיל" בשביל הצורך הזה

לכאורה אם פפר פותרים את שתי הנקודות הנ"ל, הם הכי דיגיטליים שאני יכול לבקש
ולמרות הסיבוך עם מספר חשבונות - הכל אצלי מתנהל עם 0 עמלות ו-100% באפליקציה

במקור התלהבתי מ- ONE ZERO בגלל שאם הוא מוקם מלכתחילה בראייה טכנולוגית ניתן לפתח מוצר עם UX מאוד מוצלח
ממשק נוח לשירותים פיננסים אחרים וכו'... אבל כנראה שאנחנו עוד רחוקים מזה

אפרופו תחרות...
ONE ZERO: אצלנו אפשר לצפות ביתרת הקריפטו שלכם
PEPPER: אה כן? אז אצלנו אפשר לסחור בקריפטו

אני חושב 50 שקלים לחודש זה בגבול העליון מאוד של מה שחבילת הבסיס שלהם שווה, וכנראה היה יותר תחרותי ב30, אבל אני חושב שכל חסידי האני לא משלם עמלות צדקנים או תמימים.
15 שקלים לפחות למשקיע פסיבי בבית השקעות ישראלי מפוקח.
5-20 שקלים עמלת מטח למי שקונה/נופש בחול עם עמלת המרה של אחוז בכרטיס אשראי חוץ בנקאי.
גם האנשים (אני בינהם) שעשו כל מאמץ להשיג את העמלות הכי זולות ולא לצרוך שום שירות בנקאי מיוחד משלמים 20-30 .
הייתי מוכן לשלם עוד כמה שקלים כדי לקבל הכל במקום אחד מרוכז עם שירות טוב.
עזבו,רק על לא לגעת בספארק יותר בחיי הייתי משלם כמה שקלים כל חודש.
אף אחד פה לא היה מחפש את כל השירותים שציינתי מחוץ לבנק אם ההבדל היה כמה שקלים, זה לא שווה את המאמץ, אנחנו עושים את זה כי ההבדל הוא פי 4-10
מודל התמחור (ולא המחיר) עצמו אגב הוא כל מה שהייתי רוצה מכל גוף פיננסי.
לפצל את כמה עולה פנסיה ל3 עמלות שונות באחוזים של רכיבים שונים זה חול בעיני הציבור.
לפצל את כמה עולה בנק למאות עמלות קטנות זה גם.
אין דבר יותר הוגן מלהגיד להיות לקוח שלי עולה לך איקס שקלים בחודש, תמורת זה אתה מקבל וואי.

אבל אני חושב שכל חסידי האני לא משלם עמלות צדקנים או תמימים.
15 שקלים לפחות למשקיע פסיבי בבית השקעות ישראלי מפוקח.
5-20 שקלים עמלת מטח למי שקונה/נופש בחול עם עמלת המרה של אחוז בכרטיס אשראי חוץ בנקאי.

אני חושב שאתה התמים.
2 הפעולות האלה לא הולכות להיות כלולות בדמי המנוי של ה50 ש"ח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
D וואן זירו one zero בעת הנוכחית צרכנות פיננסית 1
I Three apartments in the building, add another one on top נדל"ן 5
EnsilZah So how do you transfer a million dollars from an Israeli broker to an American one? צרכנות פיננסית 19
adams קרן ONE אוף טופיק 6
F דעות לגבי השקעה ב-All in one ETF שוק ההון 2
M מה ההבדל בין ytd לבין one year return? שוק ההון 10
F קרנות נאמנות בחו"ל - All in one שוק ההון 25
Y מערכת TRADE ONE צרכנות פיננסית 40
B העברת דולרים לחול דרך בנק zero צרכנות פיננסית 27
A zero-comission trading רלוונטי גם לאזרחים ישראלים? שוק ההון 25
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17
M חשבון בנק באירופה עם IB? שוק ההון 6
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה