• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשכנעו אותי למה לא להצביע העבודה גשר?

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
למפא''י מגיע קרדיט על היכולת להקים מדינה, זה נכון. עם זאת, אני הרבה פעמים מוצא את עצמי תוהה, מה היה קורה לו מדינת ישראל הייתה מוקמת מההתחלה כמדינה עם כלכלה קפיטליסטית.
אני מאמין שיכולנו להיות במקום טוב הרבה יותר.
שאלה מעניינת. לדעתי אין אפשרות לקלוט עליה בהיקף עצום בלי שום ברירה לפי הון אנושי, להקים צבא להגנה על החיים, לפתח פרויקטים לאומיים עצומים בזמן קצר וכל זאת בדמוקרטיה עם שלטון קפיטליסטי. זה כמובן לא אומר שמפאי לא עשתה טעויות.

בהקשר הזה כדאי לקרוא את דבריה של איין רנד ב- "מרד הנפילים"
ולהכיר היטב את הביוגרפיה שלה כדי להבין. אנחנו אף פעם לא מגיעים לתובנות שלנו מחוץ להקשרים של חיינו.
מה יקרה לרווחים שלך אם אכן יוטל מס גבוה על רווחי הון.
בעיניי השאלה החשובה היא לא כמה כסף יילקח ממני אלא כמה שירותים איכותיים ובחינם/זול אקבל ואני מדברת על אותם שירותים שאף אדם לא יכול לארגן לעצמו מכספו הוא- צבא, משטרה, תשתיות, הוראה, בריאות (השירותים שהם ההוצאה העיקרית של כל מדינה). היום אנחנו משלמים מיסים ומקבלים שירות שהולך ונעשה גרוע יותר ויקר יותר. את זה צריך להפסיק.
לגבי מס רווחי הון ומס הכנסה הלכתי לקרוא שוב מה עמיר פרץ אמר.
בקשר למס הכנסה מדובר על שינוי בשתי המדרגות העליונות: 57% על מדרגת 44K-54K והוספת מדרגה בגובה 65% על מה שמעל זה.
זה לא אומר שזה אחוז המס שמשלמים ואני חושבת שבפורום הזה רוב מוחלט של האנשים כבר יודע את זה. ברור שאדם שמקבל משכורת של 100K כבר ירגיש היטב את גובה המס השולי העליון אבל אני לא דואגת לו.
בקשר לרווחי הון:אם אינך בעל שליטה (וכמשקיע ממוצע אינך כזה) זה יעלה ל-30%. לא נורא בעיניי. התכנית לא כוללת את קרנות הפנסיה וההשתלמות כך שרוב האוכלוסיה לא תרגיש את זה.
לגבי מיסוי על נכסים, הנה מה שחושב ביל גייטס על כך.
אני לא אומרת שהתכנית הזאת נפלאה אבל אני שמחה שהכיוון הוא נכון בסך הכל. אף חברה לא יכולה להישאר חזקה ומלוכדת ע"י מיקסום הרווח האישי.

הוראה, בריאות (השירותים שהם ההוצאה העיקרית של כל מדינה).
טוב, תשפטי בעצמך מה איכות השירותים היום.
לגבי בריאות וחינוך, חולקת עלייך מכל וכל. דווקא הדוגמאות שהבאתי מראות שהמצב בתחום רק ידרדר עם יעלו מיסוי. במיוחד בבריאות שזה תחום שכבר נכנס לקטגוריה של העלאת מיסוי נוכחית.
להטיל מס רק על חלק ההכנסות שמעל לסכומים גבוהים לא יביא לגבייה מספיקה מה שיגרום להורדת רף כל הזמן.
אני לא סומכת על אף אחד כולל "הממשלה" שינהל את חיי יותר טוב ממני. יש אנשים חכמים ממני אך גם יש טפשים ביותר. איך אני יכולה לדעת שאכן פקידי הממשלה הם החכמים?

שאלה קטנה...
אם מס על סיגריות נועד לגרום לאנשים להפסיק לעשן...
מס על הכנסה נועד ל...?

רמי לוי, חילק פעם את משכורתו החודשית לעובדים.
כל עובד קיבל כמה עשרות שקלים, היחיד שנפגעה המדינה שלא קיבלה מס הכנסה על אותו חודש והיתה צריכה להחזיר כשבוצע חישוב מחדש של המס על אותה שנה.

אפילו אם הכל נכון (והוא לא. ואתה מתעלם מהרבה הקשר). איך זה רלוונטי להיום בשנת 2019 מה המנהיגים של מפא"י חשבו ב-73 וקודם לכן?

כי סוציאליזם לא משתנה.

שאלה מעניינת. לדעתי אין אפשרות לקלוט עליה בהיקף עצום בלי שום ברירה לפי הון אנושי, להקים צבא להגנה על החיים, לפתח פרויקטים לאומיים עצומים בזמן קצר וכל זאת בדמוקרטיה עם שלטון קפיטליסטי. זה כמובן לא אומר שמפאי לא עשתה טעויות.

אני מאמין שדרום קוריאה היא דוגמה לא רעה.

הסבר.
נדמה לי שזו מדינה הומוגנית שלא עברה גלי הגירה עצומים ממדינות נחשלות, כפי שקרה בישראל.

זה נכון, אבל מלכתחילה דרום קוריאה הייתה מדינה ענייה, עם אוכלוסייה נכשלת, שהייתה חייבת להקים צבא כדי לעמוד בפני האיומיים הצבאיים מצפון קוריאה-שבשעתו הייתה חזקה ממנה (הצפון היה מתועש).
מלכתחילה הוקמה דרום קוריאה עם כלכלה קפיטליסטית ודמוקרטיה ותראה איפה הם היום.

כמובן שאין לי דוגמה מושלמת (כי אני לא מכיר מדינת מהגרים שהוקמה בזמן האחרון), אבל כאמור, אני מאמין שזאת דוגמה לא רעה.

כמובן שאין לי דוגמה מושלמת (כי אני לא מכיר מדינת מהגרים שהוקמה בזמן האחרון), אבל כאמור, אני מאמין שזאת דוגמה לא רעה.
אבל ההגירה היא העיקר.
כשאתה בא בטענות שהקימו את עיירות הפיתוח זו ביקורת משמאל, לא מימין.
במדינה קפיטליסטית שוחרת הגירה אתה מקבל עם בואך גלויית ברוך הבא ואולי סבסוד לקורס קצר בשפה.
אתה רואה את גלי העולים מרומניה, תימן, פולין ועירק עובדים מהיום הראשון, מגייסים כסף לרכישת דירה, רוכשים שפה ומקצוע, דואגים לעצמם לביטוח רפואי וכל שאר הדברים שצריך לעשות מהגר במדינה קפיטליסטית? ואם לפחות חלקם לא היו מצליחים, אתה רואה את ישראל מתנהגת כלפיהם כפי שארה"ב מתנהגת למי שלא שפר עליו גורלו מבחינה כלכלית? ואני מזכיר, מדובר בל הגירה עצום, גדול פי כמה וכמה מהעליה מרוסיה לפני 30 שנה.

אבל ההגירה היא העיקר.
כשאתה בא בטענות שהקימו את עיירות הפיתוח זו ביקורת משמאל, לא מימין.
במדינה קפיטליסטית שוחרת הגירה אתה מקבל עם בואך גלויית ברוך הבא ואולי סבסוד לקורס קצר בשפה.
אתה רואה את גלי העולים מרומניה, תימן, פולין ועירק עובדים מהיום הראשון, מגייסים כסף לרכישת דירה, רוכשים שפה ומקצוע, דואגים לעצמם לביטוח רפואי וכל שאר הדברים שצריך לעשות מהגר במדינה קפיטליסטית? ואם לפחות חלקם לא היו מצליחים, אתה רואה את ישראל מתנהגת כלפיהם כפי שארה"ב מתנהגת למי שלא שפר עליו גורלו מבחינה כלכלית? ואני מזכיר, מדובר בל הגירה עצום, גדול פי כמה וכמה מהעליה מרוסיה לפני 30 שנה.
בגלל ההבדל התרבותי, אני חושב שישראל לעולם לא תהיה קפיטלסטית כמו ארה"ב, ובטח ובטח שלא תתייחס לעוני כמו ארה"ב.
יש לזה את היתרונות והחסרונות שלו.
האם אני אישית הייתי רוצה שהמציאות תהיה ש"גלי העולים מרומניה, תימן, פולין ועירק עובדים מהיום הראשון, מגייסים כסף לרכישת דירה, רוכשים שפה ומקצוע, דואגים לעצמם לביטוח רפואי וכל שאר הדברים שצריך לעשות מהגר במדינה קפיטליסטית"?
אני חלוק בדעתי, האמת.
אני לא רואה אופציה שבה זקנים יצליחו להסתגל למצב החדש או משהו דומה. לכן קיימים שירותי הרווחה.
אני כן חושב שישראל הייתה צריכה להיות "מפנקת" פחות עוד מההתחלה, וכך למנוע הסתגלות לזה ש"הממשלה תיתן".
דוגמה קטנה היא שלמשל, לא הייתי מחלק דירות לאף אחד. המקסימום הוא לסבסד את השכירות עבור הנזקקים, בעזרת מענק חודשי כמו שיש היום.

אבל לא על זה אני מדבר, כשאני אומר שישראל הייתה צריכה להיות קפיטליסטית במקורה. אני מדבר על כך שמונופולי התחבורה והמזון (כמו אגד, אוסם, תנובה...) לעולם לא היו זוכים לנקודת מוצא כל כך מונופולסטית ומעצימה.
אני מדבר על כך שמההתחלה ייבוא ותחרות היו זוכים ליחס טוב ומטיב, ולא למכסות בשם הגנה על ייצור מקומי יקר וכושל.
אולי גם מערכת מס הייתה יכולה להיות טיפה שונה, ומלווה ביחס טוב יותר לעצמאיים ועסקים קטנים.

הבעיה העקרונית שלי עם השמאל הסוציאליסטי היא שבסופו של דבר זה חייב להיות כרוך גם בהגבלת החופש האישי של האזרח.

למה? כי אם תטיל מיסים כבדים על בעלי ההון ועל מי שמרויח משכורות גבוהות, והם יברחו לך מן המדינה, אתה תישאר בלי כלום, רק עם העניים ונתמכי הסעד. לכן, אתה חייב למנוע מהם בדרך כלשהי לצאת מן המדינה.

אגב, בתקופת מפאי אכן לא יכלת לקנות ולמכור דולרים באופן חופשי. היית צריך להביא אישור שאתה נוסע לחו"ל מסיבה מוצדקת כדי שהבנק ימכור לך דולרים בהקצבה , ואסור היה לפתוח חשבון בנק בחו"ל (אגב, היה צריך אשור גם מהצבא כדי לצאת לחו"ל ...).

אני לא חושב שעמיר פרץ רוצה להשיב אותנו לתקופה הזו, אבל יש בהחלט בצד הקיצוני של השמאל כאלו שרואים בעשירים ובעלי משכורת גבוהה אויבים שמצווה לדפוק אותם.

דוגמה קטנה היא שלמשל, לא הייתי מחלק דירות לאף אחד. המקסימום הוא לסבסד את השכירות עבור הנזקקים, בעזרת מענק חודשי כמו שיש היום.
אז בעצם לשיטתך מפאי עשתה חסד גדול עם העולים כשנתנה להם דירות בחינם בעיירות הפיתוח. לפחות אלו שנותרו במעמד נמוך (ועד היום נוטרים למפאי) צריכים להיות אסירי תודה שלפחות יש להם בית והם לא גרים עד היום בשכירות.
באופן יותר כללי, נדמה לי שטרוניית הפריפריה כלפי מפאי (והיום עמיר פרץ יוצא המעברה) היא שלא נתנה יותר, לא שנתנה להם יותר מדי כפי שאתה טוען.
אני מדבר על כך שמההתחלה ייבוא ותחרות היו זוכים ליחס טוב ומטיב, ולא למכסות בשם הגנה על ייצור מקומי יקר וכושל.
בהחלט יש מקום לשפר. רק זכור שמדובר בתקופה של הסכמי סחר שונים לחלוטין עם הרבה פחות איסורים על פרוטקציה לתעשיות מקומיות, תקופה של קיצוב במזון שקל יותר להנהיג עם תכנון מרכזי ובאופן כללי מדינה קטנה מאד שקשה מאד לייצר בה (גם היום) תחרות ובפרט בתחום התשתיות (אגד, חח"י וכו').

בקשר למס הכנסה מדובר על שינוי בשתי המדרגות העליונות: 57% על מדרגת 44K-54K והוספת מדרגה בגובה 65% על מה שמעל זה.
זה לא אומר שזה אחוז המס שמשלמים ואני חושבת שבפורום הזה רוב מוחלט של האנשים כבר יודע את זה. ברור שאדם שמקבל משכורת של 100K כבר ירגיש היטב את גובה המס השולי העליון אבל אני לא דואגת לו.
אין צורך לדאוג לו. צריך לדאוג שהוא ירצה להמשיך לעבוד בשכר גבוה כדי לשלם לך מס. אם כולם ידאגו להפחית את השכר שלהם ל- 44K ולעבור למשרה חלקית (כי אין טעם לעבוד עוד יומיים בשבוע \ אחה"צ בקליניקה פרטית אם רוב הכסף הולך למדינה), לא יהיה מאיפה לממן את הרפורמות של פרץ (אם כי, יש לציין שהאי-שוויון ירד).
במקביל, יהיה תמריץ גבוה לרואי החשבון להמציא מנגנונים דומים לחברות הארנק שהיו פעם. העשירים האלו שאת לא דואגת להם יעדיפו לשלם לרואי חשבון ולא למס הכנסה.
בקשר לרווחי הון:אם אינך בעל שליטה (וכמשקיע ממוצע אינך כזה) זה יעלה ל-30%. לא נורא בעיניי. התכנית לא כוללת את קרנות הפנסיה וההשתלמות כך שרוב האוכלוסיה לא תרגיש את זה.
שוב, התכנית הזו לא פוגעת ברוב האוכלוסיה. היא פשוט לא עוזרת לה. כבר כשהעלו את המיסוי מ-20% ל-25% בגלל טרכטנברג, במקביל "מיעוט האוכלוסיה" שהרגיש את זה, החליט להקטין את תיק ההשקעות שלו. כך שההכנסות ממיסוי נשארו פחות או יותר אותו דבר. לא לגמרי ברור אם העלאה מ-25% ל-30% תגרום לתופעה דומה או להקטנה של המס שנגבה בפועל.
אני דווקא בעד. אני לא מבין למה אנשים שמוכנים לשלם 0.03% מההון שלהם לרו"ח שישמור על אלו שמנהלים את ההשקעות שלהם שלא יגנבו את הכסף ויברחו, לא יהיו מוכנים לשלם סכומים דומים למדינה שמממנת את מערכות אכיפת החוק שבמסגרתה הנכסים שלהם נשמרים מגנבים.
ואני לא מדבר על מיסוי חד פעמי של 20% כמו שהציעו כאן. אני מדבר על מיסוי שנתי קבוע בשיעורים נמוכים. עדיף בלי מקלטי מס בדמות דירות למגורים \ קרנות השתלמות ופנסיה.
ברור שכאן אנחנו בתחתית של עקומת לאפר.
אני לא אומרת שהתכנית הזאת נפלאה אבל אני שמחה שהכיוון הוא נכון בסך הכל. אף חברה לא יכולה להישאר חזקה ומלוכדת ע"י מיקסום הרווח האישי.
צאי מנקודת הנחה שחברה הטרוגנית בסדר גודל של 10M איש, תהיה כזו שבה יש הרבה אנשים שממקסמים את הרווח האישי.
עכשיו, תחשבי איך במצב כזה גורמים גם לעשירים וגם לעניים לעבוד (או להשקיע את ההון שלהם בבורסה).

למה? כי אם תטיל מיסים כבדים על בעלי ההון ועל מי שמרויח משכורות גבוהות, והם יברחו לך מן המדינה, אתה תישאר בלי כלום, רק עם העניים ונתמכי הסעד. לכן, אתה חייב למנוע מהם בדרך כלשהי לצאת מן המדינה.
זה ממש לא מדוייק. במדינות אירופה בהן יש מיסוי גבוה מאד אין הגבלת תנועה ואכן העשירים ביותר מהגרים למדינות שכנות.
אתה צודק שמה שכתבת הוא טיעון מרכזי נגד מיסים גבוהים מאד על העשירים ביותר.

אז בעצם לשיטתך מפאי עשתה חסד גדול עם העולים כשנתנה להם דירות בחינם בעיירות הפיתוח. לפחות אלו שנותרו במעמד נמוך (ועד היום נוטרים למפאי) צריכים להיות אסירי תודה שלפחות יש להם בית והם לא גרים עד היום בשכירות.
באופן יותר כללי, נדמה לי שטרוניית הפריפריה כלפי מפאי (והיום עמיר פרץ יוצא המעברה) היא שלא נתנה יותר, לא שנתנה להם יותר מדי כפי שאתה טוען.
מסכים איתך, אני רק הבעתי את דעתי.
לדעתי, כל מי שקיבל דירה הודות למפא"י (ועוד במרכז הארץ) צריך להקיר את תרומתה של מפא"י לחשבון הבנק שלו.
האם זה טוב לדעתי שזה קרה? לא. האם הם היו רוצים יותר? אולי.

בהחלט יש מקום לשפר. רק זכור שמדובר בתקופה של הסכמי סחר שונים לחלוטין עם הרבה פחות איסורים על פרוטקציה לתעשיות מקומיות, תקופה של קיצוב במזון שקל יותר להנהיג עם תכנון מרכזי ובאופן כללי מדינה קטנה מאד שקשה מאד לייצר בה (גם היום) תחרות ובפרט בתחום התשתיות (אגד, חח"י וכו').
מסכים, אבל חושב שאם מההתחלה לא היינו נותנים לכמה חברות קרש קפיצה בדמות מונופול למשך כמה עשורים, אולי היינו במצב טוב יותר.

אבל אני לא דואגת לו.
כולנו שווים
למה לא לדאוג לו, הוא לא דואג לך?
למה שימשיך לדאוג לך (לשלם מיסים) אם את לא דואגת לו?
הוא השיג את הכסף שבצורה שלא ראויה לך?
הוא התנהל נכון כלכלית, זה הכל
מה השפיטה העוורת הזאת על פי מצב חשבון הבנק של האנשים?
וההוא שלא התנהל נכון כלכלית צריך לקבל עוד כסף?

למה לא להצביע להם?

פגיעה בשכבה העליונה, תוביל את חלקם לעבור למקום אחר, ואת האחרים לבצע תכנוני מס,
בשורה התחתונה המדינה תיפגע במשאב האנושי האיכותי, שהוא המשאב החשוב ביותר מהבחינה הכלכלית,
זה יביא לפגיעה בכלכלה המקומית, השכבה הסוציואקונמית הנמוכה והממוצעת, הם אלו שיפגעו במיוחד.

האם מיסוי דומה בצרפת עזר לכלכלה, 9% אבטלה 11 שנים מתחילת המשבר, הפגנות של הווסטים הצהובים.....

מסכים איתך, אני רק הבעתי את דעתי.
לדעתי, כל מי שקיבל דירה הודות למפא"י (ועוד במרכז הארץ) צריך להקיר את תרומתה של מפא"י לחשבון הבנק שלו.
האם זה טוב לדעתי שזה קרה? לא. האם הם היו רוצים יותר? אולי.

מסכים, אבל חושב שאם מההתחלה לא היינו נותנים לכמה חברות קרש קפיצה בדמות מונופול למשך כמה עשורים, אולי היינו במצב טוב יותר.
יש טעם בדבריך, רק חשוב לזכור שמדובר בזמנים מאד מאד שונים.
המלחמות לא היו טילים שגורמים לפוסט טראומה, אלא התקפה על המדינה שמלווה בחרדות מכיבוש (שנים מעטות אחרי השואה) בה נהרגו אלפים.
העוני לא היה שאין כסף לפלאפון אלא שקונים תפוחים בשוק השחור ונותנים אותם רק לילדים.
האתגר בעליה לא היתה של מישהי שקוראים לה כריסטינה והרבנות לא נותנת לה להתחתן עם חבר שלה, אלא אלפים ועשרות אלפים שמגיעים מדי חודש בלי כסף, בלי מקצוע, עם קשיים בשפה, עם המון ילדים וכולם צריכים מקום לישון, אוכל, תעסוקה, בית ספר לילדים ממחר בבוקר ומרפאה.
ועם כל נתוני הפתיחה הבעייתיים האלו הוקמה מדינה דמוקרטית, בטופ 20 מבחינת תל"ג ושיודעת להגן על עצמה בסביבה מאד עוינת.
שוב, אני לא פוסל את עמדתך ויש בה טעם, אבל תבין שהיו אז כמה אתגרים נוספים מלבד הקפדה על דיני הגבלים עסקיים ותחרות הוגנת.

הונג קונג עשתה את זה.
יש מאמר של מילטון פרידמן משנת 1998 שמשווה בין ישראל להונג קונג בדיוק סביב הנושא הזה.
https://www.hoover.org/research/hong-kong-experiment

שורה תחתונה, אפשר בהחלט להקים מאפס מדינה קפיטליסטית ולהצליח הרבה יותר.

מי שתורם לעמותות תמיד ירצה (צריך) לדעת כמה מתוך 1 שקל תרומה יגיע בסופו של דבר למטרה המוצהרת של העמותה. נגיד 90 אג' זה יחס טוב. אם 75 אג' או 40 אג', סביר שלא תרצה לתרום, כי הכסף שתרמת הולך למלא דברים שהם לא המטרה שאתה רוצה לעודד. אני לא יודע מה היחס במדינה. אבל להניח שכל 1 שקל שייקחו מעשירים, העניינים יקבלו 1 שקל - היא טעות גדולה.

המדינה לא טובה במיוחד ביישום המהלך הזה. כי כדי לחלק כסף, צריך ועדות, וועדות שמפקחות, ועובדים שיטפלו בזה, וחברות מיקור חוץ שיישמו את זה. ובגלל שמדובר בתהליך מורכב נוצר כבר "טלפון שבור" ובגלל שמדובר בתהליך עם רגישות ציבורית/פוליטית גדולה, תמיד יהיה מי שירגיש מקופח במיוחד, יהיה צורך לשנות את דרך ואופן חלוקת הכספים, צריך יהיה מדי כמה זמן להקים מנגנון חלוקה חדש. ואני אומר להקים ולא לשנות, כי מנגנון ביורוקרטי שכבר הוקם, כמעט בלתי אפשרי לפרק. לכן צריך יהיה עוד אחד. ועוד אחד.

כרגע סתם אזרוק מספר - אבל אם מכל 1 שקל שייקחו ממישהו עשיר אליך יגיעו 5 אג', המצב יהיה טוב. מישהו בהחלט יהנה מ יתר 95 אג', אבל זה לא יהיה אתה. כי מי שמפעיל את הביורוקרטיה מרוויח הרבה יותר ממי שמקבל שכר מינימום/מקבל תמיכות ממשלתיות. וברגע שתרצה לעלות בשכר, פתאום תהיה בצד של אלה שמהם לוקחים את ה- 1 שקל. אלא אם תחליט (ויש אנשים שזו החלטה מודעת שלהם) להמשיך לנצח להיות נתמך ותלוי בגחמות של "המדינה".
על כל שקל שייקחו בצורה לא הוגנת ויישארו ממנו 5 אגורות - 5 שקלים אחרים יושקעו במדינה אחרת במקום פה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
א הביטוח משכנתא מחיב אותי חיוב כפול. נדל"ן 8
I הכריחו אותי לממש הפסדי הון - מה עכשיו? שוק ההון 11
ד הבנק מחייב אותי פעמיים צרכנות פיננסית 29
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
א תשואה מאגח צמוד (מודה שהצלחתם לבלבל אותי) שוק ההון 13
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
Regevkr בעיות עם ניכוי מס במקור לפי האמנה עם ארה"ב - לא מוצאים אותי במרשם מיסים 1
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
M כתבה שמעצבנת אותי על סל מוצרים ויוקר המחייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
צ שכנעו אותי לא לעבוד באבטחה! אוף טופיק 45
Y הבנק שלי העביר אותי סניף ללא רשותי ולא עונה מאז צרכנות פיננסית 12
ה האם החוב הענקי של ארהב צריך להדאיג אותי? שוק ההון 5
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ אווף יש מישהו שמוכן ללוות אותי בצדדים הטכניים של ההשקעות שוק ההון 6
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
L שאלה מחשבתית שמאתגרת אותי - קולגה מהעבודה שהוא גם שכן, ונסיעה במונית אוף טופיק 22
ע פוליסה פיננסית - למה אני מרגיש שכולם דוחפים אותי לשם? שוק ההון 53
מ מקצוע חדש...קבלו אותי- שוטף מדרגות... התפתחות אישית 29
unrealx חושב לשים את כל החלק אג"חי בתיק בקונצרני ארה"ב דירוג השקעה, תעצרו אותי שוק ההון 7
A העבירו אותי מקרן מחקה לקרן סל והעלו את דמי הניהול - מה הייתם עושים? שוק ההון 23
Jasper בן עשרים ואחת מרגיש שחיסכון בא לי בקלות, אבל להתחיל להשקיע מפחיד אותי ממש. שוק ההון 18
M ללמוד תואר שיגשים אותי תואר שאוכל לפרוש באמצעותו? התפתחות אישית 3
תפוזינה שאלה פשוטה שמבלבלת אותי: קופת גמל להשקעה מול חשבון רגיל שוק ההון 34
אורן פטור מקרנות נאמנות אבל 0.05% על קרנות מחקות?! למה מבלבלים אותי?! שוק ההון 14
ק הבנק לא סופר אותי. איפה אני טועה? צרכנות פיננסית 86
מתכנתגד שכנעו אותי לא לקנות שעון דופק! מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
ח משכנע את המשוכנעים - קיטורי השוכרים בתל אביב מוציאים אותי מדעתי אוף טופיק 37
ל שכנעו אותי לא לקנות קינדל! מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
Y אז היום משרד האוצר הפתיע אותי אוף טופיק 9
yossik אל-על, ממש מרגיזים אותי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
מוריה עקצו אותי... אוף טופיק 22
Sinister נייר חדש שמסקרן אותי - DAX GTR שוק ההון 5
yossik ממשלה חדשה - שני דברים שמדאיגים אותי. אוף טופיק 28
Y משהו שהגניב אותי היום בבנק אוף טופיק 23
ח פנסיה,בלבלת אותי! צרכנות פיננסית 30
מ הדברים שלא תתפסו אותי קונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20