• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן עשרים ואחת מרגיש שחיסכון בא לי בקלות, אבל להתחיל להשקיע מפחיד אותי ממש.

Jasper

משתמש סולידי
דירוג
48
הי, תמיד הייתי בחור שחוסך ובקלות האמת, כל הסובבים אותי תמיד ביזבזו המון כסף על - יש שיגידו שטויות (כמו שאני חושב) ויש שיגידו "חוויות, הנאות טובות" ותמיד מדגישים שחיים רק פעם אחת וכו', אני המקרה ההפוך לכך, התחלתי לעבוד בגיל 18 וחצי (לפני זה עבדתי ממש קצת, אי אפשר לקרוא לזה לעבוד האמת) והייתי עובד ממש קשה כדי לקבל סכום כסף נאה יחסית לגילי והייתי משתמש אולי ב10-15% מהכסף וכל השאר היה הולך לחיסכון, זה הרגיש לי קליל ונהיה לסוג של שגרה, ובתקופה האחרונה אני קורא המון שכסף בחיסכון עם ריבית כמו של הבנק ממש לא שווה וככל שאתה משקיע בגיל צעיר יותר כך תהנה יותר בעתיד, הבעיה שזה לא בא לי בקלות, התחלתי טיפה לקרוא בפורום ואני מרגיש שזה טיפה גדול עלי, הסיכונים, המילים הלא מובנות, התכנונים לטווח הרחוק, אני כרגע לומד לפסיכומטרי + משפר ל5 יחידות מתמטיקה כדי שאוכל ללמוד שנה הבאה מדעי המחשב, אני לא רוצה להתעסק בהשקעות באופן יום יומי, כל המסחר היומי או להרשם לקורסי שוק ההון - זה לא אני, אבל אני כן מכיר בחשיבות של השקעות, ואני מאמין ותתקנו אותי אם אני טועה - כל אחד מכל מקצוע שבחר יכול להשקיע, וכזה אני, אז איך מתחילים? בצורה ה"רכה" ביותר, אני לא רוצה לבזבז זמן יותר אבל מצד שני אני חייב שהמחשבות על ביטחון כלכלי יפסיקו, כי לפעמים זה מכניס אותי לחרדה כלשהי, אז איזה טיפים הייתם נותנים לבן אדם בן 21 שמתחיל לימודים די תובעניים שנה הבאה? כמה זמן הייתם ממליצים לי ללמוד את הנושא של השקעות? טיפה זמן בשביל לא למרוח יותר מידי ולהתחיל צעיר ככל האפשר, או לקחת את זה לאט לאט כדי שאבין כל דבר ודבר גם אם זה יקח שנה?

אגב, אני לא יודע אם הפוסט הזה הוא מותר או אם כל שני וחמישי מישהו כמוני מפרסם משהו כזה, אני מראש מתנצל אם זה מכעיס או מתסכל מישהו, תודה מראש לכל העוזרים!

קודם כל אני אציין שלימודים לגמרי נכנס בהגדרה של השקעה לדעתי.

בכל מקרה לדעתי לפני שאתה משקיע תגדיר לעצמך מראש כמה כסף אתה צריך לשמור במזומן לטובת תקופת הלימודים שלך. לדעתי השקעה בשוק ההון זה משהו שעושים עם כסף שאתה לא מתכנן להשתמש בו בקרוב, וכשאני אומר בקרוב, הכוונה ל 10-20 שנה.

אם אתה לומד מקצוע, אין לך מה לחשוב על זה כרגע, ולדעתי בזמן הלימודים עדיף שלא יהיה לך שום כסף מושקע בשום דבר - כי יהיה לך מספיק על הראש ומניסיון בשלבים המוקדמים בחיים כשרוב השווי שלך מושקע בשוק ההון- אתה מתחיל להרגיש צורך לבדוק איך הכל הולך לעיתים קרובות. אתה יכול להתחיל לקרוא מדריכים כאן באתר, יש המון מידע.

לגבי השאלה של כמה זמן לקרוא על הנושא לפני השקעה, לדעתי אם אתה לא מרגיש בנוח עם הסיכון, או מרגיש שאתה לא מבין מספיק כדי לסכן את הכסף בכלל- אל תשקיע שום דבר. הרבה אנשים עושים את הטעות של להשקיע בלי להכיר בעובדה שהסיבולת שלהם לסיכון היא נמוכה מאוד. תקרא, תתעניין, תרחיב את מאגר המושגים שלך, ואז בשלב כלשהו אתה כבר תראה שאתה מרגיש אתה מוכן לעשות את הצעד הראשון. זה נכון שכדאי להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם, אבל זה לא שווה כלום אם בקריסה הראשונה נבהלים, מוכרים הכל ונשארים עם צלקת ופחד משוק ההון לנצח.

המון סבלנות, לקרוא את הפוסטים של דורין שכתובים בצורה נעימה למי שזה לא מעניין אותו באופן טבעי.
באופן אישי לקח לי המון המון זמן להבין את זה, ממילים לעד איך לפתוח חשבון.
אני חושבת שלאחרים לקח פחות זמן מלי אבל עם התמדה בקריאה בסוף תבין.

אלא אם יש לך הון משמעותי (מיליונים) - הנכס הכלכלי עיקרי שלך בחיים הוא ההשכלה, תשקיע במה שחשוב.
בנוסף, אני מניח שהסכומים שיש לך גבוהים בעיניך, אבל נמוכים ביחס למה שתרוויח אפילו רק בשנה הראשונה שאחרי התואר.
אז לדעתי, תשאיר את המזומן שצברת זמין בעו"ש, תשקיע בלימודים ותקרא פה באתר בקצב שלך ותשקיע רק כשתהיה מוכן.

בהחלט לא כדאי להשקיע סכומים משמעותיים לפני שאתה מבין מה אתה עושה. ולא יקרה כלום אם תקח כמה שלים ללמוד את הנושא בנחת.

אם אתה רוצה להתחיל "קורס בשוק ההון" מינימלי, לדעתי אפשרות לא רעה היא להשקיע כמות לא משמעותית של כסף באחת התיקים הקיימים באתר הסולידית, נניח 50% מניות ו 50% אג"ח. אתה לא תפסיד הרבה כי לא השקעת הרבה (וכמובן, גם לא תרוויח הרבה), אבל אתה כן עשוי לצבור ידע שיעזור לך כשתבין טוב את עולם ההשקעות ותרצה להשקיע.

הערה חשובה אחת:
מכיוון ששוק ההון אקראי, כמה התיק עולה או יותר זה חסר משמעות: עדיף לקרוא על ההתנהגות באתר הסולידית. זה בערך כמו להעריך האם קוביה מזוייפת אחרי שזרקת אותה פעם אחת.
אבל, מצד שני, מאוד חשוב ללמוד איך אתה מגיב לעליות ולירידות של השוק, ולהתרגל קצת לגחמות של מר שוק. כשתבין את שוק ההון ותרצה להשקיע, הידע על עצמך יהיה מאוד חשוב.

הערה 2: אני ברחתי משוק ההון ב 2011 כשפן מבוהל אחרי כמה חודשים, אבל עדיין מרגיש שההתנסות תרמה לי הרבה: עכשיו אני מסוגל לקרוא באתר הסולידית ולהבין מה הכוונה להכנס לפאניקה, איך ההתנהגות של שוק ההון נראת מהעיין שלי (ולא "רק" במספרים), ועוד. כמובן, עדיין לא היה משבר אמיתי מאז שנכנסתי בצורה משמעותית, אז לא יכול להגיע האם ההתנסות באמת עזרה :$

תמיד הייתי בחור שחוסך ובקלות האמת, כל הסובבים אותי תמיד ביזבזו המון כסף על - יש שיגידו שטויות (כמו שאני חושב) ויש שיגידו "חוויות, הנאות טובות" ותמיד מדגישים שחיים רק פעם אחת וכו', אני המקרה ההפוך לכך, התחלתי לעבוד בגיל 18 וחצי (לפני זה עבדתי ממש קצת, אי אפשר לקרוא לזה לעבוד האמת) והייתי עובד ממש קשה כדי לקבל סכום כסף נאה יחסית לגילי והייתי משתמש אולי ב10-15% מהכסף וכל השאר היה הולך לחיסכון, זה הרגיש לי קליל ונהיה לסוג של שגרה, ובתקופה האחרונה אני קורא המון שכסף בחיסכון עם ריבית כמו של הבנק ממש לא שווה וככל שאתה משקיע בגיל צעיר יותר כך תהנה יותר בעתיד, הבעיה שזה לא בא לי בקלות, התחלתי טיפה לקרוא בפורום ואני מרגיש שזה טיפה גדול עלי, הסיכונים, המילים הלא מובנות, התכנונים לטווח הרחוק
זה הולך ביחד. אתה לא רוצה לבזבז את הכסף שעבדת בשבילו - ולכן אתה חוסך בקלות, ואתה לא רוצה לסכן את הכסף שעבדת בשבילו - ולכן קשה לך להשקיע.
אתה לא היחיד עם הקונפליקט הזה.....

אני לא רוצה להתעסק בהשקעות באופן יום יומי, כל המסחר היומי או להרשם לקורסי שוק ההון - זה לא אני
אז הגעת למקום הנכון.

אז איך מתחילים?
האם יש לך כסף שאתה לא זקוק לו בשנים הקרובות?
יותר מ36k?
האם אתה מעריך שתוכל לחסוך עוד כסף כזה בתקופה הקרובה? כמה בערך?

טיפה זמן בשביל לא למרוח יותר מידי ולהתחיל צעיר ככל האפשר, או לקחת את זה לאט לאט כדי שאבין כל דבר ודבר גם אם זה יקח שנה?
תוכל להתחיל מכאן. זה לא הרבה.
השאר לדעתי זה יותר בפורום מאשר בבלוג.

אני חייב שהמחשבות על ביטחון כלכלי יפסיקו, כי לפעמים זה מכניס אותי לחרדה כלשהי
חשוב על יכולת הסתגלות שאתה צריך לקנות.
לא על ביטחון כלכלי.
עם יכולת הסתגלות לכל מיני מצבים, תפחד פחות.

אז איזה טיפים הייתם נותנים לבן אדם בן 21 שמתחיל לימודים די תובעניים שנה הבאה? כמה זמן הייתם ממליצים לי ללמוד את הנושא של השקעות?
לגמרי תתמקד בלימודים.
אם יש לך זמן פנוי, בין סמסטרים, לפני הלימודים וכדו', תשקיע גם בזה.
אני מוצא את זה עבורי מהנה לחפור על הנושאים האלו. אם תראה שעבורך זה גם כך, תוכל להמיר את הבריחה לפייסבוק ודומיו, לבריחה לאתר הסולידית.
בכל מקרה - אל תשקיע בזה על חשבון הלימודים.

אגב, אני לא יודע אם הפוסט הזה הוא מותר או אם כל שני וחמישי מישהו כמוני מפרסם משהו כזה, אני מראש מתנצל אם זה מכעיס או מתסכל מישהו, תודה מראש לכל העוזרים!
אם היו רק שני פוסטים כאלו בשבוע - שני וחמישי, מצבנו היה טוב יותר.

מצד שני, אני נהנה לעזור פה לאנשים, וגם לשמוע אחר כך שזה עזר להם. לפחות כצעד חתרני נגד 'הממסד' שמעלים מאיתנו את כל המידע הזה, אני רוצה להפיץ אותו כמה שיותר.

שתף אותנו מה עשית, תעדכן קצת.
זה יעזור לטעמי גם למתוסכלים.

בהצלחה

יותר מ36k?
למה דווקא הסכום הזה? אפשר לפתוח תיק השקעות עם 20K ש"ח.
למה אתה מציע לינק לאתר אחר שמתייחס לאתר הזה? הוא כבר נמצא כאן וזה לא כל-כך מנומס.

למה דווקא הסכום הזה? אפשר לפתוח תיק השקעות עם 20K ש"ח.
כי זה הסכום שהוא יוכל להכניס בכמה חודשים הקרובים למסלול פטור ממס רווחי הון.
אם יש לו משמעותית יותר מזה, הוא יצטרך לפתוח תיק חייב.

למה אתה מציע לינק לאתר אחר שמתייחס לאתר הזה? הוא כבר נמצא כאן וזה לא כל-כך מנומס.
בבלוג יש כמויות עצומות של חומר, ולדעתי אין מדריך מסודר שעוזר לקרוא על הנושאים בתוך האתר, אז אני מפנה אותו אל מחוץ לאתר עבור הסדר שזה יעשה.

מצטער אם מישהו נפגע מחוסר הנימוס....

קודם כל אני אציין שלימודים לגמרי נכנס בהגדרה של השקעה לדעתי.

בכל מקרה לדעתי לפני שאתה משקיע תגדיר לעצמך מראש כמה כסף אתה צריך לשמור במזומן לטובת תקופת הלימודים שלך. לדעתי השקעה בשוק ההון זה משהו שעושים עם כסף שאתה לא מתכנן להשתמש בו בקרוב, וכשאני אומר בקרוב, הכוונה ל 10-20 שנה.

אם אתה לומד מקצוע, אין לך מה לחשוב על זה כרגע, ולדעתי בזמן הלימודים עדיף שלא יהיה לך שום כסף מושקע בשום דבר - כי יהיה לך מספיק על הראש ומניסיון בשלבים המוקדמים בחיים כשרוב השווי שלך מושקע בשוק ההון- אתה מתחיל להרגיש צורך לבדוק איך הכל הולך לעיתים קרובות. אתה יכול להתחיל לקרוא מדריכים כאן באתר, יש המון מידע.

לגבי השאלה של כמה זמן לקרוא על הנושא לפני השקעה, לדעתי אם אתה לא מרגיש בנוח עם הסיכון, או מרגיש שאתה לא מבין מספיק כדי לסכן את הכסף בכלל- אל תשקיע שום דבר. הרבה אנשים עושים את הטעות של להשקיע בלי להכיר בעובדה שהסיבולת שלהם לסיכון היא נמוכה מאוד. תקרא, תתעניין, תרחיב את מאגר המושגים שלך, ואז בשלב כלשהו אתה כבר תראה שאתה מרגיש אתה מוכן לעשות את הצעד הראשון. זה נכון שכדאי להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם, אבל זה לא שווה כלום אם בקריסה הראשונה נבהלים, מוכרים הכל ונשארים עם צלקת ופחד משוק ההון לנצח.

אני מבין אותך לגמרי בעיניין של להשקיע בלימודים קודם כל, לא חשבתי אחרת אבל לא להשקיע בכלל? כרגע אני יכול ללמוד על שוק ההון בערך שעה וחצי שעתיים ביום למשך תקופה של בערך עשרה חודשים, אתה ממליץ לי עדיין לא להשקיע? כי אם אשקיע אחרי התואר זה ממש עוד הרבה זמן, 4 שנים בערך, הייתי שמח אם במהלך התואר חלק מהכסף שחסכתי (כל הסכום שלי כרגע הוא 150 אלף שקל) יתרומם טיפה מאשר שישכב בבנק עם ריבית 0 אחוז... אולי אלך על קופת גמל? אני ממש מבולבל, בכל מקרה אמשיך ללמוד על שוק ההון דרך הבלוג ועוד מקורות מידע.

אלא אם יש לך הון משמעותי (מיליונים) - הנכס הכלכלי עיקרי שלך בחיים הוא ההשכלה, תשקיע במה שחשוב.
בנוסף, אני מניח שהסכומים שיש לך גבוהים בעיניך, אבל נמוכים ביחס למה שתרוויח אפילו רק בשנה הראשונה שאחרי התואר.
אז לדעתי, תשאיר את המזומן שצברת זמין בעו"ש, תשקיע בלימודים ותקרא פה באתר בקצב שלך ותשקיע רק כשתהיה מוכן.
יש לי כרגע בערך 150K, 45 הולכים ללימודים (בתקווה שאמצא מלגות ואז יהיה פחות) בערך 20K אשים בצד לחירום וכל השאר פשוט סתם ישכב עם ריבית של 0 אחוז, ואני מתבאס ממש על מהלך כזה, הייתי רוצה להשקיע מגיל צעיר (כמובן עם ידע).

זה הולך ביחד. אתה לא רוצה לבזבז את הכסף שעבדת בשבילו - ולכן אתה חוסך בקלות, ואתה לא רוצה לסכן את הכסף שעבדת בשבילו - ולכן קשה לך להשקיע.
אתה לא היחיד עם הקונפליקט הזה.....

אז הגעת למקום הנכון.

יותר מ36k?
האם אתה מעריך שתוכל לחסוך עוד כסף כזה בתקופה הקרובה? כמה בערך?

השאר לדעתי זה יותר בפורום מאשר בבלוג.

חשוב על יכולת הסתגלות שאתה צריך לקנות.
לא על ביטחון כלכלי.
עם יכולת הסתגלות לכל מיני מצבים, תפחד פחות.

לגמרי תתמקד בלימודים.
אם יש לך זמן פנוי, בין סמסטרים, לפני הלימודים וכדו', תשקיע גם בזה.
אני מוצא את זה עבורי מהנה לחפור על הנושאים האלו. אם תראה שעבורך זה גם כך, תוכל להמיר את הבריחה לפייסבוק ודומיו, לבריחה לאתר הסולידית.
בכל מקרה - אל תשקיע בזה על חשבון הלימודים.

אם היו רק שני פוסטים כאלו בשבוע - שני וחמישי, מצבנו היה טוב יותר.

מצד שני, אני נהנה לעזור פה לאנשים, וגם לשמוע אחר כך שזה עזר להם. לפחות כצעד חתרני נגד 'הממסד' שמעלים מאיתנו את כל המידע הזה, אני רוצה להפיץ אותו כמה שיותר.

שתף אותנו מה עשית, תעדכן קצת.
זה יעזור לטעמי גם למתוסכלים.

בהצלחה
כן יש לי בערך 80K בשביל השקעה, הרבה המליצו לי על קופת גמל באלטושלר שחם (מקווה שרשמתי נכון) בגלל שאין לי ידע על שוק ההון, מצד שני אם אני מציב לעצמי מטרת לימוד (ללמוד על שוק ההון עד התואר) אני עומד בה, אז חשבתי שאם אוכל ללמוד בזמן של כעשרה חודשים כל יום בערך שעה וחצי שעתיים אקבל מספיק מידע ואוכל להתחיל להשקיע לפני גיל 22, אני לא ממהר להשקיע ואז להפסיד הכל, אבל אני גם לא רוצה להתמהמה ולהתחרט שלא השקעתי מוקדם יותר, לגבי הלימודים - עדיפות ראשונה מבחינתי וזה ברור! אבל אני חשבתי על שלשה דברים כמטרות: לימודים, השקעות ושוק ההון, עסק אינטרנטי (בלוג/ דרופשיפינג / עיצוב גרפי / אפילייט מרקטינג / מה שאחליט עליו) והייתי רוצה מאוד שלפני התואר כבר יהיה לי את הידע בשלשת התחומים האלה, כלומר - שלפני התואר יהיה לי את הידע הנחוץ כדי להשקיע וגם יהיה לי עסק שיכניס לי כסף כל חודש כ"פרילנסר".

יש לי כרגע בערך 150K, 45 הולכים ללימודים (בתקווה שאמצא מלגות ואז יהיה פחות) בערך 20K אשים בצד לחירום וכל השאר פשוט סתם ישכב
ההודעה שלך קצת השתבשה (התחלפו לדעתי ה45 וה150).
בכל אופן, אם אני מבין נכון, יש לך 85k פנויים להשקעה.

כצעד ראשון, הייתי מפקיד מה שאפשר לקרן השתלמות.
בקרן השתלמות יש תקרה של כ18k בשנה. בהנחה שלא תפקיד יותר מהתקרה, כל הרווחים בקרן ההשתלמות יהיו פטורים ממס רווחי הון. לדעתי זו הטבה משמעותית, שהופכת את ההפקדה לקרן ההשתלמות ככדאית.
תוכל להפקיד 18 עכשיו, ועוד 18 בינואר.

כדי להפקיד לקרן השתלמות, תצטרך להיות עצמאי, גם אם זה עצמאי שמרוויח 0 ש"ח בשנה.

אח"כ תצטרך לבחור קרן השתלמות.
אני עשיתי חיפוש לא מזמן, ואלו האפשרויות שמצאתי:
יש להלמן אלדובי את הקרנות הבאות:
אי.בי.אי השתלמות פאסיבי – מדדי מניות חו”ל
המדדים הם:
S&P 500 - 50%
30% - Euro Stoxx600
MSCI Emerging Market s - 13%
Nikkei -7%
אי.בי.אי. השתלמות מסלול מחקה מדד S&P500

לאינפיניטי יש:
אינפיניטי גמל מניות בחו"ל
כשמדיניות ההשקעה היא:
כספי המסלול יושקעות במניות בחו"ל ו/או בניירות ערך עוקבי מדדי חו"ל. מדד היחוס של המסלול הינו מדד MSCI World All Country.

לאינטרגמל יש:
"אינטרגמל השתלמות" מסלול מניות בארה"ב עוקב מדד S&P500

אלו המסלולים שאני מצאתי כשחיפשתי בזמנו, כשהקריטריונים שלי היו שזה יהיה מסלול מנייתי, פאסיבי, ומפוזר עולמית (= לא מרוכז בישראל).

לגבי דמי הניהול, אי בי אי הציעו לי לפני המיזוג 0.5%, טענו שזה מה שהם מציעים ללא קשר לגודל הקרן (שמעתי על כאלו שאחרי מו"מ הורידו אותם קצת - לאזור ה0.45, אבל לא יותר מזה).

אינטרגמל כידוע מציעים 0.35% לכל דורש.

אינפיניטי התחילו ב0.9, אבל ירדו דיי מהר ל0.5. בעיקר כשהזכרתי להם את המתחרים. טענו שלרדת יותר מזה, זה בעייתי עבורם כי מצריך "אישור מיוחד" או משהו כזה. לא יודע אם הייתי מצליח להוריד אותם עוד או לא.
לדעתי, לך על מי שנותן לך דמי ניהול הכי זולים. כך אני עשיתי, וקרן ההשתלמות שלי היום באינטרגמל.

אם עשית את זה, כבר חלק מהכסף שלך לא שוכב סתם.

מעבר לזה, תוכל לפתוח חשבון השקעות בבנק, בבית השקעות בארץ, או בבית השקעות בחו"ל. כל אחד יהיה כנראה זול יותר מקודמו, אבל יש השלכות שמשפיעות, וכדאי להבין אותן.

אני כבר אשאיר לך ללמוד על שאר הנושאים.

כמה קישורים:
- בהנחה שבחרת בבית השקעות בארץ, מה לברר (במיוחד הטבלה ששם)
- ההחלטה החשובה ביותר בתיק ההשקעות, כמה אחוז בנכסים מניבים (בעיקר מניות), וכמה אחוז בנכסים הגנתיים (בעיקר אג"ח) החלטה שתהיה חייב לקחת בעצמך, והיא חשובה מאוד.
- אם בחרת בית השקעות בחו"ל, והבנת את ההשלכות, ראה את האפשרות הזו (ג.נ.: אני משתמש בה)

אולי אשים כאן עוד כמה קישורים בהמשך. זה לבנתיים.....

בהצלחה

אני מבין אותך לגמרי בעיניין של להשקיע בלימודים קודם כל, לא חשבתי אחרת אבל לא להשקיע בכלל? כרגע אני יכול ללמוד על שוק ההון בערך שעה וחצי שעתיים ביום למשך תקופה של בערך עשרה חודשים, אתה ממליץ לי עדיין לא להשקיע? כי אם אשקיע אחרי התואר זה ממש עוד הרבה זמן, 4 שנים בערך, הייתי שמח אם במהלך התואר חלק מהכסף שחסכתי (כל הסכום שלי כרגע הוא 150 אלף שקל) יתרומם טיפה מאשר שישכב בבנק עם ריבית 0 אחוז... אולי אלך על קופת גמל? אני ממש מבולבל, בכל מקרה אמשיך ללמוד על שוק ההון דרך הבלוג ועוד מקורות מידע.
אמרתי שאני חושב שכדאי להתחיל להתעניין ואז כשאתה מרגיש שאתה מבין את הסיכונים ומחליט באופן מודע לקחת אותם על עצמך, רק אז להשקיע.
מה שאל תעשה בשום מצב, זה להכניס את הכסף שלך למשהו שאתה לא מבין כמו שצריך. אם יש לך 10 חודשים, שב תקרא- ואם בסוף התקופה אתה מרגיש שאתה יודע מספיק כדי להתחיל להשקיע את תעשה את זה. אל תסמוך על עצות של אף אחד- רק אתה יכול לגלות מה הסיכון שמתאים לך, אין לאן למהר.

ההודעה שלך קצת השתבשה (התחלפו לדעתי ה45 וה150).
בכל אופן, אם אני מבין נכון, יש לך 85k פנויים להשקעה.

כצעד ראשון, הייתי מפקיד מה שאפשר לקרן השתלמות.
בקרן השתלמות יש תקרה של כ18k בשנה. בהנחה שלא תפקיד יותר מהתקרה, כל הרווחים בקרן ההשתלמות יהיו פטורים ממס רווחי הון. לדעתי זו הטבה משמעותית, שהופכת את ההפקדה לקרן ההשתלמות ככדאית.
תוכל להפקיד 18 עכשיו, ועוד 18 בינואר.

כדי להפקיד לקרן השתלמות, תצטרך להיות עצמאי, גם אם זה עצמאי שמרוויח 0 ש"ח בשנה.

אח"כ תצטרך לבחור קרן השתלמות.
אני עשיתי חיפוש לא מזמן, ואלו האפשרויות שמצאתי:

לדעתי, לך על מי שנותן לך דמי ניהול הכי זולים. כך אני עשיתי, וקרן ההשתלמות שלי היום באינטרגמל.

אם עשית את זה, כבר חלק מהכסף שלך לא שוכב סתם.

מעבר לזה, תוכל לפתוח חשבון השקעות בבנק, בבית השקעות בארץ, או בבית השקעות בחו"ל. כל אחד יהיה כנראה זול יותר מקודמו, אבל יש השלכות שמשפיעות, וכדאי להבין אותן.

אני כבר אשאיר לך ללמוד על שאר הנושאים.

כמה קישורים:
- בהנחה שבחרת בבית השקעות בארץ, מה לברר (במיוחד הטבלה ששם)
- ההחלטה החשובה ביותר בתיק ההשקעות, כמה אחוז בנכסים מניבים (בעיקר מניות), וכמה אחוז בנכסים הגנתיים (בעיקר אג"ח) החלטה שתהיה חייב לקחת בעצמך, והיא חשובה מאוד.
- אם בחרת בית השקעות בחו"ל, והבנת את ההשלכות, ראה את האפשרות הזו (ג.נ.: אני משתמש בה)

אולי אשים כאן עוד כמה קישורים בהמשך. זה לבנתיים.....

בהצלחה
אני כרגע עובד כשכיר, זאת אומרת שלא אוכל לשים את הכסף כרגע בקרן השתלמות?

אני כרגע עובד כשכיר, זאת אומרת שלא אוכל לשים את הכסף כרגע בקרן השתלמות?
אין בעיה להיות שכיר ועצמאי במקביל.

בדיווח השנתי כעצמאי, תצטרך לצרף גם את ה106 מהמעסיק.

כמו כן, תוכל לבקש מהמעסיק שיפקיד עבורך לקרן השתלמות. זה יהיה 7.5% על חשבונו ו2.5% על חשבונך, ועד תקרה של 1571 בחודש (זה אומר שאתה צריך משכורת של כ16k כדי להגיע לתקרה). הוא לא חייב להסכים מבחינה חוקית (איום בעזיבה עשוי להיות אפקטיבי בתלות בכמה שאתה נצרך שם).

גם אם המעסיק כן מפריש, אבל לא עד לתקרה, תוכל להיות עצמאי, ולהפקיד כעצמאי את ההפרש.

קרא עוד כאן.
שים לב שיש עוד הטבות במס הכנסה על ההפקדות האלו, אבל אם לא יהיו לך רווחים כעצמאי, לא תוכל לממש אותן בהפקדות כעצמאי.

אני לא יועץ מס, לא רואה חשבון, לא יועץ פנסיוני, וגם לא סוכן או משווק. התייעץ באנשי מקצוע לפני ביצוע פעולה.

בדיווח השנתי כעצמאי, תצטרך לצרף גם את ה106 מהמעסיק.
זה לא דומה בעיניך כמו להמליץ לאנשים לעבור לברוקר זר? (כי הרוב מפחדים מחובת הגשה שנתית)
כן אני יודע, אני ממליץ מציע (תוך מתן ההסתייגויות הנדרשות) לאנשים לעבור לברוקר זר בעצמי.

נערך לאחרונה ב:
זה לא דומה בעיניך כמו להמליץ לאנשים לעבור לברוקר זר? (כי הרוב מפחדים מחובת הגשה שנתית)
ברוקר זר זה דומה, אבל ממש לא אותו דבר.
דוח שכולל את נספח ניירות הערך אינו טריוויאלי ואינו מוכר כמו דוח עצמאי סטנדרטי.
מה גם שלהיות עצמאי שמרוויח 0 זה פשוט יותר מלהיות עצמאי עם הכנסות והוצאות.

חשוב על כך שמדריכים באינטרנט למילוי דוח עצמאי, תמצא בשפע. מדריך למילוי הנספח של רווחי הון, בשביל מישהו שסוחר בIB, בשביל זה כבר כדאי שתכיר את המתורגמן הפיננסי.... ;):roll:

כן אני יודע, אני ממליץ לאנשים לעבור לברוקר זר בעצמי.
אני לא ממליץ (אסור לי). :>;)
אבל גם אני כן מעודד אנשים לשקול את האפשרות תוך הבנת ההשלכות. במיוחד אם הם לא מעוניינים באג"ח ישראלי בתיק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה