• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פטור מקרנות נאמנות אבל 0.05% על קרנות מחקות?! למה מבלבלים אותי?!

אורן

משתמש רגיל
דירוג
33
שלום,

אני קצת מבולבל ולפני מעבר בין בתי השקעות, אודה מאוד לעזרה.

אני לקוח בן 5 שנים של בית השקעות במחיר של 15 ש"ח לחודש והיה לי פטור מרכישה/מכירה של קרנות (כל הסוגים), בקרוב (1/9) זה הולך לעלות ל0.08% ולכן התחלתי לפזול לצדדים.
קיבלתי הצעה במקום אחר של:
  • תשלום חודשי 10 ש"ח
  • 0.07% עמלת תעודות סל, מניות ואג"ח
  • קרנות נאמנות - פטור
  • 0.05% עמלת קרנות מחקות

עברתי על כל הקרנות שלי כדי להבין אם הן מחקות או נאמנות.
אולי אני בור, אך לאחר שהסתכלתי ב funder.co.il לא הבנתי מה היא קרן נאמנות שאינה קרן מחקה שעליה יש לי פטור?
כל קרן וקרן שבדקתי ב funder מופיע כ"קרן נאמנות", לא מצויין אם היא מחקה או לא.
אז לחצתי שם על קרנות נאמנות ובחרתי "מחקות" (http://www.funder.co.il/mehakot.aspx) הגעתי לאותה הרשימה שמכילה את הקרנות שלי.
אני לא מבין איך לדעת אם הקרנות שלי הן קרנות נאמנות או קרנות מחקות ומה ההבדל? שכן ב funder אין ציון לכך ולא בmaya או בbizportal.

בנוסף, קראתי כאן שישנם משתמשים נורא מרוצים מIB, נכנסתי קצת וראיתי שמדובר בחברה גלובלית, האם ניתן לרכוש קרנות נאמנות כמו בקישור למעלה (ישראליות) דרך חברה שכזו?

תודה רבה,
אורן.

בנוסף, קראתי כאן שישנם משתמשים נורא מרוצים מIB, נכנסתי קצת וראיתי שמדובר בחברה גלובלית, האם ניתן לרכוש קרנות נאמנות כמו בקישור למעלה (ישראליות) דרך חברה שכזו?
לא ניתן

אם הקרן שלך לא מופיעה ברשימת המחקות של פאנדר היא לא מחקה

• תשלום חודשי 10 ש"ח
  • 0.07% עמלת תעודות סל, מניות ואג"ח
  • קרנות נאמנות - פטור
  • 0.05% עמלת קרנות מחקות
אלה תנאים מעולים (לטעמי), אורן, אתה יכל לכתוב לי (אפש בפרטי) איפה קיבלת אותם?

היה לי פטור מרכישה/מכירה של קרנות
ההודעה שאני קיבלתי היא שמה- 1.9 העמלה על כל הקרנות (רגילות ומחקות) תעמוד על 0.08% -
אבל מה שיותר חשוב (מבחינתי) זה שעמלת המינימום תהיה 5 ש'.
מבחינתי זה היה כבר יותר מדי ואני עומד להחזיר את הקרנות שלי לבנק שלא לוקח עמלת ק\מ על פעולות בקרנות הרגילות
ולא לוקח עמלת מינימום על ק\מ של קרנות מחקות - ומבחינתי זה יתרון ....

בקרוב (1/9) זה הולך לעלות ל0.08% ולכן התחלתי לפזול לצדדים.
קיבלתי הצעה במקום אחר של: 0.07% עמלת תעודות סל, מניות ואג"ח

אבל מה שיותר חשוב (מבחינתי) זה שעמלת המינימום תהיה 5 ש'.

תגידו, אתם רציניים? אתם באמת הולכים להחליף ברוקר בגלל 5 ש"ח חד פעמיים?

אתם באמת הולכים להחליף ברוקר בגלל 5 ש"ח חד פעמיים?
לא מחליף ברוקר (=בית השקעות), רק מעביר חלק מהניירות למקום בו אשלם עמלות נמוכות יותר.
עיקר הפעילות (מניות ותעודות סל בארץ ובחו"ל) תישאר אצל ה"ברוקר" ...

אני קצת מסתייג מהפוסט הזה וזאת משלוש סיבות:
1. כפי שכתבה @הסולידית בעצמה:
יש החלטות חשובות יותר: ... קביעת היחס בין נכסים מסוכנים (מניות, נדל"ן, סחורות, מתכות יקרות) לבין נכסים דלי-סיכון (אגרות חוב, קרנות כספיות, מזומן) היא דוגמה להחלטה חשובה בהרבה. אם כוונתי כאן אינה ברורה, אנא עיינו שוב בפוסט "פירמידת הצרכים של המשקיע" ... (בפוסט ההוא מיקמתי את בחירת ניירות הערך בקצה העליון של הפירמידה, בתור ההחלטה הכי פחות חשובה!).
אבל משפט חשוב זה מופיע אצלה בסעיף האחרון כסוג של דיסקליימר.

2. ניירות הערך המצויינים שם הם כאלה שכעת דמי הניהול שלהם הם הזולים ביותר, הניסיון מראה שתוך שנה זה כבר לא יהיה רלבנטי.
3. גם אם דמי הניהול יישארו זולים, לפעמים העקיבה של הקרן אינה טובה (לדוגמה השרשור שהיה על תכלית סל ניירות חו"ל) וזה יותר משמעותי.

כל זה כמובן מבלי להפחית ולו במעט מעבודת הקודש שהסולידית עושה.

הבעיה היא שכבני אדם יש לנו נטייה להתעסק בפרטים הקטנים שאנחנו מבינים (נניח עמלת מינימום) ופחות להתעסק בתמונה הגדולה. בדיוק דיברתי עם חבר שעומדים להרוס לו את הבניין במסגרת תמ"א, ומה שמעסיק אותו עכשיו זה הצבע של ארונות המטבח בדירה החדשה. זה האופי האנושי.

• אהבתי
Reactions: MMM
אני קצת מסתייג מהפוסט הזה וזאת משלוש סיבות:
1. כפי שכתבה @הסולידית בעצמה:
יש החלטות חשובות יותר: ... קביעת היחס בין נכסים מסוכנים (מניות, נדל"ן, סחורות, מתכות יקרות) לבין נכסים דלי-סיכון (אגרות חוב, קרנות כספיות, מזומן) היא דוגמה להחלטה חשובה בהרבה. אם כוונתי כאן אינה ברורה, אנא עיינו שוב בפוסט "פירמידת הצרכים של המשקיע" ... (בפוסט ההוא מיקמתי את בחירת ניירות הערך בקצה העליון של הפירמידה, בתור ההחלטה הכי פחות חשובה!).
אבל משפט חשוב זה מופיע אצלה בסעיף האחרון כסוג של דיסקליימר.

2. ניירות הערך המצויינים שם הם כאלה שכעת דמי הניהול שלהם הם הזולים ביותר, הניסיון מראה שתוך שנה זה כבר לא יהיה רלבנטי.
3. גם אם דמי הניהול יישארו זולים, לפעמים העקיבה של הקרן אינה טובה (לדוגמה השרשור שהיה על תכלית סל ניירות חו"ל) וזה יותר משמעותי.

כל זה כמובן מבלי להפחית ולו במעט מעבודת הקודש שהסולידית עושה.

הבעיה היא שכבני אדם יש לנו נטייה להתעסק בפרטים הקטנים שאנחנו מבינים (נניח עמלת מינימום) ופחות להתעסק בתמונה הגדולה. בדיוק דיברתי עם חבר שעומדים להרוס לו את הבניין במסגרת תמ"א, ומה שמעסיק אותו עכשיו זה הצבע של ארונות המטבח בדירה החדשה. זה האופי האנושי.
מכיוון שלא מדובר במה צריך להתעסק יותר או לא, המיקוד של הפוסט הוא ספציפית בהכרת הכלים השונים וכמו שהסולידית ציינה בעצמה, הת"ס והקרנות המופיעות בפוסט הם לא המלצה, אלא הצגת הכלים אשר קיימים בארגז, כל משקיע צריך לבחור לעצמו עם מה הוא רוצה לעבוד בהינתן רוב האפשרויות

ופחות להתעסק בתמונה הגדולה
משום מה אתה מניח שאם יש התייחסות ל"זוטות" אז אין התייחסות ל"תמונה הגדולה" וזו הנחה מוטעית (לפחות אצלי).
אני מודע היטב לחשיבות הקצאת הנכסים והמשקל של כל נכס בתיק אבל זה לא אומר שאני יכול להתעלם מהפרטים הקטנים.
הפרט הזה (עמלה של 0.08% ומינימום של 5 ש') הופך קצת יותר משמעותי אם אני נוהג לבצע פעולות בסכומים קטנים יחסית (סביב ה 2,000 ש').
אם בבנק אין עמלת מינימום על קרנות מחקות ואין כלל עמלה על קרנות רגילות זה לא משהו שאני יכול להתעלם ממנו
מכיוון שבטווח של שנים אלו סכומים "נאים" שיצטברו "לחובתי" ...

משום מה אתה מניח שאם יש התייחסות ל"זוטות" אז אין התייחסות ל"תמונה הגדולה" וזו הנחה מוטעית (לפחות אצלי).
אני מודע היטב לחשיבות הקצאת הנכסים והמשקל של כל נכס בתיק אבל זה לא אומר שאני יכול להתעלם מהפרטים הקטנים.
הפרט הזה (עמלה של 0.08% ומינימום של 5 ש') הופך קצת יותר משמעותי אם אני נוהג לבצע פעולות בסכומים קטנים יחסית (סביב ה 2,000 ש').
אם בבנק אין עמלת מינימום על קרנות מחקות ואין כלל עמלה על קרנות רגילות זה לא משהו שאני יכול להתעלם ממנו
מכיוון שבטווח של שנים אלו סכומים "נאים" שיצטברו "לחובתי" ...
אתה יכול גם לקורא זה העלות של עשיית עסקים. מתישהוא צריך גם להגיד די. אם למשל יש לך חשבון ב-30 שח לחודש ותגלה שחברה אחרת במבצע של 25, ובדיוק התחלת את השנה לפני חודש, אתה בטוח תעבור? ייתכן... אבל מתישהו צריך גם שקט נפשי (מעצמך).

ג.נ. אני חוטא מאוד בחטא הזה כנ"ל ותמיד מלקה את עצמי על כך. לדוגמא, אני מעביר דולרים מ-IB ל-TD כדי לחסוך 1.4 דולר כל חודש על עמלת קנייה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A האם עסק פטור בתחום מסוים יכול לבצע עבודות מחוץ לתחום העיסוק הרשום יזמות והגדלת הכנסות 0
G פתיחת עוסק פטור מיסים 11
מ סגירת תיק עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 1
D עזרה בניהול תקבולים מלקוחות עבור עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 0
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 21
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 11
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
N פתחתי עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 8
עידו ג עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 29
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
א מסלול פטור או מס שולי בהשכרת דירה מיסים 7
פיטר גריפין פטור מדמי משמרת בבנק לאומי צרכנות פיננסית 13
J עוסק מורשה/פטור מיסים 32
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
S תמחור של עוסק פטור למפגשים כולל נסיעות? אוף טופיק 3
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
ס עוסק פטור או מורשה מורה פרטי מיסים 15
ש רצף פיצויים - פטור ממס רווחי הון על הרווחים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
ו כיצד מחשבים את מספר הקסם להפרשה לפנסיה כעוסק פטור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N פטור ממס הכנסה - חולי סרטן מיסים 12
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
T הקמת עוסק פטור וצעדים ראשונים התפתחות אישית 5
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O פטור ממיסוי על השכרת דירה - שאלה נדל"ן 9
א מה הכלי שיתן לי פטור ממס במשיכה חד פעמית בגיל 60? פוסטים מאיכות נמוכה 2
א יאריכו פטור ד.כ בלאומי? צרכנות פיננסית 12
ל הוצאת פטור במבחן אמירם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
י עוסק פטור שסוחר בשוק ההון מיסים 1
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה