• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנית של חיים הכח - "בין אריזונה לנס ציונה"

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
מניח שלחלקכם יצא לראות את הפרק של אתמול:
בקצרה - חיים הכט הולך לבקר את בנו שחי בקליבלנד, ארה"ב כבר 8 שנים מה שמשפיע על המרחק עם הנכדים, מה שגורם להיכנס ולבדוק את שוק הנדל"ן במדינה.

https://www.mako.co.il/mako-vod-kes...f4c13070733210&pId=1580104316&partner=hp-main

פרק הבכורה: כלכלה ונדל"ן

מיני סדרה בת 3 פרקים המשווה בין החיים באמריקה לבין החיים בישראל בשלושה תחומים עיקריים; כלכלה, חינוך וחוק וסדר. הסדרה באה לבדוק האם החלום האמריקאי שתמיד רצינו, הוא אכן חלום, או שאולי דווקא בישראל טוב יותר? פרק 1: כלכלה ונדל"ן - איפה הייתם רוצים לגור בישראל או באמריקה? לעומת מחירי הנדל"ן המאמירים בישראל, מחירי הנדל"ן בארה"ב נראים קורצים במיוחד. האם נגלה שמה שנראה זול עולה לנו אחר כך ביוקר?

נערך לאחרונה ב:
הלינק שבור.
כן, צפיתי והיה מעניין. אבל כצפוי לא הכול דבש.
ממליץ לצפות בסדרה.

לדעתי מדובר בהבדל מהותי, לא בשיטה ולא בסימפטומים אלו ואחרים כגון הפרשי מחיר או רגולציה.

ההבדל הוא ב-DNA האמריקאי לבין זה הישראלי (ולא שלדעתי הטייפ' האמריקאי עדין או מנומס מידי ביחס למקומות אחרים בעולם).

אני מניח שחלומו הרטוב ביותר של כל בחור או בחורה ישראלים עדינים או ביישנים יהיה לחיות תחת ה-"משמעת הנוקשה וההזויה" של ארצות הברית. שימו לב, כתבתי "לחיות", לא "להצליח/לעשות את זה בארצות הברית".

לפי הבנתי התכנית מתמקדת בסטייט אוהיו ובפרט באיזור קליבלנד לכן כל השלכה לגבי כלל השוק האמריקאי תהא גרועה ולא מייצגת. הרבה בולשיט בסדרה... אחוזה בכ-2 מיליון שקל אבל מי בכלל רוצה לגור באיזור הזה? (אף אחד)

חחח התכנית היא תעמולה שקופה, הכי עצוב זה הרגע שבו הכט מבלבל את השכל על איך ישראלים לשעבר מתגעגעים לחוצפה של ישראלים בארץ, אין שום פרמטר בו הייתי מעדיף לחיות בישראל על פני ארה"ב בתור אזרח שומר חוק.

אין שום פרמטר בו הייתי מעדיף לחיות בישראל על פני ארה"ב בתור אזרח שומר חוק.
דיברתי לאחרונה עם ישראלי שחזר מארה"ב. די הדהים אותי שלטענתו הבטחון האישי בארץ יותר גבוה מבארה"ב. הייתי מצפה שבמדינה שבה המשטרה מתפקדת יהיה יותר בטחון.
מכיר את הסרטים האלה על הילדים שמגיעים לבית הספר באוטובוס, אם עם ההורים? הטענה שלו היא שאם הם ילכו ברגל פשוט יחטפו אותם וידרשו כופר. פה בארץ עוד לא היו לנו מקרים כאלה.
גם הקטע שכל אחד יכול לקנות נשק בסופרמרקט ואז להיכנס איתו לבית קולנוע, תיכון או הופעה ולהתחיל לרסס... די מטריד.

חחח התכנית היא תעמולה שקופה, הכי עצוב זה הרגע שבו הכט מבלבל את השכל על איך ישראלים לשעבר מתגעגעים לחוצפה של ישראלים בארץ, אין שום פרמטר בו הייתי מעדיף לחיות בישראל על פני ארה"ב בתור אזרח שומר חוק.
די פוגעני לראות בכל מי שחי בשתי המדינות והחליט לבחור בישראל כמישהו שאינו שומר חוק כמוך.
אני מכיר הרבה מאד אנשים שהתלבטו בין המדינות, חלקם בחרו בישראל וחלקם בארה"ב, חלקם גם נמצאים במקום בו לא בחרו מאילוצים שונים. אצל אף אחד מהם שמירת החוק היא לא הפרמטר העיקרי לבחירה.

דיברתי לאחרונה עם ישראלי שחזר מארה"ב. די הדהים אותי שלטענתו הבטחון האישי בארץ יותר גבוה מבארה"ב. הייתי מצפה שבמדינה שבה המשטרה מתפקדת יהיה יותר בטחון.
מכיר את הסרטים האלה על הילדים שמגיעים לבית הספר באוטובוס, אם עם ההורים? הטענה שלו היא שאם הם ילכו ברגל פשוט יחטפו אותם וידרשו כופר. פה בארץ עוד לא היו לנו מקרים כאלה.
גם הקטע שכל אחד יכול לקנות נשק בסופרמרקט ואז להיכנס איתו לבית קולנוע, תיכון או הופעה ולהתחיל לרסס... די מטריד.
אחוזי הפשע בארה"ב מאד גבוהים יחסית לכל העולם המערבי. מי ששמירת חוק ובטחון אישי חשובים לו כנראה יעדיף מקומות אחרים (וכמובן גם בתוך ארה"ב יש הבדלים עצומים).

הוא לא חי בירושלים, בתור מישהו שחי בירושלים 4 שנים, אני לא אשכח מה זה ללכת ברחוב ולוודא שמי שעבר לידי לפני שתי שניות לא בא אליי מאחורה ודוקר אותי, וזה היה פחד אמיתי שלי כאן. בארה"ב עם אקדח בחגורה הייתי מרגיש הרבה יותר בטוח. למרות שעכשיו כל מי שהיה לוחם בצבא יכול להוציא רישיון לנשק אישי לפי הצו החדש של שר הפנים...

דיברתי לאחרונה עם ישראלי שחזר מארה"ב. די הדהים אותי שלטענתו הבטחון האישי בארץ יותר גבוה מבארה"ב.
אחוזי הפשע בארה"ב מאד גבוהים יחסית לכל העולם המערבי.
בבל"ת. מה זה בדיוק "ארה"ב" ? ארה"ב מורכבת מ50 מדינות שבכל מדינה עשרות מחוזות ובכל מחוז עשרות עד מאות ישובים וערים שבכל אחת מהערים האלה לא מעט שכונות, זה כמו שתגידו שבאסיה שיעור הפשע נמוך.

בבל"ת. מה זה בדיוק "ארה"ב" ? ארה"ב מורכבת מ50 מדינות שבכל מדינה עשרות מחוזות ובכל מחוז עשרות עד מאות ישובים וערים שבכל אחת מהערים האלה לא מעט שכונות, זה כמו שתגידו שבאסיה שיעור הפשע נמוך.
אכן יש שונות גדולה בתוך ארה"ב וזה בדיוק מה שכתבתי בהמשך ההודעה שציטטת.
אבל בטחון אישי זה הרבה עניין של פסיכולוגיה (כי הסיכון לאדם הבודד גם בישראל וגם בארה"ב הוא מאד נמוך), ומה לעשות, כשאמריקאי תושב קליבלנד שומע על מעשי זוועה בוושינגטון זה יותר נוגע לו מאשר כשאני שומע על מעשים כאלו בפקיסטן.

תכנית דמגוגית שמציגה רעיונות בלתי הגיוניים

" חבר שחזר מארה"ב אמר לי ככה וככה "
מאיפה הוא חזר?
ישראלי שחי בערד/קיבוץ גשר/נתיב העשרה/טבריה/סביון/קיסריה/ג'אסר א-זרקה מייצג את מי?
הרי במקומות רבים בישראל , מרחק של פחות מ400 מ"ר אנשים חיים בקהילה/הרגשת ביטחון תעסוקתי-כלכלי שונה לגמרי.
בתור אחד שחי בארה"ב במקום סביר, אין מקור להשוואה בין המדינות בסדרה כי משווים בין תפוחים לתפוזים.
פופוליזם עלוב.

לפני שבוע ישראלית שעשתה רילוקיישן לבוסטון סיפרה שהילדים מסתובבים חופשי ברחובות ואין שום פשע.. כאנקדוטה היא סיפרה שהיא הזמינה טלוויזיה והשליח השאיר ברחוב במשך שעתיים ואף אחד לא נגע. גם האופניים של כולם תמיד זרוקים ברחוב ואף אחד לא נוגע, ואתה יכול להשאיר את ה לפטופ שלך על ספסל והוא ישאר שם

@liranviper
חייתי בבוסטון תקופה. בשכונה טובה ויקרה. יש נטייה חזקה מאוד לישראלים להלל מקומות אחרים ולבקר את ישראל. חלק זה כדי להצדיק החלטות מעבר בעיני עצמם, מול משפחה וכו. חלק זו הנטייה הישראלית החזקה מאוד, והמשוקפת מאוד בתקשורת, לדבר על זה שרע כאן, כולם מושחתים, פרזיטים, פנאטים (חוץ ממני כמובן). ספציפית, בוסטון אחת הערים הפחות בטוחות בארה״ב, כמו רוב הערים הגדולות שמושכות ישראלים. מבחינת ביטחון אישי, חייתי בארה״ב, בקנדה ובכמה ערים אירופאיות, והתעניינתי בסטטיסטיקות מקומיות של ביטחון, פשע, בריאות, תאונות דרכים (כן כן): ישראל מובילה בגדול. מבחינת תחושת ביטחון זה כבר כל אחד ותחושותיו כמובן. לינק זריז לפשע בבוסטון, הראשון שעלה לי בגוגל:
https://www.neighborhoodscout.com/ma/boston/crime
אגב, הסיפור הזה של לראיין אנשים ולשאול אותם מה הם חושבים על... נושא שיש בו מידע מסודר וגלוי, קצת לא מובן לי. אולי יותר מושך צופים כבידור, אבל בתור מקור מידע?...

@כתום כשאתה אומר "מובילה" אני מניח שאתה מתכוון בקטע טוב?
בכל מקרה, רק רציתי להוסיף את מה שהיא אמרה.. לי אישית אין מושג מה הולך שם.

רק כדאי לציין שהיא דווקא באה ממקום של לבקר את הרילוקיישן שלה ולא להצדיק את המעבר שלה. היא בכלל מחכה לחזור לארץ.. ככה שהיא בטוח לא ניסתה לייפות את המציאות, זו פשוט אחת הנקודות שהיא אמרה שהן כן טובות במקום שהיא נמצאת

לפני שבוע ישראלית שעשתה רילוקיישן לבוסטון סיפרה שהילדים מסתובבים חופשי ברחובות ואין שום פשע.. כאנקדוטה היא סיפרה שהיא הזמינה טלוויזיה והשליח השאיר ברחוב במשך שעתיים ואף אחד לא נגע. גם האופניים של כולם תמיד זרוקים ברחוב ואף אחד לא נוגע, ואתה יכול להשאיר את ה לפטופ שלך על ספסל והוא ישאר שם
אולי לכן יש שם אלפי הומלסים עם כל המכשירים האלקטרוניים שאנשים משאירים בחוץ.
וברצינות, הסיפור הזה על מכשירים יקרים שאנשים משאירים ברחוב זו בדיחה, נכון?

וברצינות, הסיפור הזה על מכשירים יקרים שאנשים משאירים ברחוב זו בדיחה, נכון?
+1
סיפור מצוץ מהאצבע. מה שנשאר ברחוב לא נשאר יותר מ 30 שניות.
כך אני ריהטתי את דירת הסטודנט שלי בניו יורק - טמלביזיה, נינטנדו, ספה, מכונת כביסה ומה לא עוד.
אולי נכון באזורים הכפריים.

@liranviper
מובילה בצורה חיובית, כן :)
ברור שיש חסרונות לישראל. המצב הבטחוני, הפילוג בין אוכלוסיות (אם כי לא בטוח שביחס לארהב) ועוד ועוד. ברור שמבחינת קריירה ואפשרויות קידום השמיים הם הגבול בצפון אמריקה. כל מה שאני רוצה להגיד שהווייב הזה של ״רע כאן ודופקים אותנו ושם הרבה יותר טוב מכל הבחינות״ שנפוץ מאוד בארץ, מעיד בעיקר על הישראלים והשאיפה התמידית ליותר. כנותן שירות זה יכול להיות מציק, אבל סך הכל זה די חינני לדעתי. כמובן שמי שחושב אחרת ומהגר רק הצלחה ואושר וכו.

לכל אחד יש חסרונות, גם למדינה יש חסרונות, תמיד יש לשאוף לשפר ולתקן, בסך הכל אין במה להתבייש במדינה צעירה כל כך במקום בו היא נמצאת היום,
יש דברים שקשה למדוד אותם, מדינת ישראל היא המקום היחידי שכיהודים אנחנו יכולים לקרוא לו בית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מתכנת ניהול סיכונים, תכנית לפרישה והתיק הפנסיוני של @מתכנת צרכנות פיננסית 25
G חוות דעת על תכנית השקעה ל25 שנים שוק ההון 26
U אישור תכנית התחדשות עירונית - מה המשמעות נדל"ן 1
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
U תכנית "שותפי הפצה" (אפיליאט) מיסים 6
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
S איך בונים תכנית עסקית מפורטת? התפתחות אישית 2
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הבורח מהמירוץ שבירת תכנית חסכון שוק ההון 6
Rahash תכנית פנסיה בגרמניה צרכנות פיננסית 15
ד תכנית ציבורית לחינוך פיננסי- נא עזרתכם צרכנות פיננסית 44
C תכנית ההשקעה שלי שוק ההון 22
L תכנית חיסכון לילד (קופת גמל להשקעה?) צרכנות פיננסית 10
F תכנית חיסכון שוק ההון 5
S תכנית חיסכון לילד צרכנות פיננסית 2
ו תכנית השקעה שלי - סופי שוק ההון 17
ו תכנית השקעה שלי - נסיון 2 שוק ההון 11
V תכנית/סקריפט ל"כמה אני שווה" מותאמת אישית אוף טופיק 13
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה