• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנית של חיים הכח - "בין אריזונה לנס ציונה"

@גרהם
זה לא רציני, לדבר על אבולוציה לפני שמלמדים ביולוגיה כמו שצריך. צריך בסיס.

וזה לא רציני לעשות שעה בשבוע, גם לא בכל הכיתות, וגם עד כיתה ח, "מדעי החיים" , ולקרוא לזה לימודי ביולוגיה. לדעתי זה צריך להיות חובה לבגרות בתיכון, לפחות ברמה כלשהיא. כנל פיזיקה וכימיה.
אין לי מחלוקת איתך שצריך ללמד יותר מדע.
השאלה כאן היא למה מהמעט שכן מלמדים בחרו להוציא את האבולוציה ולהשאיר נושאים לא פחות מורכבים. זה לא קשור לבסיס או לא בסיס, אלא להשקפה דתית מסויימת שאין לי שום בעיה איתה עד שהיא מגיעה להשפעה על מה שהילדים שלי (שממילא לא לומדים עם המחזיקים בהשקפות האלו) ילמדו.

אתם מתווכחים מה יותר טעים במבה או שוקולד
מי שלא אוהב שוקולד לא ישתכנע ...
או במילים אחרות 3 עיוורים נוגעים בפיל
אחד אומר שפיל זה נחש השני שפיל זה מניפה
והשלישי שפיל זה בלון ענק , מי צודק ?
כולם ואף אחד

לא דיברתי על השכלה. לא דיברתי על הידע שמוקנה להם. ואפילו לא כיוונתי ל"חינוך" שהמערכת מנסה להעביר. התכוונתי לחינוך במובן הכי רחב. התרבות, האווירה, הערכים, כל מה שילדים סופגים, בנוסף כמובן למה שהמערכת מנסה להעביר. זה לא בהכרח עניין של טוב, לא טוב, כמו שזה עניין של טעם.

ולהגיד שההורים אחראים זאת טעות. זה נכון בגיל שנה. אבל ההשפעה של ההורים הולכת, ופוחתת ככל שהילד נחשף לעולם.

דיברנו על אותו מושג. לא ההיית צריך להסביר (:

חינוך לא מסתיים בגיל שנה וגם לא בגיל 20. אומנם לאורך השנים אותו חינוך וערכים משתנים אבל עדיין ישנה אחריות הורית מסוימת גם אם היא מועטה.

סירטון שווה אלף מילים
לדעתי לא בהקשר של הדיון,יותר דמגוגיה ממשהו שאפשר ללמוד ממנו. אפשר גם להביא סרטון של אמריקאים מתנפלים על חנות בבלאק פריידי ועם נחפור מספיק נמצא גם סרטון של קנדים באותו סגנון. ובהקשר לדיון,לא צריך להתאמץ להרגיש צודקים. למי שטוב בחו"ל שיהיה שם(מי שיכול) למי שטוב בארץ שיהיה פה. גם לא צריך להצהיר שבחיים לא נחזור כי בארץ כ"כ חרא ובחו"ל גן עדן אפשר גם לשנות דעה ומקום מגורים. בתור אחד שנמצא בחו"ל הרבה ופוגש ישראלים קצת מצחיק\מעציב הנסיון של חלקם להראות כמה גרוע בארץ וכמה טוב להם בחו"ל למרות שהם לא יכולים להשתחרר מהארץ וממה שקורה בה(לדוגמא משתתפים בבלוג ישראלי :) קוראים חדשות מהארץ יותר מישראלי ממוצא וכו ) מאיר אריאל כתב: "על ארץ מוותרים רק בלב" לדעתי קשה מאוד לאנשים לוותר על הארץ שלהם אז הם מוותרים "בשכל" כי לא מצליחים "בלב"

קוראים חדשות מהארץ יותר מישראלי ממוצא וכו )
איך בדיוק אתה יודע את זה, מדדת, או שזו הרגשה שלך.
בתור אחד שגר בחו"ל אני נכנס לאחד מאתרי החדשות פעם ביום, לא בגלל שאני מתגעגע לארץ אלא בגלל שיש לי חברים ומשפחה שחיים בארץ ומעניין לי להיות מודע למה שקורה שם.
ישראלי ממוצע כמו שאתה קורא לו, מוקף חדשות כל הזמן, פעם בשעה בכל תחנת רדיו כמעט ומלא תוכן חדשותי בטלביזיה, הרבה יותר מישראלי בחו"ל אז כך שהטענה שלך נשמעת לי קצת תלושה מהמציאות.

עוד נקודות מבט על מה שחשוב ומה שפחות בהחלטה היכן לגור
https://newmedia.calcalist.co.il/back-home/phone/index.html
עוד נקודת מבט של אלו שעלו לארץ וחזרו לארץ מוצאם, אני מניח אין לי את המספרים כמובן, שמעט מאוד מהישראלים חוזרים ארצה, אבל שוב, אין לי מספרים.
הנה ציטוט מהכתבה:
בעוד במשרד הקליטה מציגים נתונים שלפיהם 10%־%12 מהעולים חוזרים למדינות מוצאם, לורנס טוען כי הנתונים שהוא רואה בשטח ודאי גבוהים יותר. "ההערכה שלנו היא שכ־%25 מהעולים עוזבים", הוא אומר. "הרי אף אחד לא מרים טלפון למשרד הקליטה או לסוכנות היהודית ומעדכן אותם שהוא עוזב, ולכן לדעתי הנתונים הרשמיים מוטעים. אם כל גופי העלייה היו עושים את העבודה שלהם, לא היינו רואים עולים חסרי בית או רעבים

אני מניח אין לי את המספרים כמובן, שמעט מאוד מהישראלים חוזרים ארצה
גם לי אין נתונים, ולדעתי גם אם יש נתונים הם לא ברי השוואה למקרה שבכתבה שהבאתי.
הסיבה היא שרוב אלו שעוזבים את ישראל אינם אנשים כמוך שעברו בעקבות בן זוג, או כמו האחד שמתעבים את המקומיים ורואים בהם בעלי חיים שממתינים להריגתם. הרוב עוברים כדי לשפר מצב כלכלי / מקצועי לפרק זמן כלשהו עם מחשבות לא החלטיות לגבי החזרה בעתיד. לכן, המון חוזרים אחרי כמה שנים אבל מדובר בכאלו שמעולם לא היגרו. להבדיל, מי שמגיע לישראל ממדינה מבוססת, לא משפר את מצבו הכלכלי-מקצועי, והוא בגדר מהגר מהרגע הראשון.
[עריכה: בעצם זה נכון גבם לגבי מדינה לא מבוססת, כי בדרך כלל אין לאן לחזור]
בכל מקרה, בכתבה שהבאת יש נקודות מעניינות בקשר לקשיים בקליטת עולים.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Roi
עוד נקודת מבט של אלו שעלו לארץ וחזרו לארץ מוצאם, אני מניח אין לי את המספרים כמובן, שמעט מאוד מהישראלים חוזרים ארצה, אבל שוב, אין לי מספרים.
הנה ציטוט מהכתבה:
בעוד במשרד הקליטה מציגים נתונים שלפיהם 10%־%12 מהעולים חוזרים למדינות מוצאם, לורנס טוען כי הנתונים שהוא רואה בשטח ודאי גבוהים יותר. "ההערכה שלנו היא שכ־%25 מהעולים עוזבים", הוא אומר. "הרי אף אחד לא מרים טלפון למשרד הקליטה או לסוכנות היהודית ומעדכן אותם שהוא עוזב, ולכן לדעתי הנתונים הרשמיים מוטעים. אם כל גופי העלייה היו עושים את העבודה שלהם, לא היינו רואים עולים חסרי בית או רעבים
זה תמיד דיון שיש לנו בחוגים של עולים, כי כולנו מכירים אנשים שחוזרים חזרה, וזה די נפוץ מכירות של דברים עקב חזרה וכו', אך זה אנקדטודל בלבד והרי ברור לכולנו שאין לאף ארגון עולים (משרד הקליטה, נפש בנפש, נעל"ה וכו') לחקור ואז להציג נתוני אמת על הגירה שלילת של עולים..

• אהבתי
זה תמיד דיון שיש לנו בחוגים של עולים, כי כולנו מכירים אנשים שחוזרים חזרה, וזה די נפוץ מכירות של דברים עקב חזרה וכו', אך זה אנקדטודל בלבד והרי ברור לכולנו שאין לאף ארגון עולים (משרד הקליטה, נפש בנפש, נעל"ה וכו') לחקור ואז להציג נתוני אמת על הגירה שלילת של עולים..
נדמה לי שגם הנתון ההפוך של כאלו שעזבו וחזרו לא קיים (אלא אם ביקשו הטבות כלכליות)

נדמה לי שגם הנתון ההפוך של כאלו שעזבו וחזרו לא קיים (אלא אם ביקשו הטבות כלכליות)
חייב להיות נתון כזה איפושהו, הרי מי שחוזר אחרי חמש שנים מקבל הטבות וצריך לחזור להיות תושב וכו.

חייב להיות נתון כזה איפושהו, הרי מי שחוזר אחרי חמש שנים מקבל הטבות וצריך לחזור להיות תושב וכו.
נכון, מי שמקבל הטבות רשום איפשהו, אבל לא כולם חוזרים אחרי תקופת הזכאות ולא כולם מבקשים הטבות. בכל מקרה גם אין למה חהשוות כי מי שעזב אבל מבקר פעם בשנה עדיין נחשב תושב ישראל.
המעבר בכיוון ההפוך לא ייבדק לעולם כי הוא מאד רגיש פוליטית. אף אחד לא רוצה לדעת כמה כסף נשפך על מענק קליטה למי שלא נשאר בארץ.

מבקר פעם בשנה עדיין נחשב תושב ישראל.
לא מדוייק, לפי רשות המיסים, מי שנמצא פחות מ 168 ימים בשנה ומרכז הכובד שלו מחוץ לישראל, לא נחשב כתושב לעיניני מס.
ביטוח לאומי כמעט באופן אוטומטי מפסיק את התושבות שלך אחרי חמש שנים מחוץ לארץ, זה נתון מאוד מדוייק, הוא מבוסס על תשלום ביטוח לאומי.

לא מדוייק, לפי רשות המיסים, מי שנמצא פחות מ 168 ימים בשנה ומרכז הכובד שלו מחוץ לישראל, לא נחשב כתושב לעיניני מס.
ביטוח לאומי כמעט באופן אוטומטי מפסיק את התושבות שלך אחרי חמש שנים מחוץ לארץ, זה נתון מאוד מדוייק, הוא מבוסס על תשלום ביטוח לאומי.
דיברתי על הלמס. נכון שיש הגדרה אחרת לכל גוף.

• אהבתי
הלמס לא אוספת מידע מגופים שונים ומרכיבה תמונה מלאה?
הלמס עובד עם הגדרות דמוגרפיות. מס הכנסה עם פקודת מס הכנסה. ביטוח לאומי בעקרון כמו מס הכנסה אבל נדמה לי שהוא מפגין שיקול דעת עצמאי.

• אהבתי
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מתכנת ניהול סיכונים, תכנית לפרישה והתיק הפנסיוני של @מתכנת צרכנות פיננסית 25
G חוות דעת על תכנית השקעה ל25 שנים שוק ההון 26
U אישור תכנית התחדשות עירונית - מה המשמעות נדל"ן 1
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
U תכנית "שותפי הפצה" (אפיליאט) מיסים 6
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
S איך בונים תכנית עסקית מפורטת? התפתחות אישית 2
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הבורח מהמירוץ שבירת תכנית חסכון שוק ההון 6
Rahash תכנית פנסיה בגרמניה צרכנות פיננסית 15
ד תכנית ציבורית לחינוך פיננסי- נא עזרתכם צרכנות פיננסית 44
C תכנית ההשקעה שלי שוק ההון 22
L תכנית חיסכון לילד (קופת גמל להשקעה?) צרכנות פיננסית 10
F תכנית חיסכון שוק ההון 5
S תכנית חיסכון לילד צרכנות פיננסית 2
ו תכנית השקעה שלי - סופי שוק ההון 17
ו תכנית השקעה שלי - נסיון 2 שוק ההון 11
V תכנית/סקריפט ל"כמה אני שווה" מותאמת אישית אוף טופיק 13
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 14
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 2
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה