• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנון לטווח ארוך מבחינת צפי מס

זוג צעיר

משתמש סולידי
דירוג
11
שלום!
אנחנו מנסים לתכנן יעדים כלכליים לטווח ארוך מאוד (20-30 שנה) - שמים כסף בשוק ההון לטובת מימון אירועים גדולים בעתיד - בר מצוה, חתונה, עזרה לילדים וכו'.

הכנסתי בתכנון שהצפי, לפחות בטווח הארוך (כשרוב הכסף יהיה ריבית דריבית) ש25% מהכסף ילך למס.
האם בפועל זה באמת מה שקורה? או שכשמגיעים 'לרגע האמת' בפועל המס הוא לא על כל הסכום. ואם כן, לכמה לדעתכם עליי להיערך?

כדי שיהיה פשוט, נניח שאני שם כעת חצי מליון שח בשוק ההון, ומצפה שלאורך השנים אשתמש ב2 מליון שח. האם אני אמור לשלם מס על מליון וחצי שח?

בלי להתחשב בעניין של רווח ריאלי: זה לא באמת מה שקורה כי אתה יכול "למכור בשכבות". כלומר, אתה מוכר קודם את החלקים שיש בהם הכי פחות רווח. בהנחה ואתה משקיע לאורך זמן סכומי כסף קטנים ולא את כל הסכום מההתחלה (שזה תרחיש פחות נפוץ כי רב האנשים מכניסים כסף מהמשכורת) אז ברור שתוכל למכור סכומים משמועתיים ברווח נמוך יחסית. לכן המס לא יהיה 25% מכל הסכום.

בשביל לחשב במדויק תיקח הנחות כמו השקעה של 5K כל חודש לאורך 20 שנה ואז משיכה של 50% מהתיק בהנחה של ריבית 8% ריאלית שנתית ותבדוק כמה מס זה אמור לצאת אם אתה מושך את ה50% האחרונים.

השאלה אם בפועל זה באמת מה שקורה (אני מחפש תשובה של מישהו שכבר נמצא בשלב הזה של משיכות אחרי עשרות שנים של השקעה....)
לדוגמה: נניח שאני מוכר בשכבות, אני מעריך שיש מיסוי קטן. מצד שני תיתכן שכבה שיצא שדווקא הפסידה, ואז בעצם הסכום שפטור ממס נהיה קטן יותר.
ויש גם קיזוז הפסדים במס.

שורה תחתונה, ממה שאני מבין יש פער (וכנראה שהוא לא כ"כ קטן) בין התיאוריה לבין כמה בפועל תשלם.

אם זה רק להכניס לאקסל, זה באמת יותר קל, למרות שגם בזה אם יש נוסחה קיימת (מעריך שיש) זה בהחלט יכול לעזור

תודה!

אם מישהו יכול לענות נשמח, תודה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
U תכנון מס בהשכרת דירה מיסים 11
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
A תכנון עתידי להסבה לתחום המחשבים התפתחות אישית 34
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
F תכנון תזרים פרעונות בקרנות מחקות אג״ח שוק ההון 1
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
F תכנון מס על ידי פתיחת חברה צרכנות פיננסית 12
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
I תכנון מס שבח נדל"ן 6
Dim תכנון מס בינלאומי שוק ההון 3
ב תכנון מסלול מחדש אחרי 40 יומני מסע אישיים 11
S תכנון פרישה בגיל 45, 100% VT שוק ההון 156
unrealx תכנון חופשת סקי באופן עצמאי צרכנות פיננסית 2
N תכנון מס בעייתי ולא מומלץ בקרנות השתלמות שוק ההון 37
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
פ מישהו מכיר את חברת נטו תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 14
N תכנון תמהיל משכנתא בגובה 350,000 ש"ח + טוויסט שלי נדל"ן 25
K תכנון מס הפסדים בבורסה שוק ההון 7
S תכנון הפרישה- האם המשיכה מהתיק היא 3% או 4% כולל דידבידנדים או בנוסף ? שוק ההון 7
AlexNOSAM תכנון פרישה לגבר בן 55, עצות יתקבלו בשמחה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 76
S שאלה על תכנון קרנות השתלמות, תיק השקעות, קופ״ג ופנסיה שוק ההון 23
c881 לכל האמריקאים שביננו בעלי 401K - תכנון מס בעתיד שיש להתייחס אליו שוק ההון 30

נושאים דומים

Back
למעלה