• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק סולידי 40-60

loverness

משתמש רשום
דירוג
1
היי, בניתי תיק סולידי (40% מניות ו60% אג"ח) ואשמח לשמוע את דעתכם.
פרטים יבשים: סכום כסף שאין לו מטרה כרגע (לפחות לא בטווח הקרוב) לכן טווח השקעה לא צפוי להיות פחות מ5 שנים. גיל סביב 65.
המטרה היא עקב הגיל לעשות תיק יחסית סולידי, ולכן חלק אג"חי יחסית גדול להורדת תנודתיות ולקורלציה כנגד החלק המנייתי.
תהיות שאשמח לחוות דעת לגביהם:
1. שוקל להוריד מאוד את החלק של ACWI ולהעלות את החלק של S&P. מעבר לכך שיש בניהם חפיפה, ראיתי שלפחות מאז תחילת ההשוואה הS&P עוקף את הACWI בכל דרך אפשרית (מדד שארפ, worst year עדיף, דמי ניהול נמוכים יותר וכמובן תשואה גבוה יותר). מראש החשיבה הייתה שהACWI אמור להיות קצת פחות תנודתי מהS&P ועדיין לתת תשואות יפות, אבל זה פשוט נראה כלא נכון ע"י protfolio virtualizer.
2. אשמח לדעה לגבי החלק האג"חי בתיק - איך הוא כקורלציה לחלק המנייתי, להורדת התנודתיות ובעיקר איך הוא יתפקד במקרה של נפילות במניות ובעליית הריבית לדעתכם, והאם יש לדעתכם דרך לשפר את החלק הסולידי.

מספר קרןשם קרןאחוזיםדמי ניהול
1159250אשס.חוץ SPX 50020%0.07
1159235אשס.חוץ MS ACWI20%0.2
5118054קסם KTFי (00) צמודות מדד ממשלתיות 5-10 שנים10%0.12
5129192קסם KTFי (00) שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 5-10 שנים10%0.12
5121686MTF מחקה‏ (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים10%0.08
5122973MTF מחקה (00) שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים30%0.01

סביר לגמרי בהינתן מטרת ההשקעה.

והאם יש לדעתכם דרך לשפר את החלק הסולידי.
כל שיפור כזה יהיה באחוזים בודדים, שזה זניח ביחס לתנודות שיהיו בחלק המנייתי.

אם מתעקשים: למה השקלי 40% והצמוד 20% ? אני למשל מחזיק רק צמוד כהגנה מאינפלציה.

סביר לגמרי בהינתן מטרת ההשקעה.
מה לגבי הורדה של ACWI לטובת S&P? יש סיבה שלא לעשות בהינתן ההשוואה בprotfolio virtualizer לטובת הS&P?

כל שיפור כזה יהיה באחוזים בודדים, שזה זניח ביחס לתנודות שיהיו בחלק המנייתי.

אם מתעקשים: למה השקלי 40% והצמוד 20% ? אני למשל מחזיק רק צמוד כהגנה מאינפלציה.
המטרה היא לתת כמה שיותר קורלציה שלילית למניות ותנודתיות נמוכה יותר. ממבט השוואתי של 4 הקרנות, ראיתי (דרך ההשוואה באתר funder) שכאשר יש ירידה בשוק, לדוגמה ב2019 בתחילת הקורונה, האג"חים הצמודים ירדו חזק הרבה יותר (כלומר קורלציה חיובית יחסית גבוה למניות) לעומת אג"חים שקליים. המטרה מראש של האג"חים האלה היא אינה תשואה אלא קורלציה כמה שיותר שלילית למניות, ולכן הבחירה בשקליים. אך עדיין יש כ20% צמודים, כדי כן לתת איזשהו גידור סולידי בפני מצב של אינפלציה - שוב - כדי להוריד תנודתיות.

אגב, הסולידית אומרת לא מעט פעמים שהיא "נגד" אג"ח צמוד ושיש דרכים טובות יותר לדעתה להתמודד עם היפר-אינפלציה (זהב), מה גרם לך לבחור ב100% צמודים בחלק הסולידי?

בהינתן ההשוואה בprotfolio virtualizer לטובת הS&P?
לדוגמה ב2019 בתחילת הקורונה, האג"חים הצמודים ירדו חזק
אתה גוזר מסקנות מארועים נקודתיים בשנים האחרונות, לא ברור בכלל שזה מנבא את העתיד.

מה גרם לך לבחור ב100% צמודים בחלק הסולידי?
המטרה שלי שונה משלך. המטרה שלך היא אנטיקורלציה חזקה למניות (אני בספק שהשגת כזו) והמטרה שלי היא לשמור על ערך ריאלי.

שכאשר יש ירידה בשוק, לדוגמה ב2019 בתחילת הקורונה, האג"חים הצמודים ירדו חזק הרבה יותר (כלומר קורלציה חיובית יחסית גבוה למניות) לעומת אג"חים שקליים
2020.
המצב היה עוד יותר טוב למחזיקי אג"ח דולרי.
למעשה הרבה יותר טוב כי באותו "פלאש קראש" הדולר התחזק לעומת השקל בכמעט 10%.

2020.
המצב היה עוד יותר טוב למחזיקי אג"ח דולרי.
למעשה הרבה יותר טוב כי באותו "פלאש קראש" הדולר התחזק לעומת השקל בכמעט 10%.
לא לגמרי הבנתי..
אתה גוזר מסקנות מארועים נקודתיים בשנים האחרונות, לא ברור בכלל שזה מנבא את העתיד.
ברור שלא, אף פעם אירועי העבר לא מלמדים על אירועי העתיד כמובן :)
אבל מנסה לקבל תמונה של איך אג"ח מתנהג בירידות לעומת מניות מאירועים ספציפיים.
המטרה שלי שונה משלך. המטרה שלך היא אנטיקורלציה חזקה למניות (אני בספק שהשגת כזו) והמטרה שלי היא לשמור על ערך ריאלי.
אג"ח לא צמוד לא שומר על ערך ריאלי?
לבחור קרן אחת מתוך הארבע שציינת ולהיפטר מהשאר.
לא ממליץ וכו'
למה בעצם? כל אחת מהם שונה במהותה באופן יחסי, כמובן שבעיקר צמוד אל מול לא צמוד

כל ההודעה בגדול. זו דוגמה נגדית לזה שאג"ח צמוד יורד ביחד עם המניות? או חיזוק למה שקרה ב2019? (כלומר שהשקלי מהווה קורלציה יותר שלילית מאשר צמוד למניות)

כל ההודעה בגדול. זו דוגמה נגדית לזה שאג"ח צמוד יורד ביחד עם המניות? או חיזוק למה שקרה ב2019? (כלומר שהשקלי מהווה קורלציה יותר שלילית מאשר צמוד למניות)
זה אומר שאם מנסים לגזור משהו מהעבר הקרוב - אז אגח דולרי אופציה יותר טובה.

- ייתכן ואני טועה אך ייתכן ו-ACWI פחות תנודתי מ-SP500
- למה לא קרן אחת רחבה לאג״ח בעצם?

היי, בניתי תיק סולידי (40% מניות ו60% אג"ח) ואשמח לשמוע את דעתכם.
פרטים יבשים: סכום כסף שאין לו מטרה כרגע (לפחות לא בטווח הקרוב) לכן טווח השקעה לא צפוי להיות פחות מ5 שנים. גיל סביב 65.
המטרה היא עקב הגיל לעשות תיק יחסית סולידי, ולכן חלק אג"חי יחסית גדול להורדת תנודתיות ולקורלציה כנגד החלק המנייתי.
תהיות שאשמח לחוות דעת לגביהם:
1. שוקל להוריד מאוד את החלק של ACWI ולהעלות את החלק של S&P. מעבר לכך שיש בניהם חפיפה, ראיתי שלפחות מאז תחילת ההשוואה הS&P עוקף את הACWI בכל דרך אפשרית (מדד שארפ, worst year עדיף, דמי ניהול נמוכים יותר וכמובן תשואה גבוה יותר). מראש החשיבה הייתה שהACWI אמור להיות קצת פחות תנודתי מהS&P ועדיין לתת תשואות יפות, אבל זה פשוט נראה כלא נכון ע"י protfolio virtualizer.
2. אשמח לדעה לגבי החלק האג"חי בתיק - איך הוא כקורלציה לחלק המנייתי, להורדת התנודתיות ובעיקר איך הוא יתפקד במקרה של נפילות במניות ובעליית הריבית לדעתכם, והאם יש לדעתכם דרך לשפר את החלק הסולידי.

מספר קרןשם קרןאחוזיםדמי ניהול
1159250אשס.חוץ SPX 50020%0.07
1159235אשס.חוץ MS ACWI20%0.2
5118054קסם KTFי (00) צמודות מדד ממשלתיות 5-10 שנים10%0.12
5129192קסם KTFי (00) שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 5-10 שנים10%0.12
5121686MTF מחקה‏ (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים10%0.08
5122973MTF מחקה (00) שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים30%0.01
מעניין. מה להערכתך תהיה התשואה ? דומה לתיק "שוקולד מריר" של הסולידית , 4% בשנה ?

לדוגמה ב2019 בתחילת הקורונה, האג"חים הצמודים ירדו חזק הרבה יותר (כלומר קורלציה חיובית יחסית גבוה למניות) לעומת אג"חים שקליים.
מעבר לטיעון לגבי העבר שאינו מעיד על העתיד, להסתכל על הגרפים ולראות שבזמן שאחד (S&P) יורד, השני (אג"ח צמוד) יורד והשלישי (אג"ח שקלי) יורד פחות, זה לא מספיק בשביל להקיש על קורלציה לדעתי.
אני בכלל מכיר שאג"ח אמריקאי ידוע בתור בעל קורלציה הפוכה למניות, אבל גם רק לתקופות ארוכות של 25 שנה ולא אלו שציינת בתיק.

לגבי חלוקת האג"ח - מעבר לחוסר האיזון בין שקלי לצמוד שכבר צוין, יש ערבוב של תקופות 5-10 ו2-5, כנראה שקרן אחת של ממשלתי כללי תעשה עבודה מאוד דומה עם פחות כאב ראש. אם אתה חושש מעליית ריבית אולי הייתי מתמקד בטווח 2-5 כדי להשיג מח"מ נמוך יותר.
לא ממליץ וכו'

- ייתכן ואני טועה אך ייתכן ו-ACWI פחות תנודתי מ-SP500
הסתכלי בprotfolio virtualizer, ולא מצאתי משהו שמאשר את זה לחלוטין, למרות שגם אני חשבתי ככה ולכן בניתי את התיק מראש ככה.
- למה לא קרן אחת רחבה לאג״ח בעצם?
שאלה טובה, כעיקרון רציתי יותר שליטה באחוזים - יותר לכיוון השקלי קצר טווח (שנחשב הכי פחות תנודתי\סיכוני ביחס לשאר), מה שאין בקרן רחבה. אולי אשנה ואוסיף קצת לצמוד מדד, אבל עדיין מעדיף את האופציה לשחק עם האחזוים בין הקרנות, לא רואה בזה סיפור גדול כי זה סכום חד פעמי ולכן מעבר ללקנות 4 קרנות במקום אחד - אין יותר התעסקות.
מעניין. מה להערכתך תהיה התשואה ? דומה לתיק "שוקולד מריר" של הסולידית , 4% בשנה ?
למען האמת אין לי מושג ולא צופה שום תשואה ספציפית, רק מקווה שהיא תהיה חיובית לאורך תקופת ההשקעה ;)
מעבר לטיעון לגבי העבר שאינו מעיד על העתיד, להסתכל על הגרפים ולראות שבזמן שאחד (S&P) יורד, השני (אג"ח צמוד) יורד והשלישי (אג"ח שקלי) יורד פחות, זה לא מספיק בשביל להקיש על קורלציה לדעתי.
אני בכלל מכיר שאג"ח אמריקאי ידוע בתור בעל קורלציה הפוכה למניות, אבל גם רק לתקופות ארוכות של 25 שנה ולא אלו שציינת בתיק.

לגבי חלוקת האג"ח - מעבר לחוסר האיזון בין שקלי לצמוד שכבר צוין, יש ערבוב של תקופות 5-10 ו2-5, כנראה שקרן אחת של ממשלתי כללי תעשה עבודה מאוד דומה עם פחות כאב ראש. אם אתה חושש מעליית ריבית אולי הייתי מתמקד בטווח 2-5 כדי להשיג מח"מ נמוך יותר.
לא ממליץ וכו'
אתה צודק, אבל אין לי משהו טוב יותר מאשר להתסכל על נתוני העבר (?) ולא מצאתי חלופה טובה יותר לאג"ח כחלק הסולידי של התיק שעדיין צפוי לתת תשואה חיובית (כלשהי) בסיכון (יחסית) נמוך. אג"ח ישראלי ולא אמריקאי, כדי לתת איזון ביחס לחשיפה למט"ח בחלק המנייתי.
לגבי חוסר האיזון והערבוב - זה בכוונה. מבחינת קנייה אין כאב ראש, זו קניה חד פעמית של 4 קרנות במקום אחת. יכול להיות שקרן כללית תעשה עבודה דומה עם פחות כאב ראש, אבל כדי להוריד סיכון ותנודתיות רציתי בכוונה לתת משקל יותר גדול לשקלית קצרת טווח, שעל פניו אמורה להיות הכי "בטוחה"

אם מתפרצת אינפלציה מפתיעה, אז לא.
גם אם היא לא מפתיעה הכסף יאבד מערכו באג"ח כנראה. הריבית נמוכה יותר מהאינפלציה הצפויה. גם במשך של 20 שנה. נכון גם לגבי הצמודות מדד. תוחלת התשואה הריאלית היא שלילית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
N תיק השקעות סולידי ועליית הריבית שוק ההון 8
J תיק השקעות סולידי בניהול עצמי שוק ההון 27
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
S תיק סולידי ראשון - התייעצות שוק ההון 11
OrZ יצרתי כלי למעקב ואיזון תיק השקעות סולידי בordernet שוק ההון 141
cypriano de rore תיק השקעות סולידי - טבלת אפשרויות שוק ההון 41
F תיק מיד-סולידי שוק ההון 8
ח איך אתם מאזנים? בהנחה שיש לכם תיק סולידי עוקב מדדים. שוק ההון 41
T ירושה של תיק לא סולידי שוק ההון 18
ס רופא שיניים ומזכירה, חסכו עם תיק סולידי 400 מיליון דולר אוף טופיק 4
B ניהול תיק השקעות סולידי בשוק דובי שוק ההון 9
G תיק השקעות סולידי. שוק ההון 17
D מבקשת עצה - תיק השקעות סולידי שוק ההון 19
M תיק סולידי שוק ההון 46
O תיק סולידי של הארי בראון שוק ההון 132
adamshalev סימולציית מונטה-קרלו (ולמה תיק סולידי מדי עלול להיות מסוכן) שוק ההון 100
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה