• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק מנוהל על ידי Gerber Kawasaki

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,041
פתחתי לא מזמן חשבון השקעות שמנוהל על ידי Gerber Kawasaki.

נחשפתי אליהם מצפיה בכמה ראיונות עם המנכ״ל Ross Gerber שיש לו גם נוכחות ערה מאד בטוייטר. מצפיה בראיונות וממעקב בטוויטר הוא נראה לי כמו בן אדם כלבבי, ויצרתי קשר איתם לברר פרטים. היו לי איתם 4 שיחות לפני שנתתי את האישור הסופי לפתוח את התיק, וזה כלל שיחת הכרות כללית שלי ושלהם, שיחה על המצב האישי שלי וההשקעות שלי כדי שיוכלו להתאים תיק שמתאים לי, שיחה על התיק שהם בנו ושיחה סופית לאישור. לא חייבים 4 שיחות, אני בעיקר זה שלקח את הזמן בין לבין.
הם מנהלים תיקים ללקוחות בכל העולם, גם לישראלים. עבור לקוחות מחוץ לארה״ב התיק מנוהל ב-Charles Schwab. הם עושים את כל הניירות והשיח מול CS בשבילך (זה היה האמת עם כמעט אפס מאמץ מצידי, הדבר היחיד שהיה מציק זה למצוא מסמך ש-CS יקבלו להוכחת כתובת, כי הם נתנו לי שני rejects). דמי הניהול שלהם מתחילים מ-1.5% ויורדים עם שווי התיק, הורדתי את זה ל-1% מהדולר הראשון. CS לא גובים עמלות מסחר בחשבון. המיסוי כמו ב-IB עלי ללא ניכוי במקור. אין מינימום לגודל חשבון.

לסכומים קטנים הם מחזיקים רק ETFs בחשבון, ולסכומים גדולים גם מניות פרטניות. התיק שלי הוא קטן ולכן מכיל רק ETFs.
הם ביקשו לא לשתף את פירוט האחזקות שלהם, אז אכבד את זה, בגדול זה נראה ככה:
אג״ח 16%.
זהב 3%.
מזומן 1%.
מניות 80%.
החלק של מניות מורכב משלל ETFs תחת הקטגוריות: טכנולוגיה (כולל ark), רפואה, ערך, וקרנות תמתיות שונות.

החלק של אג״ח, בייחוד עם דמי ניהול של 1% הכי צרם לי אז דיברנו לא מעט על הנושא. בגדול ההצדקה לזה היא שגם בתיק האישי שלי (שלא מנוהל אצלם) וגם בתיק המנוהל יש הטיות רבות לסיכון ושצריך משהו שיאזן את זה, בנוסף הם משתמשים בחלק של האג״ח בשביל להכנס ולצאת ממניות בהתאם למצב השוק, כך שבעיתות משבר הם יקטינו את החלק של האג״ח ויקנו מניות וההיפך.
אחרי שהעברתי את הכסף להשקעה הם השקיעו מיד 1/3 ממנו לפי התכנון ואת השאר עושים עם DCA על פני השלושה חודשים הבאים, למעט אם תהיה ירידה חדה בשוק ואז ישקיעו את הכל בבת אחת. אני לא ״צריך״ DCA, בייחוד שזה אחוז קטן מהתיק ושההקצאה למניות בתיק שלהם באה על חשבון הקצאה למניות בשאר התיק שלי, אבל אני מבין לחלוטין את הרציונל של לעשות DCA ללקוחות חדשים.

זה פחות או יותר ה״מה״, לגבי ה״למה״:
אחרי 7 שנים של השקעות יש לי הבנה טובה יותר לגבי מה עובד יותר טוב ופחות טוב בשבילי, ומשהו שאני יודע שעובד טוב בשבילי זה השקעות מנוהלות שבהן אני בוחר מנהל שאני מאמין ביכולות שלו. מעבר לאפשרות (בלי הבטחה) שמנהל טוב יכול לתת תשואה עודפת, היתרון עבורי של לשים חלק מהכסף תחת אחריות של מנהל זה שזה מרחיק את הכסף ממני ומטעויות שאני עשיתי \ עושה \ עלול לעשות. לאורך השנים עשיתי השקעות שהניבו מאד יפה, ועשיתי גם טעויות שעלו הרבה. מה שאני רוצה לעשות זה לבנות את התיק שלי באופן שמגביל את היקף הפגיעה של טעויות שאני עלול לעשות, ומנהל טוב עוזר בזה מאד. הוא לא צריך להיות עילוי, מספיק שהוא יהיה רציונאלי עם ראש על הכתפיים ויתן תשואה טובה מתואמת לסיכון.
כמו ש @אורי ג. לא פעם ציין יש פה ״הטיית הנגישות״ ככל שזה נוגע ללבחור מנהל טוב (וכל שאר הבעיות עם לבחור מנהל), וזה כמובן נכון. אני לא הולך לשכנע אף אחד שאני או מישהו אחד יודע לבחור מנהל באופן מוצלח, רק מספר על אלו שבחרתי ולמה זה טוב לי. הניהול תחת GK מצתרף לעוד כמה מנהלים בתיק (כמו עדן אלפא, קייטי ווד, ביל אקמן).

כמו כן, Gerber Kawasaki מוציאים ETF עוד כחודש עם הטיקר GK, אין עדיין מידע מה הוא יכיל אבל ממה שאני מבין זה הולך מנוהל אקטיבית ויכיל את המניות הפרטניות ש-GK מאמינים בהם, אז אחרי שהוא יצא אני שוקל לקנות אותו בשביל לקבל את החשיפה למניות פרטניות שהם מאמינים בהם שאין בתיק מנוהל קטן (שמכיל רק ETFs), או לשים את הכסף בתיק המנוהל (זה משתייך לאותה עוגה מבחינתי של החלק שנמצא תחת הניהול של GK).

כמובן לא מדובר בהמלצה. אני לא משוייך אליהם בשום אופן ולא מקבל מהם שום דבר. רק מספר על הבחירה שלי.

נערך לאחרונה ב:
תודה על השיתוף

הניהול תחת GK מצתרף לעוד כמה מנהלים בתיק (כמו עדן אלפא, קייטי ווד, ביל אקמן).
אז אספת ופיזרת בין מנהלים שונים. בממוצע כנראה תעשה את תשואת השוק. כלומר, הם יעשו זאת בשבילך, תמורת דמי ניהול נאים. חבל.
לאורך השנים עשיתי השקעות שהניבו מאד יפה, ועשיתי גם טעויות שעלו הרבה.
דרך אחרת היא VT ולשבת בצד בלי לעשות דבר.
תודה על השיתוף
נכון. מן הסתם ברור לכותב שתגובות כמו שלי תגענה.

אז אספת ופיזרת בין מנהלים שונים. בממוצע כנראה תעשה את תשואת השוק. כלומר, הם יעשו זאת בשבילך, תמורת דמי ניהול נאים. חבל.
הטיעון של עלות דמי ניהול תקף בלי קשר למספר המנהלים.
השאלה אם להשקיע דרך מספר מנהלים או אחד אגנוסטי לסוגיית דמי הניהול (שהיא שייכת לשאלה של אם בכלל להשקיע באופן מנוהל).
דרך אחרת היא VT ולשבת בצד בלי לעשות דבר.
דרך לגיטימית מאד. עושה גם את זה.

אתה מעביר אליהם כסף שמקורו בשקלים? אם כן איך?

הדרך הפשוטה לדעתי היא להמיר לדולרים בבנק ואז העברת זה"ב/סויפט ל-CS. אבל זה יקר.

אתה מעביר אליהם כסף שמקורו בשקלים? אם כן איך?

הדרך הפשוטה לדעתי היא להמיר לדולרים בבנק ואז העברת זה"ב/סויפט ל-CS. אבל זה יקר.
פירטתי פה:

מה התשואות עבר שלהם?

פירטתי פה:
עבור מחזיק חשבון ישראלי, הסעיף הרלוונטי שם הוא לדעתי העברת דולרים מבנק הפועלים, שעליה כתבת שלא ניסית, כנראה יקר.
אז אני מניח שבמקרה שלך הכסף לא מגיע מחשבון ישראלי?

מה התשואות עבר שלהם?
זה תיקים מנוהלים אישית. בכל מקרה שאלתי את השאלה גם ולא נתנו מענה. המספר היחיד שאפשר בכלל לחשב שהוא בעל משמעות זה IRR על ההון המנוהל.

עבור מחזיק חשבון ישראלי, הסעיף הרלוונטי שם הוא לדעתי העברת דולרים מבנק הפועלים, שעליה כתבת שלא ניסית, כנראה יקר.
אז אני מניח שבמקרה שלך הכסף לא מגיע מחשבון ישראלי?
נכון הוא מגיע מ-IB ומ-Wise.

עוד משהו שלא ציינתי, הם יועצי השקעות ומייעצים למי שרוצה גם על השקעות שנעשות מחוץ לתיק שמנוהל אצלהם.

יש סכום מינימום להפקדה?

בקיצור מאחורי כל מסך המסתורין והמילים הגדולות שנבנו - יושב מישהו שבונה איתך הרכב תיק, ומשם קונה לך etfs בהתאמה. נשמע מיותר..
הוא בנה תיק של 80-20 מניות. בסכום קטן הייתי מוותר על הזהב שכן הוא זניח מאוד (3000 שח לכל 100k)
למה לא לרכוש פשוט VT 80% + 20% BNDW בדמי ניהול משוקללים של 0.064%?

אם מרחב הטעות הוא עניין שמטריד אותך - למה לא לקחת ייעוץ בלתי תלוי חד פעמי מיועץ השקעות? יעזור לך להרכיב את התיק, יענה על כל החששות, ומשם אתה יכול לצאת לדרך לבדך..

יש סכום מינימום להפקדה?
לא

בקיצור מאחורי כל מסך המסתורין והמילים הגדולות שנבנו - יושב מישהו שבונה איתך הרכב תיק, ומשם קונה לך etfs בהתאמה. נשמע מיותר..
הוא בנה תיק של 80-20 מניות. בסכום קטן הייתי מוותר על הזהב שכן הוא זניח מאוד (3000 שח לכל 100k)
למה לא לרכוש פשוט VT 80% + 20% BNDW בדמי ניהול משוקללים של 0.064%?

אם מרחב הטעות הוא עניין שמטריד אותך - למה לא לקחת ייעוץ בלתי תלוי חד פעמי מיועץ השקעות? יעזור לך להרכיב את התיק, יענה על כל החששות, ומשם אתה יכול לצאת לדרך לבדך..
יש כמה הבדלים:
- מדובר בניהול אקטיבי. גם ההקצאה למניות מול אג״ח במאקרו, וגם הבחירה של אילו מניות. אפשר להאמין שמנהל אקטיבי יתן תשואה עודפת, ואפשר להאמין שלא, אבל זה בכל מקרה לא שקול 1:1 ל-VT+BNDW.
- מבחינה פסיכולוגית, בייחוד בזמני קיצון (וולואציה יקרה בשיא כל השיאים וזמני משבר), יש הבדל בין לקבל החלטות בעצמך ולבין להאציל את קבלת ההחלטות למישהו אחר. אני רוצה לפחות בחלק מהתיק שלי להאציל את זה למישהו אחר. זה באפר פסיכולוגי שאני בונה בכוונה ביני לבין *חלק* מהתיק. אני ישן יותר טוב בלילה כאשר אני יודע שיש פלח שבו מישהו אחר מקבל את ההחלטות במקומי.
- לשני הדברים הללו, לחוד ויחדיו יעוץ חד פעמי לא נותן מענה

לא

יש כמה הבדלים:
- מדובר בניהול אקטיבי. גם ההקצאה למניות מול אג״ח במאקרו, וגם הבחירה של אילו מניות. אפשר להאמין שמנהל אקטיבי יתן תשואה עודפת, ואפשר להאמין שלא, אבל זה בכל מקרה לא שקול 1:1 ל-VT+BNDW.
- מבחינה פסיכולוגית, בייחוד בזמני קיצון (וולואציה יקרה בשיא כל השיאים וזמני משבר), יש הבדל בין לקבל החלטות בעצמך ולבין להאציל את קבלת ההחלטות למישהו אחר. אני רוצה לפחות בחלק מהתיק שלי להאציל את זה למישהו אחר. זה באפר פסיכולוגי שאני בונה בכוונה ביני לבין *חלק* מהתיק. אני ישן יותר טוב בלילה כאשר אני יודע שיש פלח שבו מישהו אחר מקבל את ההחלטות במקומי.
- לשני הדברים הללו, לחוד ויחדיו יעוץ חד פעמי לא נותן מענה
למה תשואה עודפת מעניינת בתיק קטן? נשמע מסוכן ומיותר..
יש לי פתרון לגבי הנושא הפסיכולוגי: עוברים להשקיע דרך הבנק (סופגים את העמלות שלהם), עושים הוראת קבע לתיק ההשקעות לרכישה של הניירות הרלוונטים, וזורקים לפח את הסיסמא לחשבון ההשקעות.
עוד 20 שנים אפשר לפתוח את החשבון ולהינות מהפירות :)

למה תשואה עודפת מעניינת בתיק קטן? נשמע מסוכן ומיותר..
ממתי תשואה עודפת זה מיותר, ולמה זה מסוכן בתיק קטן?

יש לי פתרון לגבי הנושא הפסיכולוגי: עוברים להשקיע דרך הבנק (סופגים את העמלות שלהם), עושים הוראת קבע לתיק ההשקעות לרכישה של הניירות הרלוונטים, וזורקים לפח את הסיסמא לחשבון ההשקעות.
עוד 20 שנים אפשר לפתוח את החשבון ולהינות מהפירות :)
את VT אני מחזיק בבנק בדיוק מהסיבה שאני לא סובל לבצע פעולות מסחר בבנק וזה חסם יותר טוב מלאבד ססמא.
אני לא בדיוק בשלב הצבירה, אז אין לי גם הפקדות שוטפות לעשות. וגם אם היו, חלילה אם הייתי עושה אותם בבנק. פיכס.

@adamshalev

היפר לא קטן אתה :)

כפיים על הכנות!
לא הרבה עם כישורים ונסיון כמו שלך כנים עם החולשות שלהם
מה שכמובן מאפשר להם למצוא את הדרך שעובדת להם.

אשמח לשמוע עוד על
בן אדם כלבבי

• אהבתי
Reactions: efi
היתרון עבורי של לשים חלק מהכסף תחת אחריות של מנהל זה שזה מרחיק את הכסף ממני ומטעויות שאני עשיתי \ עושה \ עלול לעשות. לאורך השנים עשיתי השקעות שהניבו מאד יפה, ועשיתי גם טעויות שעלו הרבה. מה שאני רוצה לעשות זה לבנות את התיק שלי באופן שמגביל את היקף הפגיעה של טעויות שאני עלול לעשות, ומנהל טוב עוזר בזה מאד.
אני מצטרפת להערכה על הכנות והשיתוף.
אתה יכול לשים את היד מתי הבנת שזה הקושי שלך? מה היו הטעויות ש- ״הפילו את האסימון״?

זה באפר פסיכולוגי שאני בונה בכוונה ביני לבין *חלק* מהתיק
איזה חלק מהתיק אתה מכוון ל- ניהול כזה?

אני מצטרפת להערכה על הכנות והשיתוף.
אתה יכול לשים את היד מתי הבנת שזה הקושי שלך? מה היו הטעויות ש- ״הפילו את האסימון״?
ההשקעה המנוהלת הרציפה הכי ארוכה שלי היא בקרן של עדן אלפא מתחילת 2016, מאז ועד היום היו כמה נפילות בשוק ושמתי לב שלמרות המחשבות הרגילות של ״השוק מרגיש יקר״, ״הנה קטליסט לנפילה שכולם מדברים עליו״, ״הנה קטליסט לנפילה שאף אחד לא מדבר עליו״, ״הנה הנפילה התחילה״, ״כדאי לגדר עכשיו לפני שיפול עוד הרבה״, ״מאוחר מדי לגדר עכשיו זה כבר נפל לא מעט״, ״עכשיו זה הזמן לקנות במבצע״, ״זה רק נפילה של X% זה עדיין לא הזמן לקנות במבצע״, מחשבות שתמיד עולות כך או אחרת בזמני קיצון בשוק, בין אם פועלים לפיהן או לא הן שם, אבל שהן כמעט ולא תקפות לגבי החלק מהתיק שמנוהל על ידי מישהו אחר, עדן אלפא למשל. אני לא תוהה לעצמי מה הם עושים עם כל השאלות הנ״ל ברגע נתון, אני בטוח שהם מודעים לשאלות ולוקחים אותן בחשבון ועושים את המיטב. אני אישית לא צריך לדאוג לזה, הם דואגים לזה.

הטעויות הן לוא דווקא כשהפסדתי כסף על השקעה, אלא כאשר ניהלתי סיכון לא נכון. כאשר לקחתי יותר סיכון משהייתי צריך או תכננתי מראש, זה המקרים שבהם אתה מפסיד סכום רציני שלא יחזור (לא מההשקעה הזאת). לכן אני רוצה לוודא בראיה קדימה לשנים הרבות קדימה, שאם אעשה טעות שהיא בהכרח תהיה תחומה, גם אם כשלתי בניהול סיכונים.
למשל, כ-20% מהתיק מושקע בנדלן להשקעה, והחלק הזה מבודד מכל שאלה או החלטה שלי לגבי הקצאה של מניות אגח או כל דבר אחר בדוק ההון. ספציפית הוא גם בשותפות עם אנשים אחרים אז גם אם ארצה למכור את הנדלן זאת לא החלטה שתתקבל לבד. החלק שנמצא בעדן אלפא, הוא לא סחיר כמניה, בשביל למכור אותו צריך להתקשר לחדר המסחר, וזה בכלל בחשבון IRA של אשתי, אז היא צריכה להתקשר, ואני צריך להסביר לה למה היא צריכה לעשות את זה. זה ריחוק אופרטיבי ומנטלי. החלק שב Gerber Kawasaki מנוהל על ידי יועץ השקעות, אני עובד מול אדם ספציפי שמכיר אותי ואני מכיר אותו. אם אני ארצה למשוך את הכסף או להורות לו לפעול כנגד העצה שלו אני אצתרך לעלות לשיחת זום מולו ולהסביר לו למה. זה כנ״ל ריחוק אופרטיבי ומנטלי. במקרים אחרים כמו הקרן של ביל אקמן או קייטי ווד (או הetf שצפוי לצאת של GK) מדובר בני״ע שאפשר לקנות ולמכור בקליל, כך שאין ריחוק אופרטיבי, אבל עדיין יש את אותו ריחוק המנטלי של ״אם אני סומך על קבלת ההחלטות שלהם, אני לא צריך לקבל את ההחלטות הללו במקומם״. השאלה היחידה שאני צריך לשאול את עצמי זה אם אני עדיין סומך על שיקול הדעת שלהם. מבחינת אחוזים אין לי תשובה מדוייקת, אני משתדל לא לשים יותר מכ-10% בסל אחד, אבל זה לא קשיח (נדלן על 20%, קייטי על כ-13%).

@adamshalev
ביג לייק!
תארת בצורה מדויקת ומדהימה את החוויה האישית שלי והקשר הרגשי/מנטלי ביחס לכסף בהשקעות.
מתחבר לכל מילה.

כשההון הנזיל שלי היה 20-50 אשח, הייתי רציונלי לגמרי, בתוך ליבי צחקתי קצת על @daat99 והחשיבות האובססיבית שהוא הקדיש לפן הפסיכולוגי של ההשקעה (אפילו בלי קשר למסקנות ודרכי הפעולה שלו),
הסברתי בראש זקוף לעצמי ולאחרים שחששות מטעויות פסיכולוגיות בהשקעות זה לחלשים, והקפדתי להיות עקבי עם העמדה הזו.
100% מניות ? בטח. לפחות 100%, אולי אפילו יותר, לא צריך קרן חירום לא צריך אג״ח, כל שקל פנוי ייזרק מיד על המדד העולמי, אולי תהיה נפילה של 50% ? יש לי עור של פיל, אמשיך להזרים כסף ולקנות במחיר מבצע.

הכל היה טוב ויפה עד שהצבירה התחילה לגדול, כשההון הנזיל הגיע ל 200 אשח כבר קצת רעדתי.
פתאום חשש מנפילה גדולה מרגיש מפחיד יותר, ולקנות בשוק דובי נשמע מרתיע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O אסטרטגיה להעברת תיק מנוהל להשקעה פאסיבית שוק ההון 2
I פיקדון בנקאי/תיק השקעות מנוהל השקעות אלטרנטיביות 1
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
י השקעה באגח בתקופת אינפלציה. תיק מנוהל שוק ההון 11
D תיק השקעות מנוהל שוק ההון 0
א תיק השקעות מנוהל שוק ההון 7
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
ב טעויות של מתחילים? עד כמה תיק מנוהל זה דבר גרוע? שוק ההון 20
ח האומנם תיק עצמאי עדיף על תיק מנוהל? שוק ההון 17
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
E תיק מנוהל מעל 1 מש"ח צרכנות פיננסית 18
S שאלות לגבי חיסכון לטווח קצר, תיק מנוהל וחיסכון בכללי שוק ההון 0
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
J תיק מנוהל עוקב מדדים עם תעודות סל באפס עמלות שוק ההון 68
amikal תיק השקעות מנוהל ע"י בית השקעות ללא דמי ניהול? שוק ההון 18
B קופות גמל להשקעה מול תיק מנוהל שוק ההון 1
נ תיק מנוהל דרך בית השקעות שוק ההון 21
Y תיק השקעות מנוהל שוק ההון 1
רולי :( מסחר יומי תיק מנוהל - תובנות והמלצות שוק ההון 25
4 תיק מנוהל דרך בית השקעות שוק ההון 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה