תינוק ראשון - איך לא ליפול באתגרים הצרכניים?

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י Fitch, ‏1/3/17.

1. מתבגר סולידי

מתבגר סולידי משתמש סולידי

@Fitch
    מזל טוב, ובהצלחה!
    אני עוקב אחר השרשור כי בטח אגיע למצבך לא רחוק מהיום. אני רואה שאתם מתמקדים בצרכנות הנחוצה לשלב שמייד לאחר לידה. להערכתי, השלב הקשה יותר (אצלנו) יהיה דרך החינוך של הילד, אחרי שהמוצרים כבר נקנו והגענו הביתה לילד בן 3-5 למשל.
    אנטי-צרכנות וסביבתנות די אגרסיבית מצדי, צרכנות נורמטיבית מצד בת הזוג..
    דוגמאות להמחשה: אני נגד בלונים, הסללה מגדרית ואגירת צעצועים כפייתית שנראה שמתחילה בגיל אפס אם אין הצבת גבולות.
    בת הזוג לעומת זאת נגד הצהרות חברתיות דרך הילדים (נושא ברית המילה למשל עולה אצלנו לא מעט).

2. מתבגר סולידי

@Fitch
    מזל טוב, ובהצלחה!
    אני עוקב אחר השרשור כי בטח אגיע למצבך לא רחוק מהיום. אני רואה שאתם מתמקדים בצרכנות הנחוצה לשלב שמייד לאחר לידה. להערכתי, השלב הקשה יותר (אצלנו) יהיה דרך החינוך של הילד, אחרי שהמוצרים כבר נקנו והגענו הביתה לילד בן 3-5 למשל.
    אנטי-צרכנות וסביבתנות די אגרסיבית מצדי, צרכנות נורמטיבית מצד בת הזוג..
    דוגמאות להמחשה: אני נגד בלונים, הסללה מגדרית ואגירת צעצועים כפייתית שנראה שמתחילה בגיל אפס אם אין הצבת גבולות.
    בת הזוג לעומת זאת נגד הצהרות חברתיות דרך הילדים (נושא ברית המילה למשל עולה אצלנו לא מעט).

3. נולי

נולי משתמש בכיר

מנסיוני:

קרב אבוד

יותר קל כשמדובר בבנות לדעתי, אצלן אין לעג אם הן לובשות כחול או משחקות במכוניות, אבל אפשרי (13 פעם ביום שאני צריכה לומר "הצבעים הם של כולם").

דורש עמידה איתנה נגד בני משפחה שקונים בלי הרף.
    לא קניתי להם צעצוע אחד (חוץ מלגו.. אבל זה מוצדק, כי זו השקעה.. או משו), ועדיין הארונות עולים על גדותיהם, ולא משנה כמה אני תורמת ומוסרת.

אני גם נגד, בן הזוג, לא ברור למה, בעד.. מלנו אותם (לא סוף העולם), אבל אני חושבת שבנקודה הזאת, לגברים צריכה להיות זכות להחליט במקרה של חילוקי דעות.. כי בכל זאת, אתם הכי יודעים מה המשמעות. תנסה לשחק על הקלף הזה.

באופן כללי, למרות הפשרות, הילדים שלי לא אומרים "תקני לי", ואני מרשה לעצמי לטפוח לעצמי על השכם, זה לא מובן מאליו.

4. מתבגר סולידי

מכל הדברים, דווקא זה קרב אבוד?? טוב, אולי זה באמת הגיוני, כי כמו שלואי סיקיי אמר: "התפקיד שלי כהורה מתפקד זה שהילדים שלי יגיעו לביה"ס לבושים. את יתר הדברים אי אפשר לראות". אז בלונים זה אכן סוג של סמל סטטוס ילדותי...

גם לדעתי.
    כלל לא מובן מאליו.
    תודה!

5. נולי

נולי משתמש בכיר

כי זה הכי זמין, זול, וגורם להם אושר שיגרום לך לוותר על עקרונותייך..
    אבל בלונים זה שטויות, חיים איתם בשלום, תנסה לחיות עם בועות סבון.

6. c881

c881 משתמש בכיר

בחצר או בחדר אמבטיה בלבד.

7. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

בועות סבון,הכי חשוב בועות סבון! זה הצעצוע שהכי לא נמאס עליהם בגילאים קטנים וזה באמת אושר צרוף.
    סבתא שלהם ז"ל הייתה קונה להם בקבוקון לכל אחד בכל ביקור והייתה משחקת איתם שעות.

אנא-אל ו-nick אוהבים את זה.
  8. nick

nick משתמש בכיר

לא הבנתי למה יצא הקצף(:roll:) על הדבר הנחמד הזה שנקרא בועות סבון.
    ומה יש לכם נגד בלונים?
    ונגד הסללה מגדרית?o_o

רובי1 אוהב/ת את זה.
  9. נולי

נולי משתמש בכיר

מטנף את הבית.

לכלוך וסכנת חנק.

פגיעה בחירות הפרט.

מתבגר סולידי אוהב/ת את זה.
  10. Fitch

Fitch משתמש בכיר

תודה.

בנתיים למדתי שאנשים ביד2 די חיים בסרט. מוכרים דברים משומשים או פגי-תוקף במחיר של חדש בחנות.

HHH ו-Stardust אוהבים את זה.
  11. nick

nick משתמש בכיר

כן , יש הרבה כאלה...
    מעייף
    יצא לנו כבר כמה פעמים לקנות משהו חדש כי לא היינו מוכנים לקבל מחיר של שליש פחות מחדש.
    למשל מנשא בייביורן עולה בזאפ 800
    באיביי אולי שש מאות
    וקנינו מאיביי חדש אריזה פתוחה ב 400
    ביד 2 המחירים סביב 500 למנשא לא חדש. הזוי.
    אין לי ספק שהחבר'ה האלה לא מצליחים למכור. פשוט התעקשות לא לצאת פראייר או משהו.
    במיוחד שרובם לא קנו במחיר זאפ, אלא במחיר שילב או משהו.

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  12. נולי

נולי משתמש בכיר

תמשיך להציץ ולעקוב.
    אני מכרתי ביד 2 את הציוד שלנו בגרושים. ברבע מחיר מחדש, תוך שעתיים קנו ממני הכל, גם אל תתבייש להתמקח, איתי התמקחו גם כשנתתי מחיר ממש זול.

אפרופו - מנשא ארגו, שהוא מאוד פופולארי ועולה כמה מאות בארץ, אפשר לקנות ממש בזול מעליאקספרס, והוא אחלה ואיכותי וזהה למקור, ואנשים מנסים למכור אותו ביד2 כמקורי.
    אני קניתי מהמוכר הזה, כבר אין בדיוק את המוצר אבל יש אחרים:
    https://www.aliexpress.com/store/gr...0_502898060.html?spm=2114.12010608.0.0.dxdw19

13. חדש

חדש משתמש ותיק

@Fitch
    במרכז יש יותר אופציות לבתי חולים ויש משמעות לבחירה, מלבד מרחק, לא יודע מה המצב בצפון.
    בכל מקרה בכל בית חולים שתבחר, נסו לעשות סיור מקדים, במידה ויש לכם רכב, שים לב ותוודא איפה אתה מוריד
    את בת הזוג שלך, כשאתם מגיעים ללידה (קרוב ככל האפשר למיון יולדות), איפה לאחר מכן אתה מחנה את הרכב, ומה הדרך הכי קצרה
    להגיע מהחניה למיון.

לגבי קניות, כשמדובר בילד ראשון תשתדל לקנות דברים איכותים שישמשו בעתיד, כמו שנאמר לפני כדאי ביד 2 גם שם יש דברים איכותים,
    שים לב ביד 2 לתוקף של הדברים כשזה רלוונטי, ולתו תקן כשזה רלוונטי.
    אל תקנה ריהוט שלא צבוע בצבע המקורי, לך תדע באיזה צבע עשו שימוש.

תדאגו למלאי של בגדים, חיתולי בד ובקבוקים, תנסו לרווח את הכביסות.
    בתקופה הראשונה אם אתה רואה שנושא הכביסה מכביד אל תהסס לבקש עזרה מחברים, הורים או במקרה הכי גרוע לשלוח למכבסה.

בהצלחה ושיהיה במזל

14. איש(3718)

איש(3718) משתמש בכיר

ביד2 יש מכל הסוגים. יש כאלו עם מחירים הזויים, ויש כמעט בחינם.

פשוט צריך סבלנות, וזמן כדי לחפש.

Fitch ו-c881 אוהבים את זה.
  15. חדש

חדש משתמש ותיק

ראי את ההודעה הקודמת שלי, לא הייתי קונה מוצרים כאלה באליאקספרס, חפשי בגוגל על ילדים שנחנקו בתוך מנשאים.

16. נולי

נולי משתמש בכיר

כל אחד ושיקול הדעת שלו, באופן אישי, שני הילדים שלי היו עד אחרי גיל שנה רוב הזמן במנשאים, מכל מיני סוגים (כולל בד אלסטי שנכרך מסביב לתינוק), ואני פשוט לא רואה שום אפשרות שתינוק יחנק במנשא כתוצאה משימוש סביר.
    אם כבר הייתי חוששת מחוזק האבזמים, שהתינוק לא יתרסק לי החוצה פתאום, אבל זה קרה לי פעם עם הבייבי ביורן המקורי.

17. חדש

חדש משתמש ותיק

http://www.mamy.co.il/חדשות/שלושה-תינוקות-מתו-כתוצאה-מתנוחת-הערסול-במנשאים

לא אמרתי לא להשתמש רק לבחון במה משתמשים.

18. נולי

נולי משתמש בכיר

טוב, סטינו מהנושא לגמרי, אבל זה מנשא ערסול מבד (שווה ערך לחתיכת בד אלסטית כרוכה, שגם השתמשתי בה),
    ואם מגיעים למצב שבו תינוק נחנק בתוכו - זה קשור לשימוש לא סביר ולא לטיב המוצר או מקום הקנייה שלו.
    במנשאים מהסגנון של הארגו והבייבי ביורן, זה בלתי אפשרי להיחנק בצורה כזו, כי הפנים של התינוק לא מכוסות.

19. Stardust

Stardust משתמש ותיק

בכל מקרה, מנשא זה משהו שצריך למדוד עם התינוק, רצוי גם לעשות סיבוב של כרבע שעה בחנות ולראות שזה נוח. ואז להזמין את אותו הדגם שנבחר באי ביי :) אני ניסיתי משהו כמו 5 מנשאים עד שמצאתי את המתאים. קניתי של בייבי ביורן, דגם משוכלל, עם תמיכה בגב, מבד נושם. המרצדס של מנשאים. שמרתי עליו טוב ואחר כך מכרתי ביד שנייה בשני שליש המחיר בערך.

זה שפתחתי שרשור על סכיני גילוח?
    גם אני נשברתי מיד2. אתה מבזבז את הזמן, מגיע לבן אדם ומגלה כל מני דברים שהוא לא טרח לציין במודעה. כמו למשל שלמוצר החשמל שהוא מציע למחירה חסר כבל חשמל...
    אנחנו לא, ועכשיו הילד משווץ שהפיפי שלו לא חום XD
    @Fitch אם אתה קורה אנגלית, ממליצה מאד על הספר
    Simplicity Parenting: Using the Extraordinary Power of Less to Raise Calmer, Happier, and More Secure Kids - Kim John Payne,Lisa M. Ross

נערך לאחרונה ב: ‏9/3/17
  20. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

לא ידעתי שפתחת שירשור על סכיני גילוח. לצערי הרב נראה לי שזה בגלל שטענת שהסבל שבא עם ילדים בקושי מתקזז עם האושר שהם מביאים. מסתבר שאני תקוע בתפיסות בעייתיות בנוגע לנשים והורות. לא במודע. אדם יכול ללמוד על עצמו לא מעט מסיטואציות כאלה. הולך לטהר את המוח שלי מהקיבעון הזה. בהצלחה לי.:(:'(

משה, Stardust, dror ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תינוק - קניה בזול של מוצרים נצרכים רבות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏28/3/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.