• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בוגרי פיזיקה בקהל? ראשון/ שני

• פותח הנושא dadu
  • פורסם בתאריך

dadu

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אשמח להתייעץ עם בוגרי תואר ראשון ושני לפיזיקה בנוגע לחוג לשילוב כתואר ראשון דו חוגי

אני ממוקד ללימודי פיזיקה אבל מעוניין לשלב חוג נוסף כדי להרחיב את ארגז הכלים (וכתוצאה מכך את אפשרויות התעסוקה)
אני מודע לכך שתואר ראשון איננו ממקצע לעומק ולרוב נדרש ניסיון פרקטי שמגיע במהלך הקריירה

אשמח לשמוע מסטודנטים, בוגרים ומדענים בתעשייה או באקדמיה על דעתם לגבי החוג הנוסף שהם חושבים שכדאי לשלב ומעט על למה דווקא הוא.

שילובים נפוצים ששמעתי עליהם:
פיזיקה-מתמטיקה
פיזיקה-חשמל
פיזיקה-מדמח

יש בנוסף מסלול מאוד ספציפי בטכניון שנקרא הנדסת חשמל מחשבים ופיזיקה, מסלול מואץ שאפשר דרכו להמשיך לתואר שני מחקרי (בפיזיקה) אם מישהו יודע עליו פרטים דרך מכר או שעבר במסלול בעצמו אשמח לשמוע חוות דעת

בוגר תואר ראשון ושני בפיזיקה.

כמו שנאמר, אם אתה רוצה להרחיב את אפשרויות התעסוקה, כנראה שפיזיקה-מתמטיקה פחות יתאים לך. השילוב הזה הוא של שני תארי תשוקה שהייתי ממליץ לאנשים שיודעים שהם רוצים להמשיך באקדמיה, וגם אז, בהרבה מקרים אם וכאשר ירצו לצאת לתעשיה יצטרכו לרכוש ענפי ידע חדשים כדי להתקבל למשרה.
השילוב הכי טבעי ומשלים בעיני מבחינת אפשרויות תעסוקה הוא עם הנדסת חשמל - פיזיקה היא יותר יסודית ומעמיקה והנדסת חשמל נותנת את הרוחביות והפרקטיות של העקרונות הפיזיקליים. לא יודע לגבי מסלול משולב, אבל מכיר שבהנדסת חשמל יש גם בחירה בין כמה מסלולי התמחות, ככה שהיא גם נותנת גיוון ואפשרות ״להחליט מחדש״ אחרי שאתה כבר קצת מכיר את החומר.
מן הסתם, כל שילוב עם מדמ״ח לא יהיה טעות מבחינת תעסוקתית וכנראה שלא תתחרט על זה. אם אתה יודע שאתה נוטה לכיוון התוכנה על פני חומרה, אולי זו האופציה העדיפה מבחינת עומס של קורסים ואפשרות לסיים תוך 3 שנים (אני חושב, לא ממש מכיר את מבנה התוכניות המשולבות, וזה משתנה בין מוסד למוסד).

אם אתה רואה את עצמך ממשיך לתארים מתקדמים, כל אחד מהשילובים יכול לתרום לך במידה שונה כתלות בתחום שתבחר ובאופי (תאורטי/ניסיוני).
באופן גורף ומכליל - מתמטיקה כנראה תתרום לך אם תבחר מחקר תיאורטי יסודי, הנדסת חשמל בניסיוני בתחום מצב מוצק, מדמ״ח בנומריקה ובניסיוני באסטרו וחלקיקים.

בוגר תואר ראשון ושני בפיזיקה.

כמו שנאמר, אם אתה רוצה להרחיב את אפשרויות התעסוקה, כנראה שפיזיקה-מתמטיקה פחות יתאים לך. השילוב הזה הוא של שני תארי תשוקה שהייתי ממליץ לאנשים שיודעים שהם רוצים להמשיך באקדמיה, וגם אז, בהרבה מקרים אם וכאשר ירצו לצאת לתעשיה יצטרכו לרכוש ענפי ידע חדשים כדי להתקבל למשרה.
השילוב הכי טבעי ומשלים בעיני מבחינת אפשרויות תעסוקה הוא עם הנדסת חשמל - פיזיקה היא יותר יסודית ומעמיקה והנדסת חשמל נותנת את הרוחביות והפרקטיות של העקרונות הפיזיקליים. לא יודע לגבי מסלול משולב, אבל מכיר שבהנדסת חשמל יש גם בחירה בין כמה מסלולי התמחות, ככה שהיא גם נותנת גיוון ואפשרות ״להחליט מחדש״ אחרי שאתה כבר קצת מכיר את החומר.
מן הסתם, כל שילוב עם מדמ״ח לא יהיה טעות מבחינת תעסוקתית וכנראה שלא תתחרט על זה. אם אתה יודע שאתה נוטה לכיוון התוכנה על פני חומרה, אולי זו האופציה העדיפה מבחינת עומס של קורסים ואפשרות לסיים תוך 3 שנים (אני חושב, לא ממש מכיר את מבנה התוכניות המשולבות, וזה משתנה בין מוסד למוסד).

אם אתה רואה את עצמך ממשיך לתארים מתקדמים, כל אחד מהשילובים יכול לתרום לך במידה שונה כתלות בתחום שתבחר ובאופי (תאורטי/ניסיוני).
באופן גורף ומכליל - מתמטיקה כנראה תתרום לך אם תבחר מחקר תיאורטי יסודי, הנדסת חשמל בניסיוני בתחום מצב מוצק, מדמ״ח בנומריקה ובניסיוני באסטרו וחלקיקים.
מעריך מאוד את התגובה המפורטת,
מתמטיקה היא הבחירה האידאלית מבחינת שילוב, אך אני לא יכול לדעת היכן אעמוד בעוד כמה שנים כדי להחליט אם אמשיך באקדמיה או לא.
למעשה, אני כבר לומד מעט מתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה, שיקלו מעט כל השנה הראשונה בתואר (לא בטוח שאמשיך עם הקורסים בהתאם לעומס בתואר דו חוגי)
חשמל, לעומת תכנות, יותר פרקטי וחופף, נשמע יותר הגיוני.. תכנות גם אפשר ללמוד בעצמך בהתאם לצרכים שלך (אני לומד מעט כבר עכשיו, לא ברמה של משרת תכנות אלא יותר כדי לעסוק כתחביב)

לא מעוניין לעסוק בתכנות לעומק, לא כמשרה או קריירה.
חשמל בהחלט האופציה הטובה ביותר לשילוב.

אפשר לשאול ברשותך, היכן למדת?
ישנה התלבטות קטנה נוספת לגבי המוסד לימודים, בין הטכניון לאוניברסיטת תל אביב.
אני גר בתל אביב ושמעתי שרמת הפיזיקה שם גבוהה יותר מאשר הטכניון, אך הדבר הפוך כשמדובר בהנדסת חשמל.
מרגיש לי יותר נוח ונכון ללמוד בתל אביב אך אין זו בעיה לעבור לחיפה אם הטכניון עדיף בכמה רמות יותר..

אני למדתי בתל אביב. הבדלי הרמות, לפי מה שאני יודע, הן באיך שנתפסים בתעשייה והן בפרקטיקה, הם די זניחים כשמדברים על הארבע הגדולות (וגם עד כמה שאני יודע, הרמה בבר-אילן בפיזיקה גם טובה), ולכן פחות הייתי שם דגש על זה בבחירת מוסד לימודים, אלא יותר על הצד האישי (נוחות, חיי חברה, מסלול לימודים ייחודי).
בתארים מתקדמים המצב שונה, ובהחלט שווה לשקול מעבר למקום מגורים אחר או להתפשר על נוחות כדי להגיע לחוקר ומחקר שמעניין אותך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד יש בקהל מי שעובד בOkibo? פוסטים מאיכות נמוכה 0
מ אגרונום בקהל? אוף טופיק 21
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
A שאלה למוכרי הדירות בקהל נדל"ן 4
עייף ומותש סעמק האם יש מישהו בקהל שעבד במנורה מבטחים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
נ יש פה בקהל חשב שכר או מי שמכיר את המקצוע? התפתחות אישית 12
Y יש סטודנטים/מהנדסי מכונות/חשמל בקהל? אוף טופיק 28
amit עורכי דין בקהל, האם ניתן ל... אוף טופיק 2
ח יש עו"ד סוכני ביטוח בקהל? (ביטוח יחידת דיור) צרכנות פיננסית 0
פרפרים יש מנהל פורום בקהל? אוף טופיק 3
amit יש רופאים בקהל? שאלה לגבי לימודי רפואה אוף טופיק 18
E מט"ח, עמלת הפרשי שערים. יש מישהו בקהל שיודע לבאר את המינוח הבנקאי האמורפי "עמלת הפרשי שערים"? צרכנות פיננסית 8
עומר יש עורך דין בקהל? צרכנות פיננסית 22
wa11a יש סוכן ביטוח בקהל? (ביטוח בריאות) צרכנות פיננסית 17
א היש מורים בקהל? יומני מסע אישיים 79
ברננקי יש מהנדסי מכונות בקהל? אוף טופיק 4

נושאים דומים

Back
למעלה