• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר או לא תואר - זאת השאלה!

Ormor

משתמש סולידי
דירוג
51
היי כולם :)

אני לא כותב פה אבל עוקב באדיקות אחרי הבלוג והפורום כבר הרבה זמן ומתחבר להרבה מהרעיונות.
לאחרונה אני מתלבט אם להתחיל לימודי תואר ראשון (מדעי המחשב) או לא, ואשמח לשמוע את דעתכם לכאן או לכאן.

בקצרה עלי - כרגע אני בן 23 עובד בהייטק (Linux / devops), מרוויח באיזור ה 12K נטו וחוסך 9-10K בחודש. שירתתי ביחידה טכנולוגית בצבא, התפקיד לא ממש היה לא קשור למה שאני מתעסק בו באזרחות אבל למדתי בזמני החופשי בסוף השירות וזה השתלם :)
כמו רוב (או כל) חברי הפורום כאן המטרה היא להגיע לעצמאות כלכלית (בניגוד לרב חברי הפורום השקעותיי נוטות יותר לנדל"ן אבל זה פחות רלוונטי לדיון) ואני ממש בהתלבטות בנוגע לתואר.

באוניברסיטה אני לא אעשה תואר, כי כבר עכשיו אני נמצא בתפקיד שאני אוהב, אני צובר ניסיון ואני מאמין שבשנים הקרובות התפקידים יהיו מעניינים יותר והשכר יהיה גבוה יותר וחבל לי לעשות סטופ לכל זה.
האופציה הפחות או יותר אידיאלית בשבילי היא לעשות תואר במכללה במסלול ערב (יומיים בשבוע) ולרדת ל 80 אחוז משרה.

עכשיו למה בכלל לעשות תואר?

1. סוג של תעודת ביטוח. מצד אחד לי אישית נראה שהתואר הולך ונעשה פחות רלוונטי עם הניסיון אבל לא מפסיקים לפמפם לי במוח שזה קריטי לתפקידי ניהול / בגיל יותר מאוחר (ואף אחד לא מבטיח לי שאפרוש לפני שאגיע לגיל "בעייתי" בהייטק).
2. זה יתן לי ניסיון בתכנות שכרגע אין לי ממש (לא יודע כמה הניסיון הזה יהיה פרקטי, יכול להיות שקורס ב10 דולר בudemy עדיף).
3. פוטנציאל השתכרות גבוה יותר אחרי התואר (אני בספק בעניין הזה).
4 חוויה. תמיד כיף להכיר אנשים חדשים.

למה לא לעשות תואר?

1. כסף - יש לזה 2 צדדים: גם הכסף שאשלם עבור התואר וגם הכסף שלא ארוויח כי ארד ל 80 אחוז משרה.
2. זמן - לשלב תואר עם עבודה זה חתיכת מסלול תובעני שיקח לי הרבה מאוד זמן בגיל אולי הכי יפה שיש. זה אומר פחות זמן (או חוסר מוחלט בזמן) להתעסק ברעיונות שיש לי כדי לייצר הכנסה פסיבית, בללמוד דברים שאני אשכרה אוהב (גם דברים שקשורים לעבודה ובהחלט קידמו אותי עד כה), ורחמנא לצלן ללמוד בשישי בערב במקום לצאת לשתות בירה.
3. חוסר גמישות במקום עבודה בשנים הקרובות - המקום עבודה שאני נמצא בו עכשיו יתגמשו איתי עם השעות והלימודים כי אני נמצא שם מאז שהשתחררתי וכבר מכירים אותי. אם ארצה לעבור מקום העבודה במהלך התואר זה יהיה בעייתי.

בתכלס - נראה כאילו החסרונות מתעלים על היתרונות, במיוחד שמקצועית מרגיש לי שזה לא יתן לי הרבה (הגעתי לחברה שאני נמצא בה די חסר ידע לעומת שאר האנשים, ותוך פחות משנתיים התקדמתי מתפקיד תמיכה רגיל לראש צוות ומשם לצוות הבכיר יותר בחברה - מה כבר תואר ילמד אותי שגוגל לא יכול?!). מצד שני עדיין יש בי את הפחד הזה, את הספק הזה שיכול להיות שאני יותר מידי בטוח בעצמי ושאולי יש משהו במה שכל המבוגרים ממני אומרים (אוי כמה הולכים לחפור לי אם ישמעו בסוף שאני לא הולך ללמוד, לך תסביר להם שאתה מתכנן לפרוש עוד 15 שנה).

אז מה אתם חושבים?

1. אם אין ברשימת היתרונות לתואר "ללמוד ולהשכיל" אז הכדאיות יורדת מאוד.
2. אתה מצד אחד מדבר על תכניות להשאר בעולם ההייטק הרבה זמן (חושב על משרות ניהול וכו'). מצד שני מצהיר שאתה עובד לקראת פרישה וחוסך 9-10 בחודש. לכמה כסף אתה רוצה/צריך להגיע? תוך כמה זמן תגיע לכך אם אתה ממשיך במסלול הנוכחי (אם אתה מניח משהו לגבי התשואה שאתה תשיג)?

האוניברסיטה הפתוחה?

@yotamd
1. ללמוד ולהשכיל בהחלט מגיע עם התואר, אבל אני לומד ומשכיל גם בלי קשר לתואר אז נראה לי פחות רלוונטי להכניס את זה כיתרון (הזמן שבו אני מעמיק כרגע בדברים שקשורים למקצוע יומר כנראה בלמידה לתואר).
2. בעייתי לי לענות על השאלה הזאת - בעתיד שאעבור מהבית של ההורים, ולאחר מכן שתהיה גם משפחה וילדים ההוצאות ישתנו משמעותית ככה שקשה לי להגיד לכמה כסף אני צריך להגיע או כמה אני עתיד להוציא בחודש. אני מניח שזה יקח 15 - 20 שנה (הלוואי ופחות :)) שזה לא מעט זמן ובגלל זה משרת ניהול יכולה להיות רלוונטית..

@אנא-אל
חשבתי על האופציה הזאת - הבעיה שלסיים שם תואר בזמן סביר (3-4 שנים) גם ידרוש ממני לרדת ל 80% משרה או אפילו יותר מזה כי התואר שם תובעני ולא נופל מאוניבריסאות אחרות, ואם אני אמרח את זה ליותר זמן קשה לי להאמין שאני אסיים

@Ormor
לדעתי, במצבך, שאתה כבר בתעשייה ומרוויח טוב אז חבל לרדת במשרה- יותר חשוב להתחיל מאשר לסיים.. אפילו אם יקח לך עשר שנים במקום ארבע, עד כמה זה ישנה ההפרש? בינתיים צברת וותק חשוב.
תעשה באיזי קורס שניים בסמסטר יותר או פחות ואם אי פעם תרגיש שזה יקפיץ אותך אז תתן בראש בשארית.

לדעתי, במצבך, שאתה כבר בתעשייה ומרוויח טוב
בוגרי מדמ"ח באוניברסיטאות המובילות בארץ מתחילים משכר כפול מזה (24k ברוטו) מיומם הראשון ללא ניסיון. כשיש ניסיון - עוד יותר.
לא יודע אם כדאי או לא אבל אם כבר תואר - תעשה תואר אוניברסיטאי שיחזיר את ההשקעה מהר וייתן ייתרון בהמשך, תוך כדי עבודה יומיים בשבוע לכל היותר כדי לא למרוח אותו.

נערך לאחרונה ב:

משום מה קראתי 12 ברוטו ולא נטו.
הכוונה היא ששכר ראשון לתכניתן בוגר אוניברסיטה עם 0 ניסיון של 24k ברוטו (כולל תוספות, מניות ובונוסים) זה ממוצע לגמרי בשוק היום. ערכתי בהתאם.

יכול לשתף קצת מהנסיון שלי עם לימודים בפתוחה במקביל למשרה מלאה בשנים האחרונות - אכן משימה תובענית, ואתה צריך להיות לגמרי into it כדי להתמיד לאורך זמן. זה קשה, זה לוקח הרבה שנים ואם רוצים לסיים את זה בזמן סביר אולי באמת כדאי לעשות רק 80% משרה. זה בעיקר עניין של אופי ואתה היחיד פה שמכיר את עצמך: האם אתה מסוגל לעשות כמה דברים במקביל, או אוהב "לרכז מאמץ"? האם יש לך מספיק משמעת עצמית כדי לדבוק בתכנית לימודים לאורך שנים, גם כשאתה יודע שיש אלטרנטיבה נוחה הרבה יותר? יש כאן המון שאלות שרק אתה מסוגל לענות עליהן, והן שרלוונטיות בסופו של דבר.

לגבי היתרונות שציינת: שכר - יכול להיות שהתואר יעזור לך לעבור לתפקידים אחרים בתחום (תפקיד יותר פיתוחי מעניין אותך? תפקידים אחרים?) ואז גם להרויח יותר. אבל אם תשאר באותו תפקיד+-, כשיהיו לך 5 שנים נסיון הדבר האחרון שיקבע את השכר שלך זה התואר. לגבי "חוויה" - בפתוחה בטוח שלא תהיה לך חוויה, אבל אם אתה יותר בכיוון של מכללות אז אולי, לא יודע. בכל מקרה אני בטוח שזה שונה מחוויה של סטודנט רגיל. לגבי "נסיון בתכנות" - אם זו המטרה שלך, אם תשקיע רק רבע מהזמן שייקח לך לסיים את התואר בלימוד עצמי ובקורסים, תהיה ברמה פי כמה וכמה יותר גבוהה.

אגב, שמתי לב שבשום מקום לא כתבת שזה מעניין אותך (ואפילו דיי אמרת שזה לא ממש מעניין אותך). קח את זה בחשבון: הרבה יותר קשה ללמוד לאורך זמן דברים שלא מעניינים אותך.

משום מה קראתי 12 ברוטו ולא נטו.
הכוונה היא ששכר ראשון לתכניתן בוגר אוניברסיטה עם 0 ניסיון של 24k ברוטו (כולל תוספות, מניות ובונוסים) זה ממוצע לגמרי בשוק היום. ערכתי בהתאם.

אני מרוויח 17K ברוטו (התחלתי מ11K לפני שנה וחצי וזה טיפס). אנשים שעזבו אצלנו והיו באותו תפקיד מרוויחים 20 - 23K אבל כרגע העבודה נמצאת 5 דק' מהבית שלי ואני לגמרי מוכן לוותר על ה2-3 בנטו בשביל לא לבלות 3 שעות באוטובוסים לתל אביב כל יום.
בגלל זה תואר באוניבסריטה פחות נראה לי רלוונטי כי ב3-4 שנים האלה אני יכול לצבור ניסיון משמעותי, לחסוך הרבה מאוד כסף, ולטפס בשכר. אני חושב שזה יותר מתאים למי שלא נמצא בתעשייה ורוצה יתרון על פני יוצאי מכללות או מי שרוצה ללכת לכיוון מחקר..

יכול לשתף קצת מהנסיון שלי עם לימודים בפתוחה במקביל למשרה מלאה בשנים האחרונות - אכן משימה תובענית, ואתה צריך להיות לגמרי into it כדי להתמיד לאורך זמן. זה קשה, זה לוקח הרבה שנים ואם רוצים לסיים את זה בזמן סביר אולי באמת כדאי לעשות רק 80% משרה. זה בעיקר עניין של אופי ואתה היחיד פה שמכיר את עצמך: האם אתה מסוגל לעשות כמה דברים במקביל, או אוהב "לרכז מאמץ"? האם יש לך מספיק משמעת עצמית כדי לדבוק בתכנית לימודים לאורך שנים, גם כשאתה יודע שיש אלטרנטיבה נוחה הרבה יותר? יש כאן המון שאלות שרק אתה מסוגל לענות עליהן, והן שרלוונטיות בסופו של דבר.

לגבי היתרונות שציינת: שכר - יכול להיות שהתואר יעזור לך לעבור לתפקידים אחרים בתחום (תפקיד יותר פיתוחי מעניין אותך? תפקידים אחרים?) ואז גם להרויח יותר. אבל אם תשאר באותו תפקיד+-, כשיהיו לך 5 שנים נסיון הדבר האחרון שיקבע את השכר שלך זה התואר. לגבי "חוויה" - בפתוחה בטוח שלא תהיה לך חוויה, אבל אם אתה יותר בכיוון של מכללות אז אולי, לא יודע. בכל מקרה אני בטוח שזה שונה מחוויה של סטודנט רגיל. לגבי "נסיון בתכנות" - אם זו המטרה שלך, אם תשקיע רק רבע מהזמן שייקח לך לסיים את התואר בלימוד עצמי ובקורסים, תהיה ברמה פי כמה וכמה יותר גבוהה.

אגב, שמתי לב שבשום מקום לא כתבת שזה מעניין אותך (ואפילו דיי אמרת שזה לא ממש מעניין אותך). קח את זה בחשבון: הרבה יותר קשה ללמוד לאורך זמן דברים שלא מעניינים אותך.

נתת לי כמה כיוונים למחשבה, תודה !

בנוגע לעניין - אני מאוד אוהב את מה שאני עוסק בו עכשיו ובכללי כל התחום הזה שנקרא DevOps סופר מעניין אותי (השילוב הזה בין תשתיות, ענן, אוטומציה, סקריפטים וכו' חושף אותך לטכנולוגיות חדשות כל הזמן וזה כיף). בנוגע לתואר אתה צודק שלא הכנסתי עניין - כי להבנתי רוב התואר במדעי המחשב מתעסק במתמטיקה, וזה לצערי, פחות מעניין אותי.

מה שכתבת בנוגע לקורסים ולמידה עצמית - זה ממש מעלה בי התלבטות בנוגע לתואר. אני אומר לעצמי וואלה אני יכול ללמוד בכיף שלי קורסים בזמני הפנוי ולהגיע לאותה רמה (או אפילו יותר לפי מה שאתה אומר) אם הייתי עושה תואר ובפחות זמן. ז"א מרגיש לי שאם אני אעשה תואר זה ממש לשם התעודת ביטוח - להגיד הנה גם לי יש תואר, שזה קצת עצוב באיזשהו מקום..

אני אתן לך טיפ טוב לא רק לגבי התואר, אלא לחיים בכלל: אל תקשיב להורים.

אני מסכים.
למרות שזה לא יהיה פשוט לראות את האכזבה בעיניים של אמא אם היא תשמע שהבן שלה לא הולך ללמוד חחח

אני מרוויח 17K ברוטו (התחלתי מ11K לפני שנה וחצי וזה טיפס). אנשים שעזבו אצלנו והיו באותו תפקיד מרוויחים 20 - 23K אבל כרגע העבודה נמצאת 5 דק' מהבית שלי ואני לגמרי מוכן לוותר על ה2-3 בנטו בשביל לא לבלות 3 שעות באוטובוסים לתל אביב כל יום.
בגלל זה תואר באוניבסריטה פחות נראה לי רלוונטי כי ב3-4 שנים האלה אני יכול לצבור ניסיון משמעותי, לחסוך הרבה מאוד כסף, ולטפס בשכר. אני חושב שזה יותר מתאים למי שלא נמצא בתעשייה ורוצה יתרון על פני יוצאי מכללות או מי שרוצה ללכת לכיוון מחקר..

נתת לי כמה כיוונים למחשבה, תודה !

בנוגע לעניין - אני מאוד אוהב את מה שאני עוסק בו עכשיו ובכללי כל התחום הזה שנקרא DevOps סופר מעניין אותי (השילוב הזה בין תשתיות, ענן, אוטומציה, סקריפטים וכו' חושף אותך לטכנולוגיות חדשות כל הזמן וזה כיף). בנוגע לתואר אתה צודק שלא הכנסתי עניין - כי להבנתי רוב התואר במדעי המחשב מתעסק במתמטיקה, וזה לצערי, פחות מעניין אותי.

מה שכתבת בנוגע לקורסים ולמידה עצמית - זה ממש מעלה בי התלבטות בנוגע לתואר. אני אומר לעצמי וואלה אני יכול ללמוד בכיף שלי קורסים בזמני הפנוי ולהגיע לאותה רמה (או אפילו יותר לפי מה שאתה אומר) אם הייתי עושה תואר ובפחות זמן. ז"א מרגיש לי שאם אני אעשה תואר זה ממש לשם התעודת ביטוח - להגיד הנה גם לי יש תואר, שזה קצת עצוב באיזשהו מקום..
אולי זו ההזדמנות לסייג ולומר שאני מכיר אנשים (מעולים!) שיגידו בדיוק את ההיפך: שהתואר נתן להם הקשר, שהוא היה ההזדמנות היחידה בחיים שלהם ללמוד מהבסיס את התחום ולהכיר רקע תיאורטי שלעולם לא היו נפגשים בו אחרת, ואפילו להכיר בפעם הראשונה תחומים מסוימים שבהם הם ירצו להתעסק אחר כך בקריירה, ולכן אני אומר שהכי חשוב לשאול את עצמך את השאלות הנכונות.

וכן, לדעתי קורסים ולמידה עצמית יכולים לתת כלים הרבה יותר רלוונטים, פשוט כי הם ממוקדים יותר. אני חושב שהבעיה בהם היא שלמעסיקים קשה להתרשם מאיכותם ומעומקם (כשאתה מציין בראיון עבודה שלמדת בעצמך משהו, יכולות להיות לזה כל מיני פרשנויות), ולכן חלקם יעדיפו פשוט לשמוע שיש לך תואר.

אני חושב שהבעיה בהם היא שלמעסיקים קשה להתרשם מאיכותם ומעומקם (כשאתה מציין בראיון עבודה שלמדת בעצמך משהו, יכולות להיות לזה כל מיני פרשנויות), ולכן חלקם יעדיפו פשוט לשמוע שיש לך תואר.
זה חלק מהרעיון של לימודים אקדמים בקשר לשוק העבודה - לגשר על פער האינפורמציה שבין העובד למעביד בקשר לכישורי העובד (סיגנלינג בלעז).

את התואר בפתוחה אפשר למשוך עד 7 שנים לא?

לדעתי כדאי לעשות ופשוט למרוח אותו. כמו שאמרת התואר הוא בסה"כ תעודת ביטוח עבורך, וזה לא באמת חשוב מתי תסיים אותו אלא שאכן תסיים אותו.

לא יודע איך זה בתחום שלך, אבל בהרבה תחומים אחרים גם אם יש לך את הידע, העובדה שאין לך תואר תפגע ממש בזימונים של לראיונות עבודה.

חד משמעית לא

היי כולם :)

אני לא כותב פה אבל עוקב באדיקות אחרי הבלוג והפורום כבר הרבה זמן ומתחבר להרבה מהרעיונות.
לאחרונה אני מתלבט אם להתחיל לימודי תואר ראשון (מדעי המחשב) או לא, ואשמח לשמוע את דעתכם לכאן או לכאן.

בקצרה עלי - כרגע אני בן 23 עובד בהייטק (Linux / devops), מרוויח באיזור ה 12K נטו וחוסך 9-10K בחודש. שירתתי ביחידה טכנולוגית בצבא, התפקיד לא ממש היה לא קשור למה שאני מתעסק בו באזרחות אבל למדתי בזמני החופשי בסוף השירות וזה השתלם :)
כמו רוב (או כל) חברי הפורום כאן המטרה היא להגיע לעצמאות כלכלית (בניגוד לרב חברי הפורום השקעותיי נוטות יותר לנדל"ן אבל זה פחות רלוונטי לדיון) ואני ממש בהתלבטות בנוגע לתואר.

באוניברסיטה אני לא אעשה תואר, כי כבר עכשיו אני נמצא בתפקיד שאני אוהב, אני צובר ניסיון ואני מאמין שבשנים הקרובות התפקידים יהיו מעניינים יותר והשכר יהיה גבוה יותר וחבל לי לעשות סטופ לכל זה.
האופציה הפחות או יותר אידיאלית בשבילי היא לעשות תואר במכללה במסלול ערב (יומיים בשבוע) ולרדת ל 80 אחוז משרה.

עכשיו למה בכלל לעשות תואר?

1. סוג של תעודת ביטוח. מצד אחד לי אישית נראה שהתואר הולך ונעשה פחות רלוונטי עם הניסיון אבל לא מפסיקים לפמפם לי במוח שזה קריטי לתפקידי ניהול / בגיל יותר מאוחר (ואף אחד לא מבטיח לי שאפרוש לפני שאגיע לגיל "בעייתי" בהייטק).
2. זה יתן לי ניסיון בתכנות שכרגע אין לי ממש (לא יודע כמה הניסיון הזה יהיה פרקטי, יכול להיות שקורס ב10 דולר בudemy עדיף).
3. פוטנציאל השתכרות גבוה יותר אחרי התואר (אני בספק בעניין הזה).
4 חוויה. תמיד כיף להכיר אנשים חדשים.

למה לא לעשות תואר?

1. כסף - יש לזה 2 צדדים: גם הכסף שאשלם עבור התואר וגם הכסף שלא ארוויח כי ארד ל 80 אחוז משרה.
2. זמן - לשלב תואר עם עבודה זה חתיכת מסלול תובעני שיקח לי הרבה מאוד זמן בגיל אולי הכי יפה שיש. זה אומר פחות זמן (או חוסר מוחלט בזמן) להתעסק ברעיונות שיש לי כדי לייצר הכנסה פסיבית, בללמוד דברים שאני אשכרה אוהב (גם דברים שקשורים לעבודה ובהחלט קידמו אותי עד כה), ורחמנא לצלן ללמוד בשישי בערב במקום לצאת לשתות בירה.
3. חוסר גמישות במקום עבודה בשנים הקרובות - המקום עבודה שאני נמצא בו עכשיו יתגמשו איתי עם השעות והלימודים כי אני נמצא שם מאז שהשתחררתי וכבר מכירים אותי. אם ארצה לעבור מקום העבודה במהלך התואר זה יהיה בעייתי.

בתכלס - נראה כאילו החסרונות מתעלים על היתרונות, במיוחד שמקצועית מרגיש לי שזה לא יתן לי הרבה (הגעתי לחברה שאני נמצא בה די חסר ידע לעומת שאר האנשים, ותוך פחות משנתיים התקדמתי מתפקיד תמיכה רגיל לראש צוות ומשם לצוות הבכיר יותר בחברה - מה כבר תואר ילמד אותי שגוגל לא יכול?!). מצד שני עדיין יש בי את הפחד הזה, את הספק הזה שיכול להיות שאני יותר מידי בטוח בעצמי ושאולי יש משהו במה שכל המבוגרים ממני אומרים (אוי כמה הולכים לחפור לי אם ישמעו בסוף שאני לא הולך ללמוד, לך תסביר להם שאתה מתכנן לפרוש עוד 15 שנה).

אז מה אתם חושבים?

לגבי החוויה, והיכרות עם אנשים חדשים (ובפרט נשים חדשות) לא הייתי מזלזל בזה. יש סטטיסטיקה טובה של אנשים שפוגשים את בת הזוג שלהם לחיים באוניברסיטה ואני כבר לא מדבר על חברים טובים. זאת תקופה שאני לא מצטער שעברתי מהבחינה הזאת.
ולא יודע מה איתך אבל ללמוד לבד זה טוב אבל לעשות את זה הרבה לא כזה כיף לי אישית (כמו גם לעבוד מהבית) כי חסר את האינטרקציה הבינאישית.
לגבי תעודת ביטוח, זה מה שאני מתלבט לגביו בהקשר של תואר שני. יש שיגידו שזאת חובה כדי להתקדם ויש כאלה שיגידו שממש לא.
לגבי משכורות - הן אכן קופצות ברגע שיש לך תעודה של אוניברסיטה. בנוסף, בהרבה חברות יש הגדרות קשיחות על איזה קורות חיים נזרקים לפח ומי מוזמן לראיונות, כך שקח בחשבון שיהיו חברות שלא יחזרו אליך אם תשלח אליהם קו"ח (אולי בעתיד זה ישתנה אבל נכון לעכשיו זה המצב).
שיהיה בהצלחה!

נשמע שאתה מתכנן קדימה כ 15 שנות עבודה. נשמע גם שאתה מכוון להתקדם לתפקידים בכירים. אם תבדוק מיהם המנהלים הבכירים בהייטק תגלה שרובם המכריע בוגרי אוניברסיטאות ובעלי תארים מתקדמים. אם אתה רוצה להגיע לאן שהם הגיעו אז הדרך עוברת באקדמיה. זה המסלול.
אם אתה עושה חשבון של כסף אז שווה שתדע שמנהל בכיר כנראה מרוויח בשנה יותר ממה שאתה מרוויח במשך 5 שנים. ההבדל ברובו הגדול נובע ממניות ואופציות. לכן לימודים באקדמיה גם משתלמים כלכלית. בחשבון פשוט יוצא שהלימודים אפילו מקצרים לך את הזמן להגיע לעצמאות כלכלית.

היי אור,
אפשר להתעניין מה החלטת לבסוף?

@May18

מאז כתיבת הפוסט הרגשתי מיצוי בתפקיד הקודם ועברתי מקום עבודה, השכר עלה בצורה די משמעותית וכל יום שעובר אני לומד עוד משהו חדש. הגעתי אישית למסקנה שהניסיון שאני צובר עכשיו שווה זהב אז אוניברסיטה ירד מהפרק.. (גם בראיונת הרגיש לי שרוב המראיינים מחפשים ניסיון תכלס, פחות אכפת להם מהשכלה פורמלית, לפחות בתפקיד שלי כרגע)

התייעצתי עם אנשים שעשו את המסלול של עבודה + תואר במכללה והבנתי שזה קשה אבל לא בלתי אפשרי.
אז נרשמתי למסלול ערב (מדעי המחשב), הגעתי עם העבודה להסכם שאני יוצא פעמיים בשבוע מוקדם ללימודים, והחלטתי שאני מנסה - במקרה הכי גרוע אני אפרוש אחרי סמסטר, לא קרה כלום.. בינתיים ממש סבבה אבל אנחנו עדיין מסירים חלודה ולומדים חומר של תיכון, אז ימים יגידו :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
R תואר באוניברסיטה הפתוחה (בשילוב עבודה) או תואר בבן גוריון (ללא עבודה) התפתחות אישית 32
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
U תואר שלישי בכלכלה או מנהל עסקים ? אוף טופיק 2
F שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף? התפתחות אישית 11
Yuvalbuz3 תואר או עסק שמכניס הרבה ? התפתחות אישית 68
S תואר שני - יתרון או Nice To Have? התפתחות אישית 9
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13