• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תבנית לניהול תיק השקעות

יצרתי SHEETS תודות לנוסחאות שתבנית שיצרת, המון תודה!
כמה שאלות:
-מכיוון שהמחירים מתעדכנים אונליין, יש דרך ליצור CAPTURE של כל הטבלה אוטומטית אחד לX זמן? לחילופין פונקציה שתעתיק אוטומטית לגיליון משבצות ספציפיות?
- מחפש דרך ליצור לוג של תשלומי דיבידנדים לדוגמא SPY 1/07/20 1USD שיתעדכן אוטומטית, הפונקציה של Googlefinance לא כל כך משתפת פעולה
תודה.

יצרתי SHEETS תודות לנוסחאות שתבנית שיצרת, המון תודה!
כמה שאלות:
-מכיוון שהמחירים מתעדכנים אונליין, יש דרך ליצור CAPTURE של כל הטבלה אוטומטית אחד לX זמן? לחילופין פונקציה שתעתיק אוטומטית לגיליון משבצות ספציפיות?
- מחפש דרך ליצור לוג של תשלומי דיבידנדים לדוגמא SPY 1/07/20 1USD שיתעדכן אוטומטית, הפונקציה של Googlefinance לא כל כך משתפת פעולה
תודה.
היה פה מישהו בפורום בעבר ששיתף גליון שאוטומטית מעתיק לצד אחת לתקופה את מצב התיק, כדי ליצור גרף לתשואה שלו

@liranviper - איך להכניס פיצולי מניות? נניח היה ספליט של 1:3. איך נכון להזין את זה בגיליון? פקודת קנייה של היחידות שקיבלתי? מכירה וקנייה (בלי מס)?

@liranviper - איך להכניס פיצולי מניות? נניח היה ספליט של 1:3. איך נכון להזין את זה בגיליון? פקודת קנייה של היחידות שקיבלתי? מכירה וקנייה (בלי מס)?
נראה לי שלעשות קניה במחיר 0 יהיה מספיק טוב

@liranviper נראה לי שגיליתי שגיאה בגיליון שלך. אם אני מזין יתרה דולרית לאחר המרה ויתרה שקלית (מה שלא המרתי). הוראות הקנייה (בגיליון תיק) שגויות. להערכתי מפני שתא B30 בגיליון משתנים לוקח בחשבון רק את הסכום בשקלים.

@liranviper נראה לי שגיליתי שגיאה בגיליון שלך. אם אני מזין יתרה דולרית לאחר המרה ויתרה שקלית (מה שלא המרתי). הוראות הקנייה (בגיליון תיק) שגויות. להערכתי מפני שתא B30 בגיליון משתנים לוקח בחשבון רק את הסכום בשקלים.
אם אני זוכר נכון אכן הייתה שם בעיה כשמשלבים. גם ציינתי את זה פה במהלך השרשור נדמה לי
אני לרוב קונה או ככה או ככה.. אז לא הפריע לי

בכל אופן אתה מוזמן להציע תיקון ואעדכן

טוב עשיתי Fork לתבנית של עומר
טוב, אז אני משתמש בתבנית הזו כבר זמן מה, את התיק שלי בניתי על בסיס גרסה 2.3.
ובהזדמנות זו אודה ללירן, עומר ואחרים כאן על ההשקעה הגדולה בתבנית שעושה לי ולאחרים את החיים הרבה יותר קלים כשבאים להשקיע...

לאחרונה, הפסיקה לעבוד לי משיכת דמי הניהול.

חפרתי קצת, ונראה לי שהבעיה בהצעה הזו:
בנוגע לעדכון דמי הניהול, זה יעשה את העבודה (כאשר G9 מכיל את שם הקרן):
קוד:
=INDEX(SPLIT(INDEX(importHTML(CONCATENATE("http://etfs.morningstar.com/quote-banner?&t=", G9), "table", 1),1,13), " "), 1, 2)

נראה שהSPLIT לא עובד, כי אין שם רווח יותר, וממילא הINDEX העוטף לא מחזיר את הערך הרצוי.

החלפתי את הINDEX והSPLIT בSUBSTITUTE שימחק את המילה "Expenses" שמגיעה בצמוד לדמי הניהול.

נראה לי פתרון קצת מלוכלך, אני מניח שיש פה מומחי אקסל או גוגל ספרדשיט קצת יותר חכמים ממני, שיוכלו להציע פתרון נקי יותר. אשמח לשמוע רעיונות.

בכל אופן, הנוסחה הכוללת נראית אצלי כך:
קוד:
=IFERROR(IF(E5 = "ארה""ב",
SUBSTITUTE(INDEX(importHTML(CONCATENATE("http://etfs.morningstar.com/quote-banner?&t=", B5), "table", 1),1,13), "Expenses", ""),
importxml(CONCATENATE("https://trade.bankleumi.co.il/Trade/net/info/funds/funddetails.aspx?fid=",B5), "//*[@id='ManagementFee'] + //*[@id='TrustFee']") / 100 ))

ממש מוזמנים להציע פתרון טוב יותר...

נערך לאחרונה ב:
ממש מוזמנים להציע פתרון טוב יותר...
פיתרון אחר (לא יודע אם יותר טוב) הוא לעשות כמו שעושים בחלק של בנק לאומי (importxml ולהשתמש בטאג הxmlי):
importxml(CONCATENATE("http://etfs.morningstar.com/quote-banner?&t=", C8), "//*[@id='Expenses']")
לפחות מבחינת אחידות זה נראה יותר טוב.

הנוסחא לתא:
קוד:
=IFERROR(IF(E8 = "ארה""ב",
importxml(CONCATENATE("http://etfs.morningstar.com/quote-banner?&t=", B8), "//*[@id='Expenses']"),
importxml(CONCATENATE("https://trade.bankleumi.co.il/Trade/net/info/funds/funddetails.aspx?fid=",B8), "//*[@id='ManagementFee'] + //*[@id='TrustFee']") / 100 ))

רגע לפני שאני נוטש את כל האג"ח הישראלי שלי, ולכן מפשט את האקסל ככה שלא יתחשב יותר בנ"ע ערך ישראלים שמנוהלים בברוקר נפרד ולא יתייחס יותר ליתרה בשקלים, עידכנתי לגרסא האחרונה בהתאם לגליון שלי, עם כל התיקונים והשיפצורים הקטנים (v2.8).

א. אני אוהב פשטות
ב. זה יאפשר לי לדייק את האלגוריתם שמקצה את היתרה לפי היחסים הדרושים

עבור מי מכם שכן מעוניין ביכולת של תיק עם נ"ע שקלי, אני נותן פה לינק לגרסא v2.8 הספציפית, שהיא כאמור תהיה האחרונה שתתמוך בזה.

עבור מי מכם שכן מעוניין ביכולת של תיק עם נ"ע שקלי, אני נותן פה לינק לגרסא v2.8 הספציפית, שהיא כאמור תהיה האחרונה שתתמוך בזה
תודה. בכל מקרה, הלינק כעת סגור (Access denied עם אפשרות לבקש גישה).

עשיתי מתיחת פנים רצינית לתבנית שלי.
מצד אחד הוא כבר לא תומך בתיק שקלי או פלח אגח, כי אין לי צורך בכך. זה פישט לי את הנוסחאות המון ועזר לי למחוק 80% מהחישובים שהיו שם קודם. גם הנוסחה שמחשבת כמה צריך לקנות עכשיו יותר מדוייקת (בגרסא הקודמת החלק היחסי של סכום הקניה הנוכחית התחלק בצורה טיפשה יותר).

מצד שני, עכשיו יש בו:
- נדל"ן
- מזומן והלוואות
- חישוב סיכון MC ב IB (שימו לב שההנחה פה היא שאני מושך את ההלוואה מהחשבון.. אם רוצים להתמנף ובכסף לקנות מניות אז האחוז נפילה יהיה יותר טוב, צריך להוסיף את ההלוואה לשווי הנכסים. כלומר בתא B6 להוסיף לנוסחה את הערך ב B2)
- What if analysis של סיכוני MC ב IB - מראה עבור כל הלוואה כמה נפילה דרושה בשביל MC. עוזר כדי להחליט כמה להתמנף
- משמעותית פשוט יותר - גם בנוסחאות וגם פחות עמודות מיותרות
- יפה יותר

נ.ב
כמובן שיכולות להיות טעויות בנוסחאות. מציע לאף אחד לא להסתמך באופן עיוור, ולאמת אותן. גם עבור אלגוריתם חישוב הקניה הבאה וגם עבור המחשבון סיכון MC

לינק לגליון

image.png

נערך לאחרונה ב:
לאומי טרייד הפסיק לעבוד, יש לי 4 ניירות ישנים שקניתי פעם. מה עושים ?
השתמשתי בסוף בתבנית של יעקב לספונסר. תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
@liranviper קודם כל תודה רבה, שנית כיצד אתה מחשב את "worth_pension_estimation"?

@liranviper קודם כל תודה רבה, שנית כיצד אתה מחשב את "worth_pension_estimation"?
בכיף :)
תבחר בתפריט
Data --> Named Ranges
ותוכל לראות לאן כל שם מפנה

בגדול אני לוקח את היתרה האחרונה שבדקתי, ומוסיף אליה את ההפקדה החודשית כפול החודשים שעברו מאז הפעם האחרונה שבדקתי ועד היום

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F שאלה לגבי תבנית לניהול תיק השקעות שוק ההון 6
A תבנית מתעדכנת לניהול תיק השקעות שוק ההון 38
דור דורים תבנית טופס 1325 עם דוגמאות מיסים 13
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
ע תוכנה לניהול תיק השקעות StockDiv שוק ההון 42
K שאלות בנוגע לניהול סיכונים התפתחות אישית 7
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ת תוכנה מומלצת לניהול תיק השקעות אוף טופיק 9
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex הצעה לניהול כספי פיצויים ב S&P500 גם כן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
י אפליקציה\קובץ לניהול אישי צרכנות פיננסית 0
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
נ מסמך אקסל טוב לניהול השקעות- יש למישהו? שוק ההון 2
ס כדאיות העברת קה"ש ואו קופ"ג לחיסכון לניהול אישי ב-IRA שוק ההון 17
ו חשבונות בנק לניהול השקעות צרכנות פיננסית 1
א תצוגת תיק מטעה בפלטפורמת השקעות +לקח קטן בנוגע לניהול תיק במשבר שוק ההון 19
Z תוכנה לניהול השקעות - portfolio performance אוף טופיק 2
Maureen האם זה עיתוי להעביר קרנות השתלמות לניהול עצמי? שוק ההון 1
סתןלי ת'כסף בחירת בית השקעות לניהול חשבון מסחר ב UK שוק ההון 0
OiNK כלים לניהול סיסמאות אוף טופיק 2
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
ח לגרום לדברים לקרות - אפליקציה לניהול משימות? התפתחות אישית 8
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
V רשיון לניהול תיקי השקעות התפתחות אישית 9
T אפליקציה לניהול תקציב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
C הפניקס מעבירה את קרן הפנסיה לניהול אקסלנס צרכנות פיננסית 1
yossik מתנדבים/ות לניהול אתר וורדפרס עבור עמותה אוף טופיק 5
ל מתלבט בחברה לניהול IRA צרכנות פיננסית 7
M כלי לניהול תקציב וניהול שוטף צרכנות פיננסית 2
ל מסמך שלי לניהול הכנסות והוצאות (google spreadsheet) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
amikal איך בוחרים בית השקעות לניהול תיק השקעות עצמאי? שוק ההון 9
K כלי לניהול המצב הכלכלי שוק ההון 8
oz1987 המלצה לאפליקציה לניהול תקציב אישי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
ש המלצה על בנק לניהול עוש ותיק השקעות צרכנות פיננסית 8
M יש פה מישהו שכבר העביר כספים קיצבתיים במעמד שכיר לניהול אישי (IRA)? צרכנות פיננסית 4
B מחפש אופציה זולה לניהול תיק בחשבון פרטי שוק ההון 2
Z ניהול תיקי השקעות ללקוחות כשירים. האם בUSA קיים היתר דומה לניהול ללא רישיון? שוק ההון 1
ז המלצתכם לבית השקעות לניהול תיק של כ500-600אלף שוק ההון 11
O מעבר מתיק מנוהל לניהול פאסיבי שוק ההון 13
G ניוד ביטוח מנהלים לניהול עצמי, כן או לא? שוק ההון 8
Oziris בין יועץ השקעות לניהול שלי שוק ההון 18
שני ביטי עזרה במציאת קורס לניהול תיקי השקעות אוף טופיק 7
רולי אקסל פשוט לניהול השקעות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה