• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בקשר להעברה בנקאית בין חברים

• פותח הנושא HHH
  • פורסם בתאריך

HHH

משתמש בכיר
דירוג
2,864
אני מעוניין להעביר בהעברה בנקאית בישראל סכום כסף כהלוואה לחבר שהוא אזרח ישראלי (וגם בעל אזרחות אמריקאית). אנחנו נחתום חוזה בפיקוח רואה חשבון שמכיר את שנינו ואני לא חושש לאבד את הכסף, כלומר זהו לא נושא הדיון.
עדיין לא החלטנו אם הוא יחזיר לי את אותו הסכום בפעם אחת במועד שנקבע מראש או שהוא יחזיר לי מדי חודש כסף (מעין ריבית) ואת הקרן במועד שנקבע.
אני שכיר וסכום הכסף המדובר שקול לכמה וכמה משכורות נטו שלי, כלומר הפעולה הזו תהיה חריגה יחסית לפעולות הסטנדרטיות שלי בחשבון מבחינת ההיקף שלה.
מנגד, הסכום לא כזה גבוה אבסולוטית ונראה לי שכל מי שקונה רכב משפחתי מעביר סכום דומה בשלב מסויים למוכר (גילוי נאות - מעולם לא רכשתי רכב עם 4 גלגלים...). קל וחומר - מי שקונה דירה.

שאלותי הן:
1. האם יש איזושהי מגבלה חוקית על על הלוואות בין שני אנשים פרטיים שאינם קרובי משפחה?
2. האם פעולה חריגה בחשבוני עשויה להרים איזשהו דגל ברשויות המדינה? אם כן - מה המשמעויות?
3. האם התשובה משתנה אם ההעברה היא במט"ח או בשקלים?

תודה מראש

זאת שאלה לרו״ח.
התשובה היא - כן זה יכול להדליק דגלים אדומים. הבנק עלול לדרוש הסבר על ההעברה.
נכון להיום מס הכנסה לא רואה תנועות בבנק שלך אבל הוא רוצה ויש מצב שיקבל בעתיד. במידה ומס הכנסה רואה את זה הוא יכול לטעון שהעסקה הזאת דורשת תשלום מע״מ / מס הכנסה בייחוד אם הרווחת משהו מהסיפור.
בפועל הסיכוי קלוש לדעתי, אבל אם יש לכם כבר רו״ח שמכיר את העסקה קבלו ממנו חו״ד בכתב.

• אהבתי
Reactions: HHH
למה שלא תשאל את הרואה חשבון שמולו אתם חותמים את ההסכם?

• אהבתי
1. האם יש איזושהי מגבלה חוקית על על הלוואות בין שני אנשים פרטיים שאינם קרובי משפחה?
לא, למעט זה שנותן ההלואה אמור לשלם מס בגין הריבית.
2. האם פעולה חריגה בחשבוני עשויה להרים איזשהו דגל ברשויות המדינה?
בסכומים גדולים כן, סכום גדול = מעל 50K ש"ח.
אם כן - מה המשמעויות?
תאלץ לתת הסבר למעבר הכסף.
3. האם התשובה משתנה אם ההעברה היא במט"ח או בשקלים?
לא.

תאלץ לתת הסבר למעבר הכסף.

האם הבנק ישאל אותי במעמד ההעברה לשם מה אני מעביר את הכסף? האם הבנק ידרוש ממני הוכחה לכך?

אני מניח שיש כאן אנשים שקנו למשל רכב בסכום כזה, האם מניסיונכם הבנק שואל למה העברתם סכום כסף גדול ומבקש לראות הוכחה (העברת בעלות על רכב)?
שוב תודה

למעט זה שנותן ההלואה אמור לשלם מס בגין הריבית.
אני נתתי הלוואה ללא ריבית לקרוב משפחה דרך העברה בנקאית. כל חודש הוא מחזיר לי בהעברה בנקאית את החלק היחסי.
אם יש ריבית, מה הבעיה לתת אותה לחוד לא דרך העברה בנקאית? זה בסה"כ טובה לחבר אני מניחה.
האם הבנק ישאל אותי במעמד ההעברה לשם מה אני מעביר את הכסף? האם הבנק ידרוש ממני הוכחה לכך?
אותי לא שאלו כלום. הבעיה היחידה היא שאי אפשר להעביר יותר מ-6000 ש"ח לחשבון אקראי ואז צריך לעשות זאת בכמה פעולות (באותו זמן) או להתקשר לבנק ולבקש את החשבון של החבר כחשבון מוגדר ואז אפשר להעביר סכום גדול בבת אחת. בכל אופן,אם יש לך את הסכום הזה בבנק, לא אכפת להם מה אתה עושה איתו. כבר יצא לי להעביר עשרות אלפי ש"ח בכמה הזדמנויות ואף אחד לא שאל כלום.
*מסייגת שיש הגבלה מבחינת הרשות למלחמה בהלבנת הון. נדמה לי שמדובר שמעל סכום מסויים (50K?) הבנק צריך להודיע להם. מישהו יודע משהו על זה?

• אהבתי
אם יש ריבית, מה הבעיה לתת אותה לחוד לא דרך העברה בנקאית? זה בסה"כ טובה לחבר אני מניחה.
אין שום בעיה, רק שעל פי חוק אמורים לשלם מס זה הכל.
*מסייגת שיש הגבלה מבחינת הרשות למלחמה בהלבנת הון. נדמה לי שמדובר שמעל סכום מסויים (50K?) הבנק צריך להודיע להם. מישהו יודע משהו על זה?
בדיוק.

• אהבתי
(נתעלם מההיבט החוקי)
יום אחד מס הכנסה ישאל מה זה ויבקש אסמכתא, החברים מן הסתם יציגו את החוזה שערכו אצל רו"ח/עו"ד, הריבית מופיעה שם או שזה בע"פ ביניהם?

אני מניח שיש כאן אנשים שקנו למשל רכב בסכום כזה, האם מניסיונכם הבנק שואל למה העברתם סכום כסף גדול ומבקש לראות הוכחה (העברת בעלות על רכב)?
מניסיוני,
1. מכרתי רכב, המוכר שילם לי במזומן כ 55K הגעתי להפקיד על מנת לסלק את הלוואת המימון - הפקידה שאלה מה זה? אני מוכר את הרכב והמוכר שילם במזומן, למה הוא לא משלם בהמחאה או העברה בנקאית? לא יודע אין לי מושג אוקי אז אתה רוצה להפקיד ולסלק הלוואה? כן סבבה
2. קניתי דירה, תשלום אחרון למוכר ביצעתי בהעברה בנקאית טלפונית 78K הפקיד שאל מה מטרת העברה? קניתי ממנו דירה ומעוניין להעביר לו תשלום סבבה
3. חבר החזיר לי הלוואה (חינם - ללא ריבית) 48K בוצע באינטרנט (מוטב קבוע) ללא שאלות

נ.ב. ממליץ לך לא להסתמך על עצות או ניסינות של אנשים באינטרנט.

תודה רבה לכל העונים. אני יורד מהעניין, לא בא לי לעשות טובה ולהסתבך עם הבנק או ווטאבר...

תודה רבה לכל העונים. אני יורד מהעניין, לא בא לי לעשות טובה ולהסתבך עם הבנק או ווטאבר...
אתה לא מסתבך, כל מה שאתה רוצה לעשות לגיטימי לחלוטין, הסר דאגה מליבך.

אני העברתי לחבר הלוואות מספר פעמים בסכומים של כמה עשרות K (בחינם ללא ריבית)
את כל ההלוואות והפרעונות הקפדנו שיהיו בהעברה בנקאית
על מנת שאם יבוא יום ואצטרך לספק תשובות ניתן יהיה לייחס כל הלוואה ופרעונה. (אני שומר את כל הדפי בנק)

• אהבתי
הבעיה היחידה היא שאי אפשר להעביר יותר מ-6000 ש"ח לחשבון אקראי ואז צריך לעשות זאת בכמה פעולות (באותו זמן) או להתקשר לבנק ולבקש את החשבון של החבר כחשבון מוגדר ואז אפשר להעביר סכום גדול בבת אחת.
אני בלאומי, וכשאני מבצעת העברה גדולה אין בעיה שאבצע אותה בבת אחת, פשוט כתוב לי "מעל 6,000 ש"ח נדרש אישור של בנקאי". הבנקאי מאשר בלי להתקשר אליי ובלי לדבר אתי, והפעולה מאושרת, כאילו שהעברתי 50 ש"ח. אבל כשהייתי בדיסקונט אכן הייתי פשוט עושה כמה העברות אחת אחרי השנייה, כל אחת 6,000.

אני יורד מהעניין, לא בא לי לעשות טובה ולהסתבך עם הבנק או ווטאבר
אני לא אגיד שהפחידו אותך לשווא, כי נתנו לך בסך הכל מידע אמין ומכוסת"ח (ואני לא אומרת את זה בקטע רע).
אני רק יכולה להגיד שאני העברתי לחשבונות אחרים, וחשבונות אחרים העבירו אליי, עשרות אלפי שקלים (ואפילו מאות אלפי שקלים פעם אחת - אכן, כשקניתי דירה, ואבא שלי העביר לי 200K לעו"ש...). לא פעם, לא פעמיים, לא שלוש ולא עשר. מעולם לא התקשרו אליי, לא כשהייתי בבנק דיסקונט ולא כשהייתי בבנק לאומי. ככל העברה, גם של 5 ש"ח, אתה צריך לכתוב באתר (אתה עושה את זה דרך האינטרנט, נכון? אם לא אז דרך הטלפון, לא משנה) מה סיבת ההעברה - הלוואה, תשלום וכו', ויש גם "אחר".
אתה לא מסתבך בשום דבר, זה לגיטימי לתת הלוואה לחברים והרבה אנשים עושים את זה!

אמנם כשאנחנו נתנו הלוואה של 36K לחברים (בלי חוזה, האמת, זה היה מפחיד. לקח להם כמה שנים להחזיר אבל הם החזירו עד השקל האחרון) לא לקחנו אפילו אגורה ריבית (האמת שבהתחשב באינפלציה כנראה שהפסדנו כמה שקלים :)).
זאת מצווה גדולה...

החבר'ה הטובים שהגיבו כאן כנראה לא כל כך מודעים לכך שסכומים כמו 50 אלף או 200 אלף הם קטנים ולא משמעותיים. זה בגלל שכל אחד מסתכל מנקודת המבט האישית שלו. בוא לא נשכח, מדובר ב 15 אלף עד 50 אלף דולר בסך הכל, צריך לשים דברים בפרופורציה. אף אחד לא יקח אותך לכלא או ישפוט אותך על הלוואה של מאה אלף שקל לאף אחד. העברות לחו"ל? זה כבר סיפור אחר ונושא לפוסט אחר.

עד 50,000 בכלל לא ישאלו אותך כלום. מעל לפעמים מבקשים למלא איזה טופס וזהו.
העברות לחו"ל קצת יותר בעייתי (ה' ירחם, צריך למלא עוד דף שלם!!).

• אהבתי
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
J שאלה בקשר לטופס 1325 מיסים 1
M חוקי? שאלה בקשר לתלוש המשכורת. אוף טופיק 9
L שאלה בקשר למגן מס מיסים 6
N שאלה בקשר לשדה 218 מטופס 1301 מיסים 1
א שאלה בקשר לאתר פייבר מיסים 0
א שאלה בקשר לדוח הצהרת הון מיסים 9
S שאלה בקשר לחיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מיקי שאלה בקשר להלוואה ופתיחת עסק פוסטים מאיכות נמוכה 4
E שאלה בקשר לפרטי הסכם פתיחת חשבון מסחר בIBI. שוק ההון 3
ד שאלה בקשר לקרן השתלמות של מגדל שוק ההון 2
ש שאלה בקשר לליהמן ברודרס שוק ההון 2
O שאלה בקשר לדוחות רבעוניים והתקופה שהם יוצאים שוק ההון 3
R משקיע חדש - שאלה בקשר לאג"ח שוק ההון 6
עמיתא שאלה בקשר לעמלות קניה ומכירה בIBI (או בכל אחד אחר) שוק ההון 2
ה שאלה טכנית בקשר לקניית קרנות נאמנות דרך אקסלנס שוק ההון 1
נ שאלה בקשר לאקסולידית- ספירה של משיכות מזומן צרכנות פיננסית 5
E שאלה בקשר להגשת דוח מס שוק ההון 17
jenglender שאלה בקשר למדדים מחקים מניות חו"ל שוק ההון 2
U שאלה בקשר לקיזוז מס ני"ע שוק ההון 8
E שאלה בקשר ליתרת עו"ש בIRA שוק ההון 17
Koby Paris שאלה בקשר לפיזור גיאוגרפי שוק ההון 3
A שאלה בקשר לתעודה עוקבת אחרי STOXX EUROPE 600 שוק ההון 6
O שאלה בקשר למיסוי רווחי הון דרך ברוקר זר. שוק ההון 35
smadga שאלה של מתחילה בקשר לשעות מסחר שוק ההון 2
B שאלה בקשר למעקב הכספים באקסל. שוק ההון 0
דניאלה שאלה בקשר לאיזון התיק שוק ההון 5
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back