• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעיונות לחצר וגינה סולידית

noname

משתמש רגיל
דירוג
378
אני שוכר דירה קטנה ישנה וזולה במה שמכונה בנייני רכבות בקומת קרקע.
חשבתי לאחרונה לאמץ משהו שעשו שכנים אחרים לסגור שטח עם גדר בחצר האחורית של הבניין ולעשות שטח לילדים.
התועלת במהלך הזה כפולה א. מרחב נוסף לילדים והפיכת הבית לדירה עם חצר על כל המשתמע מכך
ב. מאמין שהשדרוג של הבית יגרום לבני הבית האחרים להסכים ולהישאר זמן נוסף בדירה הזו ולדחות מעבר עתידי לדירה יקרה יותר ובכך נחסוך כסף.

לדיירם ולבעל הדירה אין התנגדות למהלך הזה אבל בעל הדירה לא מוכן להשתתף בעלויות.
יש לי חוזה לעוד שנתיים וחצי בדירה ואני מאמין שאני אעריך את תקופת השכירות גם מעבר לכך.
מבדיקה ראשונית שביצעתי עלות יצירת גרם מדרגות קטן ליציאה מהבית + חיתוך חלק מהסורגים + גדר במבוק לשטח של 6.5 *6 מטרים + דשא סינטטי ועבודה צפוי להיות באזור 7,500 ש"ח.

יש למישהו רעיון איך אפשר לצמצם עלויות ? (אני לא מתכוון לעבוד בעצמי כדי לחסוך עלויות אני לא בנוי לזה).
אולי בכלל לחשוב על כיוון אחר?
כמו כן אשמח לרעיונות על סוג הדשא שכדאי לי להשתמש וסוג הגדר , מצד אחד אני רוצה חומרים הכי זולים ובסיסיים מכיוון שהדירה שכורה אבל מצד שני אני רוצה דברים שאני אהנה מהם ושיחזיקו לי לשנתיים - 4 שנים.

נערך לאחרונה ב:
חשבתי לאחרונה לאמץ משהו שעשו שכנים אחרים לסגור שטח עם גדר בחצר האחורית של הבניין ולעשות שטח לילדים.
תבדוק שזה חוקי, מה שהשכן עושה זה העסק שלו.
תשקיע 15 שקל ותוריד מהאינטרנט את הנסח טאבו(?)\מנהל מקרקעי ישראל, ותבדוק שאפשר לבנות את הגינה הזו. חבל להשקיע ואז ששכן אחר ילשין עלייך ויבואו להרוס לך את הגינה הנפלאה והסולידית שבנית.
המדינה כיום נכנסת חזק בכל מי שבונה לא חוקית.

הוא לא בונה. הוא עושה פיתוח שטח ציבורי, שלא דורש אישור בניה. ( לזכרוני הרעועה ריצוף ובניה שנמוכה ממטר וחצי לא דורשים אישור. לא מבין\יועץ וכו- לברר)
אישור בניה אין לו סיכוי לקבל כי הוא רק שוכר.

הוא לא בונה. הוא עושה פיתוח שטח ציבורי
קוראים לזה עכשיו פיתוח שטח ציבורי ?
אם זה שטח ציבורי מה הוא עושה שם ?
הוא קבלן של העירייה ?

לזכרוני הרעועה ריצוף ובניה שנמוכה ממטר וחצי לא דורשים אישור.
בקיצור אתה לא יודע אם זה מותר
בהמתלה הזאת אני יכול להשתלט על כל המדינה.
קצת מוזר לבקש מאיתנו רעיונות סולידים להשתלט על המרחב הציבורי .

נערך לאחרונה ב:
ולעשות שטח לילדים.
אני לא ממליצה על דשא סינטטי אם זה נועד לילדים קטנים שיושבים/זוחלים עליו. עדיף לשים שם שטיחים ישנים או להשאיר כאדמה.
הוא לא בונה. הוא עושה פיתוח שטח ציבורי,
לא בטוחה. הציטוט למטה נראה לי כסוג של שינוי במבנה :
יצירת גרם מדרגות קטן ליציאה מהבית

• אהבתי
Reactions: HHH
בכל הבתים בשכונה אנשים עשו בניה מטורפת בחצרות (משטחי בטון , יחידת דיור!, גגות, ברכות וכדומה) וזה קיים שנים ללא התערבות של העירייה. לא שזה מבטיח כלום בנוגע לעתיד אבל אני מוכן לקחת את הסיכון.

החלטתי לעבוד בשלבים, ולעצור לתקופה מסוימת כדי לבחון איך זה מתפתח. (גם כדי למזער נזקים במידה ויוצרו קשיים לא צפויים בדרך).
בשלב הראשון החלטתי רק לסגור גדר סביב השטח ולא לשים עדיין דשא סינטטי או לטפל בקרקע.

מבחינה שעשיתי באינטרנט יש אופציה לעשות גדר במבוק דקה בעלות של 100 ש"ח לאורך של 5 מטר, יש במבוק עבה שיעלה 250 ש"ח ל-5 מטרים ויש אופציה גם ל"קליפות גזעי עץ כפול" שעולה בסביבות 300-320 ש"ל ל-5 מטר. (אני צריך אורך של בערך 21 מטר).

קראתי תגובות שבמבוק נוטה להתבלות מהר במיוחד אחרי חורף ולצבור עובש ואיבוד צבע. ולכן אני מתלבט אם ללכת על האופציה הזולה של במבוק דק בגלל המחיר וגם בגלל שאני רק שוכר את הדירה וצפוי להישאר בה 2-4 שנים או לחילופין להשקיע באופציה היקרה של קליפות גזע עץ כפול (יעלה פי 3) או אולי בכלל ללכת על פתרון אחר? גדר מבד?

כמו שאמרתי ממליץ לבדוק באינטרנט לפני שאתה מתחיל להשקיע בבניה. אל תכניס את עצמך או\ו את בעל הנכס לסטואציות שאתה לא רוצה. זה שאחרים בנו לא אומר שזה תקף אלייך.

חוץ מלצעוק "זאב זאב זאב" אני לא יכול לעשות כלום. בהצלחה (:

לשים גדר בשטח של הבניין זה חוקי לגמרי. לחתוך סורגים זה חוקי לגמרי. ליצור דלת בקיר חיצוני זה אסור, אבל במקומות שזה מקובל אז זה מקובל. במקרה הכי גרוע תצטרך להשלים חזרה את הקיר. לא סיפור גדול ( אלפיים שקל).

יש במבוק עבה שהוא קצת יקר יוצר אבל יחזיק לך בלי בעיה 4 שנים (קצת ישתנה לצבע אפור אבל לדעתי זה יפה). שים לב שאתה צריך תשתית בשביל לפרוס עליה את הבמבוק, כמה בזנטים יכולים לעשות את העבודה.

לדעתי תחכה עם הדשא הסינטטי, זה החלק הכי יקר והכי פחות נחוץ. אם אתה לא רוצה אדמה אתה יכול לפזר חצץ

בכל הבתים בשכונה אנשים עשו בניה מטורפת בחצרות (משטחי בטון , יחידת דיור!, גגות, ברכות וכדומה) וזה קיים שנים ללא התערבות של העירייה. לא שזה מבטיח כלום בנוגע לעתיד אבל אני מוכן לקחת את הסיכון.

החלטתי לעבוד בשלבים, ולעצור לתקופה מסוימת כדי לבחון איך זה מתפתח. (גם כדי למזער נזקים במידה ויוצרו קשיים לא צפויים בדרך).
בשלב הראשון החלטתי רק לסגור גדר סביב השטח ולא לשים עדיין דשא סינטטי או לטפל בקרקע.

מבחינה שעשיתי באינטרנט יש אופציה לעשות גדר במבוק דקה בעלות של 100 ש"ח לאורך של 5 מטר, יש במבוק עבה שיעלה 250 ש"ח ל-5 מטרים ויש אופציה גם ל"קליפות גזעי עץ כפול" שעולה בסביבות 300-320 ש"ל ל-5 מטר. (אני צריך אורך של בערך 21 מטר).

קראתי תגובות שבמבוק נוטה להתבלות מהר במיוחד אחרי חורף ולצבור עובש ואיבוד צבע. ולכן אני מתלבט אם ללכת על האופציה הזולה של במבוק דק בגלל המחיר וגם בגלל שאני רק שוכר את הדירה וצפוי להישאר בה 2-4 שנים או לחילופין להשקיע באופציה היקרה של קליפות גזע עץ כפול (יעלה פי 3) או אולי בכלל ללכת על פתרון אחר? גדר מבד?
אם אתה לא רוצה לבנות מדרגות אתה יכול להשתמש באדני רכבת.
דשא סינטטי טוב עולה בערך 40 שח למטר

לשים גדר בשטח של הבניין זה חוקי לגמרי. לחתוך סורגים זה חוקי לגמרי. ליצור דלת בקיר חיצוני זה אסור, אבל במקומות שזה מקובל אז זה מקובל. במקרה הכי גרוע תצטרך להשלים חזרה את הקיר. לא סיפור גדול ( אלפיים שקל).

יש במבוק עבה שהוא קצת יקר יוצר אבל יחזיק לך בלי בעיה 4 שנים (קצת ישתנה לצבע אפור אבל לדעתי זה יפה). שים לב שאתה צריך תשתית בשביל לפרוס עליה את הבמבוק, כמה בזנטים יכולים לעשות את העבודה.

לדעתי תחכה עם הדשא הסינטטי, זה החלק הכי יקר והכי פחות נחוץ. אם אתה לא רוצה אדמה אתה יכול לפזר חצץ

יכול להמליץ על דגם מסוים של במבוק עבה ? איזה עובי ? ולמה לא ללכת על הבמבוק הדק ?

הבמבוק הדק הרבה יותר שביר ולא עומד טוב במבחן הזמן. אתה פשוט צריך ללכת לאחת החנויות ולראות את הסוגים. תבדוק בכמה מקומות כי יש הפרשים גדולים במחיר.

אתה יכול לבנות גדר מפירוק פרגולות. הרבה אנשים מחליפים פרגולה ומוסרים את הישנה.
אני השתמשתי לא מזמן בשאריות כאלו ששכן זרק בשביל לבנות סככה נמוכה לאכסון אופניים וקורקינטים של הילדים.

אני לא ממליצה על דשא סינטטי אם זה נועד לילדים קטנים שיושבים/זוחלים עליו. עדיף לשים שם שטיחים ישנים או להשאיר כאדמה.

למה לא? (אני בדיוק מחפש מה לשים בחצר הקטנה שלי כדי שיהיה לילדים נח לשבת ולזחול)

למה לא? (אני בדיוק מחפש מה לשים בחצר הקטנה שלי כדי שיהיה לילדים נח לשבת ולזחול)
במקור הדשאים האלה נועדו למגרשי כדורגל כדי להימנע מבזבוז מים. לילדים שזוחלים על הפלסטיק הזה יש יותר היחשפות לכימיקלים שהמשטח פולט ומזיהום.
אפשר לגגל על זה. אני מכירה את ההסבר מבן זוגי שהיתה תקופה קצרה בעברו שבה התקין משטחים כאלה לעיריות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
N רעיונות לתוכניות לטובת הציבור פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
L הורדה בשכר - רעיונות אוף טופיק 36
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
וינסנט רעיונות לשמירת ערך של מזומן דולרי שוק ההון 7
G מקומות 'להחנות' כסף - רעיונות? שוק ההון 61
ש רעיונות להכנסה נוספת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
ד רעיונות להשקעה ראשונה נדל"ן 9
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
M רעיונות לארוחת בוקר וערב. אוף טופיק 12
ש רעיונות להכנסה קטנה נוספת פוסטים מאיכות נמוכה 3
נ רעיונות להכנסה צדדית התפתחות אישית 2
ש רעיונות להתנדבות אוף טופיק 18
י הרגל למידה לפים בשבוע- רעיונות לנושאים? התפתחות אישית 5
J רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי אוף טופיק 34
L רעיונות להשקעה בבורסה בתחומים שאתם מבינים בהם שוק ההון 23
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
F רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק פטור שוק ההון 13
G רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
liranviper רעיונות למהנדס בן 60 שדובר רוסית בלבד אוף טופיק 11
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
י רעיונות להשקעה אפריל 2019 ? שוק ההון 43
M הכנסה נוספת לסגירת חובות - רעיונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S רעיונות לקרנות של אגחים שוק ההון 19
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
מ אבן בטוחה - רעיונות מישהו? שוק ההון 12
L תקוע עם צ'ק LLC רעיונות? צרכנות פיננסית 39
L רעיונות לתיק סופר סולידי שוק ההון 10
מ רעיונות להשקעה טובה בתשואה של 8% - 12% שוק ההון 30
J רעיונות להרחבת הכנסה כעצמאי התפתחות אישית 28
liranviper רעיונות למקצועות לא ריאליים התפתחות אישית 27
א רעיונות להכנסה נוספת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
H קניית מוצרים יד שנייה - רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
M עמלה גבוהה ברכישת מט"ח - רעיונות? שוק ההון 4
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
י רעיונות להשקעת 15000 ש"ח מבת מצוה שוק ההון 22
Jane Doe רעיונות. איך עושים כסף מכשרון ציור? התפתחות אישית 21
ק מחפשת רעיונות למתנות זולות, שיתפסו ע'י המקבלים כלא זולות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
א רעיונות לעסקים מינימלים לפתיחת IRA פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
G מחפש רעיונות לאיפו אפשר להתנדב התפתחות אישית 17
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
ק רעיונות/בקשות מהסולידית לפוסטים בבלוג אוף טופיק 80

נושאים דומים

Back
למעלה