• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעיונות להשקעה ראשונה

דירה להשכיר

משתמש סולידי
דירוג
15
מאוד מעריך את דעת החברים בפורום ואת מקצועיותם ואשמח לשמוע דעות מרובות ומגוונות.
כותב את הפוסט על מנת לקבל עצות/ לא בא להתבכיין על המצב D:
הגעתי להבנה כבר לפני מספר חודשים שעליי לרכוש דירה ראשונה, אשר תשמש להשקעה.
בחרתי באופציה זאת בעקבות אופציית המשכנתא אשר מאפשרת הגד לת הון ובאופן יחסית סולידי.
התמקדתי באזור המרכז מכיוון שאיני מעוניין להרגיש שהנכס הוא נטל עליי.
התקציב שלי הוא בסביבות 2.5 הכל כמובן בהתאם לעסקה מתאימה שאמצא.
איזור מרכז תא ירד מהפרק לאחר שגם דירות 2 חדרים מתחילות באזורים המרוחקים ב2.8)
יד אליהו מאוד משך אותי, אך ההיצע מאוד דל וכבר חודשים שלא הצלחתי להגיע לדירה שפויה באיזור בגודל של 60 מר לדוגמה.
חשבתי ללכת יותר מזרחה נגיד לאיזור רמת גן וגם אותו אני בודק, ככל שהגעתי יותר מזרחה אז מחקר השוק שעשיתי הבנתי שדווקא שם זה אזורים יותר של משפחות ולכן אם אני מחפש להשקיע עליי לקנות דירת 4 חדרים לפחות, ושוב פעם המחיר מטפס לכיוון ה3.

רחוב ז'בוטינסקי על תוואי הרכבת הקלה ברמת גן, במיוחד בבניינים ישנים וקטנים שברור שהם לא שייכים לעתיד..
ובאופן כללי על התוואי של הרכבת הקלה (בת ים..), זה פקטור בטוח, שיתן לך עליית ערך וביקושים לשכירות.
לא מייעץ/ממליץ

מצטרף ליהודה:
בת ים, גבעתיים, רמת גן, קריית אונו/אזור תל-השומר, פתח תקווה ורוב השכונות בת"א, כל מה שקרוב לרכבת זה מעולה בדגש על קרוב לתחנה.
בבת ים התקציב שלך יאפשר דירת 4 חדרים חדשה מקבלן, עם נוף לים ועל תוואי הרכבת לדוגמא.

אני רוצה להציג דעה אחרת, גם אם לא פופולרית יחסית לסנטימנט הנדלני המקומי: אני מבין לפי הכותרת שאתה שואל באופן כללי במה טוב להשקיע (ואולי אני טועה) ואני לא מתייחס לדירה למגורים אלא רק להשקעה.
המינוף ברכישת נדלן נראה לכאורה כמשהו טריוויאלי שכל אחד יכול לחיות איתו, אבל שים לב שכמו שהוא ממנף את התשואה הוא גם ממנף את הסיכון.
עליות הנדל"ן בארץ נמשכות כבר באופן רצוף מאמצע שנות האלפיים ואנשים שכחו את הסיכונים.
הסיכון המרכזי הוא לדעתי סיכון בטחוני (אי שקט פנימי, אינתיפאדה חדשה, איראן שהולכת מחיל אל חיל, חימום הגבול עם עזה שיכול שוב להביא גשם רקטות על המרכז, הגבול הצפוני וכו', התקררות המימשל בארה"ב לתמוך בנו בעימותים והוכחת חוסר הנכונות שלו להיות מעורב בעימותים מחוץ לארה"ב). חוץ מעליית הריבית הצפויה (מסכן לך גם החזרי המשכנתא הצמודה אם תיקח) צריך גם להבין שהתחרות בין מחירי דירות לשכר לא יכולה להמשך לנצח.
להערכתי השקעה בתקופה הנוכחית של "שגר ושכח" בשוק ההון (נניח קרן שצמודה ל- S&P או אפילו לנאסדאק) תיתן תשואה לא רעה בכלל בטווח של כ-10 שנים. נכון שאין את המינוף של הנדלן, אבל ביחס התשואה\סיכון להערכתי השקעה זו היא עדיפה. דעתי בלבד כמובן - לא המלצה לשום דבר.

נערך לאחרונה ב:
אני רוצה להציג דעה אחרת, גם אם לא פופולרית יחסית לסנטימנט הנדלני המקומי: אני מבין לפי הכותרת שאתה שואל באופן כללי במה טוב להשקיע (ואולי אני טועה) ואני לא מתייחס לדירה למגורים אלא רק להשקעה.
המינוף ברכישת נדלן נראה לכאורה כמשהו טריוויאלי שכל אחד יכול לחיות איתו, אבל שים לב שכמו שהוא ממנף את התשואה הוא גם ממנף את הסיכון.
עליות הנדל"ן בארץ נמשכות כבר באופן רצוף מאמצע שנות האלפיים ואנשים שכחו את הסיכונים.
הסיכון המרכזי הוא לדעתי סיכון בטחוני (אי שקט פנימי, אינתיפאדה חדשה, איראן שהולכת מחיל אל חיל, חימום הגבול עם עזה שיכול שוב להביא גשם רקטות על המרכז, הגבול הצפוני וכו', התקררות המימשל בארה"ב לתמוך בנו בעימותים והוכחת חוסר הנכונות שלו להיות מעורב בעימותים מחוץ לארה"ב). חוץ מעליית הריבית הצפויה (מסכן לך גם החזרי המשכנתא הצמודה אם תיקח) צריך גם להבין שהתחרות בין מחירי דירות לשכר לא יכולה להמשך לנצח.
להערכתי השקעה בתקופה הנוכחית של "שגר ושכח" בשוק ההון (נניח קרן שצמודה ל- S&P או אפילו לנאסדאק) תיתן תשואה לא רעה בכלל בטווח של כ-10 שנים. נכון שאין את המינוף של הנדלן, אבל ביחס התשואה\סיכון להערכתי השקעה זו היא עדיפה. דעתי בלבד כמובן - לא המלצה לשום דבר.
האם אתה רואה את זה כסיכונים עם טווח קצר/בינוני/ארוך? (תלוי גם בהגדרה של כל אחד)

במילים אחרות מה אתה חושב שיהיה פה לטווח ארוך?

לגבי סיכוני ריבית, הם צפויים להשפיע גם על שאר המרכיבים בתיק. אבל אתה צודק שזה משמעותי, במיוחד כשצריך להחזיר הלוואות.

לגבי סיכוני ריבית, הם צפויים להשפיע גם על שאר המרכיבים בתיק. אבל אתה צודק שזה משמעותי, במיוחד כשצריך להחזיר הלוואות.
מי שחושש מעליית הריבית יכול לקחת אחוז גבוה יותר של קל"צ מתוך כלל ההלוואה. כמו כל גידור, יש לכך כמובן מחיר.

האם אתה רואה את זה כסיכונים עם טווח קצר/בינוני/ארוך? (תלוי גם בהגדרה של כל אחד)

במילים אחרות מה אתה חושב שיהיה פה לטווח ארוך?

אני לא יכול (ואף אחד לא יכול) לנבא את העתיד. מה שאפשר זה להצביע על סיכונים. הסיכונים שציינתי קיימים כבר עכשיו ובהחלט לטווח הקצר והבינוני 1-10 שנים. אם מישהו משקיע בנדלן מקומי את כל כספו (מעבר לדירת המגורים) אזי הוא חשוף לסיכונים המקומיים (ביטחוני וכו'). אני אישית משקיע בשוקי ההון בחו"ל ולא בנדל"ן אבל כל אחד והעדפות שלו.
הנושא הביטחוני יחודד עם התקדמותה של איראן לנשק גרעיני בשנה הקרובה, שינויים דרמטיים בהנהגה בשטחים שצפויים לאחר לכתו של עבאס ואולי גם קריסת המדינה הלבנונית מסיבות כלכליות - כל זה בטווח הקצר יחסית של שנים ספורות.
ריבית הפריים בארץ תועלה מיד לאחר העלאות של ה- Fed בארה"ב. האינפלציה כאן צפויה אולי להיות קצת יותר נמוכה אבל לא אתפלא אם תגיע ל 5% וצפונה כבר השנה. כדאי לכל אחד לחשב מה ההשפעה של עליית הפריים ב- 0.5-1% (העלאה כמובן במספר צעדים) על המשכנתא ולהיות מוכנים לכך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L רעיונות להשקעה בבורסה בתחומים שאתם מבינים בהם שוק ההון 23
י רעיונות להשקעה אפריל 2019 ? שוק ההון 43
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
מ רעיונות להשקעה טובה בתשואה של 8% - 12% שוק ההון 30
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 1
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
N רעיונות לתוכניות לטובת הציבור פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
L הורדה בשכר - רעיונות אוף טופיק 36
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
וינסנט רעיונות לשמירת ערך של מזומן דולרי שוק ההון 7
G מקומות 'להחנות' כסף - רעיונות? שוק ההון 61
ש רעיונות להכנסה נוספת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
M רעיונות לארוחת בוקר וערב. אוף טופיק 12
ש רעיונות להכנסה קטנה נוספת פוסטים מאיכות נמוכה 3
נ רעיונות להכנסה צדדית התפתחות אישית 2
ש רעיונות להתנדבות אוף טופיק 18
י הרגל למידה לפים בשבוע- רעיונות לנושאים? התפתחות אישית 5
J רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי אוף טופיק 34
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
F רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק פטור שוק ההון 13
G רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
liranviper רעיונות למהנדס בן 60 שדובר רוסית בלבד אוף טופיק 11
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
M הכנסה נוספת לסגירת חובות - רעיונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S רעיונות לקרנות של אגחים שוק ההון 19
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
מ אבן בטוחה - רעיונות מישהו? שוק ההון 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
L תקוע עם צ'ק LLC רעיונות? צרכנות פיננסית 39
L רעיונות לתיק סופר סולידי שוק ההון 10
J רעיונות להרחבת הכנסה כעצמאי התפתחות אישית 28
liranviper רעיונות למקצועות לא ריאליים התפתחות אישית 27
א רעיונות להכנסה נוספת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
H קניית מוצרים יד שנייה - רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
M עמלה גבוהה ברכישת מט"ח - רעיונות? שוק ההון 4
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
י רעיונות להשקעת 15000 ש"ח מבת מצוה שוק ההון 22
Jane Doe רעיונות. איך עושים כסף מכשרון ציור? התפתחות אישית 21
ק מחפשת רעיונות למתנות זולות, שיתפסו ע'י המקבלים כלא זולות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
א רעיונות לעסקים מינימלים לפתיחת IRA פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
G מחפש רעיונות לאיפו אפשר להתנדב התפתחות אישית 17
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
ק רעיונות/בקשות מהסולידית לפוסטים בבלוג אוף טופיק 80
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה