• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי

Jo4

משתמש רגיל
דירוג
46
בס"ד

שלום וברכה, אז אני מקווה שאני אנסח את השאלות נכון.
הנושא של שאלתי הוא רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי.
נתונים- אז אימי, אם חד הורית גידלה אותי במסירות במשך שנים רבות, עקב חוסר משען כלכלי יציב, נכנסה לחובות שעבדה קשה כדי לשלמם. היה לה מגרש בקנדה שקיבלה בירושה, שהיה שווה 1M$ , בנתה עליו קצת. הקונה תבע אותה על כך שהקרקע לא טובה, ובהליך מפשטי בקנדה היא הפסידה בערעור לצערנו. אחר כל קנתה ומכרה שני דירות שכיום שישלו את ערכן.. אבל הקשיים של להיות אם חד הורית וחוסר יציבות תעסוקתית, הביאו אותה למצב הבא.

כיום היא בת 60 עם פניסה צפויה נמוכה מאוד.התלות שלה במשכורת קבועה גבוהה, אבל מתקשה להשיג עבודה בגילה
היא מוכשרת מאוד בכתיבה, מתרגמת, ומתקתקת משימות.
רצוני לבקש את עצתכם בנושאים הבאים.
א. רעיונות למגורים זולים בארצנו היפה לאישה בת 60 דתייה. ואולי רעיונות גם למגורים אלטרנטייבים.
ב. רעיונות לתעסוקה לאישה עם כישורים בכתיבה ידע באנגלית, ויכולת עבודה מהירה.
ג. מהי מידת האחריות הכלכלית שלי כלפי אימי לדעתכם. מצד אחד היא אמא שלי ואני מאוד דואג לה ורוצה שיהיה לה טוב, מצד שני קשר כלכלי חזק מידי בינינו, יכול לעכב אותי בחיי. אני בן יחיד בן 28 ורוצה להתחתן, אני כיום תומך במשק שלנו בתשלום חצי השכירות וקונה קצת אוכל (כ2000 ש"ח) ואם אתחתן לא יודע אם אוכל להמשיך לתמוך בה. מה אתם חושבים על מצב כזה.
ד. עוד תובנות , אשמח לשמוע

רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי.
ראשית, אני מלאת התפעלות לדאגתך. בהחלט לא מובן מאליו.
שנית, לא הבנתי לגמרי את מצבה הכלכלי. יש לה 2 דירות בבעלותה? היא משכירה אותן? היא יכולה למכור אותן (או אחת מהן) וזה יספיק לה יחד עם קצבת זיקנה ופנסיה?
שלישית
אני כיום תומך במשק שלנו בתשלום חצי השכירות וקונה קצת אוכל (כ2000 ש"ח)
2000 ש"ח מזון לשני אנשים זה ממש ממש לא "קצת".
מהן הוצאות משק הבית המשותף שלכם, כולל הכל? מהן הכנסות משק הבית המשותף? אם אמך תישאר לבד במשק הבית, יתכן שהיא חיה ברמה גבוהה פי כמה ממה שהיא יכולה להרשות לעצמה? אולי הדירה יקרה מדי?

@Jo4
ראשית, כל הכבוד
שנית, הייתי בסרט דומה
הדבר הכי טוב שעשיתי: עזרתי לה למצוא עבודה יציבה שטובה בשבילה.

כיום היא עובדת כסוקרת בלשכה המרכזית לססטסטיקה. זו עבודה יציבה, אפילו חיונית בעידן הקורונה, מאפשרת לה משכורת שוטפת, תחושת שייכות, יציאה מהבית קבוע, ועכשיו עובדת מהבית.

זו היתה השקעה שלקחה זמן: היא לא ידעה להפעיל מחשב. מצאתי מקום שמלמד. זה חיזק לה את הביטחון וכו'.
אבל בסופו של דבר זו ההשקעה הכי טובה שיכולתי לעשות, בשביל כל הצדדים, והיא אפילו קיבלה פרס "העובד המצטיין" השנה.
כלומר, היא מאוד נהנית ומשקיעה בעבודה וגם היא מאוד מברכת על הצעד הזה.

והחלק הכי קשה: לעשות מעקב הוצאות
You don't taech a old dog new tricks
אני שיחררתי את זה

משכורת יציבה כל חודש יצבה פלאים את חשבון הבנק, והיום יש שם יתרה חמודה של פלוס שתספיק לה לכ-3 חודשי מחיה בנחת, שזה ממש מצב טוב לעומץ מה שהיה קןרה שם פעם, ובכל הזדמנות כזו הייתי נכנסת לסטרס מזרימה כסף לכסות את המינוס ואוכלת את הלב.

זה השנקל שלי.
תצליחו

בס"ד

שלום וברכה, אז אני מקווה שאני אנסח את השאלות נכון.
הנושא של שאלתי הוא רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי.
נתונים- אז אימי, אם חד הורית גידלה אותי במסירות במשך שנים רבות, עקב חוסר משען כלכלי יציב, נכנסה לחובות שעבדה קשה כדי לשלמם. היה לה מגרש בקנדה שקיבלה בירושה, שהיה שווה 1M$ , בנתה עליו קצת. הקונה תבע אותה על כך שהקרקע לא טובה, ובהליך מפשטי בקנדה היא הפסידה בערעור לצערנו. אחר כל קנתה ומכרה שני דירות שכיום שישלו את ערכן.. אבל הקשיים של להיות אם חד הורית וחוסר יציבות תעסוקתית, הביאו אותה למצב הבא.

כיום היא בת 60 עם פניסה צפויה נמוכה מאוד.התלות שלה במשכורת קבועה גבוהה, אבל מתקשה להשיג עבודה בגילה
היא מוכשרת מאוד בכתיבה, מתרגמת, ומתקתקת משימות.
רצוני לבקש את עצתכם בנושאים הבאים.
א. רעיונות למגורים זולים בארצנו היפה לאישה בת 60 דתייה. ואולי רעיונות גם למגורים אלטרנטייבים.
ב. רעיונות לתעסוקה לאישה עם כישורים בכתיבה ידע באנגלית, ויכולת עבודה מהירה.
ג. מהי מידת האחריות הכלכלית שלי כלפי אימי לדעתכם. מצד אחד היא אמא שלי ואני מאוד דואג לה ורוצה שיהיה לה טוב, מצד שני קשר כלכלי חזק מידי בינינו, יכול לעכב אותי בחיי. אני בן יחיד בן 28 ורוצה להתחתן, אני כיום תומך במשק שלנו בתשלום חצי השכירות וקונה קצת אוכל (כ2000 ש"ח) ואם אתחתן לא יודע אם אוכל להמשיך לתמוך בה. מה אתם חושבים על מצב כזה.
ד. עוד תובנות , אשמח לשמוע

לגבי הדירות, הכוונה שמכרה אותם, והשתמשה בכסף. אין לה נכסים בכלל כיום, ויש לה תלות מלאה במשכורת חודשית. @בת העמק , קודם כל תודה רבה עם המילים החמות, אני בן יחיד, ובערך כל עולמה, אז מבחינתי הדאגה שלי היא ברורה. לגבי התמיכה שלי .התכוונתי לחצי שכר דירה+אוכל. היא גרה בפתח תקווה בדירה שכורה שעלותה היא 3500 ש"ח בחודש. קשה לה לעבור למקום זול יותר. היא עוד חוצניקית באופי אנגלוסכסית .לגבי רמת החיים, שנים שאני מנסה להוריד אותה בכמות ההוצאות על מזון, היא מוציאה 2000 בחודש לבדה על מזון. אבל ללא הצלחה. היא רגישה לביקורת, וזה קשה לשינוי. פירוט לגבי הכנסות והוצאות פחות רלוונטי פה, הבעייה היא שאין לה מקורות הכנסה טובים.ווודאי שאני לא רוצה לחשב את שנינו כשותפים.

@chen15 , תודה רבה על השיתוף, זה בהחלט יעד להשיג לה עבודה טובה, אבל לצערי מאוד קשה לה למצוא עבודה יציבה עם משכורת טובה .

@Fitch כפי שציינתי הכסף היה ובוזבז... לא התעוונתי גם שהיה לה שתי דירות בזמן נתון, היה לה אחד שמכרה וקנתה את השני. ואז עקב מצב כלכלי דחוק , מכרה גם אותו.

ההצעות לעבודה הם טובות, אבל קשה לה למצוא עוד עבודה בתרגום, וכן בכתיבת תוכן. יש הרבה מתחרים... כתיבה טכנית פחות מתחברת.

חשבתי למצוא קרקע בזול איפשהו ולבנות שם משהו מבוץ/קראוון/בנייה קלה. כי עיקר ההוצאה זה המגורים. ועוד שנתיים היא בפנסיה בלי פנסיה של ממש.

תודה לעונים, אשמח למשוע עוד רעיונת וכיווני חשיבה

חשבתי למצוא קרקע בזול איפשהו ולבנות שם משהו מבוץ/קראוון/בנייה
אין בזול.
ולא תוכל לבנות שם שום דבר שלא לפי תוכנית שאושרה.
לצערי, בלי לדעת על מה ואיך בוזבז כסף כה רב, יהיה קשה לדעת איפה לשים את האצבע בסכר.

חשבתי למצוא קרקע בזול איפשהו ולבנות שם משהו מבוץ/קראוון/בנייה קלה. כי עיקר ההוצאה זה המגורים. ועוד שנתיים היא בפנסיה בלי פנסיה של ממש.
בין פתח תקווה לקרוון בקצה העולם יש עולם ומלואו.
אני מסכים איתך שאם רוצים לצמצם דיור זה העיקר ולא חסרות דירות שכורות זולות בארץ. העובדה שהיא לא תלויה במערכת החינוך משחקת לטובתה כשוכרת.
כל הכבוד לך שאתה לוקח על עצמך את הדאגות האלו. זה מאד חשוב ונראה שאם לא תעשה זאת אימך עלולה להגיע למקומות מאד רעים מבחינה כלכלית כאשר תזדקן.

קשה לה לעבור למקום זול יותר
שנים שאני מנסה להוריד אותה בכמות ההוצאות על מזון
האם ניסית להראות למה כמה היא יכולה לחסוך בכל הוצאה? למשל "את יכולה לחסוך 1000 שח על אוכל אם תקני א' (למשל מותג פרטי) במקום ב' (המותג היקר)''-למשל פסטה-הכל זה אותו דבר! גם אם זה מותג פרטי וגם אם זה מותג ידוע. אין הבדל בטעם.

או ''את יכולה לחסוך 1500 שח בחודש על שכר דירה אם תעברי לדירה קטנה יותר'' וכו'.
יש כאלה שמה שעוזר להם זה לדעת את ''השורה התחתונה''.
לכל אחד יש ''טריקים'' שונים שעובדים עליו, נקודות תורפה וכו'.
אולי מה שהיא צריכה זה טריגר כלשהוא שיגרום לה להבין כמה היא יכולה לחסוך כל חודש.
אם גישה אחת לא עובדת עליה, תנסה גישה אחרת.

תראה לה לאן היא יכולה לנתב את הכסף שנחסך: נניח שהיא רוצה לטוס לחו''ל אבל כרגע אין לה מספיק כסף. אם היא תחסוך במשך X חודשים סכום Y, היא תוכל לטוס. אולי היה טוב יותר אם היתה לך גישה ושליטה מלאה על הכסף שלה-לדוגמא ללכת לקניות ביחד כשאתה אחראי על התשלום של הקניה.

אפשרות נוספת: יש אתרים שאתה נרשם אליהם, קובע את המשימות שאתה רוצה להשלים, מעביר כסף לאתר ואז אתה צריך לעמוד בהתחייבויות שלך.
אם עמדת בהתחייבויות-הכסף חוזר אליך. אם לא-הכסף עובר לארגון שהיא שונאת.

היא צריכה לקרוא את הבלוג.

היא אנגלוסכסית? מדינת ישראל לא מקום טוב להזדקן בו על אחת כמה וכמה למי שבקשיים כלכלים, האם יכולה לחזור? מה קרה ל1 מיליון $ מהמגרש?

בין פתח תקווה לקרוון בקצה העולם יש עולם ומלואו.
מסכימה.
לדעתי היא יכולה לשכור בקלות במקום כמו עפולה/חיפה/מלא מקומות אחרים, דירת 3 חדרים בסכום של כ-2000ש"ח.
השאלה שלי היא אם זה שאתה גר איתה ולך יש מקום עבודה (מורה נדמה לי?) זה מה שמגביל מציאת מקום זול יותר בפריפריה בשבילה.
לגבי עבודה - היא דוברת רק אנגלית או גם עברית? יש נשים בגילה שעובדות כקופאיות בסופר. ואם מדובר על עבודת תרגום אז זה גם ככה היא יכולה לעשות מהמחשב שלה בכל מקום שתגור בו.
במחשבה שניה, מהתיאור שלך נשמע שאמך לא מוכנה לזוז ממקומה ולא מוכנה לשנות הרגלים יקרים. יש גבול ליכולת שלך לשנות את זה ואתה צריך לדאוג לעצמך ולחייך - לגור לבד, להתחתן ולהקים משפחה. אף אדם לא יכול לעזור למי שלא רוצה שיעזרו לו, בטח כשהיא די צעירה (בגילי בערך) ולא סיעודית.

בס"ד לשאלתך @Fitch לאן הכסף הלך אני יצרף טבלת הוצאות הכנסות https://drive.google.com/open?id=1CQ8brDncpLvXkAxtUzIEU-EfcxwzqYMh

לאורך השנים, אימי חוותה מספר תקופות שהיא לא עבדה, היא לא חייה חיי פאר, אבל גם מוציאה המון על מזון (@wake_up תודה על תגובתך המפורטת, ניסתי הכל, באמת הכל כדי לצמצם לה את ההוצאות, אבל היא ממשיכה לקנות יותר ממה שיש לה. מה שיצר גלגל של חובות כמו שאשפר לראות בטבלה. עכשיו המצב עוד טוב , היא הייתה בחובות של 200k וצמצמה ל 50k וגם זה חוב שחזר רק בגלל שהייתה לה תקופת אבטלה של שנה לפני שלוש שנים.

@baruch80 אימי היקרה עשתה עלייה לבדה, היא גיבורה גדולה וציונית דגולה, ככה שלחזור לשם זה לא אופציה.

@Fitch בית בערבה? בתי בוץ? איפה אנשים שמים קראוונים? זה הכל בלוף? פרסמו ב2019 שיש בתים בערבה ב200K שזה סכום בר גיוס עם עזרה שלי..

@wake up היא לא תקרא את הבלוג, זה לא האופי שלה. והיא מאוד רגשית

@בת העמק היא דוברת גם וגם היא מאוד חכמה עשתה שתי תארים בקנדה, אבל שהיום אין מה לעשות איתם, מאוד כללים כאלה, יש לה תעודת הוראה, אבל אין לה כח ללמד. היא אפילו ניסתה לעבוד כקופאית, אבל איך מרגישה אישה כמוה כשילד בן 25 צועק עליה ואומר לה מתי ללכת לשירותים. לא נראה לי הכיוון.
אני שואל את עצמי רווח מול הפסד במעבר לעפולה דימונה וכד' כי שם יקשה עליה למצוא תעסוקה שבעתיים. אני משתדל לנתק ביני ובינה במובן שמצידי תעבור ואני אשכור במרכז. כהכנה לשנים הבאות.

תודה למגיבים, אשמח לתובנות נוספות.

אני שואל את עצמי רווח מול הפסד במעבר לעפולה דימונה וכד' כי שם יקשה עליה למצוא תעסוקה שבעתיים
על סמך מה אתה אומר את זה? רוב הרעיונות שלך לגבי עבודה בשבילה מצריכים מחשב וטלפון בלבד.
אתה חושב שאחוז האבטלה בעפולה, חיפה או הקריות (עזוב דימונה, זה כבר חור בשבילה) גבוה יותר מפתח תקווה שבעתיים?
מצד שני, אם יש לה חברות טובות באזור מגוריה זה פרט חשוב לקחת בחשבון.
יש לה תעודת הוראה, אבל אין לה כח ללמד. היא אפילו ניסתה לעבוד כקופאית, אבל איך מרגישה אישה כמוה כשילד בן 25 צועק עליה ואומר לה מתי ללכת לשירותים. לא נראה לי הכיוון.
יכול להיות שאמך התעייפה מעבודה? שהיא בדיכאון כלשהו? בוסים מחורבנים הם לא הכרח המציאות ואפשר לשנות מקום עבודה, במיוחד כשמדובר על עבודה פשוטה וזמינה. מה הרעיונות שיש לאמא שלך בקשר למציאת עבודה? מה היא היתה רוצה ואיזה פעולות היא עושה כדי לקדם אותם?

נשמע שהיא חייבת **להבין** שהיא חייבת עזרה, בהנחה שהיא רוצה להשתנות.
שינוי זה דבר מאיים לפעמים. אבל אפשר לעקוף את הפחד משינוי וגם לפרק אותו לחתיכות קטנות, קלות-לעיכול.

תגיד לה לדמיין את המצב הרצוי לה עם הכי הרבה פרטים שאפשר:
איפה היא גרה? מה גודל הדירה? מה ההכנסות שהיא רוצה וצריכה (שני דברים שונים!) כל חודש?
במה היא רוצה לעבוד? איך יראו החיים שלה בפנסיה?
ועוד ועוד... כל שאלה שיכולה להבהיר לה את העתיד שהיא רוצה-היא צריכה לשאול את עצמה.
לי אישית עוזר לכתוב דברים (רצוי על דף פיזי, פחות אפקטיבי לדעתי במחשב, כי כשכותבים על הדף זה יכול לעזור הרבה יותר מהקלדה במחשב), זה מסדר לי את המחשבות. היא יכולה לעשות רשימת ''בעד ונגד'' המצב הקיים ולראות ''לאן נושבת הרוח''.

שינוי מתחיל ב***קבלת החלטה*** שצריך, רצוי ואף חובה לשנות את המצב הקיים.
לפעמים יותר קל לקבל החלטה לפעול מאשר לחשוב על השינוי שנדרש (כשמתחילים לחשוב מה נדרש ממני, זה יכול להיות overwhelming).

לפעמים צריך להגיע לנקודת סף-הכאב כדי לקבל החלטה על שינוי. ואז כבר מגיעים לשינוי פחות מוכנים וזה פחות טוב.
ככל שמתכוננים לשינוי מוקדם יותר-כך התוצאות יהיו טובות יותר.

אמנם זה דבר לא נוח, לצאת מאיזור הנוחות, אבל היא צריכה לדמיין כנ''ל-איך זה יראה ומה היא תרגיש.
היא צריכה להבין את המחיר הכלכלי והנפשי שהיא משלמת כאשר היא נשארת באותו מקום.
להישאר באותו מקום זה בעצם רגרסיה.
יותר קל לעבור מאיזור נוחות קיים לאיזור נוחות חדש אם מדמיינים את האיזור החדש ואז זה מרגיש טוב יותר ומפחיד פחות.

תשאל אותה לאן היא חושבת שתגיע בעוד 5 שנים או 10 שנים מהיום, אם היא תמשיך בדרך הנוכחית?
אפשר לשאול אותה: אם היית פוגשת את עצמך מהעתיד, בעוד 5 שנים למשל, באיזו עבודה את עובדת? כמה את מרוויחה כל חודש? כל שנה?
איזו עצה את-מהעתיד היתה נותנת לאת-הנוכחית, כדי להגיע למצב העתידי הרצוי? איך היית מרגישה אם ''קופצים'' 5 שנים קדימה והמצב נשאר אותו דבר בדיוק?

יש כל מיני סוגי אנשים. יש אנליטיים, רגישים וכו'. לכל אחד צריך ''לגשת'' בצורה שונה. מה הכי יפעיל אותה? כתבת שהיא מאוד רגשית, מה הכוונה?
אולי תדפיס לה את אחד מהמאמרים בבלוג שיכול לעזור לה ותראה לה אותו? אם היא תתעניין, יתכן שתרצה לקרוא עוד.

אחרי שעושים צעד ראשון לשינוי, אפשר לעשות יותר בקלות את הצעד השני וכו'. ואז דברים נראים קלים יותר לביצוע. קבלת החלטות דורשת כוח רצון וזה שריר שנשמע שהיא צריכה לעבוד עליו.

כדי להגיע למישהוא ולהניע אותו לפעולה, צריך להבין את הרצונות והצרכים שלו. זה כמו לקוח ועסק. העסק מוכר תועלת כלשהיא ללקוח. אם אתה ''בעל עסק'', מה אתה מוכר לה, כ''לקוחה'' שלך? מה המטרה הסופית שהיא מעוניינת בה?

תתחיל עם תחום אחד שהיא צריכה לעשות בו שינוי. תן לה לפרק את השינוי לחלקים קטנים כך שהיא תבין מה היא צריכה לעשות.
ואז תשאל אותה-מה הלאה?
נזכרתי עכשיו שיש ספר שנקרא ''השפעה מיידית'' instant influence של מייקל פנטלון, ובו יש תהליך קצר של 6 שאלות שיגרום כמעט לכל אחד להזיז את הת**. אפשר למצוא את השאלות האלה באנגלית ברשת.

לדעתי היא יכולה לשכור בקלות במקום כמו עפולה/חיפה/מלא מקומות אחרים, דירת 3 חדרים בסכום של כ-2000ש"ח.

לדעתי היא יכולה למצוא דירות חדר וחצי בפתח תקווה ב 2000 שקל

בנוסף, יש אנשים מבוגרים או נשים דומות לה שמחפשים אנשים שיגורו איתם כשותפים בדירה שלהם, כדאי לחפש

בס"ד לשאלתך @Fitch לאן הכסף הלך אני יצרף טבלת הוצאות הכנסות https://drive.google.com/open?id=1CQ8brDncpLvXkAxtUzIEU-EfcxwzqYMh

לגבי טופס האקסל, היא נותנת 600 שקל לצדקה ועוד 200 שקל לבית כנסת כל חודש? ומה זה הוראת קבע "הצלה" בסך 300 שקל? ולמה היא צריכה בטוח חיים בסך 137 שקל?

. מהי מידת האחריות הכלכלית שלי כלפי אימי לדעתכם. מצד אחד היא אמא שלי ואני מאוד דואג לה ורוצה שיהיה לה טוב, מצד שני קשר כלכלי חזק מידי בינינו, יכול לעכב אותי בחיי. אני בן יחיד בן 28 ורוצה להתחתן, אני כיום תומך במשק שלנו בתשלום חצי השכירות וקונה קצת אוכל (כ2000 ש"ח) ואם אתחתן לא יודע אם אוכל להמשיך לתמוך בה. מה אתם חושבים על מצב כזה.

ניסית להציג השאלה הזו לאמא שלך? סביר שהיא רוצה שתתחתן, וברור שיש פה בעיה כלכלית התנהגותית אצל אמא שלך, אולי הצגת השאלה תעזור לה להבין שצריך להשתנות?

ממליצה להפנות אותה לפעמונים.
אני חושבת שזה לא תפקיד שלך לנהל את אמך כלכלית ולקחת את האחריות המלאה על עצמך. עדיף שיהיה מישהו חיצוני שישים לה מראה ויתן לה עצות.
ואתה בן נהדר.
יש פה עבודת איזון בין החיים שלך- חיסכון, מקצוע, הקמת בית (שבטח ישמחו את אמך והם צריכים להיות בעדיפות ראשונה) לבין תמיכה בה והכרת תודה.

אם יש לה חברות טובות באזור מגוריה זה פרט חשוב לקחת בחשבון.
יש לה חברות שמארחות אותה כל שבת זה בהחלט שיקול..
יכול להיות שאמך התעייפה מעבודה?
בהחלט היא עייפה מעבודות משרד, יש לה נפש יוצרת כזאת של כתיבה, שירה, וכדומה. אבל כורח המציאות שלה זה לחזור לחפש עבודות משרדיות.

תתחיל עם תחום אחד שהיא צריכה לעשות בו שינוי. תן לה לפרק את השינוי לחלקים קטנים כך שהיא תבין מה היא צריכה לעשות.
ואז תשאל אותה-מה הלאה?
אני צריך בהחלט ללמוד לעשות את זה חכם כמו שאתה מתאר, כי בינתיים במהלך חיי בכל פעם שציינתי את המילה שינוי, זה נתפס כביקורת חזקה על הקיים. תודה על העצות, אולי בשעת רצון אנסה את התרגילים שהצעת , תודה על ההשקעה בכתיבת התגובה.

לדעתי היא יכולה למצוא דירות חדר וחצי בפתח תקווה ב 2000 שקל

בנוסף, יש אנשים מבוגרים או נשים דומות לה שמחפשים אנשים שיגורו איתם כשותפים בדירה שלהם, כדאי לחפש
קצת קטן מידי בשבילה, וגם שותפות לא נראה לי מתאים לה. אבל תודה על הרעיונות

לגבי טופס האקסל, היא נותנת 600 שקל לצדקה ועוד 200 שקל לבית כנסת כל חודש? ומה זה הוראת קבע "הצלה" בסך 300 שקל? ולמה היא צריכה בטוח חיים בסך 137 שקל?

כן, זה דברים שאמרתי לה להוריד, אבל היא מחזיקה בהם חזק, חשוב לה לתת צדקה גם כשאין לה יתרה. הצלה זה חלק מהחזר "חוב " לצדקה. ביטוח חיים היא עושה , כדי להשאיר לי משהו, מה אני יגיד, אין אהבה בעולם כמו אהבה של אמא.

ניסית להציג השאלה הזו לאמא שלך? סביר שהיא רוצה שתתחתן, וברור שיש פה בעיה כלכלית התנהגותית אצל אמא שלך, אולי הצגת השאלה תעזור לה להבין שצריך להשתנות?

בוודאי, אבל זה מיד מעלה רגשות.. והיא אומרת כשתתחתן נתמודד, אבל זה קצת ביצה ותרנגולת בעיניי. המסקנה שלי זה שאת המהלכים שלי אני צריך לעשות לעזור במידת האפשר ולהתפלל שהכל יסתדר.
ממליצה להפנות אותה לפעמונים.

היינו בפעמונים ביחד לפני שנתיים, דבר שהיווה מאמץ גדול עבורה, אבל הבחור הדגיש רק שצריך להגדיל הכנסה ואמר שההוצאות הם בסדר.

אני חושבת שזה לא תפקיד שלך לנהל את אמך כלכלית ולקחת את האחריות המלאה על עצמך. עדיף שיהיה מישהו חיצוני שישים לה מראה ויתן לה עצות.
מסכים, אבל אני שנים עושה את זה, כי היא באמת הקשיבה לי לא מעט.

ואתה בן נהדר.

תודה רבה:)
יש פה עבודת איזון בין החיים שלך- חיסכון, מקצוע, הקמת בית (שבטח ישמחו את אמך והם צריכים להיות בעדיפות ראשונה) לבין תמיכה בה והכרת תודה.
בהחלט איזון עדין.

תודה לכם!

יש לה חברות שמארחות אותה כל שבת זה בהחלט שיקול..

בהחלט היא עייפה מעבודות משרד, יש לה נפש יוצרת כזאת של כתיבה, שירה, וכדומה. אבל כורח המציאות שלה זה לחזור לחפש עבודות משרדיות.

אני צריך בהחלט ללמוד לעשות את זה חכם כמו שאתה מתאר, כי בינתיים במהלך חיי בכל פעם שציינתי את המילה שינוי, זה נתפס כביקורת חזקה על הקיים. תודה על העצות, אולי בשעת רצון אנסה את התרגילים שהצעת , תודה על ההשקעה בכתיבת התגובה.

קצת קטן מידי בשבילה, וגם שותפות לא נראה לי מתאים לה. אבל תודה על הרעיונות

כן, זה דברים שאמרתי לה להוריד, אבל היא מחזיקה בהם חזק, חשוב לה לתת צדקה גם כשאין לה יתרה. הצלה זה חלק מהחזר "חוב " לצדקה. ביטוח חיים היא עושה , כדי להשאיר לי משהו, מה אני יגיד, אין אהבה בעולם כמו אהבה של אמא.

בוודאי, אבל זה מיד מעלה רגשות.. והיא אומרת כשתתחתן נתמודד, אבל זה קצת ביצה ותרנגולת בעיניי. המסקנה שלי זה שאת המהלכים שלי אני צריך לעשות לעזור במידת האפשר ולהתפלל שהכל יסתדר.

היינו בפעמונים ביחד לפני שנתיים, דבר שהיווה מאמץ גדול עבורה, אבל הבחור הדגיש רק שצריך להגדיל הכנסה ואמר שההוצאות הם בסדר.

מסכים, אבל אני שנים עושה את זה, כי היא באמת הקשיבה לי לא מעט.

תודה רבה:)

בהחלט איזון עדין.

תודה לכם!

-לדעתי הסיכוי שאתה תצליח לגרום לה להשתנות הוא נמוך, ההורים שלנו רוצים שנראה אותם בחוזקם לא בחולשתם.
- לכן אתה חייב לערב גורם נוסף, אני מצטער ממש שזה החוויה שקיבלת מפעמונים הגדלת ההכנסות זה לא הגישה הראשונה בה נוקטים בפעמונים, אני חושב שאת המאמץ המקודש שאתה עושה עכשיו כדי תשקיע בלמצא נציג רציני של פעמונים.
-לגבי מעבר דירה מחוץ לפתח תקווה, אני באופן כללי לא חושב שיש מקום להעתיק בן אדם בגיל כזה ממקום מגוריו במיוחד שהיא אם חד הורית ואתה עוד מעט עוזב את הבית, שינוי כזה יכול למוטט אותה רגשית עדיף להתמקד במה שאפשר לשנות.
-אם יש לה חברות קרובות מציע שתנסה להעזר בהן כדי לרתום אותה לתהליך.

ו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
N רעיונות לתוכניות לטובת הציבור פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
L הורדה בשכר - רעיונות אוף טופיק 36
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
וינסנט רעיונות לשמירת ערך של מזומן דולרי שוק ההון 7
G מקומות 'להחנות' כסף - רעיונות? שוק ההון 61
ש רעיונות להכנסה נוספת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
ד רעיונות להשקעה ראשונה נדל"ן 9
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
M רעיונות לארוחת בוקר וערב. אוף טופיק 12
ש רעיונות להכנסה קטנה נוספת פוסטים מאיכות נמוכה 3
נ רעיונות להכנסה צדדית התפתחות אישית 2
ש רעיונות להתנדבות אוף טופיק 18
י הרגל למידה לפים בשבוע- רעיונות לנושאים? התפתחות אישית 5
L רעיונות להשקעה בבורסה בתחומים שאתם מבינים בהם שוק ההון 23
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
F רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק פטור שוק ההון 13
G רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
liranviper רעיונות למהנדס בן 60 שדובר רוסית בלבד אוף טופיק 11
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
י רעיונות להשקעה אפריל 2019 ? שוק ההון 43
M הכנסה נוספת לסגירת חובות - רעיונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S רעיונות לקרנות של אגחים שוק ההון 19
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
מ אבן בטוחה - רעיונות מישהו? שוק ההון 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
L תקוע עם צ'ק LLC רעיונות? צרכנות פיננסית 39
L רעיונות לתיק סופר סולידי שוק ההון 10
מ רעיונות להשקעה טובה בתשואה של 8% - 12% שוק ההון 30
J רעיונות להרחבת הכנסה כעצמאי התפתחות אישית 28
liranviper רעיונות למקצועות לא ריאליים התפתחות אישית 27
א רעיונות להכנסה נוספת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
H קניית מוצרים יד שנייה - רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
M עמלה גבוהה ברכישת מט"ח - רעיונות? שוק ההון 4
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
י רעיונות להשקעת 15000 ש"ח מבת מצוה שוק ההון 22
Jane Doe רעיונות. איך עושים כסף מכשרון ציור? התפתחות אישית 21
ק מחפשת רעיונות למתנות זולות, שיתפסו ע'י המקבלים כלא זולות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
א רעיונות לעסקים מינימלים לפתיחת IRA פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
G מחפש רעיונות לאיפו אפשר להתנדב התפתחות אישית 17
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
ק רעיונות/בקשות מהסולידית לפוסטים בבלוג אוף טופיק 80
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36

נושאים דומים

Back
למעלה