• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה להשקעה בבת ים

דירוג
1
יש לי הון נזיל של 1.2 מיליון.
אין לי השקעות בשוק ההון מלבד קה"ל ופנסיה.
כרגע יש לי דירת מגורים אחת בשווי של 2 מיליון כנגד משכנתא מקסימלית של 1.5 מיליון
הציעו לי לרכוש דירה בפרוייקט בבת ים (רובע איילון). בקומה גבוהה (מעל 39 ומתחת ל-42 שהיא האחרונה) במחיר של 3 מיליון. דירה של 109 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר (דרום מערב)
מה שמייחד את העסקה זה תנאי התשלום. כיום משלמים 600 אש"ח ובמסירה שמתוכננת לעוד 5 שנים את היתרה ללא הצמדה וללא ריבית.
אין לי תכנון לגור במגדל, המטרה היא להשלים את הרכישה באמצעות הון זר ולמכור את הדירה לאחר קבלת החזקה.
אציין כי עד לקבלת החזקה הרכבת הקלה צפוייה לפעול והיא נמצאת בסמוך למגדל.
אשמח לשמוע את דעתכם על ההצעה שקיבלתי

אתה מקווה שיש כאן מישהו שהתמחה בנדל"ן בבת-ים? או שאתה שואל משהו אחר ואני לא מבינה מה?
נ.ב. ברוך הבא!
תודה!
מה יקרה למחירי הנדל"ן בארץ בכלל ובבת ים בפרט בחמש השנים הקרובות? אני מניח שאף אחד לא יודע להגיד. אולם איך הקרבה לרכבת הקלה צפוייה להשפיע על מחירי הנדל"ן אני מניח שאפשר לשער.
ולמבינים בנדל"ן בבת ים:
האם ההצעה טובה? האם זה מחיר פריסייל או שזו מחיר השוק או אפילו גבוה ממחיר השוק?
האם אתם חושבים שמחירי הדירות בקומות הגבוהות במגדלים יתקרבו למחירים במגדלים בתל אביב? האם בבת ים ישלמו על דירה בקומה 44 סכומים שנעים סביב ה- 5 מיליון או שאלו סכומים ששמורים לתל אביב?
ובכלל האם זה נכון לשים מחצית מההון הנזיל על דירה להשקעה כשברקע יש משכנתא על דירת המגורים?

אולי יעזור לך לתמחר את תנאי העסקה?
כלומר, האם היית נכנס לעסקה אם היית צריך להכנס אליה כרגע? אם לא אז עבור איזה מחיר כן היית נכנס לעסקה?
חוץ מזה, עוד שאלות רלוונטיות לדעתי הן:
1. האם יש לך אמונה שתיהיה אינפלציה חזקה ב5 שנים הקרובות? זה יכול להיות טיעון למינוף.
2. האם יש לך מקורות הכנסה יציבים ל5 שנים הקרובות כך שאתה יכול לתמוך באחוזי מינוף גבוהים? סך הכל, אתה מקבל פה הלוואת בלון ללא ריבית ל5 שנים.
3. מה אם לא תוכל למכור את הנכס מסיבה כזאת או אחרת מיד אחרי קבלת החזקה?

אגב, לכמה אחוזי מינוף העסקה הזאת תכניס אותך?

האם אתם חושבים שמחירי הדירות בקומות הגבוהות במגדלים יתקרבו למחירים במגדלים בתל אביב? האם בבת ים ישלמו על דירה בקומה 44 סכומים שנעים סביב ה- 5 מיליון או שאלו סכומים ששמורים לתל אביב?
לא מכיר יותר מדי את בת ים, אבל להערכתי הסיכוי שהמחירים בה יתקרבו לאלו של תל אביב הם נמוכים (וגם לא נכון להסתכל על תל אביב כמקשה אחת - לכל שכונה יש את המאפיינים שלה שמשפיעים על המחירים בה. דירה בלב העיר ודירה בדרום העיר יכולות להיות עם הפרש של מיליונים במחיר גם אם יהיו בעלי מאפייני דירות דומים).
במרחק של בת ים ממרכז תל אביב אתה כבר מתחרה עם יישובים אחרים כמו חולון, רמת גן, גבעתיים ואפילו רמת השרון והרצליה, אז למה שלבת ים יהיה איזה יתרון עליהן בתמחור?

אולי יעזור לך לתמחר את תנאי העסקה?
כלומר, האם היית נכנס לעסקה אם היית צריך להכנס אליה כרגע? אם לא אז עבור איזה מחיר כן היית נכנס לעסקה?
חוץ מזה, עוד שאלות רלוונטיות לדעתי הן:
1. האם יש לך אמונה שתיהיה אינפלציה חזקה ב5 שנים הקרובות? זה יכול להיות טיעון למינוף.
2. האם יש לך מקורות הכנסה יציבים ל5 שנים הקרובות כך שאתה יכול לתמוך באחוזי מינוף גבוהים? סך הכל, אתה מקבל פה הלוואת בלון ללא ריבית ל5 שנים.
3. מה אם לא תוכל למכור את הנכס מסיבה כזאת או אחרת מיד אחרי קבלת החזקה?

אגב, לכמה אחוזי מינוף העסקה הזאת תכניס אותך?
1) לא הייתי נכנס לעסקה הזו כיום, לא הייתי מוכן לרכוש דירה כזו ב- 3 מילין ש"ח היום. הדבר היחידי שעניין אותי כאן זה תנאי התשלום, שים היום 600 אש"ח, לך לישון- תתעורר בעוד 5 שנים ותקווה שמחירי הנדל"ן במגדלים של בת ים יתקרבו למחירים בתל אביב (לאור ההתפתחות של העיר ובעיקר לאור הקמת הרכבת הקלה).
2) אני מאמין שאוכל לקחת משכנתא כדי לסגור את ההתחייבות לקבלן או במקרה הכי גרוע למכור את הדירה שיש לי כיום ולגרור את המשכנתא שיש עליה לדירה בבת ים.
3) אם לא אוכל למכור את הנכס לאחר קבלת החזקה אנסה להשכיר אותי במחיר שיכסה לי את המשכנתא- אם זה לא יצליח אהיה בבעיה.
4) אני מאמין שתהיה אינפלציה גבוהה בשנים הקרובות (זו הסיבה שהסכמתי לשלם לקבלן 100 אש"ח על מנת לנטרל את מנגנון ההצמדה למדד)

לא מכיר יותר מדי את בת ים, אבל להערכתי הסיכוי שהמחירים בה יתקרבו לאלו של תל אביב הם נמוכים (וגם לא נכון להסתכל על תל אביב כמקשה אחת - לכל שכונה יש את המאפיינים שלה שמשפיעים על המחירים בה. דירה בלב העיר ודירה בדרום העיר יכולות להיות עם הפרש של מיליונים במחיר גם אם יהיו בעלי מאפייני דירות דומים).
במרחק של בת ים ממרכז תל אביב אתה כבר מתחרה עם יישובים אחרים כמו חולון, רמת גן, גבעתיים ואפילו רמת השרון והרצליה, אז למה שלבת ים יהיה איזה יתרון עליהן בתמחור?
תודה, התשובה שלך עושה הרבה שכל

1. בגלל הים.
2. בבת ים יש שכונה חדשה לחלוטין, זה מוצר שונה לגמרי מאשר סתם דירה בשכונה ותיקה.
האם אתם חושבים שמחירי הדירות בקומות הגבוהות במגדלים יתקרבו למחירים במגדלים בתל אביב?
לא.
האם בבת ים ישלמו על דירה בקומה 44 סכומים שנעים סביב ה- 5 מיליון או שאלו סכומים ששמורים לתל אביב?
דירה בקומה כזו במרחק כזה מהים תעלה הרבה יותר מ5 מיליון, סדר גודל של פי 2.

1. בגלל הים.
2. בבת ים יש שכונה חדשה לחלוטין, זה מוצר שונה לגמרי מאשר סתם דירה בשכונה ותיקה.
דירה בקומה כזו במרחק כזה מהים תעלה הרבה יותר מ5 מיליון, סדר גודל של פי 2.
לא מדובר במגדל בשכונה החדשה של בת ים שסמוכה לחוף הים (פארק הים בבת ים)
זו דירה בשכונה שנחשבת חלשה בבת ים (פרוייקט פינוי בינוי בשכונת רמת יוסף), בכניסה המזרחית של בית ים (כקילומטר מאיילון)

1. בגלל הים.
ים זה אחלה פיצ'ר (לחלק מהאנשים) אבל הוא רק חלק ממכלול השיקולים שמשפיעים על המחיר.
כשפות"ש מדבר על עליית מחיר ל5 מיליון, ראשית אנחנו מדברים על אוכלוסיה קטנה יחסית שיכולה לרכוש דירה במחיר כזה. מתוכה, יש אוכלוסיה קטנה עוד יותר שמוכנה לרכוש דירה במחיר כזה (גם אם היא יכולה להרשות לעצמה), ואם מישהו כבר החליט שהוא מעוניין לרכוש דירה וזה עומד בתקציב שלו, הוא צריך להשתכנע שבת ים היא המקום שבו הוא מעוניין לשים את כספו. יש לבת ים יתרונות של קירבה יחסית לתל אביב, מספר תחנות רכבת שכבר פעילות, רכבת קלה שתפעל בשנה הבאה וים.
מנגד, יש לה תדמית ציבורית לא מוצלחת (חלקה בגלל סיבות היסטוריות ולא מייצגות את המצב כיום), הדירוג הסוציו אקונומי שלה נמוך יחסית, אין לה אזורי תעסוקה, ולמרות הקירבה היחסית לתל אביב, קשה מאוד להגיע ממנה לתל אביב ברכב בשעות השיא. אני לא יודע כיצד נתפס החינוך בבת ים, אבל זה עוד שיקול מרכזי למי שבוחר להשתקע בה.

ואחרי כל זה, אומר שוב שאין לי שום הכרות עם בת ים ועם הנדל"ן בה, ואולי אזורים מסויימים בה כן יהפכו למבוקשים מאוד.

לא מדובר במגדל בשכונה החדשה של בת ים שסמוכה לחוף הים (פארק הים בבת ים)
זו דירה בשכונה שנחשבת חלשה בבת ים (פרוייקט פינוי בינוי בשכונת רמת יוסף), בכניסה המזרחית של בית ים (כקילומטר מאיילון)
אז המחיר נשמע לי יקר, תראה פה איזה מחירים החברים בחבר קיבלו:
מנגד, יש לה תדמית ציבורית לא מוצלחת (חלקה בגלל סיבות היסטוריות ולא מייצגות את המצב כיום), הדירוג הסוציו אקונומי שלה נמוך יחסית, אין לה אזורי תעסוקה,
רק לת"א והרצליה יש מוקדי תעסוקה, בגלל זה כל המחירים הם ביחס לת"א.
, קשה מאוד להגיע ממנה לתל אביב ברכב בשעות השיא.
לא מעניין, בשביל זה יש את הרכבת הקלה.
אני לא יודע כיצד נתפס החינוך בבת ים, אבל זה עוד שיקול מרכזי למי שבוחר להשתקע בה.
בשכונה החדשה יהיה חינוך מצוין, גם הכל חדש וגם אוכלוסיה טובה.

לסבר את האוזן: בהגדרלה הקודמת של חבר היו מעל 8000 נרשמים על כ600 דירות.

אני הייתי מעדיף דירה בבניין שיותר קרוב לים (למשל בפארק הים)

לא מעניין, בשביל זה יש את הרכבת הקלה.
אני מאמין גדול בתחבורה ציבורית אבל הקו האדום לבדו רחוק מלספק את הצרכים. שאר הקווים עוד בתחילת דרכם ולהערכתי לא יפתחו לפני סוף העשור.
גם הקו האדום צפוי לדעתי לסבול מעומסים גדולים כבר עם פתיחתו, כך שיהיו אנשים שיימנעו מלהשתמש בו.

בכל מקרה, אני מניח שעשית את שיעורי הבית ואתה יודע יותר טוב ממני על האיזור והפרויקט, אז אני לא אתווכח איתך לגבי טיב ההשקעה שם.

אני מאמין גדול בתחבורה ציבורית אבל הקו האדום לבדו רחוק מלספק את הצרכים.
יותר ממספיק למי שעובד בת"א, כמובן שזה לא תחליף לרכב, כל פרוייקט כזה כולל חניה או 2 פר דירה.
שאר הקווים עוד בתחילת דרכם ולהערכתי לא יפתחו לפני סוף העשור.
וגם לא צריך אותם, לא מעניין אותך לנסוע מחולון לפ"ת, מעניין אותך לנסוע לת"א.
+להזכירך כל הפרוייקטים הנ"ל הם על הנייר, האכלוס שלהם הוא עוד 3 עד 5 שנים.
בכל מקרה, אני מניח שעשית את שיעורי הבית ואתה יודע יותר טוב ממני על האיזור והפרויקט, אז אני לא אתווכח איתך לגבי טיב ההשקעה שם.
האמת שאין לי מושג לגביו, אני מכיר רק את הפרוייקט הקודם של חבר והשכונה החדשה שלידה וקצת על הנוכחי.

אורי העלה פה נקודה מאוד חשובה, תמהיל הדיירים בשכונה בדרום בת ים צפוי להיות צעיר משמעותית מהתמהיל באיזורים אחרים אחרים בבת ים, מה שבעיניו הופך את ההשקעה כדאית יותר.
נקודה אחת למחשבה היא שהמחירים בבת ים עלו כחלק מהציפיה שהעיר תעבור לניהול מוניציפלי של תל אביב, מה שלא צפוי לקרות בטווח הנראה לעין.

אני הייתי מעדיף דירה בבניין שיותר קרוב לים (למשל בפארק הים)
אז כנראה שאתה מעדיף ערסים.
בשכונה החדשה יהיה חינוך מצוין, גם הכל חדש וגם אוכלוסיה טובה.
לא יודע לגבי בית ספר אבל כיום הגנים בבת-ים על הפנים. גם אם יהיה שינוי זה לוקח זמן.
אני לא מכיר את הפרוייקט הספציפי הזה (כן את האיזור עליו הוא נבנה) ולדעתי אין שום סיכוי שזה יקרה בשנים הקרובות. תבדוק כמה עולות דירות אחרות בשכונת רמת יוסף - לא תמצא כלום ביותר מ-1.8 מיליון. תבדוק כמה עולה דירה במגדלים שעל רחוב ניסנבאום שבמרחק של קילומטר משם - דירות 4 חדרים באיזור ה-2.5 מיליון.

להשלים את הרכישה באמצעות הון זר
למה הכוונה? לא אמור להיות לך מספיק כסף, לכן תמכור את הדירה מעט לפני המסירה, ואתה מקווה שתצליח למכור אותה ביותר מ- 3 מליון + הריבית שאתה מפסיד על ה-1.2 מליון?
אז בעצם השאלה היא אם השילוב של האינפלציה ועליית מחיר הדירה יאפשר לך למצוא קונה במחיר המבוקש?

כרגע יש לי דירת מגורים אחת בשווי של 2 מיליון כנגד משכנתא מקסימלית של 1.5 מיליון
הציעו לי לרכוש דירה בפרוייקט בבת ים (רובע איילון). בקומה גבוהה (מעל 39 ומתחת ל-42 שהיא האחרונה) במחיר של 3 מיליון. דירה של 109 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר (דרום מערב)
הי הייתי מעוניינת לדעת אם ההצעה בתנאים אלו עדיין רלוונטית,
תודה מראש

פרויקט זר בשכונה חלשה(עובר בפרויקט כל יום) מול הקניון והרכבת הקלה ואיילון, על פניו השקעה טובה,
השאלה אם תוכל לעמוד בהחזר משכנתה בתקופה של פריים 5.5 ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דירה להשקעה בבת ים, הצעדים הבאים נדל"ן 11
twister דירה להשקעה בבת ים או תיק השקעות מבוסס VT + VXUS נדל"ן 29
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
ז שיפוץ אסתטי דירה להשקעה נדל"ן 9
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T דירה להשקעה ראשונה נדל"ן 8
D השקעה בבורסה למול דירה להשקעה שוק ההון 46
D דירה ראשונה להשקעה - ללא מתווך וייעוץ נדל"ן 0
Y רוצים לקפוץ למים - דירה להשקעה נדל"ן 9
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M דירה להשקעה נדל"ן 0
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
T דירה להשקעה בגאסר א זרקא קו שני לים. נדל"ן 45
ה דירה להשקעה ברמת גן נדל"ן 0
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
א דירה להשקעה בי-ם נדל"ן 32
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
R משכנתא מול מכירת דירה להשקעה נדל"ן 12
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
A השאלות החשובות בבחירת דירה להשקעה נדל"ן 10
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
משה גל דירה להשקעה בקרית אתא, רחוב פינסקר. יש מכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 0
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20