• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קפיצה למים - פתיחת תיק השקעות וקופ"ג

זה עני

משתמש רגיל
דירוג
66
אז כבר כמה חודשים שאני מנסה לשחות בתוך אוקיינוס המידע. אני סטודנט בן 26 (התחלתי לפרסם יומן מסע משעמם - ככה הוא גם נקרא) אז הקצב שלי איטי, פה ושם שאלתי כמה שאלות בפורומים. מוזמנים לקרוא עליי אם זה מעניין אתכם, אבל יש פה מספיק מלל לקרוא ;)

בכל אופן, מרגיש שאני מתחיל להתכנס לכל מיני כיוונים אפשריים:

כרגע המשכורת שלי (משרת סטודנט) היא ממש לא גבוהה ומתוכה אני גם מפקיד לפנסיה ולקרן ההשתלמות מטעם העבודה, אבל בחשבון הבנק עומדים להם כמה עשרות אלפי שקלים שצוברים אבק. האסטרטגיה שנראית לי הכי נכונה (ואולי אני טועה) היא פיצול ל2 כיוונים: תיק השקעות וקופת גמל להשקעה. שניהם לטווח של מספר רב של שנים ושניהם עם הפקדה התחלתית חד פעמית של כ20 אלף שקל (ובעוד כמה שנים להמשיך להפקיד בפעימות חד שנתיות סכומים בסדר גודל זהה בשביל "בוסט").
הרציונאל מאחורי האסטרטגיה הזו היא שמצד אחד, באמצעות קופ"ג להשקעה אוכל להיות פטור ממס רווח הון ולקבל את הכסף כקצבה לאחר גיל 60. מצד שני, אם ארצה כסף נזיל בעוד 20 שנה בשביל צרכים כאלה ואחרים כאיש משפחה (ואני לא מתיימר לנבא אם ומה הם יהיו או מה יהיה השווי שלהם, אבל מניח שיתכן שיהיו) אוכל להשתמש בלפחות בחלק מהכסף של תיק ההשקעות (ואולי גם בקרן ההשתלמות, מי יודע). ככה אני מרגיש שאני עוזר לעצמי בטווח הבינוני - ארוך (20+- שנה) ובטווח הארוך מאוד (40+ שנה).
Q1: מה דעתכם על האסטרטגיה הזו? מה עלולות להיות הבעיות או המוקשים שבדרך?

מבחינת תיק השקעות:
ככל שאני קורא יותר אני רק מרגיש שאני יותר קלולס ולכן אני חושב שצריך להתחיל מאיפשהו גם אם זה לא יהיה אידיאלי. בית ההשקעות שכרגע נמצא על הכוונת הוא מיטב דש מכיוון שהם מאפשרים פתיחת תיק בשווי נמוך יחסית של 15-20 אלף וזה נראה לי נחמד בתור התחלה.
ההתלבטות העיקרית הייתה בין תיק השקעות דיגיטלי (דמי ניהול מופחתים מתיקי ההשקעות הקלאסיים, אבל מדובר עדיין בתיק השקעות מנוהל אקטיבית - כך לפחות למיטב הבנתי) לבין תיק השקעות פאסיבי (מנוהל עצמאית).
מודה שאני מוכן לשלם דמי ניהול בשביל נוחות ו"ראש שקט", וזה מפתה מאוד, אבל אני מוכן לנסות מהלך של תיק עצמאי ובמקרה הכי גרוע אם זה ידרוש ממני יותר מדי אז פשוט אעבור לתיק דיגיטלי מנוהל (Q2: אגב, זה יגרור אירוע מס?).
לפי מייק:
אם מייק מעוניין להשקיע בכל העולם, בין אם הוא חושש ממס ירושה ובין אם לאו - מייק החליט לקנות בבית השקעות ישראלי ומפוקח (כמו מיטב דש, פסגות, IBI וכד') את הקרן השקלית העולמית iShares MSCI ACWI של בלאקרוק (מקבילתה היא הקרן SSAC הנסחרת בבורסת לונדון).
לקרן דמי ניהול של 0.2% בשנה אולם היתרון הגדול שלה הוא המיסוי הריאלי ששווה עוד כ-0.5%-0.6% בשנה (בהנחת אינפלציה של 2% בשנה ומס רווח הון של 25%).
Q3: למה בעצם קרן סל של בלאקרוק ולא קרן מחקה? הרי, ההבדל הוא בהיקף הפעילות, ומכיוון שאני מתכוון להשקיע בטווח ארוך, למה שלא אעדיף לקבל את שער הנעילה של הקרן? זה בעצם דורש ממני התעסקות יומיומית בפועל? ואם לא אז מה בעצם ההבדל (לא על הנייר בהגדרות, אלא "בשטח" כמשקיע)?
Q4: אשמח לקבל חידוד במילים פשוטות לנקודה האחרונה: למה מיסוי הריאלי הוא יתרון גדול? זה לא בעצם משהו נוסף שאני כמשקיע נדרש לשלם?
Q5: גם אחרי הקריאה של עשרות הפוסטים והמידע באינטרנט, החשש הגדול ביותר שלי הוא שאני לא יודע מה לעשות פרקטית באתר מבחינת תפעול (נניח הקנייה והמכירה) וככל שיתקרב מועד משיכת הכסף אני אצטרך לשנות משהו? לקחת פחות סיכונים? איך ומתי? מתי יודעים לעשות איזו פעולה? לא ממש מצאתי תשובות לשאלה הזו...

מבחינת קופ"ג להשקעה:
גם כאן הלב נוטה לניהול אקטיבי בשביל "ראש שקט" אבל הראש אומר שכדאי לנסות קודם את הפאסיבי. גם כאן ההשקעה ההתחלתית הצפויה היא סביב 20 אלף.
Q6: השאלה העיקרית היא מה בעצם מונע ממני לבחור במסלול דומה למה שיש לי בפנסיה מבחינת אג"ח-מניות? הרי בסופו של דבר המוצר הזה יהווה עיבוי לקצבת הפנסיה, אז למה שלא יהיה דומה לו?
Q7: גם כאן עולות התהיות מQ5

נערך לאחרונה ב:
Q1: מה דעתכם על האסטרטגיה הזו? מה עלולות להיות הבעיות או המוקשים שבדרך?
חיפוש בפורום יספק לך מידע על חסרונותיה של קופ״ג להשקעה. בקצרה: דמי ניהול מהצבירה על פני טווח השקעה ארוך ינגסו חלק משמעותי מהקופה. ממשיך לשלם ד.נ גם בקצבה.
Q6: השאלה העיקרית היא מה בעצם מונע ממני לבחור במסלול דומה למה שיש לי בפנסיה מבחינת אג"ח-מניות?
שום דבר. אתה חופשי לבחור.
הרי בסופו של דבר המוצר הזה יהווה עיבוי לקצבת הפנסיה, אז למה שלא יהיה דומה לו?
אגח מיועדות יש רק בקרנות פנסיה. אתה יכול להחזיק אגח אחר והתשואה אינה מובטחת.
אם הראש שלך יותר שקט שמנהלים עבורך את הכסף במקומך אז בבקשה.
Q5: גם אחרי הקריאה של עשרות הפוסטים והמידע באינטרנט, החשש הגדול ביותר שלי הוא שאני לא יודע מה לעשות פרקטית באתר מבחינת תפעול (נניח הקנייה והמכירה) וככל שיתקרב מועד משיכת הכסף אני אצטרך לשנות משהו? לקחת פחות סיכונים? איך ומתי? מתי יודעים לעשות איזו פעולה? לא ממש מצאתי תשובות לשאלה הזו...
תפעול התיק באתר או באפליקציה הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב. יש לחצן קניה ולחצן מכירה, סכום ושם נ״יע.
אתה תסתדר.

עד שיגיע מועד משיכת הכספים, 20 שנה כפי שציינת, אני משוכנע שתמצא כאן מידע כיצד לפעול.
Q3: למה בעצם קרן סל של בלאקרוק ולא קרן מחקה?
״הו, הסלע השחור ״
קרנות מחקות מדד א / ב
(פוסטים)
(Q2: אגב, זה יגרור אירוע מס?)
משער שלא, אך תגבה עמלה עם ההסכם בינכם.

מה הקצאת הנכסים שאתה מתכנן?
מה שיעור החסכון ?

חיפוש בפורום יספק לך מידע על חסרונותיה של קופ״ג להשקעה. בקצרה: דמי ניהול מהצבירה על פני טווח השקעה ארוך ינגסו חלק משמעותי מהקופה. ממשיך לשלם ד.נ גם בקצבה.
כן, קראתי. אבל אם אני רוצה בעצם לספק לעצמי 2 נתיבים - אחד למשיכת הכסף בטווח של 20 שנה לערך ואחר לטווח רחוק יותר (של 40 שנה) אז עדיף לפתוח 2 תיקי השקעות? או תיק השקעות אחד ולמשוך פעמיים?

עד שיגיע מועד משיכת הכספים, 20 שנה כפי שציינת, אני משוכנע שתמצא כאן מידע כיצד לפעול.
אבל עד למועד המשיכה אני מניח שיש לפחות עוד כמה שלבים בדרך, למשל הורדת הסיכון בהדרגה, לא? בדומה למה שקורה בפנסיה

אכן קראתי אותם, ואקרא אותם שוב, אבל משהו התפספס לי שם בהבחנה. מבין את ההבדלים בהגדרות, לא מצליח להבין באמת מה ההבדל המשמעותי בפועל שמקנה יתרון לבלאקרוק.

לגבי הקצאת נכסים - הייתי הולך על 80/90% מניות לאור גילי הצעיר יחסית.
אם הכוונה לשיעור החיסכון האישי שלי - קשה לי לציין אחוז מדוייק אבל יחסית די גבוה. כרגע בבנק יש לפחות 40 אלף ש"ח שיושבים ולא עושים כלום.
התשלומים לאוניברסיטה הם מכספי פיקדון + מענקים + מלגות. מחייה בשוטף - הוצאות לא גבוהות ואני מצליח לכסות אותם די בקלות עם המשכורת. ההורים גם עוזרים.

יש לך רק תיק השקעות אחד. הפיצול לא יעזור לך באמת, זה רק כלי. תחשוב על התיק כתיק אחד, ותתכנן נקודות מכירה של חלקים, אם תזדקק

אבל עד למועד המשיכה אני מניח שיש לפחות עוד כמה שלבים בדרך, למשל הורדת הסיכון בהדרגה, לא? בדומה למה שקורה בפנסיה
יש הגיון בריא בלהוריד את רמת הסיכון לקראת פרישה / שלב משיכה
, קראתי. אבל אם אני רוצה בעצם לספק לעצמי 2 נתיבים - אחד למשיכת הכסף בטווח של 20 שנה לערך ואחר לטווח רחוק יותר (של 40 שנה) אז עדיף לפתוח 2 תיקי השקעות? או תיק השקעות אחד ולמשוך פעמיים?
יש לך רק תיק השקעות אחד. הפיצול לא יעזור לך באמת, זה רק כלי. תחשוב על התיק כתיק אחד, ותתכנן נקודות מכירה של חלקים, אם תזדקק
לא מצליח להבין באמת מה ההבדל המשמעותי בפועל שמקנה יתרון לבלאקרוק
תן דוגמא לקרן אחרת שהיית רוצה להשוות

למה פיצול לא יעזור?

יש הגיון בריא בלהוריד את רמת הסיכון לקראת פרישה / שלב משיכה
אוקיי, אז איך מתכננים את זה? איך אני קובע מתי הזמן הנכון להוריד את רמת הסיכון ואיך לעשות את זה?

תן דוגמא לקרן אחרת שהיית רוצה להשוות
ניקח לדוגמא קרן מחקה S&P500. בהגדרה אני מבין (או חושב שאני מבין) את ההבדל, בפועל לא מבין מה היתרון של בלאקרוק... יש פחות שכבות תיווך וכתוצאה מכך עלויות נמוכות יותר? לא ברור לי בדיוק...

אוקיי, אז איך מתכננים את זה
ציינת אופק השקעה של 20 שנה. עוד 5 שנים תעשה הערכה מחודשת, האם להמשיך בהקצאה הנוכחית או האם לשנות?
(דוגמא)
ואיך לעשות את זה?
ע״י רכישת נכסים בעלי סיכון נמוך.
כיום, 100% מניות. בעוד 10 שנים 70% מניות. בעוד 15 שנים 50% מניות.
(דוגמא )
איך אני קובע מתי הזמן הנכון
לומדים. קוראים. מתייעצים.
אתה באמת מצפה לדעת מה יהיה איתך בעוד 20 שנה?
ניקח לדוגמא קרן מחקה S&P500.
אתה לא מדויק. יש הרבה קרנות מחקות על המדד הזה. של מי? בלאקרוק?ונגרד?הראל?מגדל? נסחרת בבורסה בלונדון?בתא? שקלית?דולרית?

אני אתחיל את ההודעה שלי בתודה והוקרה לכל מי שמגיב כאן. אני באמת מעריך.
עם זאת, אני הדיוט (ואידיוט ;)) כך שאני אצטרך תגובות קצת יותר מפורטות כדי שאוכל ללמוד ולהבין...

כאמור, יש 2 נתיבים. אחד ארוך טווח והשני ארוך עוד יותר... במקום למשוך פעמיים מתיק ההשקעות או במקום לשנות את רמת הסיכון בתיק כשאני מתכנן למשוך ממנו עוד הרבה זמן בפעם השנייה וכו'...

למה אתה דואג עכשיו ממשהו שלא יהיה רלוונטי לפחות 10-20 שנה?
נשמע לי הגיוני בסך הכל להשקיע לטווח הארוך כשאני מבין איך לתפעל את כל העסק... לא? לא נשמע לי שהגישה הנכונה היא לקפוץ למים ועוד עשור לשכוח מזה בכלל/לשבור את הראש אז כשיהיו לי צרות אחרות... מעדיף להבין מה נדרש לעשות גם אם באופן כללי

לומדים. קוראים. מתייעצים.
זה מה שאני מנסה לעשות כאן ועכשיו, אבל מצד שני אני מקבל תגובות של ''תשכח מזה עשור ואז תדאג לזה'' :)

במקום למשוך פעמיים מתיק ההשקעות או במקום לשנות את רמת הסיכון בתיק כשאני מתכנן למשוך ממנו עוד הרבה זמן בפעם השנייה

אני באמת לא מבין. מה הבעיה למשוך פעמיים?
אני חושב שכבר כתבו את זה כאן אבל חשוב להדגיש. יש לך רק תיק השקעות אחד. זה לא משנה בכמה ברוקרים או פלטפורמות אתה משקיע. יש רק תיק אחד ומידת הסיכון שלך נקבעת על פי התיק בכללותו.

נשמע לי הגיוני בסך הכל להשקיע לטווח הארוך כשאני מבין איך לתפעל את כל העסק
כן, אבל אני לא חושב שצריך להגיע לרזולוציה של איזו מניה תמכור ואיזה אגח תקנה עוד 20 שנה. הרי גם ככה זה ישתנה עוד הרבה פעמים בדרך לשם.
איך תוריד את הסיכון? תמכור מניות. הכסף שתקבל יכול להשאר במזומן, או שאתה יכול לקנות איתו אגח או לשים אותו בפקמ וכו׳. הפירוט הספציפי נראה לי לא רלוונטי

נערך לאחרונה ב:
זה מה שאני מנסה לעשות כאן ועכשיו, אבל מצד שני אני מקבל תגובות של ''תשכח מזה עשור ואז תדאג לזה''
נשמע שאתה אחראי. נשמע שאתה רוצה לפעול מתוך הבנה. החומרים שיש בבלוג ובפורום כאן ייתנו לך ידע וכלים להשקיע בתבונה.
תתחיל ממשהו.
אם זה בפתיחת תיק ההשקעות או בניוד קרן הפנסיה.
יש לך התלבטויות לגבי משהו? תמתין,תברר,תתייעץ. אתה תמיד יכול לסגור קופ״ג להשקעה. אתה תמיד יכול לפתוח אחת נוספת.
אתה יכול לפעול בחופשיות אך נשמע שאתה מכוון לאפס טעויות.
לא חושב שזה מציאותי.
מה שכן אתה יכול לכוון אליו זה טעויות קטנות, שהן הפיכות, ברות תיקון והכי חשוב מלמדות.
השאלות ששאלת התייחסו לעוד הרבה שנים ולכן נענו בהתאם.

ומעט פרופורציה : (תמיד עוזר)
אתה לא משקיע עכשיו 20 מיליון ₪ נכון?
אמרת שאתה מתחיל מ20 אש״ח.
אתה יכול לקנות ולמכור ולקנות ולמכור עוד ככ הרבה פעמים בזמן הקרוב, לנייד ולהעביר להנזיל ולעבור ברוקר, להחליף קרנות והכל ממש זניח.

כרגע, איך אתה מתכנן לפעול? (מה היעדים שלך לשנה הקרובה)

אני באמת לא מבין. מה הבעיה למשוך פעמיים?
אולי יש לי פער בהבנה/בידע.
בשביל אפקט של ריבית דריבית מיטבי צריך מסה, וברגע של משיכה אני מפחית ממנה.
ובהמשך לכך, אם לפני המשיכה אני רוצה לפגוע ברמת הסיכון, ברגע של שינוי כזה אני בעצם אפגע במשיכה העתידית השנייה...
מקווה שהתנסחתי ברור והצלחתי להעביר את הנקודה שלי

כרגע, איך אתה מתכנן לפעול? (מה היעדים שלך לשנה הקרובה)
קודם כל, תודה על העידוד :)
כאמור היעדים שלי הם לא לשנה הקרובה - האחד הוא חיסכון והשקעה לטווח הארוך (20 שנה פלוס מינוס) ולטווח הארוך יותר (עוד 40 שנה בערך).
אני קרוב לשנה קורא בפורום ובבלוג, בתדירויות משתנות כי אני סטודנט להנדסה + משרת סטודנט + תהפוכות בחיי הסטודנטיאליים, אז קצת עמוס לי כל הזמן להיות עם היד על הדופק. אבל נראה לי שככל שאדחה ואקרא עוד המועד לפתיחת תיק רק ידחה עוד... החשש שלי הוא שאני מבין שאני לא מבין הכל וחלק מההנחות שאני עושה זה כי אני סומך "על הרוב" (אני כמובן מנסה להבין את הרציונאל אבל לא תמיד נופל האסימון או לא תמיד מצליח להבין עד הסוף את הדברים).

לכן המשימה הראשונה היא לפתוח תיק בתחילת אוקטובר "ויהי מה", אבל כמה שיותר מושכלת.
נראה לי שאפעל כמו האופציה הפופולארית (בהמשך למשפט מעל) של מייק:
מייק החליט לקנות בבית השקעות ישראלי ומפוקח (כמו מיטב דש, פסגות, IBI וכד') את הקרן השקלית העולמית iShares MSCI ACWI של בלאקרוק
עכשיו כל מה שנותר לי לעשות זה להבין עד סוף החודש איך בדיוק עושים את הצעד הזה ואיך מתפרעים מחלקים את רמות הסיכון ל90% מניות ו10% אג"ח ממשלתי (ישראלי?) ואם אני צריך לעשות משהו נוסף...

אגב, אני ממש אודה אם מישהו יוכל להסביר לי בכמה מילים את הנקודה:
Q4: אשמח לקבל חידוד במילים פשוטות לנקודה האחרונה: למה מיסוי הריאלי הוא יתרון גדול? זה לא בעצם משהו נוסף שאני כמשקיע נדרש לשלם?

אגב, אני ממש אודה אם מישהו יוכל להסביר לי בכמה מילים את הנקודה:

מיסוי ריאלי אומר שמחסרים את האינפלציה מהמס.
דוגמה: אם הרווחים שלך היו 3% והאינפלציה הייתה 3%, לא תשלם מס. זה דבר טוב.
מחלקים את רמות הסיכון ל90% מניות ו10% אג"ח ממשלתי (ישראלי?) ואם אני צריך לעשות משהו נוסף...
לדעתי אפשר ללכת כבר על 100% מניות, ה- 10% שיש לך באג"ח זה לא מה שיציל את התיק הזה בזמן משבר.
מה גם שהיום קשה מאוד לבחור אג"ח בלי תשואה אפסית.

מיסוי ריאלי אומר שמחסרים את האינפלציה מהמס.
דוגמה: אם הרווחים שלך היו 3% והאינפלציה הייתה 3%, לא תשלם מס. זה דבר טוב.

לדעתי אפשר ללכת כבר על 100% מניות, ה- 10% שיש לך באג"ח זה לא מה שיציל את התיק הזה בזמן משבר.
מה גם שהיום קשה מאוד לבחור אג"ח בלי תשואה אפסית.
תודה רבה על ההסבר :)

100% מניות הרגיש לי ריסקי מדי, ברור לי שההבדל בין זה ל90% הוא מינורי אבל יש פה אפקט פסיכולוגי כלשהו.
בעצם, יש משהו שאני אמור לדעת כשאני משקיע ב100% מניות? מעבר ליכולת "לנשוך שפתיים" ולא להיכנע לפחד

ושאלה לעתיד (בכל זאת) - כשארצה למתן את רמת הסיכון בעוד כמה שנים, אם אג"ח זו לא אופציה טובה, מה כן?

בעצם, יש משהו שאני אמור לדעת כשאני משקיע ב100% מניות? מעבר ליכולת "לנשוך שפתיים" ולא להיכנע לפחד
כן, שאתה עלול להפסיד חלק גדול מהכסף באופן מוחלט. זה לא רק עניין של פחד.

אם אג"ח זו לא אופציה טובה, מה כן?
לא אמרתי שזו לא אופציה טובה. דעתי שזה מיותר להחזיק אחוזים קטנים בהקצאה מסויימת, זה רק כאב ראש שלא משפיע פרקטית על התיק.
אני אישית מחזיק 50% אג"ח.

בשביל אפקט של ריבית דריבית מיטבי צריך מסה, וברגע של משיכה אני מפחית ממנה.

זה לא משנה אם המסה הזו נמצאת בחשבון אחד או מחולקת לשני חשבונות שונים

מצטער אם אני מקשה עוד יותר, אבל למה אתה חושב שאגח בריבית הנוכחית עדיף מלהחזיק מזומן?
- כשארצה למתן את רמת הסיכון בעוד כמה שנים, אם אג"ח זו לא אופציה טובה, מה כן?
נדלן/עסק מניב?

מקריאה של הפוסט נראה שאתה על סף שיתוק מעודף ניתוח. תקבל החלטה על הקצאת הנכסים ותתחיל להשקיע. עזוב את האופטימיזציות בשלב זה.

מקריאה של הפוסט נראה שאתה על סף שיתוק מעודף ניתוח. תקבל החלטה על הקצאת הנכסים ותתחיל להשקיע. עזוב את האופטימיזציות בשלב זה.
אכן, כתבתי את זה בעצמי...

מה שככל הנראה אעשה:
אפתח תיק השקעות עצמאי במיטב דש טרייד ואקנה את הקרן השקלית העולמית iShares MSCI ACWI של בלאקרוק
אשקיע סכום של כ-20K ב100% מניות לטווח של לפחות 30 שנה

כל מה שנותר לי להבין עד סוף החודש (יעד שהגדרתי לעצמי כדי לא לדחות את זה עוד):
- איך עושים את זה פרקטית
- מה העלויות הנוספות שעלי לקחת בחשבון כדי שבתיק עצמו אשקיע 20K נטו

כל מה שנותר לי לעשות אחרי פתיחת התיק:
- להגיד "שהחיינו"
- "לשכוח" מהתיק ולהיזכר בו אחת לשנה עבור "בדיקת דופק" וכנראה שגם לנשוך שפתיים
- לחשוב על אסטרטגיית המשך - אסיים את התואר ב2022 ואח"כ המשכורת שלי תגדל. אולי יהיה נכון להפקיד סכום יותר גדול אחת לחודש/רבעון/שנה/מספר שנים כדי לתת בוסט

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O וידוא הבנה אחרון לפני קפיצה למים שוק ההון 5
א קפיצה למים עמוקים יומני מסע אישיים 37
G קפיצה למים עם תיק דיגיטלי של מיטב דש שוק ההון 16
קאמי קפיצה מוזרה במחיר של cxse etf - ממה נובעת? שוק ההון 2
Waler קפיצה של מניות בתרחיש של עליית ריבית? שוק ההון 7
A שבץ מוחי וקשר למים בבקבוקי פלסטיק חד פעמיים אוף טופיק 33
Y רוצים לקפוץ למים - דירה להשקעה נדל"ן 9
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 18
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
א לקפוץ למים ? / ! - ייזום בניה עצמית 'בנה ביתך' משתלם ? נדל"ן 2
Adam Smith קפצתי למים יומני מסע אישיים 40
O שאלות לפני שאנחנו קופצים למים - מסחר דרך IB שוק ההון 13
א רוצה לקפוץ למים ולבנות תיק השקעות אישי יומני מסע אישיים 22
ד בן 23 רוצה לקפוץ למים יומני מסע אישיים 15
O מנסה לקפוץ למים ... חסכון לארבעה ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
D פתיחת סתימה עם פומפה בכיור מטבח כשיש גם ניקוז מדיח כלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7