• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך

yossik

מה ההצעות החדשות בבנק לאומי לפקדונות?
גם שאר החברים כאן מוזמנים לענות...
תודה רבה.

yossik

מה ההצעות החדשות בבנק לאומי לפקדונות?
גם שאר החברים כאן מוזמנים לענות...
תודה רבה.
ההצעות החדשות תמיד לאחר העלאת/הורדת ריבית של בנק ישראל בדיליי של 2-3 ימים.

אתה בכלל מבין למה לשים כסף בפקדון?
כל המטרה היא שהכסף לא יאבד מערכו ולא כדי ש"תרוויח כסף".
אם אתה רוצה לשמור על ערך הכסף אז הדרך הכי טובה היא להצמיד אותו למדד.
הניסיונות להשיג ריבית קבועה גבוהה (מק"מ / פקדון בריבית קבועה) זה סוג של הימור (מושכל) שבו אתה מהמר שהריבית הקבועה תהיה גבוהה יותר מעליית המדד.
חשבתי ששמים כסף בפיקדון כדי שהבנק ירוויח כסף ואנחנו נפסיד..תודה ארגמן על חידוד הברור מאליו. וסליחה שזה לא ברור לי כלכך כמו שזה ברור לך ושאני מעיז לשאול בפורום.

תודה על התגובה המושקעת. עכשיו זה יותר ברור לי. נראה לי שאני יעביר את כל הכסף לאוסטרליה פה בבנק הריבית מעל 6 אחוז שנתי ואםשר לצאת כל רגע בלי קנס.
דרך אגב, גם בלי להיות תושב אוסטרלי, גם רק דרכון ישראלי\אירופאי יכול לפתוח פה חשבון בנק ככה שלא ברור למה עדיף להשאיר את הכסף בשקלים בישראל לצערי \:
כי זה הימור על שער מט"ח.

בגדול, יש מספר מסלולי חיסכון:
ריבית קבועה -ריבית גבוהה יחסית עם או בלי תחנות יציאה. חשב לשים לב כי בתחנות היציאה מקבלים ריבית נמוכה משמעותית.
ריבית צמודה למדד - ריבית נמוכה + תוספת מדד שיכולה לעלות או לרדת ושוב, בתחנות היציאה הריבית נמוכה מאוד.
ריבית פריים -%X. - ריבית מינימלית +- ריבית הפריים של בנק ישראל.
כמו כן יש פיקדונות יומיים, חודשיים, חצי שנתיים, שנתיים ורב שנתיים.
אני פיזרתי את הפיקדונות לחצי שנה, שנה, בריבית קבוע וגם פיקדון צמוד לפריים..
פיקדון לחצי שנה מאפשר לי בפירעון לבחור לבחור פיקדון חדש בהתאם לתנאי השוק המשתנים.
כמו כן פיקדון לשנה פריים -X% כרגע מניב לי את התשואה הגבוהה ביותר.
כל פיקדון מינימום 100K[בנק לאומי].
תודה על התגובה המושקעת. עכשיו זה יותר ברור לי. נראה לי שאני יעביר את כל הכסף לאוסטרליה פה בבנקים הריביות גבוהות כ5 אחוז שנתי ואםשר לצאת כל רגע בלי "קנס" ותחנות יציאה.
הבנקים פה מסבירים בבירור ופשטות את התנאים בלי עסקות "שוק" בטלפון ובסבלנות בלי העצבים של חלק מהאנשים שבארץ ואני מאמין שגם העתיד והאינפלציה יציבה יותר בכמה רמות..
דרך אגב, גם בלי להיות תושב אוסטרלי, גם רק עם דרכון ישראלי\אירופאי אפשר לפתוח פה חשבון בבנק ככה שלא ברור לי למה עדיף להשאיר את הכסף בשקלים בישראל לצערי במצב הרעוע והלא ודאי שישראל נמצאת בו כיום \:

נערך לאחרונה ב:
לאומי נותן (כסף חדש , חצי מיליון ש״ח):
5.44% שנתי בפקדון ל18 חודשים ללא תחנות יציאה
4.6% שנתי בפקדון לחצי שנה בתנאי שנשארים עד סוף התקופה. תחנות יציאה כל חודש עם ריבית עולה מ 3.75% ל-4.6%
1.2% שנתי צמוד מדד בפקדון לשנה

אני כאן באסוטרליה אין לי מה לבדוק מדינות אחרות גם כן.
מה הקשר שאתה באוסטרליה? על האינטרנט שמעת?
אתה כותב בפורום ישראלי. למה אתה לא שואל בפורום מקביל אוסטרלי?
אתה מציין בעצמך שהגורם המשפיע עבורך הוא ריבית גבוהה של 5 אחוז. אבל אתה יכול מביתך לקבל ריביות של 10% או 15% במדינות שונות.
אז אם מה שחשוב לך זה גובה הריבית אז מה זה משנה באיזו מדינה אתה נמצא ולמה בכלל איכפת לך מה הריבית בישראל?

אתה מוזמן לבדוק.
בדקתי ויש ריביות גבוהות הרבה יותר.

מה הקשר שאתה באוסטרליה? על האינטרנט שמעת?
אתה כותב בפורום ישראלי. למה אתה לא שואל בפורום מקביל אוסטרלי?
אתה מציין בעצמך שהגורם המשפיע עבורך הוא ריבית גבוהה של 5 אחוז. אבל אתה יכול מביתך לקבל ריביות של 10% או 15% במדינות שונות.
אז אם מה שחשוב לך זה גובה הריבית אז מה זה משנה באיזו מדינה אתה נמצא ולמה בכלל איכפת לך מה הריבית בישראל?

בדקתי ויש ריביות גבוהות הרבה יותר.
לא ציינתי שהגורם המשפיע עבורי הוא הריבית הגבוהה אתה הסקת את זה בעצמך. זה השילוב של כל הדברים שציינתי. אבל זה לא באמת משנה כי אתה בא להוציא עצבים לא לעזור או להועיל... אם בדקת ויש ריביות גבוהות הרבה יותר למה אתה שואל? ולמה אתה לא מפרסם פה במקום סתם לחרחר ריב אגו...

בוא תשתף אותנו בעזרת הפלא הזה שנקרא אינטרנט ותודות לך שמעתי עליו לראשונה..
ומניין לך שאני לא שואל גם בפורום מקביל אוסטרלי?
ולמה אתה בעצם תוקף? אני נתתי פה הצעה והשוואה לבנקים באוסטרליה שכולם יכולים להצטרף זה הרי המטרה של הפורום לשתף דברים מועילים, מה הדבר המועיל שתרמת בהודעות שפרסמת בתגובה? לא ברור...

אני נתתי פה הצעה והשוואה לבנקים באוסטרליה שכולם יכולים להצטרף זה הרי המטרה של הפורום לשתף דברים מועילים, מה הדבר המועיל שתרמת בהודעות שפרסמת בתגובה? לא ברור...
לא ברור למה אתה משווה לבנקים באוסטרליה דווקא. מה היתרון באוסטרליה? הדבר היחיד שציינת הוא הריבית באוסטרליה, אז עניתי לך שזו דווקא ריבית נמוכה ביחס למה שניתן למצוא במדינות רבות אחרות.
אני סיימתי.

תודה על התגובה המושקעת. עכשיו זה יותר ברור לי. נראה לי שאני יעביר את כל הכסף לאוסטרליה פה בבנקים הריביות גבוהות כ5 אחוז שנתי ואםשר לצאת כל רגע בלי "קנס" ותחנות יציאה.
הבנקים פה מסבירים בבירור ופשטות את התנאים בלי עסקות "שוק" בטלפון ובסבלנות בלי העצבים של חלק מהאנשים שבארץ ואני מאמין שגם העתיד והאינפלציה יציבה יותר בכמה רמות..
דרך אגב, גם בלי להיות תושב אוסטרלי, גם רק עם דרכון ישראלי\אירופאי אפשר לפתוח פה חשבון בבנק ככה שלא ברור לי למה עדיף להשאיר את הכסף בשקלים בישראל לצערי במצב הרעוע והלא ודאי שישראל נמצאת בו כיום \:
אני קורא פה לפחות 5 יתרונות שציינתי חוץ מריבית גבוהה אבל אם זה כל מה שהסקת מההודעה הזאת הבעיה לא אצלי... טוב שסיימת, גם אני.

אני בדילמה, יש לי סכום כסף שאני רוצה רק לשמור על ערכו, סוג של קרן חירום, בגלל כל הבלאגן ואי הוודאות אני מתקשה להחליט האם לשמור אותו בפק״מ צמוד מדד או בפק״מ דולרי.

אני עדיין חיי בארץ וצריך לשמור על כח הקניה שלי בארץ עם קרן החירום הזו, אבל אז עולה השאלה עד כמה המדד יהיה אמין במקרה של היפר-אינפלציה או פיחות רציני של השקל? עלתה כאן הטענה שגם ככה מחירי רוב מוצרי הצריכה כאן תלויים בדולר יותר מאשר בשקל, אבל אין לי מושג עד כמה הטענה הזו נכונה או עד כמה הצמדות לדולר זה באמת צעד חכם לכסף שרוצים לשמור על ערכו.
שער הדולר-שקל כ״כ תנודתי שמחר יכולה להיות תפנית פוליטית כלשהי שתוריד אותו ב10% ויותר וההפך....

אשמח לעצות.

נערך לאחרונה ב:
לאומי נותן (כסף חדש , חצי מיליון ש״ח):
5.44% שנתי בפקדון ל18 חודשים ללא תחנות יציאה
4.6% שנתי בפקדון לחצי שנה בתנאי שנשארים עד סוף התקופה. תחנות יציאה כל חודש עם ריבית עולה מ 3.75% ל-4.6%
1.2% שנתי צמוד מדד בפקדון לשנה
מזרחי נותנים על צמוד מדד נעול לשנה מדד + 1.3

אני בדילמה, יש לי סכום כסף שאני רוצה רק לשמור על ערכו, סוג של קרן חירום, בגלל כל הבלאגן ואי הוודאות אני מתקשה להחליט האם לשמור אותו בפק״מ צמוד מדד או בפק״מ דולרי.

אני עדיין חיי בארץ וצריך לשמור על כח הקניה שלי בארץ עם קרן החירום הזו, אבל אז עולה השאלה עד כמה המדד יהיה אמין במקרה של היפר-אינפלציה או פיחות רציני של השקל? עלתה כאן הטענה שגם ככה מחירי רוב מוצרי הצריכה כאן תלויים בדולר יותר מאשר בשקל, אבל אין לי מושג עד כמה הטענה הזו נכונה או עד כמה הצמדות לדולר זה באמת צעד חכם לכסף שרוצים לשמור על ערכו.
שער הדולר-שקל כ״כ תנודתי שמחר יכולה להיות תפנית פוליטית כלשהי שתוריד אותו ב10% ויותר וההפך....

אשמח לעצות.

ראיתי את השרשור מספר פעמים ואני לא מרגיש שהמוצרים האלו מספיק סולידיים בשבילי, כי בדומה לאג״ח בארץ, הם יכולים לרדת גם ב10% בסיטוצאיות מסויימות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17

נושאים דומים

Back
למעלה