• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך
ראיתי את השרשור מספר פעמים ואני לא מרגיש שהמוצרים האלו מספיק סולידיים בשבילי, כי בדומה לאג״ח בארץ, הם יכולים לרדת גם ב10% בסיטוצאיות מסויימות
בכל מקרה זה נראה שרשור הולם יותר מזה.

יש פקדון חדש בעיר! 4% לחודש בלבד
דרך אפליקצית פייבוקס - ושת״פ עם דיסקונט (הבנק המתפעל).
להפקיד עד 27/3 - ואחרי חודש הכסף חוזר, בניכוי מס, לאותו חשבון.
(לדעתי - זה ניסוי כלים של פייבוקס לעתיד - אבל מה אכפת לנו...)
@לארוצה @יוסיד @חתול לילה @yossik @deussex @amit @yik - financial planner

(לדעתי - זה ניסוי כלים של פייבוקס לעתיד - אבל מה אכפת לנו...)
@לארוצה @יוסיד @חתול לילה @yossik @deussex @amit @yik - financial planner
תודה רבה.
באופן אישי, אני לא רואה בשורה גדולה בהצעה הזאת. מה גם, שזה פיקדון רק חודש...

• אהבתי
Reactions: d4c
אין לי מושג איך משקיעים בזה ואיך מוכרים וקונים...יש כאן מישהו בפורום שאני יכול לפנות אליו בפרטי על מנת שיסייע לי כמה דקות ויסביר לי?
לדעתי יהיה יותר אפקטיבי אם תשאל את הפקיד שלך בבנק, וגם תקפיד לשאול באיזה עמלות זה כרוך. על עמלות אפשר ורצוי להתמקח.

אין לי מושג איך משקיעים בזה ואיך מוכרים וקונים...יש כאן מישהו בפורום שאני יכול לפנות אליו בפרטי על מנת שיסייע לי כמה דקות ויסביר לי?
מקמים נרכשים כמו כל נייר אחר בבתי השקעות או בבנק.

לדעתי יהיה יותר אפקטיבי אם תשאל את הפקיד שלך בבנק, וגם תקפיד לשאול באיזה עמלות זה כרוך. על עמלות אפשר ורצוי להתמקח.
מה הסדר גודל של עמלות שבערך משלמים על מכירה ועל קניה? כדי שאדע אם כל ההתעסקות הזאת שווה מאשר להשקיע בפיקדון בבנק?

מקמים נרכשים כמו כל נייר אחר בבתי השקעות או בבנק.
כן אבל בגלל שאף פעם לא עשיתי את זה אז אין לי מושג איפה להשקיע ואיך אני מבצע מכירה ואיך קניה והאם תשואה מובטחת וכו'...
פיקדון בבנק זה הרבה יותר נגיש לי...ולא מצריך התעסקות...

מה הסדר גודל של עמלות שבערך משלמים על מכירה ועל קניה?
גוגל
כדי שאדע אם כל ההתעסקות הזאת שווה מאשר להשקיע בפיקדון בבנק?
אם אין לך תיק השקעות שבו כבר התמקחת על עמלות, כנראה שבאמת הפקדון עדיף לך.
מצד שני, קרא את השרשורים על קרן כספית. שם תקבל את תשואת המק"מ בלי עמלות.

נערך לאחרונה ב:
רק שים לב שיש תקורה מאוד בעייתית.
הפקדון הוא מ־30/3 עד 30/4.
חובה לבצע את ההעברה עד 27/3
אז כבר בהנחה שאתה מעביר את ההפקדה ברגע האחרון, בעצם התקורה היא 3 ימים.
ומי שיתפתה ויעביר את הכסף כבר היום, יגיע לתקורה של 20 יום.

אני בדילמה, יש לי סכום כסף שאני רוצה רק לשמור על ערכו, סוג של קרן חירום, בגלל כל הבלאגן ואי הוודאות אני מתקשה להחליט האם לשמור אותו בפק״מ צמוד מדד או בפק״מ דולרי.

אני עדיין חיי בארץ וצריך לשמור על כח הקניה שלי בארץ עם קרן החירום הזו, אבל אז עולה השאלה עד כמה המדד יהיה אמין במקרה של היפר-אינפלציה או פיחות רציני של השקל? עלתה כאן הטענה שגם ככה מחירי רוב מוצרי הצריכה כאן תלויים בדולר יותר מאשר בשקל, אבל אין לי מושג עד כמה הטענה הזו נכונה או עד כמה הצמדות לדולר זה באמת צעד חכם לכסף שרוצים לשמור על ערכו.
שער הדולר-שקל כ״כ תנודתי שמחר יכולה להיות תפנית פוליטית כלשהי שתוריד אותו ב10% ויותר וההפך....

אשמח לעצות.
אין פתרון קסם שמגן עליך מכל תרחיש אפשרי.
אני חושב שקרן חרום צריכה להיות נזילה ברמה יומיות ולא להיות נעולה, כמו כן נקובה בשקל כי אני חי בארץ ישראל.
אני אישית שמתי בקרן כספית, אפשר אולי גם מקמ.

אין פתרון קסם שמגן עליך מכל תרחיש אפשרי.
אני חושב שקרן חרום צריכה להיות נזילה ברמה יומיות ולא להיות נעולה, כמו כן נקובה בשקל כי אני חי בארץ ישראל.
אני אישית שמתי בקרן כספית, אפשר אולי גם מקמ.
בסוף סגרתי שוב קרמבולה צמוד ונזיל.
אתה צודק שאי אפשר להגן מהכל, ואני גם לא שלם ב100% עם ההחלטה שלי אבל זה מה יש...שער הדולר-שקל מאוד תנודתי ולהמר עליו מרגיש לי יותר מסוכן ממניות בסוף..

מה שכן, אני רוצה לחלוק על ההמלצה לקרן כספית או מקמ...לפי הידוע לי הם לא צמודים למדד וזה כבר שם אותך בסכנה להיפר אינפלציה*.
כמו כן, עוד חסרון לקרן כספית היא תנודתיות בהשוואה לפקמ שהוא סטטי בו אתה מקבל את מה שהובטח לך בלי הפתעות.

* אלא אם כאמור השלטון יחליט ליפות את המצב במדד...מה שמרגיש כמו סיכון לא בדיוני במצב של היום, אבל לא מצאתי משהו טוב יותר

בסוף סגרתי שוב קרמבולה צמוד ונזיל.
אתה צודק שאי אפשר להגן מהכל, ואני גם לא שלם ב100% עם ההחלטה שלי אבל זה מה יש...שער הדולר-שקל מאוד תנודתי ולהמר עליו מרגיש לי יותר מסוכן ממניות בסוף..

מה שכן, אני רוצה לחלוק על ההמלצה לקרן כספית או מקמ...לפי הידוע לי הם לא צמודים למדד וזה כבר שם אותך בסכנה להיפר אינפלציה*.
כמו כן, עוד חסרון לקרן כספית היא תנודתיות בהשוואה לפקמ שהוא סטטי בו אתה מקבל את מה שהובטח לך בלי הפתעות.

* אלא אם כאמור השלטון יחליט ליפות את המצב במדד...מה שמרגיש כמו סיכון לא בדיוני במצב של היום, אבל לא מצאתי משהו טוב יותר
תודה על ההמלצה! קרמובלה באמת נשמעת כמו אוםציה מעניינת! אם תוכל בבקשה רק להבהיר לי משהו, הם מציינים שאפשר למשוך בכל רגע אחרי חודש אבל אם אני מושך לפני שעוברות 3 שנים "במשיכה לפני מועד הפירעון תשולם הצמדה למדד (ללא ריבית) וללא הבטחת קרן ההפקדה הנומינאלית." כלומר עדיין אקבל את הסכום בתוספת המדד (כ5%) או רק ההפרש מהמדד שנכנסתי למדד שיצאתי? או חישוב אחר בכלל? אתמול דיברתי עם לאומי וניסיתי שוב להבין איזה נוסחה הם משתמשים לחישוב המדד הסופי וזה היה שוב שונה מההסברים שקיבלתי פה או באינטרנט ונראה בכללי שחישוב המדד משתנה לפי כל בנק, אז אתה יודע מה החישוב בקרמובלה?

כלומר עדיין אקבל את הסכום בתוספת המדד (כ5%) או רק ההפרש מהמדד שנכנסתי למדד שיצאתי?
בפקדון צמוד מדד, חישוב המדד נעשה כהפרש בין המדד הידוע ביום הכניסה לתכנית לבין המדד הידוע ביום היציאה ממנה. מאיפה הבאת את המספר 5%? נשמע כמו המדד ב12 החודשים שחלפו. אם לכך התכוונת, כמובן שאתה לא מקבל הצמדה שהיה בעבר, רק לשינוי המדד בתקופת הפק"מ בפועל.

ברוח ימים אילו, לא מעט שוכחים, כי הפקדה בפקדון תלוייה בשרידות הגוף שאתה מפקיד אצלו, לא דבר מובן מאליו...

ברוח ימים אילו, לא מעט שוכחים, כי הפקדה בפקדון תלוייה בשרידות הגוף שאתה מפקיד אצלו, לא דבר מובן מאליו...
אכן...
למרות שגם שבוע לפני שקרס בנק למסחר אנשים לא חשדו - וגם עם svb, הבנק נסחר והכל נראה - לכאורה - תקין...

שאלה - במידה ויש לי סכום שאני רוצה לשים בפיקדון לטווח ארוך (נגיד 3+ שנים בריבית קבועה), האם כדאי להמתין עד להחלטת הריבית הבאה באפריל? יש בזה היגיון?

שאלה - במידה ויש לי סכום שאני רוצה לשים בפיקדון לטווח ארוך (נגיד 3+ שנים בריבית קבועה), האם כדאי להמתין עד להחלטת הריבית הבאה באפריל? יש בזה היגיון?
אם אתה חושב שאחרי אפריל תשיג ריבית גבוה יותר אז כן.
פאוול אמר שככל הנראה תהיה עליית ריבית, עכשיו עם קריסת הבנק לך תדע לאן הרוח נושבת.
נחכה ונראה.

אם אתה חושב שאחרי אפריל תשיג ריבית גבוה יותר אז כן.
פאוול אמר שככל הנראה תהיה עליית ריבית, עכשיו עם קריסת הבנק לך תדע לאן הרוח נושבת.
נחכה ונראה.
זה לא עובד ככה, יש היום ציפיות בשוק למה הריבית תהיה בחודשים ובשנים הקרובות, זה העקום :
https://www.ustreasuryyieldcurve.com/

אם אתה מחכה להחלטת הריבית בגדול אתה חושב שיקרה משהו בהחלטה הקרובה שתהיה שונה מהקונצנזוס…ושגם אם תהיה שונה תשפיע באופן מהותי על ציפיות הריבית בעוד שלוש שנים…לא סביר.(לדעת לצפות ריבית ותנאי מקרו עתידיים זה מאד מאד קשה).

היום אתה יכול לקנות treasury של ארה״ב, הנכס הכי בטוח ובהנחה ותחזיק אותו עד לפדיון תקבל 4.325% שנתי… ללא סיכון( אם ארהב לא משלמת את החוב הדולרי שלה הבנק שלך גם לא ישלם… לעומת זאת הפוך …) + הנכס יהיה נזיל יומי(לפני הפקיעה יכול להיות בהפסד …אבל בפקדון לשלוש שנים לא תהיה נזילות בכלל).

השאלה היא כמה הבנק שלך מוכן לשלם מעל הסכום הזה על מנת להצדיק עבורך את הסיכון/חוסר נזילות

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7

נושאים דומים

Back