• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עלות ביטוח נכות בפנסייה

• פותח הנושא IAR
  • פורסם בתאריך

IAR

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,
אני בפנסייה המקיפה של דש.
אני מפריש כ18k לפנסייה, עם אחוז כיסוי של 37.5%, בן 37.

יוצאת לי עלות שנתית של בערך 1100 ש״ח רק לכיסוי הביטוחי של הנכות.
עשיתי את החישוב בעצמי בעזרת הטבלאות המקדמים, הכיסוי הנמוך יחסית שלי והמשכורת הקובעת - ויוצא לי אזור ה920 שנתי. (דש אפילו שלחו לי את החישוב שלהם, שיוצא להם בחודש לדוגמא עם הנתונים שלי 76 ש״ח).
מישהו עם נתונים דומים בדש או אפילו בחברות אחרות ויכול להגיד כמה יוצא לו פחות או יותר עלות שנתית ? מעניין אותי אם אני מפספס משהו ואיפה ההבדל בגבייה.

פניתי לדש בנושא אבל סופר קשה לקבל מהם תשובות, וכל פעם אני מקבל מהם תשובות סותרות.

נסה לבדוק את החישוב שלך מול מה שמתואר כאן

שים לב אולי שכחת לחשב את הפרנצ'יזה ונכות מתפתחת.

מתוך סקרנות - מדוע בחרת בכיסוי הזה ולא ב 75%? .
המעסיק משלם לי כיום אובדן כושר עבודה על כל השכר, אז יש לי כפל ביטוחי על הסכום שהולך למקיפה.
יש מצב שאני יכול לבקש ממנו לו לא לשלם לי על כל השכר אלא רק על מה שהולך לביטוח מנהלים (כי אני משלם על זה שווי מס אז זה כן עולה לי כסף) - אבל לא נכנסתי לזה.

@מאיר_ @נדב
אני רוצה לעלות פה נושא שכרגע נמצא בבירור מול מיטב דש אבל יכול לעניין ולהשפיע על אחרים.
כאשר ההפקדות לפנסיה המקיפה עולות על התקרה, ההפרש אמור לגלוש לפנסיה המשלימה, וכך אם למשל יש ביטוח במקיפה אך אין ביטוח במשלימה, אמורים לקבל ביטוח על בדיוק תקרת ההפקדה שהיא של שכר 20767.69 ש"ח (לפי פיצויים של 8.33%).

מה שתיארתי זה מה שאני עושה, אך מה שאני רואה בפועל באתר זה כיסוי שגבוה מהתקרה:
1645039370649.png

זהו שיעור כיסוי לפי שכר של 25773.63 ש"ח. לא יודע איך הגיעו דוקא אליו אבל מה שחשוב זה שהוא גבוה מהתקרה.
וזאת לא סתם טעות תצוגה באתר, חישבתי את עלויות הביטוח שגבו החודש בפועל לפי ההסבר המצוין של @נדב ויוצא שהחיובים מתאימים לכיסוי לפי שכר של 25773.63 ש"ח ולא לתקרה של 20767.69 ש"ח.

ייתכן שזה קורה משום שהגלישה למשלימה היא לא מיידית אלא מתרחשת בעיכוב.
כפי שרשמתי, הנושא נמצא בבירור מולם, ייתכן שבסוף זה יתאזן ויתקזז איפשהוא ואני מפספס, אך ייתכן שיש פה טעות משמעותית בחישוב שלהם (ואולי גם קופות נוספות?) שיכולה להשפיע על עמיתים רבים.

אאעדכן בהמשך.

כפי שרשמתי, הנושא נמצא בבירור מולם, ייתכן שבסוף זה יתאזן ויתקזז איפשהוא ואני מפספס,
נראה לי שכדאי שנמתין לבירור מולם

שים לב שבמידה והתחלת להפקיד באמצע השנה, אתה יכל להפקיד כספים לקרן המקיפה גם מעבר לתקרה וזה ישפיע על החישוב של השכר המבוטח גם חודשים קדימה.

נראה לי שכדאי שנמתין לבירור מולם

שים לב שבמידה והתחלת להפקיד באמצע השנה, אתה יכל להפקיד כספים לקרן המקיפה גם מעבר לתקרה וזה ישפיע על החישוב של השכר המבוטח גם חודשים קדימה.

אני מבין, אך זה לא המקרה כאן משום שאני כבר במשך כמה שנים ברצף מפקיד למקיפה בדיוק עד התקרה.
מה שהשתנה בשנה האחרונה זה שעכשיו ההפקדה היא על כל השכר, כלומר גם מעבר לתקרה.

מה שהשתנה בשנה האחרונה זה שעכשיו ההפקדה היא על כל השכר, כלומר גם מעבר לתקרה.
תצטרך לחכות להודעה בטעות של מיטב דש או שהם יעדכנו אותך שאתה באמת מבוטח על שכר של 25 אלף.
הפתרון לזה יכל להיות העברה של דוח פיצול למעסיק שיפנה את ההפקדה לכל קרן ולא להסתמך על הגלישה

האם הנתונים התעדכנו אחרי העדכון של פברואר?

לא.
עדיין גובים פרמיה על כל ההפקדה, גם על חודש פברואר.
זה עדיין בבירור מולם וכבר עבר אסקלציות.
אאעדכן בהמשך.

יכול להיות שחלק מההפקדות שלך הן בתור עמית עצמאי? או סעיף 47 בתלוש?

@מאיר_ @נדב
אני רוצה לעלות פה נושא שכרגע נמצא בבירור מול מיטב דש אבל יכול לעניין ולהשפיע על אחרים.
כאשר ההפקדות לפנסיה המקיפה עולות על התקרה, ההפרש אמור לגלוש לפנסיה המשלימה, וכך אם למשל יש ביטוח במקיפה אך אין ביטוח במשלימה, אמורים לקבל ביטוח על בדיוק תקרת ההפקדה שהיא של שכר 20767.69 ש"ח (לפי פיצויים של 8.33%).

מה שתיארתי זה מה שאני עושה, אך מה שאני רואה בפועל באתר זה כיסוי שגבוה מהתקרה:
צפה בקובץ המצורף 953

זהו שיעור כיסוי לפי שכר של 25773.63 ש"ח. לא יודע איך הגיעו דוקא אליו אבל מה שחשוב זה שהוא גבוה מהתקרה.
וזאת לא סתם טעות תצוגה באתר, חישבתי את עלויות הביטוח שגבו החודש בפועל לפי ההסבר המצוין של @נדב ויוצא שהחיובים מתאימים לכיסוי לפי שכר של 25773.63 ש"ח ולא לתקרה של 20767.69 ש"ח.

כפי שרשמתי, הנושא נמצא בבירור מולם, ייתכן שבסוף זה יתאזן ויתקזז איפשהוא ואני מפספס, אך ייתכן שיש פה טעות משמעותית בחישוב שלהם (ואולי גם קופות נוספות?) שיכולה להשפיע על עמיתים רבים.

אאעדכן בהמשך.

יש עדכון? אני בהראל בלי ביטוח במשלימה וגם לי יש את אותה הבעיה. השכר הקובע כל הזמן משתנה במקיפה זה היה פעם 24000 ואחרי זה עלה, כל פעם מספר אחר למרות שהתקרה היא 20767.69 ש"ח וזה משפיע כמובן על עלויות הביטוח

יש עדכון? אני בהראל בלי ביטוח במשלימה וגם לי יש את אותה הבעיה. השכר הקובע כל הזמן משתנה במקיפה זה היה פעם 24000 ואחרי זה עלה, כל פעם מספר אחר למרות שהתקרה היא 20767.69 ש"ח וזה משפיע כמובן על עלויות הביטוח

לא מפתיע. בסוף כולם משתמשים באותה תוכנה שמנהלת את זה.
אין חדש, זה עדיין בטיפול.

איך הגעת למספר הזה?
תקרת הביטוח בפנסיה מקיפה היא באזור ה 32 אש"ח.
זה המספר של תקרת השכר (לפי הפקדה סטנדרטית 8.33,6,6.5) למקיפה.
מי שמוותר על ביטוחים במשלימה, ומפקיד למקיפה באופן רגיל גם את הפיצויים, מצפה שבהתאם גם השכר הקובע לביטוחים יהיה זהה לאותה תקרה של 20767.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
מ עלות ביטוח פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
ז עלות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים צרכנות פיננסית 19
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
Michel עלות דיור מוגן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
ק עלות חיית מחמד צרכנות פיננסית 41
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
navv עלות שירותי ליווי לפינוי בינוי נדל"ן 1
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
K התקנת אינטרנט דרך הסיבים - עלות סלילה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Fitch עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 63
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
T מע״מ על עלות שילוח לארץ מיסים 51
deussex המלצה למצלמות אבטחה לבית עלות טובה מול תועלת (זוג/שלוש מצלמות + מנגנון מקליט) אוף טופיק 19
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
D איך מחשבים עלות קרן נאמנות? שוק ההון 13
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
י עלות מסלול עתיר שארים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
S עלות כיסוי ביטוחי קרן פנסיה - גבר לעומת אישה צרכנות פיננסית 2
O עלות המרת מטבע IRA, בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
Z מה עלות העברת שקלים מבנקים ישראליים לIBKR? שוק ההון 6
E עלות ניהול תיק עצמאי שוק ההון 3
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
י רכב 7 מקומות - שאלת עלות/תועלת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S עלות הביטוח לסיכוני נכות בפנסיה קפצה פי 2 בשנה צרכנות פיננסית 3
Myrath עלות סל צריכה חודשי - בסיסי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
R עלות אובדן כושר עבודה קולקטיבי צרכנות פיננסית 0
י עלות הביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
someone235 עלות אובדן כושר עבודה פרטי צרכנות פיננסית 10
E עלות ערבות בנקאית צרכנות פיננסית 3
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
U עלות חודשית לילד כתלות בגיל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
גירסה 2 השוואת עלות השקעה בזהב (יש מרווח שערים?) שוק ההון 0
amidar עלות המינוס בחשבון השקעות של IB ישראל שוק ההון 3
K אחרי קניה של מניה, מופיע שער עלות למס שגבוה משמעותית (15%) משער הקניה, למה? שוק ההון 1
Liron2035 מה עלות החזרת כסף ארצה מ-VT ב-IB שוק ההון 1
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה