• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוסק פטור - הוצאות מוכרות

• פותח הנושא Rio
  • פורסם בתאריך

Rio

משתמש רגיל
דירוג
193
אז אני עם עוסק פטור כבר יותר משנה ולאחר שהגשתי את הדוח השנתי על 2015 קיבלתי לביתי מכתב שמציין הגדלה של מקדמות מס הכנסה מ0% ל6.9%.

כעת אני נכנס מדי חודשיים לאינטרנט ומשלם 6.9% מהמחזור שלי למס הכנסה.

כעת אני מעוניין להתחיל לנצל את הזכות שלי להוצאות מוכרות למס, עד כה לא טרחתי לעשות זאת ולכן 100% מהמחזור שלי גם נחשב 100% מהרווח שלי ולכן מס הכנסה מקבלים נתח גבוהה יותר.

אני עובד מהבית באינטרנט ומצאתי את המאמר הנל שמפרט מה מותר לי לקבוע כהוצאה מוכרת -

http://www.azulay.co.il/sale.asp?id=21

רציתי לשאול כמה דברים -
1. איך אתם מנהלים את ההוצאות המוכרות? אקסל? אפשר לקבל את הקובץ ריק מתוכן שיהיה לי כדוגמא\פורמט?
2. האם יש עוד דברים מעבר למאמר שיכול להחשב הוצאות מוכרות?
3. האם עלי לבקש מעתה חשבונית מס על שמי בכל קנייה שאני עושה שיכולה להחשב הוצאה מוכרת? ומה לגבי החשבונות העיתיים מחברת חשמל\ארנונה\מים - האם החשבונות הרגילים הללו מספיקים?
4. היכן אני מדווח את ההוצאות המוכרות? לא מצאתי את השדה המתאים בדוח השנתי
5. מאחר ואינני משלם מעמ כלל כי אני עוסק פטור אז ההוצאות המוכרות יקוזזו כולן מול המס הכנסה?
6. בתיאוריה אם ההוצאות שלי מקזזות את המחזור העסקי שלי והרווח שלי הוא 0 אז אינני משלם מס הכנסה?
7. פתחתי לעצמי קרן השתלמות ואני מפריש אליה את סכום הגג, השנה הפרשתי את 18,410 שח, כמה מס הכנסה זה מקזז לי ואיפה אני מציין את זה?
8. טיפים והמלצות נוספות יתקבלו בברכה

אני מוצא את הנושא סבוך למדי. יש כללים לגבי מה נחשב הוצאה מוכרת ומה לא. יש בהם הגיון, אבל רק רואי חשבון ופקידי שומה מבינים אותו. :).
כדי לענות לחלק מהשאלות האישיות שלך:
1. אקסל זה נוח. אחרים מעסיקים מנהל חשבונות שזורקים עליו את כל הקבלות והוא מסדר ומזין לאקסל.
2. השתלמויות מקצועיות, חומר קריאה מקצועי. כנסים. דברים כאלה. רכב (כולל פחת) 45%. תחבורה ציבורית. יש עוד.
3. כן.
4. אתה צריך להגיש נספח א'. מתוכו, להזין במקומות מסויימים בדו"ח חלק מהנתונים. לא זוכר בע"פ.
הטיפ המרכזי - נסה למצוא קרוב משפחה או חבר שהוא רו"ח ותראיין אותו ארוכות בנושא. אם אין, מצא מישהו שאתה יכול לשלם לו באופן חד פעמי בעבור הייעוץ, או באופן חד פעמי בעבור עזרה במילוי הדו"ח השנתי. אגב התשלום לרו"ח הוא הוצאה מוכרת...
בהצלחה!

פתחתי לעצמי קרן השתלמות ואני מפריש אליה את סכום הגג, השנה הפרשתי את 18,410 שח,
איידע אותך שהפרשת הרבה מעבר לתקרה.
התקרה היא 18K או 7% הנמוך מביניהם, יוכר לך כהוצאה תכלס רק 4.5% מההכנסה השנתית.
מעניין אותי בצד של הגוף המתפעל כיצד הוא צובע את הכספים, האם ביקשו ממך אישור על ההכנסות באותה שנה? אולי יש כאם קומבינה להפוך כספים לפטורים למרות שחורגים מהתקרה? (בניגוד לשכיר ששם המעסיק מדווח בקובץ הפיצול)
7. פתחתי לעצמי קרן השתלמות ...... ואיפה אני מציין את זה?
בטופס 1301 בשדה 137
מצוין שם רק שכירות, לי ידוע מחבר עצמאי שניתן לקזז פחת על הדירה (נחשב רכוש קבוע?) וזה חתיכת כסף במקרה שלו (בית גדול, יקר)
6. בתיאוריה אם ההוצאות שלי מקזזות את המחזור העסקי שלי והרווח שלי הוא 0 אז אינני משלם מס הכנסה?
בתיאוריה כן, השאלה בפרקטיקה כמה שנים תוכל לסחוב זאת.

לגבי 3 - אני עוסק מורשה, ומזדכה בסוף שנה על חשמל ותקשורת. ארנונה ומים לא..
בנוסף שומרים חשבוניות של כל האלקטרוניקה, ביגוד, נסיעות..
אני לא טורחת יותר מידי השנה, כי אין לי הכנסות.. וכעיקרון היא לא מנסה לזכות אותי אם לא הכנסתי. אמרה שזה מעורר חשד.

תשובות נהדרות תודה רבה סייעתם המון

לגבי העסקת רוח זה בהחלט אופציה אבל אני אוהב להבין ולעשות דברים לבד לפני שאתן לאחרים להתערב במיוחד בכספים.

אגב אם יתברר שעקב ההוצאות המוכרות הרווח שלי קטן ועלי לקבל חזרה חלק מהמקדמות אז האם הן יחזרו עם ריבית? ומה הריבית הזו בבקשה?

איידע אותך שהפרשת הרבה מעבר לתקרה.
התקרה היא 18K או 7% הנמוך מביניהם, יוכר לך כהוצאה תכלס רק 4.5% מההכנסה השנתית.
מעניין אותי בצד של הגוף המתפעל כיצד הוא צובע את הכספים, האם ביקשו ממך אישור על ההכנסות באותה שנה? אולי יש כאם קומבינה להפוך כספים לפטורים למרות שחורגים מהתקרה? (בניגוד לשכיר ששם המעסיק מדווח בקובץ הפיצול)

בטופס 1301 בשדה 137

מצוין שם רק שכירות, לי ידוע מחבר עצמאי שניתן לקזז פחת על הדירה (נחשב רכוש קבוע?) וזה חתיכת כסף במקרה שלו (בית גדול, יקר)

בתיאוריה כן, השאלה בפרקטיקה כמה שנים תוכל לסחוב זאת.
לשאלתך אני מעבר לתקרה של הוצאה מוכרת להורדת מס הכנסה ועברתח את התקרה בהרבה אבל אני כן עומד בתקרה של פטור ממס הכנסה 25% על רווחי ההון בקרן השתלמות.

לשאלתך אני מעבר לתקרה של הוצאה מוכרת להורדת מס הכנסה ועברתח את התקרה בהרבה אבל אני כן עומד בתקרה של פטור ממס הכנסה 25% על רווחי ההון בקרן השתלמות.
מעניין מה שאתה אומר, אם כי אינני בטוח שלכך התכוון המחוקק.

התכוון לא התכוון זה החוק כרגע ולכן קרן השתלמות זה הכלי חסכון הטוב ביותר, ראה עוד מידע כאן -

http://www.pensuni.com/?p=1447

מפתיע אותי מה שאתה אומר, כי אצל שכיר זה לא כך למיטב ידיעתי.

מפתיע אותי מה שאתה אומר, כי אצל שכיר זה לא כך למיטב ידיעתי.
שכיר לא יכול להפקיד יותר מאשר % מהשכר כי ההפקדות נעשות ע"י המעסיק. אין לשכיר שליטה על הסכום.
אבל עצמאי בעיקרון יכול לבצע העברה על כל סכום כי אף אחד לא בודק.
כל מה שבמסגרת התקרה (18K+) יהיה פטור ממס רווחי הון.
כל מה שמעבר - יהיה בסוף חייב במס.

ככה נדמה לי, בכל מקרה. אני לא איש מקצוע ולא מבין כלום מהחיים שלי בנושא הזה.

סליחה, תקרה לעצמאי קרן השתלמות השנה היא 18,410 פשוט ראיתי כמה מקומות עם סתירות, הנתון זז כמה מאות שקלים לפה ולשם במקומות שונים שקראתי בהם.

סליחה, תקרה לעצמאי קרן השתלמות השנה היא 18,410 פשוט ראיתי כמה מקומות עם סתירות, הנתון זז כמה מאות שקלים לפה ולשם במקומות שונים שקראתי בהם.
הדיון כאן לא היה כמה הסכום המדויק אלא האם סך הפטור ממס רווח הון לפי התקרה בלבד או מושפע גם מההכנסה באותה שנה.

@מתכנת לפי הרוח שלי, אלו שני דברים נפרדים.
אתה יכול להפקיד יותר מההכנסה, עד התקרה, וסכום זה יהיה פטור ממס רווחי הון.

@מתכנת לפי הרוח שלי, אלו שני דברים נפרדים.
אתה יכול להפקיד יותר מההכנסה, עד התקרה, וסכום זה יהיה פטור ממס רווחי הון.
אכן.
זה מה שהתחדש לי היום.
בניגוד לשכיר שגם הפטור ממס רווח הון מוגבל לשכר.

נחזור לנושא השרשור,
אגב אם יתברר שעקב ההוצאות המוכרות הרווח שלי קטן ועלי לקבל חזרה חלק מהמקדמות אז האם הן יחזרו עם ריבית? ומה הריבית הזו בבקשה?
שכירים מקבלים הצמדה וריבית 4% החל מתום שנת המס, לגבי עצמאיים אני לא יודע.

• אהבתי
Reactions: Rio
אם תרצה, בפעמונים יש דוח אקסל שנקרא מור"ן אנחנו משתמשים בו, עם עצמאיים על מנת לחשב מה ניתן לייחס לעסק וכמה אחוז מתוך כל ההוצאה.

אני אשמח גם לקבל את המסמך בפרטי עם אפשר, יש לי גם עוסק פטור וזה יעזור לי המון.

אני באופן אישי עובד עם משרד רואי חשבון שאני משלם לו 79 ש"ח בחודש, ורוב השימוש שלי הוא מענה על שאלות.
את ההוצאות אני מזין (מה שקשור לעסק כמובן) בicount, והרואה חשבון עושה התאמה לצורכי מס של מה מוכר וכמה. בנוסף אני מקבל דוח שנתי, הצהרת הון, וייצוג מול מס הכנסה שזה שווה המון עבורי.

אז אני עם עוסק פטור כבר יותר משנה ולאחר שהגשתי את הדוח השנתי על 2015 קיבלתי לביתי מכתב שמציין הגדלה של מקדמות מס הכנסה מ0% ל6.9%.

כעת אני נכנס מדי חודשיים לאינטרנט ומשלם 6.9% מהמחזור שלי למס הכנסה.

כעת אני מעוניין להתחיל לנצל את הזכות שלי להוצאות מוכרות למס, עד כה לא טרחתי לעשות זאת ולכן 100% מהמחזור שלי גם נחשב 100% מהרווח שלי ולכן מס הכנסה מקבלים נתח גבוהה יותר.

אני עובד מהבית באינטרנט ומצאתי את המאמר הנל שמפרט מה מותר לי לקבוע כהוצאה מוכרת -

http://www.azulay.co.il/sale.asp?id=21

רציתי לשאול כמה דברים -
1. איך אתם מנהלים את ההוצאות המוכרות? אקסל? אפשר לקבל את הקובץ ריק מתוכן שיהיה לי כדוגמא\פורמט?
3. האם עלי לבקש מעתה חשבונית מס על שמי בכל קנייה שאני עושה שיכולה להחשב הוצאה מוכרת? ומה לגבי החשבונות העיתיים מחברת חשמל\ארנונה\מים - האם החשבונות הרגילים הללו מספיקים?
4. היכן אני מדווח את ההוצאות המוכרות? לא מצאתי את השדה המתאים בדוח השנתי
5. מאחר ואינני משלם מעמ כלל כי אני עוסק פטור אז ההוצאות המוכרות יקוזזו כולן מול המס הכנסה?
7. פתחתי לעצמי קרן השתלמות ואני מפריש אליה את סכום הגג, השנה הפרשתי את 18,410 שח, כמה מס הכנסה זה מקזז לי ואיפה אני מציין את זה?
8. טיפים והמלצות נוספות יתקבלו בברכה

אם אין לך הכנסה, אין לך הטבה בקה"ש
אחי, על איזה אקסל אתה מדבר?!? יש הוראות לניהול ספרים והדינואזאורים האלה ירצו שתהל הכל בכתב במה שמכונה "ספר תקבולים תשלומים" או שתרכוש תוכנה. אתה מוכרח להסתכל איזו תוספת חלה עליך ואילו ספרים עליך לנהל.- חפש "הוראות ניהול ספרים". ספר תקבולים תשלומים ניתן לרכוש בחנות משרדית קרובה. אתה יכול לפנות למס הכנסה ולבקש הקלה מסוימת כי הספר הזה הוא סיוט. למיטב ידיעתי התוכנה הזולה והטובה ביותר בשוק כיום היא "רווחית"
לא רושמים הוצאות בדוח השנתי- מגישים דוח רווח והפסד (נספח א(- בשדה הכנסה מעסק אתה רושם הכנסה נטו, עליך לרשום מחזור ואם אתה שכיר את השדות מ106
עליך להתמצא אילו הכנסות מוכרות ולא מוכרות סעיף 17 ואילך בפקודה
אם היית עוסק מורשה הייתי ממליצה לך בחום לבקש חשבונית מס, כי רק כך תוכל לקבל מס תשומות חזרה, התנאים יותר גמישים בנושא של עוסק פטור- קבלות ואפילו דפי אשראי
לגבי חשבונות חשמל ארנונה- אם העסק מנוהל מהבית נהוג לקחת 25%- אל תדחוף לשם גז והוצאות של קניית כיריים
כל הוצאה שאינה עסקית אינה מותרת בניכוי

אם אין לך הכנסה, אין לך הטבה בקה"ש
אם עשיתי 100 ש"ח בחודש ינואר, אני יכול להפקיד רק חלק ממנו לקרן השתלמות?
אני לא יכול להביא מחשבון אחר 1100 ש"ח מהעו"ש ולהפקיד לטובת הקרן השתלמות עבור ינואר? [בשביל ליהנות מהפטור רווח הון,לא ניכוי מס]

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 3
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
N פתחתי עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 7
עידו ג עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 29
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
J עוסק מורשה/פטור מיסים 32
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
S תמחור של עוסק פטור למפגשים כולל נסיעות? אוף טופיק 3
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
ס עוסק פטור או מורשה מורה פרטי מיסים 15
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
T הקמת עוסק פטור וצעדים ראשונים התפתחות אישית 5
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
י עוסק פטור שסוחר בשוק ההון מיסים 1
epk איך ייתכן שעסקת אקראי חייבת מע"מ, ואילו עוסק פטור - לא? מיסים 3
B הפקדות של שכיר שהוא גם עוסק פטור לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
U מחויבות בירוקרטית על פתיחת תיק עוסק פטור מיסים 2
M ניתוק תושבות או עוסק פטור מיסים 5
M פתיחת עוסק פטור עבור קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
א פתיחת עוסק פטור עבור הטבת קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 4
T פתיחת תיקים עוסק פטור במס הכנסה אונליין מיסים 0
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
E קרן השתלמות עוסק פטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
מ עמלות בחשבון בנק עבור עוסק פטור צרכנות פיננסית 2
K עוסק פטור או חשבונית לשכיר ? צרכנות פיננסית 27
J עוסק פטור בעסק בדיגיטל- חישוב מיסים עצמי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
G פתיחת עוסק פטור במקביל לעבודה כשכיר - שווה את הבלאגן? אוף טופיק 1
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
S עוסק פטור שווה או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
ע עלויות רואה חשבון, עוסק פטור מיסים 14
מ פתיחת עוסק פטור להכנסה שנתית נמוכה מאד צרכנות פיננסית 7
M עוסק פטור והחל משנה הבאה לא אשתמש בו, האם לפתוח קרן השתלמות? שוק ההון 13
Rozen3755 התלבטות - מעבר בין עוסק פטור לעוסק מורשה התפתחות אישית 1
N עוסק פטור שהוא גם שכיר - הוראות הפעלה צרכנות פיננסית 58
ד פתיחת עוסק פטור וכו' צרכנות פיננסית 48