• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג

לכל משפחה שהביאה מתנה, אנחנו הבאנו מתנה בחזרה (וגם סיגריה נחשבת).
בשולחנות עצמם חיכו לאורחים עוד מתנות חוץ מהאוכל עצמו.
גם בישראל ראיתי שנהוג לתת מתנות לאורחים(עציץ, חלה קלועה, בקבוק בירה). מעניין ממה זה נובע.
כמה אורחים מגיעים לחתונה בסין? האם זה קרובי משפחה בלבד או גם שכנים ו/או קולגות וחברים?
והמתנות מכסות על הוצאות החתונה או שזה לא מצופה בכלל?

גם בישראל ראיתי שנהוג לתת מתנות לאורחים(עציץ, חלה קלועה, בקבוק בירה). מעניין ממה זה נובע.

כמה אורחים מגיעים לחתונה בסין? האם זה קרובי משפחה בלבד או גם שכנים ו/או קולגות וחברים?
והמתנות מכסות על הוצאות החתונה או שזה לא מצופה בכלל?
לחתונה שלנו הגיעו בערך 200, לא יודע מה נהוג.
זה קרובי משפחה, חברים וחברים של המשפחה הקרובה, קצת שכנים, קולגות, אנשים שלמדו איתך.
בעקרון: ״כל מי שהלכתי לחתונה שלו״ (והמתנות הן בערך: ״כמה שנתתי בחתונה שלהם, בלי קשר לאינפלציה או כמות האנשים שמגיעים״).

מבחינת הסכום שניתן על ידי האורחים, רובו המכריע הולך אל הורי הכלה (סוג של נדוניה/להחזיר על המתנות שהם שילמו עבורה כשהיא הלכה לאירועים)

סוג של נדוניה
'נדוניה' זה בדיוק הפוך, שצד הכלה משלם לצד החתן.
אם כבר דומה אולי ל'מוהר'.
כך לפי ויקיפדיה

אלא אם יש פה אמירת מחאה כנגד נוהג הנדוניה, ואז ראה את הערתי כמיותרת.

'נדוניה' זה בדיוק הפוך, שצד הכלה משלם לצד החתן.
A Chinese wedding tradition, Pin Jin, the bride’s price, is a practice in which the groom’s family offers the bride’s family an amount of money as a symbol of respect
למשל, זה נחשב גם די נפוץ שהחתן צריך לקנות דירה לכלה לכבוד החתונה.
במקרה שלי "חסכו לי את זה" (ההורים שלה קנו לנו דירה לכבוד החתונה).

עריכה: תרגמתי dowry מאנגלית, את המילה נדוניה הכרתי, את מוהר לא :)

במקרה שלי "חסכו לי את זה" (ההורים שלה קנו לנו דירה לכבוד החתונה).
כל הכבוד להם,
אם כך יצאה לך אחלה נדוניה :)

בראיה סולידית ולא רומנטית, יצאה לך עסקה משתלמת, הכנסות מחתונה תמורת דירה
(בהנחה שזו דירה בארץ ולא בסין)

יש לה אחות?

נערך לאחרונה ב:
(בהנחה שזו דירה בארץ ולא בסין)
הנחה מוטעית חחח

הדירה כנראה שווה יותר ממה שהמתנות של החתונה היו שוות (נניח בין חצי מיליון ש"ח ל-750 אלף ש"ח מול 200,000 ש"ח) אבל מצד שני לא ברור כמה נרצה למכור / להשכיר אותה.

עדכון חודשי לפברואר:

שווי כולל - 2502372 (2173234 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי אופטימי: 2254967 (1925828 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי פסימי: 2013590 (1684452 לא כולל פנסיה)

החודש היו גם עליות משמעותיות (שהביאו את התיק לnew all time high) וגם ירידות לא מבוטלות שבסך הכל הפכו את החודש (בסך הכל) לדי סטנדרטי (עליה של 3.7% בשווי הכולל)

כרגע אני די מוטרד מהמצב באוקראינה (יש לי חברים בקייב והתכוונתי לבקר אותם לקראת סוף מרץ, כרגע לא נראה שהביקור יצא לפועל)

מעקב אחרי נושאים שהתעסקתי בהם:
אחרי החתונה נכנסנו שוב לבידוד, הפעם של 11 ימים (אמור היה להיות 21 אבל קיצרו לנו)

החודש הפניקס שלחו לי מכתב בארץ שיש חריגה בקופת הגמל כי אני מחזיק יותר מ10% gbtc.
פניתי אליהם דרך האימייל בטענה שזו קרן חוץ שאינה נתונה למגבלה הזו.
הם הסכימו איתי (אבל לא התנצלו).

חוץ מזה הוצאתי שני כרטיסי אשראי אמריקאיים (+2 של authorized user לאשתי) וקיבלתי כבר את הבונוס של אחד מהם.

החודש גם ניצלתי לראשונה נקודות של מלון לשהייה: אני, אשתי וההורים שלה נסענו לעיר אחרת ליומיים לבקר משפחה, בגלל כל מיני סיבות בחרנו לשהות במלון ויצא מימוש סביר בנקודות.

התעסקתי הרבה בויזה של אשתי כדי שהיא תוכל להיכנס לארץ וכרגע נראה ששבוע הבא נטוס כמתוכנן.

אה, ואני קיבלתי היתר תושבות בסין.

לא זוכר אם כתבת לגבי זה, האם אתה מנסה ללמוד מנדרינית?

עדכון חודשי למרץ:

שווי כולל - 2614357 (2260185 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי אופטימי: 2349236 (1995065לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי פסימי: 2107859 (1753688 לא כולל פנסיה)

החודש נראה שהשוק סה"כ 'התאושש' על אף המצב באוקראינה שלא באמת משתפר.
אמנם לא הגעתי עדיין ל-all time high חדש ברמה היומית (שכן הגעתי אליו בימים לפני פרוץ המלחמה) אבל כן הגעתי ל-all time high מבחינת הדיווח בפורום שזה משהו.

החברים מקייב כולם הסתדרו (חלק עברו לברלין, חלק הצליחו להגיע לישראל, וחלק הלכו לברצלונה).

אני ואשתי חזרנו לישראל אחרי קצת סיבוכים עם אתיהאד (הטיסה שלנו נדחתה בשבוע אחרי שהגענו לשנגחאי, חברת התעופה סידרה לנו מלון וארוחות בזמן הזה) ומתאקלמים בחזרה לישראל.

בהשקעות אין משהו חדש.

פגשתי אנשים ממקום העבודה החדש, היה נחמד למדי (אם כי אני צופה שאמשיך לעבוד בעיקר מהבית).

החודש ניצלתי קצת נקודות של מריוט כדי לישון במלון בישראל, מצד אחד זה קורה לפני שהמחיר של המלון בנקודות עולה בצורה משמעותית, מצד שני המלון היה די מאכזב.

כעת אני ואשתי ממשיכים להתעסק במעמד שלה בישראל (מול הרשויות).

אה, ולפני הטיסה לארץ הצלחתי לפתוח חשבון בנק בסין (לא יודע כמה הוא יהיה לי שימושי, אבל עדיף שיהיה).

שמתי לב שאוהבים בפורום גרפים אז אני מצרף את מה שיש לי מבחינת מעקב על שווי כולל ברמה יומית:

1648201547026.png

אני לא רוצה להפריע ליומן מסע אישי שלך, אך אני כמעט בטוח שאני יודע באיזה חברת גאמפא עבדת.
אני חושב לנסות להתקבל לשם ורציתי לשאול לדעתך. הרי לא משנה כמה אלמד תמיד יכולים לתת איזו שאלה שלא אעלה על הרעיון שלה וכל הלמידה תלך לטימיון. מה ההמלצה שלך ?
ואין כלל גמישות בחברה הזאת לעבודה מרחוק? או תקופה מחו"ל ?
כלומר אם אני רוצה לעשות את זה עדיף לדחות את הניסיון להגיע לחברה הזאת ?(אם התשובה שלך חיובית, אז אלו חברות כן תומכות?)

אגב, יומן מסע מרשים בהחלט.

אני לא רוצה להפריע ליומן מסע אישי שלך, אך אני כמעט בטוח שאני יודע באיזה חברת גאמפא עבדת.
אני חושב לנסות להתקבל לשם ורציתי לשאול לדעתך. הרי לא משנה כמה אלמד תמיד יכולים לתת איזו שאלה שלא אעלה על הרעיון שלה וכל הלמידה תלך לטימיון. מה ההמלצה שלך ?
ואין כלל גמישות בחברה הזאת לעבודה מרחוק? או תקופה מחו"ל ?
כלומר אם אני רוצה לעשות את זה עדיף לדחות את הניסיון להגיע לחברה הזאת ?(אם התשובה שלך חיובית, אז אלו חברות כן תומכות?)

אגב, יומן מסע מרשים בהחלט.
לגבי טיפים, אני אישית עברתי על cracking the code interview (ברפרוף) ועל interviewbit וזה היה די טוב.
לגבי גמישות, זו חברה גדולה, אני מניח שזה תלוי גם על איזה ראש צוות נופלים.
מה שכן, נראה שהמנכ״ל די מתעקש להחזיר את העובדים לעבוד מהמשרד איפה שזה מתאפשר.
לגבי השאלה האחרונה קשה לי לענות, מה שעדיף לך תלוי בהרבה דברים שאני לא יודע ואני גם לא יודע אילו חברות גדולות תומכות בעבודה מרחוק (בקרב הגאמפא).

• אהבתי
Reactions: d4c
יומן מעניין.
חשבתי שלזרים אסור להכנס לסין מאז הקורונה, או שהזוגיות עם סינית אפשרה לך להכנס לשם?

יומן מעניין.
חשבתי שלזרים אסור להכנס לסין מאז הקורונה, או שהזוגיות עם סינית אפשרה לך להכנס לשם?
זה קשה, אבל עם בת זוג סינית זה היה אפשרי.
כרגע אני מניח שזה קשה עוד יותר.

עדכון חודשי לאפריל:

שווי כולל - 2432839 (2088825 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי אופטימי: 2223456 (1879442 לא כולל פנסיה)
אחרי מיסוי פסימי: 1982079 (1638065 לא כולל פנסיה)

ושוב השוק יורד :)

החודש חגגנו פסח ואשתי נחשפה למסורת הזו בפעם הראשונה.
חוויה :)

אשתי ואני היינו אמורים ללכת לראיון בלשכת האוכלוסין בתחילת אפריל אבל דחו לנו את הראיון לתחילת מאי... אז בינתיים לאשתי אין מעמד בארץ והיא עדיין בגדר "תיירת".
חוץ מזה אין ממש חדש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
ו קווים מנחים לשכירות בפעם הראשונה - עוד אדם פיקח נפל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 139
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
G עוד שאלות על מניות ערך שוק ההון 0
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
E לא יכול לקנות עוד מנייר ערך מסוים שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
P עוד זליגת תמונות ת"ז של אזרחים? אוף טופיק 24
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
D עוד מסלול מחקה S&P500 בהשתלמות וגמל צרכנות פיננסית 12
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
ד אמור לקנות עוד שבוע שבועיים מניות בדולרים, האם להמיר כבר עכשיו לדולר שוק ההון 25
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
love עוד אחד מבולבל יומני מסע אישיים 18
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
yossik עוד פרסומת אחת וחזרנו... אוף טופיק 3
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
Trevor עוד מסע עולה ע"ג דפי הפורום יומני מסע אישיים 29

נושאים דומים

Back
למעלה