• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות)

Lubinv

משתמש רשום
דירוג
0
שלום כולם,

בשעה טובה נולד לי ילד שני.
עבור בילד הראשון אני משקיע במדד בערך מגיל שנתיים. מפקיד לשם סכומים לא קבועים. הרעיון הוא להעביר להם את הכסף כשכל אחד מהם מגיע ל21.
השאלה היא האם לאחד להם את החיסכון (להפקיד את הכספים באופן משותף) ולנצל את גודל התיק הכולל לתשואה או להפריד ולהפקיד בנפרד. עבור כל אחד ומה שהוא מקבל.
זה הכניס אותי ללבטים פילוסופים. מצד אחד לגדול יש כבר כסף בחשבון ואם אאחד בעצם הקטן "יקבל כסף שצסר הגדול לפני שנולד".
ואם אפריד בעצם אני עלול להפקיד סכום לא שווה עבור כל אחד (תלוי מתנות וצרכים חומריים באותו זמן נתון)ולהפלות אולי אחד ראנדומלית.
.
יש פה הורים שתלבטו בסוגיה? אשמח לשמוע דעות...

תודה מראש

ולנצל את גודל התיק הכולל לתשואה
תיקים גדולים יותר לא משיאים תשואה גבוהה מתיק קטן יותר. אבל זה כן חוסך לך עמלות וכאב ראש.

מצד אחד לגדול יש כבר כסף בחשבון ואם אאחד בעצם הקטן "יקבל כסף שצסר הגדול לפני שנולד".
תשנה את החשיבה. הכסף לא שייך לגדול. ייעדת אותו לגדול אבל זה הכסף שלך ומותר לך לשנות את הייעוד למה שאתה רוצה.

כשהגדול יגיע לגיל 21 תחשב את החלק היחסי שלו (קצת יותר מחצי, כי לקטן יש עוד כמה שנים של תשואות), ותביא לו. לא צריך לסבך עם ריבוי חשבונות.

ואם אפריד בעצם אני עלול להפקיד סכום לא שווה עבור כל אחד (תלוי מתנות וצרכים חומריים באותו זמן נתון)ולהפלות אולי אחד ראנדומלית.
בגלל זה עדיף כן לחסוך ביחד ולעשות את החלוקה רק כשאתה רוצה להעביר להם את הכסף.

שלום כולם,

עבור בילד הראשון אני משקיע במדד בערך מגיל שנתיים. מפקיד לשם סכומים לא קבועים. הרעיון הוא להעביר להם את הכסף כשכל אחד מהם מגיע ל21.
השאלה היא האם לאחד להם את החיסכון (להפקיד את הכספים באופן משותף) ולנצל את גודל התיק הכולל לתשואה או להפריד ולהפקיד בנפרד. עבור כל אחד ומה שהוא מקבל.
זה הכניס אותי ללבטים פילוסופים. מצד אחד לגדול יש כבר כסף בחשבון ואם אאחד בעצם הקטן "יקבל כסף שצסר הגדול לפני שנולד".
.

תודה מראש

אמנם אין לי עדיין ילדים אבל מקווה שבשנתיים הקרובות יגיע הראשון והשני שנתיים שלוש אחריו (ואולי השלישי מי יודע). כחלק מהשאיפה לעצמאות כלכלית, חשבתי כמוך להתחיל להשקיע עבור הילדים (לעתיד :)) כל חודש (רק שמקווה לעשות זאת מחודש הלידה ולא מגיל שנתיים). אני מתכוון להשקיע את הכסף בחשבון על שמי ולא על שמם, עד גיל 30 שלהם וכל אחד יקבל כמובן כשיגיע ל-30 (חלק יחסי). חשבתי כמוך עד גיל 21, אבל 2 דברים שינו את המחשבה שלי:
1. הסכום שיתקבל בגיל 21 כתוצאה מההשקעות במשך 21 שנים לא יהיה גבוה כמו בגיל 30 (תריץ סימולציה). בגיל 30 זה יהיה כבר סכום משמעותי שהם יקבלו ולא יצטרכו עזרה כספית ממני, אלא אם ארצה לעזור.
2. בגיל 21, רובם המוחלט של הצעירים לא יודעים להתנהל נכון כלכלית, לא חושבים על העתיד, לא מבינים מהי התשואה שיקבלו בעתיד אם יקריבו קצת בהווה ובמקום לקנות עוד איזה בגד/גאדג׳ט יקר/משהו אחר, ישקיעו את הכסף לכמה שנים. לדעתי בעשור השני לחייהם, זה הזמן שלהם ללמוד על חשיבות ההתנהלות הכלכלית וחשיבות ההשקעות בחייהם כבוגרים (כמובן שעדיף לפני). יכול מאוד להיות שאם יקבלו את הכסף בגיל 21, מהר מאוד הכסף יילך לפח, ולך כהורה לא בהכרח תהיה שליטה עליו. הילד יוכל לעשות עם הכסף כל העולה על רוחו.

אמנם אין לי עדיין ילדים אבל מקווה שבשנתיים הקרובות יגיע הראשון והשני שנתיים שלוש אחריו (ואולי השלישי מי יודע). כחלק מהשאיפה לעצמאות כלכלית, חשבתי כמוך להתחיל להשקיע עבור הילדים (לעתיד :)) כל חודש (רק שמקווה לעשות זאת מחודש הלידה ולא מגיל שנתיים). אני מתכוון להשקיע את הכסף בחשבון על שמי ולא על שמם, עד גיל 30 שלהם וכל אחד יקבל כמובן כשיגיע ל-30 (חלק יחסי). חשבתי כמוך עד גיל 21, אבל 2 דברים שינו את המחשבה שלי:
1. הסכום שיתקבל בגיל 21 כתוצאה מההשקעות במשך 21 שנים לא יהיה גבוה כמו בגיל 30 (תריץ סימולציה). בגיל 30 זה יהיה כבר סכום משמעותי שהם יקבלו ולא יצטרכו עזרה כספית ממני, אלא אם ארצה לעזור.
2. בגיל 21, רובם המוחלט של הצעירים לא יודעים להתנהל נכון כלכלית, לא חושבים על העתיד, לא מבינים מהי התשואה שיקבלו בעתיד אם יקריבו קצת בהווה ובמקום לקנות עוד איזה בגד/גאדג׳ט יקר/משהו אחר, ישקיעו את הכסף לכמה שנים. לדעתי בעשור השני לחייהם, זה הזמן שלהם ללמוד על חשיבות ההתנהלות הכלכלית וחשיבות ההשקעות בחייהם כבוגרים (כמובן שעדיף לפני). יכול מאוד להיות שאם יקבלו את הכסף בגיל 21, מהר מאוד הכסף יילך לפח, ולך כהורה לא בהכרח תהיה שליטה עליו. הילד יוכל לעשות עם הכסף כל העולה על רוחו.
והכי חשוב - אל תספר להם שאתה חוסך בשבילם, שחלילה לא יצאו פרזיטים.

אני לא חוסכת בנפרד לילדים.
אני חוסכת למשפחה, ואני אחלק את הכספים כראות עייני לאורך השנים, אם בכלל.
אין פה הוגן לא הוגן. אני אפעיל שיקול דעת לפי הצורך ומאוד יכול להיות שבעודי חיה, החלוקה תהיה לא שוויונית.
בסוף כשאמות, יקבלו ירושה, מקווה ששמנה.. וגם - אני לא מתחייבת לא לנשל מישהו מהם. :).

בכל מקרה, בעייני, גיל 21 זה חד משמעית לא גיל שלדעתי צריך לתת לילד הון סתם ככה.
אולי אממן לו לימודים והוצאות מסביב, אולי ארצה לממן לו טיול, אולי לא. אולי הוא יבוא עם רעיון מבריק למיזם והשקעה.
בכל מקרה, אני לא אתן לו סכום גדול ואתן לו לבזבז כאוות נפשו, וזה לא משנה כמה אני בוטחת בחינוך שלי הסולידי.

השאלה היא האם לאחד להם את החיסכון
לדעתי לא.
מאד ייתכן שלא יהיה להם כל צורך בכסף שנחסך בגיל 21, ואז ממש חבל לפדות אותו. עוד יותר חבל חעשות חישובים של כמה מגיע לכל אחד.
ייתכן שאחד מהם ירצה או יזדקק לכסף בגיל 26, והשני ירצה או יזדקק לכסף בגיל 34.
בלשלב הזה הם אנשים בוגרים. תן להם לקבל החלטה עצמאית ושליטה לגבי הכסף שלהם ללא התערבות שלך. כל ילד הוא עצמאי, הם לא יחידה משפחתית, בטח לא בגילאים המדוברים.
הוריי פתחו לי תכנית חסכון על שמי כשהייתי בן 4. מגיל 16 ידעתי שהיא קיימת ועקבתי אחרי הדו"ח השנתי שהגיע בדואר. בסוף פדיתי את הכסף בגיל 37. לא הייתי צריך אישור לא מהוריי ולא מאחיי. אין לי מושג מה עשו אחיי עם החשבונות שלהם, כמה כסף יש להם, האם הם פדו אותו ומתי. אין לי רצון לדעת או להיות קשור לכך בשום צורה.
זה מצוין שאתה דואג לעתיד ילדיך, רק תזכור שבעתיד הם יהיו כבר אנשים בוגרים, ממש כמוך, ולא ילדים.

שלום כולם,

.

תודה מראש
אהבה לילדים היא בלי תנאי. כסף, לא.
כמו שאסרב לממן טלפון סלולרי ב 3000 שח בגיל 15, כך אסרב לממן פתיחת פאב במאה אלף ש"ח בגיל 21, אבל אסכים לסכום כזה ללימודי רפואה.
תחסוך הכל בפול אחד על שמך ותחליט בבוא היום איך ומתי להעביר להם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
מ חיסכון לילד שוק ההון 8
L תכנית חיסכון לילד (קופת גמל להשקעה?) צרכנות פיננסית 10
ש תיק השקעות במיטב דש כתכנית חיסכון לילד שוק ההון 3
S תכנית חיסכון לילד צרכנות פיננסית 2
ש חיסכון ארוך טווח לילד: תשואה מול דמי ניהול? שוק ההון 7
itamaratz קופת גמל עבור חיסכון לילד שוק ההון 2
בוריס יופה תוכנית חיסכון פרטי לילד שוק ההון 0
גלעד 99 חיסכון ארוך טווח לילד - פתרון פשוט? שוק ההון 49
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה