• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עד שאתחיל להבין בהשקעות, איך ההצעה הבאה?

• פותח הנושא Yam
  • פורסם בתאריך

Yam

משתמש רשום
דירוג
40
היי,
אזהרה: פוסט של פישר לפניך.
במקום להשאיר כסף בבנק או לכסות משכנתא שנלקחה יחסית בתנאים טובים, בוחן אפשרות להפריש כסף לחיסכון בהשקעות דרך סוכן עד שאבין יותר טוב את התחום. מדובר במסלול 30% מניות 70% אג"חים (קרן השתלמות).
עמלות:
פניקס - 1.3%
הכשרה - מיטב 1.2% או פסגות 1.2% או אלטשולר 1.4% או ילין לפידות 1.4%
מגדל - 1.5%
הראל - 1.5%
כלל - 0.9%
מנורה - 1.4%

הסוכן המליץ על ילין לפידות ואומר שהם טובים למרות שהם רק שנה. מה דעתכם על עמלות הניהול?

משכנתא שנלקחה יחסית בתנאים טובים,
כמה ואילו תנאים? לדעתי כל עוד יש משכנתא עם ריבית גבוהה (2+ זה גבוהה לדעתי) אין מקום לשקול השקעה במניות (או בכל דבר אחר כמעט) אלא אם אתה מבין לחלוטין את כל המשמועיות ואת הסיכונים ומבין את מהות המינוף.
מינוף הוא מסוכן ועלול לגרור הפסדים!!!!!
לא מייעץ לא ממליץ

גבוהות.
גם בילין לפידות כללי אפשר להגיע ל0.8-0.9%.
אפשר להצטרף לגוף כמו IBI ב0.5%.
או אינטרגמל ב0.35%.
אוכל להגיע לריביות בסדר גודל הזה רק אם אתן סכום כסף ראשוני גדול. אם מתחיל מאפס ומפריש מידי חודש, הסוכן טוען שאין סיכוי. היש אמת בדבר?

כמה ואילו תנאים? לדעתי כל עוד יש משכנתא עם ריבית גבוהה (2+ זה גבוהה לדעתי) אין מקום לשקול השקעה במניות (או בכל דבר אחר כמעט) אלא אם אתה מבין לחלוטין את כל המשמועיות ואת הסיכונים ומבין את מהות המינוף.
מינוף הוא מסוכן ועלול לגרור הפסדים!!!!!
לא מייעץ לא ממליץ
המשכנתא מתחלקת ל60% קל"צ (נטול סיכון) בריבית 2.6 ו40% פריים.
אני עוקב אחרי ריבית בנק ישראל, אם תתחיל לטפס יכול להעביר כספים למסלול הזה.. בינתיים לא רואה סיבה. אני מפספס משהו?

לדעתי לא. לקחת כסף במימון זול זה מבורך לדעתי. בטח כשאפשר לעשות איתו דברים טובים אחרים.
רק תהיה עם היד על הדופק לגבי הפריים לכשיתחיל לעלות.

קרן השתלמות בניהול עצמי - אפשר להשיג ב0.25%
קרן השתלמות מחקה מדד - 0.5%
קרן השתלמות מנוהלת - 0.7-0.8%
פוליסה פיננסית - 1% ומטה

זה שהסוכן אמר שחברה אחת יותר טובה מאחרת זה חסר כל משמעות אלא אם כן הוא יודע להתחייב חוזית לתשואה מראש (והוא לא).
הדבר הכי חשוב הוא הקצאת נכסים (שים לב שעצם הבחירה שלך במסלול 30% מניות היא הקצאת נכסים) ואחרי זה דמי ניהול.
אם אתה יודע לבחור לעצמך הקצאת נכסים אז מה בדיוק חסר לך בשביל להעדיף מסלול של 1.4% לעומת 0.25% ?

קרן השתלמות בניהול עצמי - אפשר להשיג ב0.25%
קרן השתלמות מחקה מדד - 0.5%
קרן השתלמות מנוהלת - 0.7-0.8%
פוליסה פיננסית - 1% ומטה

זה שהסוכן אמר שחברה אחת יותר טובה מאחרת זה חסר כל משמעות אלא אם כן הוא יודע להתחייב חוזית לתשואה מראש (והוא לא).
הדבר הכי חשוב הוא הקצאת נכסים (שים לב שעצם הבחירה שלך במסלול 30% מניות היא הקצאת נכסים) ואחרי זה דמי ניהול.
אם אתה יודע לבחור לעצמך הקצאת נכסים אז מה בדיוק חסר לך בשביל להעדיף מסלול של 1.4% לעומת 0.25% ?

מה שחסר לי - התשואה של בית ההשקעות. ככל שהתשואה גבוהה יותר כך דמי הניהול אמורים להיות גבוהים יותר..
יש סטטיסטקות שמראות את ההבדלים בין בתי ההשקעות השונים ונראה שדמי הניהול הולכים יד ביד איתם.

ככל שהתשואה גבוהה יותר כך דמי הניהול אמורים להיות גבוהים יותר..
נכון כי כשאתה ממותג טוב, נניח אחרי 5-6 שנים שעשית תשואות גבוהות מהמתחרים, יש נטיה לתמחר את זה בהתאם משיקולים עסקיים והלקוחות (ישארו ו - ) בוא יבואו.
דווקא הנטיה שלי היא לחשוב שהסייקל הפוך. כלומר - הצלחה, העלאת דמי הניהול, קיפאון ודשדוש.
מעדיף שלא להשקיע בדינוזאור יקר. מעדיף אם כבר להמר על הגוף הצנום והרעב שיחליף אותו בשנים הבאות.

@Yam במילים אחרות אתה מתבלבל בין סובב למסובב.
תניח שהתשואות בין בתי ההשקעות השונים מתפלגים אקראית ונורמלית סביב הממוצע.
בית ההשקעות שבמקרה היתה לו תשואה גבוהה יותר בשנים האחרונות מעלה את דמי הניהול כי הוא יודע שרודפי תשואות עבר יהיו מוכנים לשלם יותר.
אבל הדבר יחיד שזה מבטיח זה שתקבל תשואה נמוכה יותר בגובה דמי הניהול.
מה גם שאין שום הבטחה שמידת הסיכון שבתי ההשקעות השונים לקחו היא בכלל דומה ועל כן ההבדל בתשואות נובע ממידת סיכון יתרה ולא ממנת משכל גבוה יותר.

עמלות גבוהות מאד!
מציעה לך לקרוא את סקר העמלות הגדול, זה יוכל לתת לך איזשהו כיוון בהסתכלות על דמי הניהול.
נראה לי שחשוב להבין את ההבדל התהומי בין דמי ניהול (ידועים מראש) לבין תשואה עתידית (בכדור בדולח). על הראשון יש לך שליטה מסויימת, על השני אין לך שליטה בכלל.
יש מספיק אופציות זולות יותר בדמי הניהול, גם למשקיע שמתחיל מאפס (כהגדרתך).

עריכה:
שווה לקרוא גם את הפוסט על איך לבחור קרן השתלמות.

בוחן אפשרות להפריש כסף לחיסכון בהשקעות דרך סוכן עד שאבין יותר טוב את התחום. מדובר במסלול 30% מניות 70% אג"חים (קרן השתלמות).
יש לך שליטה האם להפקיד לקרה"ש זה משהו שהמעסיק מבצע? או התכוונת קרה"ש לעצמאיים?
מדובר במסלול 30% מניות 70% אג"חים
בהמשך לדברי @adamshalev האם מדובר שהקצאה שאתה בחרת או הסוכן המליץ?

במקום להשאיר כסף בבנק או לכסות משכנתא שנלקחה יחסית בתנאים טובים, בוחן אפשרות להפריש כסף לחיסכון בהשקעות דרך סוכן עד שאבין יותר טוב את התחום. מדובר במסלול 30% מניות 70% אג"חים (קרן השתלמות).

אני לא מבין את ההתייחסות שלך לקרן השתלמות.
אתה מתכוון להוציא את הכסף שצברת בקרן ההשתלמות ולהעבירו לפוליסת חסכון פיננסית שהציע הסוכן?

אני לא רואה את ההיגיון בהשגעה באגח בריבית 0 וסיכון מסויים, על פני סגירת משכנתא בריבית 2.6 (ובל נשכח שלא משלמים מסים על כסף שחוסכים). וללא סיכון.

אני לא רואה את ההיגיון בהשגעה באגח בריבית 0 וסיכון מסויים, על פני סגירת משכנתא בריבית 2.6 (ובל נשכח שלא משלמים מסים על כסף שחוסכים). וללא סיכון.
צודק, הארביטראז' על המשכנתא הגיוני רק כשתוחלת הרווח היא מעל ריבית המשכנתא.
הבעיה היא שאם תקרא אחורה בפורום, אף אחד לא דוחק לסגור משכנתא של 2.6% על חשבון תיק השקעות, מצד שני כולם הרוב הרבה חלק שמים לפחות 50% במניות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 41
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
I חוק חינוך חינם עד גיל 3 - יש כזה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 110
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
J איזון אקטוארי - עד כמה משמעותי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
Z ETF שמחזיק אגרות חוב עד לפקיעה ? שוק ההון 14
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
Y האם כל השכירים נאלצים לשלם ריבית עד אפריל בהגשת דוח מס? מיסים 8
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
C המלצה לנתב קווי עד 250₪ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
I שאלה עד כמה המשק תלוי בריבית הפריים? שוק ההון 1
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
T האם הוואטסאפ שלי מתוחכם עד כדי כך? אוף טופיק 4
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
א מאפשרים לי הלואה עד 170 K בקל"צ 3.75. לקחת ולהשקיע? שוק ההון 48
יוזר עד כמה כדאית העזרה של משרד השיכון במשכנתא עבור זכאים? נדל"ן 4
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
ה ממוצע התואר בשנה הראשונה- עד כמה קריטי? התפתחות אישית 31
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
C כלכליסט: דיסקונט לא יגבה ריבית על מינוס של עד 2,000 שקל פוסטים מאיכות נמוכה 30
Z משכנתא לתקופה קצרה שנה עד מקסימום שנתיים. נדל"ן 18
ב עד כמה קומות אפשר? נדל"ן 7
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
T עד כמה אמין מדד איכות השירות ע״פ רשות שוק ההון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D עד כמה חשוב המאזן האקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
4 עד כמה חשוב לקנות מייבואן/משווק רשמי? אוף טופיק 25
c881 השרשור על בחירות 2019 עד 2021 ננעל אוף טופיק 42
כ מה עושים עם מיליון ש"ח עד שאחליט מה עושים איתם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב טעויות של מתחילים? עד כמה תיק מנוהל זה דבר גרוע? שוק ההון 20
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה