• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עד כמה חשוב לקנות מייבואן/משווק רשמי?

• פותח הנושא 4PF
  • פורסם בתאריך

4PF

משתמש רשום
דירוג
17
אז הטלפון הנוכחי (אייפון 7) עומד לסיים את הקדנציה (חוגג 4 אביבים במאי הקרוב), ואני עומד לקראת רכישת מכשיר חדש.
השאלה שנותרה פתוחה היא האם יש סיבה לא לקנות מחנות (לא רשת) שבה המחיר משמעותית נמוך מאצל המשווקים הרשמיים (הפרש של 500-600 ש"ח).
עד כה הבנתי שהעניין המרכזי הוא האחריות - מבחינתי אין לה חשיבות, המכשיר הנוכחי וגם הקודם נקנו בארה"ב והאחריות עליהם לא תפסה בארץ. מה גם שמהנסיון המועט שלי עם כל הבטחות האחריות האלו, בסופו של דבר הם תמיד יימצאו דרך להגיד שהנזק נגרם באשמת המשתמש, ובסופו של דבר תוציא על השתתפות עצמית סכום שלא מאוד רחוק מהתיקון המלא.

האם יש סיבה כלשהי להמנע ממשווקים לא רשמיים? האם המוצר עלול להתגלות כפגום או לא תקין כשהוא מגיע מייבוא מקביל?
אם זה רלוונטי, המכשיר שעתיד להירכש הוא אייפון 12 פרו.

תודה רבה לעוזרים!

המכשיר הנוכחי וגם הקודם נקנו בארה"ב והאחריות עליהם לא תפסה בארץ.
זה לא כמו להגיד שלא היה לך ביטוח חובה/מקיף ובלאו הכי לא עשית תאונה ולא גנבו לך את הרכב אז אין צורך ?
האם יש סיבה כלשהי להמנע ממשווקים לא רשמיים? האם המוצר עלול להתגלות כפגום או לא תקין כשהוא מגיע מייבוא מקביל?
אתה בישראל, עדיף לקנות ממישהו שהוא לא דוכן זמני כדי שתוכל "לדבר" עם מישהו בהמשך.

ממה שהבנתי [לקחת בעירבון מוגבל] יש שני סוגי אחריות.
האחת במעבדות של DCS שהיא הרשמית [לא סגור על זה לגמרי] וכל השאר עם מי שהם עובדים.
אבל זה משתנה בין למכשיר. כלומר יכול להיות שאתה ב-K.S.V או אייבוסי ורוכש שני מכשירים זהים. האחד יהיה במעבדה רשמית ואחת במעבדה אחרת.

אישית, לא מבין מישהו שרוכש רכב יקר ולא מנסה לפחות להוסיף 1% או סכום זניח בשביל "ליהנות" ממקום מסודר במקרה של תקלה. על אחת כמה וכמה במקום עם שירות כושל כמו שלנו.

אם רוכש בארץ,
לא לשכוח לעשות סיבוב באילת,
יש לך בקניון/טיילת חנויות רשתות ו-וואלה שופס. יש הפרש של 15-20אחוז בין שאר הארץ.
מפה לשם, הכי זול שמצאתי באייפונים היה חנות בקומה התחתונה בקניון, היו הכי זולים [והכי מומלצים בפי המוכרים בשאר החנויות].

בהצלחה!

אם אתה קונה בזאפ תתקשר לשאול אם המכשיר sealed , או שמישהו פתח לפני .תבדוק אם לא מחליפים את המטען.

@yossik המומחה שלנו לאפל!

בשבילי זה לא קריטי,
כולם ידפקו אותך בכל מקרה, והאחריות הזאת לא שווה כלום.
רק אם הפלאפון ימות מעצמו בלי נפילות וכו... יכסו לך את זה.
ובמילא יש אחריות יצרן של שנה.
יש לי חבר שקנה מיבואן רישמי, נשבר לו המסך, ורצו ממנו 800 שקל.
אם זה היה בלי אחריות? היה עולה לו 900 שקל.
כמה הוא שילם על האחריות? 300 שקל.
שווה?

המדינה אאלט מכריחה את היבואנים לתת אחריות. הם לא מעוניינים בזה.

גם בהנחה של תיקון בחינם, זה לשלוח את המכשיר(ומה עושים בינתיים?!) ולחכות וכו'

למי יש כח להתעסק עם זה? עדיף לשלם למעבדה פרטית כשקורה תקלה וזהו. יש תחרות עזה בתחום וזה מביא למחירים זולים ומהירות תגובה.

הטייה קוגניטיבית: יש לי חבר דרוזי גבוה שזכה בלוטו. לשיטתך -> כל דרוזי גבוה זוכה בלוטו.
לא עשית מחקר סטטיסטי ואתה סתם שולף מהמותן. הדוג' לא רלוונטית.

גם בהנחה של תיקון בחינם
מכשיר אייפון חדש עולה בין 2.5-4K
יש לך:
אופציה א': אפשרות לקנות עם אחריות וסיכוי כלשהו לקבל מכשיר חינם ללא עלות
אופציה ב': אולי לא לקבל [למרות שאני לא מכיר מקרה כזה] ואז לפחות יש לך את מי לתבוע.

אני באמת לא מבין למה לשלם אלפי שקלים על מכשיר שכזה, אבל אם כבר שילמת, תוסיך 5% ותזכה לאחריות "נורמלית".

קטונתי כמובן.

לא יודע, אני קניתי שיומי ב 1200 ולא חשבתי שהגיוני לשלם עוד 200 ש"ח בשביל עוד מישהו שלא באמת רוצה לתת אחריות ששווה משהו

בעיניי להוסיף כסף על מנת לקנות מיבואן "רשמי" היא לא נכונה מ-2 סיבות עיקריות:
1. לא ראיתי (ובאמת אשמח להחכים) שמדד אובייקטיבי קבע שאחריות של יבוא מקביל פחות טובה מיבוא רשמי. ספציפית לגביי מוצרי אפל ואייפון במיוחד.
2. להוסיף כסף על מנת לקבל אחריות מיבואן רשמי זה בשורה התחתונה לקנות "ביטוח".
עכשיו תשאל/י את עצמך - האם תוספת האחריות שווה את דמי הביטוח?
אני חושב שתוספת של 16% למחיר (הלכתי לפי 500 ש"ח יותר על מכשיר שעולה 3000 ש"ח) היא מיותרת כי:
א. שוב, ביטוח, אני דוגל ברעיון ש-"אל תבטח/י משהו שאתה יכול לספוג כלכלית את העלות שלו במקרה הכי גרוע"
ב. האחריות "הנוספת" או הביטוח "הנוסף" ביחס לייבוא מקביל לא משמעותי (למיטב הבנתי, אם זה 6 שנות אחריות מלאה לא משנה מה כולל חלפים זה עניין אחר).

הטייה קוגניטיבית: יש לי חבר דרוזי גבוה שזכה בלוטו. לשיטתך -> כל דרוזי גבוה זוכה בלוטו.
לא עשית מחקר סטטיסטי ואתה סתם שולף מהמותן. הדוג' לא רלוונטית.
הדוגמא רלוונטית לשואל, כדי שישאל את נותן האחריות, מה זה יתן לו עם אחריות ובלי אחריות.
ושישאל על מקרים נפוצים כמו שבירת מסך.
ואז? יראה שידפקו אותו בכל מקרה.
זה למה הדוגמא רלוונטית.
כי אנשים חושבים שאחריות או הרחבת אחריות באמת מכסה אותם מנזק.
אז זהו... שלא.
אם האחריות היתה מכסה שברים וכו... שיתקנו לך בחינם? הייתי שוקל לעשות את זה.
אבל גם בזמן שבר, רק עושים לך הנחה. וההנחה הזאת היא לא מספיק גדולה בשביל שיהיה לך שווה לעשות את האחריות.
או בקיצור... רק אם המוצר היה פגום מהמפעל, יתנו לך משהו, וגם אז כנראה שתצטרך לשלם להם על הטירחה.

הדגשתי לך את החלקים העיקרים מסעיף אחד של האחריות שנותנת חברת פלאפון על אייפון 11 יבואן רישמי.

9. היה והתברר שהליקוי במוצר, אשר התגלה במהלך תקופת האחריות, הינו כתוצאה מהמקרים המפורטים להלן, תודיע תחנת השירות המורשת על
כך ללקוח קודם לביצוע התיקון ובמקרה כזה יהיה הלקוח חייב לשלם לפלאפון ו/או מי מטעמה ו/או לתחנת השירות המורשת מטעמן בגין הנסיעה, הובלה, דמי משלוח, העבודה, החומרים, הרכיבים, האביזרים וכדומה, אשר נדרשו לצורך ביצוע העבודה, בהתאם למחירון אשר יהיה בתוקף בפלאפון ו/או מי מטעמה באותה עת:
א. במקרים בהם נוצרו ליקויים במוצר כתוצאה משימוש לא נכון ו/או לא סביר ו/או טיפול שלא בהתאם להוראות APPLE ו/או פלאפון ו/או מי מטעמה ו/או רשלנות, זדון, הזנחה, אחזקה ו/או אחסון שלא בהתאם להוראות APPLE ו/או פלאפון ו/או מי מטעמה, שבר, חדירת נוזלים, לחות יתר, ביצוע תיקונים ו/או התקנות ו/או תוספות ו/או שינויים ו/או טיפולים טכניים כלשהם על ידי גוף ו/או אדם ו/או תחנת שירות אשר לא הוסמכו לכך על ידי פלאפון ו/או מי מטעמה, לרבות מקרים בהם מתקיים במוצר אחד או יותר מאלה, הגורם לליקוי או המונע מפלאפון ו/או מי מטעמה את היכולת לתקנו: (1) הקבצים הטוענים את מערכת ההפעלה (Bootloader) לא נעולים (או נעשה ניסיון לשנותם / לפרוץ אותם) (2) מערכת ההפעלה שונתה (או נעשה ניסיון לשנותה) (3) בוצעה גישה לקבצים (או שינוי בהרשאות גישה אליהם) הגורמים לשינוי בתצורת גרסת התוכנה ו/או מערכת ההפעלה.
ב. תאונות ו/או כח עליון שהתרחש לאחר מסירת המוצר ללקוח (כולל אך לא מוגבל לנפילה, שבר, פגיעת ברק, נוזלים, אש) נתיכים שרופים ו/או שימוש באביזרים )כגון מטען ו/או סוללה( לא מאושרים על ידי APPLE ו/או פלאפון ו/או מי מטעמה לשימוש ו/או לא מקוריים ו/או חיבור מכני או חשמלי של המוצר לאביזרים נלווים ו/או לציוד שלא אושר לשימוש עם המוצר על ידי APPLE ו/או פלאפון ו/או מי מטעמה ו/או מכל סיבה אחרת שאינה קשורה ל APPLE ו/או לפלאפון ו/או מי מטעמה.

נערך לאחרונה ב:
אם אתה קונה בזאפ תתקשר לשאול אם המכשיר sealed , או שמישהו פתח לפני .תבדוק אם לא מחליפים את המטען.
אני מסתכל על זה בצורה אחרת - אם המכשיר נפתח ולקחו/החליפו את המטען, וניקח כהנחה שמטען מקורי עולה 200 ש"ח (השערה ולא מחיר מדויק) - אז אם המחיר של המכשיר הפתוח זול ב200 ש"ח או יותר משל מכשיר באריזה סגורה, למה שלא אקח את המכשיר באריזה הפתוחה?
בתכלס אני תוהה האם עצם העובדה שהקופסה נפתחה עלולה להיות בעייתית מבחינת איכות/תקינות המכשיר, או שלרוב זה רק לצורך הוצאת המוצרים הנלווים ע"י היבואן?
אני חושב שתוספת של 16% למחיר (הלכתי לפי 500 ש"ח יותר על מכשיר שעולה 3000 ש"ח) היא מיותרת כי:
א. שוב, ביטוח, אני דוגל ברעיון ש-"אל תבטח/י משהו שאתה יכול לספוג כלכלית את העלות שלו במקרה הכי גרוע"
אהבתי את העיקרון ואני מסכים איתך. לחלוטין תוספת מיותרת.
בשבילי זה לא קריטי,
כולם ידפקו אותך בכל מקרה, והאחריות הזאת לא שווה כלום.
רק אם הפלאפון ימות מעצמו בלי נפילות וכו... יכסו לך את זה.
ובמילא יש אחריות יצרן של שנה.
כמה הוא שילם על האחריות? 300 שקל.
שווה?
זו בדיוק הנקודה שהפריעה לי עם ה"אחריות" הזו - בסופו של דבר התועלת שתפיק ממנה שואפת ל-0, וסביר להניח שלאורך תקופת זמן (נניח 3 שנים) עדיין יצא יותר משתלם לבצע תיקונים (אם בכלל) באופן פרטי, מאשר לשלם אקסטרה על ביטוח שיוזיל לך באופן לא משמעותי את התיקון.
התהייה המרכזית היא האם אצל היבואן המקביל המוצר עלול להגיע באיכות ירודה או פגועה. אני יודע שהם לוקחים מוצרים מקוריים מהאריזה (מטען למשל), אבל פרט לכך, האם המכשיר יהיה זהה לחלוטין בין היבואנים הרשמיים, המורשים והמקבילים.

אני שונא כיסוי אחריות, אולי בחו''ל זה שווה משהו. בארץ הבעיות הן תמיד באשמתך (מילת הקסם "קורוזיה"). מעדיף לקנות מיבואן מקביל ולתקן בעצמי אם משהו מתקלקל. וגם לקנות משהו במחיר הגיוני ולא אייפון

אני מסתכל על זה בצורה אחרת - אם המכשיר נפתח ולקחו/החליפו את המטען, וניקח כהנחה שמטען מקורי עולה 200 ש"ח (השערה ולא מחיר מדויק) - אז אם המחיר של המכשיר הפתוח זול ב200 ש"ח או יותר משל מכשיר באריזה סגורה, למה שלא אקח את המכשיר באריזה הפתוחה?
בתכלס אני תוהה האם עצם העובדה שהקופסה נפתחה עלולה להיות בעייתית מבחינת איכות/תקינות המכשיר, או שלרוב זה רק לצורך הוצאת המוצרים הנלווים ע"י היבואן?
כי לך תדע אם זה מכשיר שמישהו השתמש בו והחזיר ? אולי הוא תקול או חצי תקול?
לך תסמוך על איזה מוכר בחנות קיקיונית .

אני שונא כיסוי אחריות, אולי בחו''ל זה שווה משהו. בארץ הבעיות הן תמיד באשמתך (מילת הקסם "קורוזיה"). מעדיף לקנות מיבואן מקביל ולתקן בעצמי אם משהו מתקלקל. וגם לקנות משהו במחיר הגיוני ולא אייפון
גם אני , אבל סגור באריזה.

כי לך תדע אם זה מכשיר שמישהו השתמש בו והחזיר ? אולי הוא תקול או חצי תקול?
לך תסמוך על איזה מוכר בחנות קיקיונית .
לא הייתי קונה אייפון בשוק, אבל רוב החנויות מוכרות מוצרים חדשים אלא אם כן מצויין אחרת.
אני מעדיף לקנות מכשיר חדש בזול יותר, ולתקן בעצמי.
יצא לי להחליף מסך, רמקול ושקע USB בפלאפון.
ועכשיו החלפתי רמקול אחד במק.
כל אחד והגישה שלו.
אני לא רואה שום הבדל בין פלאפון חדש מיבואן רישמי לבין פלאפון חדש מיבואן מקביל.

לא הייתי קונה אייפון בשוק, אבל רוב החנויות מוכרות מוצרים חדשים אלא אם כן מצויין אחרת.
אני מעדיף לקנות מכשיר חדש בזול יותר, ולתקן בעצמי.
יצא לי להחליף מסך, רמקול ושקע USB בפלאפון.
ועכשיו החלפתי רמקול אחד במק.
כל אחד והגישה שלו.
אני לא רואה שום הבדל בין פלאפון חדש מיבואן רישמי לבין פלאפון חדש מיבואן מקביל.
גם אני לא , אבל אני מבדיל בין יבואן מקביל שמוכר מוצר סגור ליבואן מקביל שמתעסק עם המוצר שלי.

אני אישית מעדיף לקנות ברשת גדולה בלי קשר להאם זה יבואן רישמי או מקביל - נותן לי התחושה שאף אחד לא קבע את המחיר לפי הפרצוף שלי,
ואם המכשיר תקול אז זה לא כסף של מוכר בסניף ולכן אני מקווה שהוא יעשה לי פחות בעיות במימוש האחריות.
גם לתחושתי זה מוריד את הסיכוי שיש פה קומבינה של מכשיר מחודש.

שנקל שלי

חוכמת ההמונים!!

לך לזאפ תסתכל על החניות הכי זולות ותקרא את הביקורות עליהם
כנראה שלחנות שיש מעל 500 ביקורות חיוביות בתקופה האחרונה שהם לא טרולים (אפשר בקלות לקרוא ולראות ניסוח חוזר וכו) כנראה המכשירים תקינים
מעבר לזה תקרא בעיקר את הביקורות השליליות - כי אתה לא היחידי שקונה ואם אין הרבה תלונות והתלונות סבירות אז כנראה שהמוכר הגון

להשוואה תקרא ביקורות על סאני לדוגמא (היבואן של סמסונג - מה לעשות אני מהצד השני) הם ממש מתחת תכל ביקורות
אחרי שהיה לי טלפון רישמי באחריות יבואון והיית צריך לתקן אותו
העוגמת נפש והזמן בזבזתי על זה לא היה שווה לי את כל המחיר של הטלפון
*בסוף קניתי טלפון חדש ורק אחרי איזה 3 חודשים שלי חזר אלי וכבר היה לא רלוונטי

אני אישית בטלפונים משתדל לא לקנות את הכי יקר ולוקח בחשבון שאת התוספת מחיר+ הביטוח אשקיע בשוק ההון וכנראה תוך שנה שנתיים אחסוך עלות של טלפון חדש
ולי אישית בדרכ כל 3 שנים רק נשבר הטלפון/ שובק חיים אז זה משתלם

אפילו כתבי האחריות שווים לתחת. כבר שמעתי על מקרה של שעון חכם שנקנה ברשת גדולה והתקלקל באחריות, והיבואן דרש תוספת מחיר על התיקון בגלל שהוא נקנה באילת. שיטת מצליח קלאסית. אף אחד לא יתבע אותם על הסכומים האלה, וגם אם כן הם פשוט סוגרים את זה בפיצוי עלוב, והם מודעים לזה.

חלק מהתגובות פה מבלבלות בין אחריות לבין ביטוח.
אחריות לא חלה על שברים או פגמים באשמת המשתמש. אחריות אתה יכול להפעיל רק אם קרה נזק בתוכנה שהוא לא בשליטתך.
ביטוח זה לשלם תוספת כסף ואז אם המסך נשבר / פגמים אחרים, אתה תשלם סכום צנוע יותר מאשר אם לא היה לך ביטוח.
קנייה מיבואן רשמי, עד כמה שאני יודע, נותנת לך אחריות ל X חודשים. ממה שיצא לי להבין, בניגוד לחלק מהתגובות פה שדיברו על שבר במסך וכו', רק אם חלה בעיה בתוכנה, יפעלו לעזור לך.
כשמדובר במכשירים סינים זולים, אני לא רואה חשיבות לשלם אקסטרה בשביל אחריות. (מדבר על אנדרואיד) כל שגיאה תוכנתית ניתנת לתיקון / סידור. את הטלפון הנוכחי שלי (וואן פלוס 6) קניתי דרך אליאקספרס. את המכשיר הבא כנראה ארכוש מבאג, אבל לא בגלל אחריות, אלא בגלל שרק הם מוכרים אותו (realme). את כל הטלפונים במשפחה (שהם אנדרואיד) קנינו ממי שנתן את המחיר הכי זול.
כמובן שצריך סקר שוק לפני, לוודא שהחנות אמינה, לבדוק IMEI ולוודא שהטלפון לא משומש וכו'.

אבל, כשמדובר כמו שציינת בטלפון יקר, אייפון 12 פרו, אני לא הייתי חוסך בחלק הזה והייתי מעדיף לקנות מחנות אמינה, יבואן רשמי, גם אם זה יעלה לי 300-500 שח יותר. הכאב ראש הכרוך ב"מה יקרה אם..." לא שווה את הפרש המחירים, במידה ותקנה ביבואן לא רשמי מאיזה סטנד זמני בקניון, ואחר כך יתחילו להופיע תקלות מוזרות.
כנל במשפחה, כל מי שקנה אייפון/אייפד/מכשיר ios כלשהו, או כל מכשיר מעל 2000 שח, העדיף לקנות מחנות אמינה יבואן רשמי בשביל השקט הנפשי. האם מישהו אי פעם הצטרך להשתמש בשירות? לא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D עד כמה חשוב המאזן האקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 0
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 41
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
I חוק חינוך חינם עד גיל 3 - יש כזה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 110
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
J איזון אקטוארי - עד כמה משמעותי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
ש דירה להשקעה עד 2 מ' נדל"ן 27
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
Z ETF שמחזיק אגרות חוב עד לפקיעה ? שוק ההון 14
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
Y האם כל השכירים נאלצים לשלם ריבית עד אפריל בהגשת דוח מס? מיסים 8
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
C המלצה לנתב קווי עד 250₪ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
I שאלה עד כמה המשק תלוי בריבית הפריים? שוק ההון 1
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
T האם הוואטסאפ שלי מתוחכם עד כדי כך? אוף טופיק 4
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
א מאפשרים לי הלואה עד 170 K בקל"צ 3.75. לקחת ולהשקיע? שוק ההון 48
יוזר עד כמה כדאית העזרה של משרד השיכון במשכנתא עבור זכאים? נדל"ן 4
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
ה ממוצע התואר בשנה הראשונה- עד כמה קריטי? התפתחות אישית 31
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
C כלכליסט: דיסקונט לא יגבה ריבית על מינוס של עד 2,000 שקל פוסטים מאיכות נמוכה 30
Z משכנתא לתקופה קצרה שנה עד מקסימום שנתיים. נדל"ן 18
ב עד כמה קומות אפשר? נדל"ן 7
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
T עד כמה אמין מדד איכות השירות ע״פ רשות שוק ההון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
c881 השרשור על בחירות 2019 עד 2021 ננעל אוף טופיק 42
כ מה עושים עם מיליון ש"ח עד שאחליט מה עושים איתם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב טעויות של מתחילים? עד כמה תיק מנוהל זה דבר גרוע? שוק ההון 20
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70

נושאים דומים

Back
למעלה