• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עדכון סיכום עונת סקי 2020 (Georgia - New Gudauri)

• פותח הנושא JG1
  • פורסם בתאריך
כי אני רואה את החשבון חשמל? שהוא על 0?
וכי אתה מתאר פה מצב סופר אבסורדי, למה נראה לך שחברת ניהול שאני משלם לה מאות דולרים בשנה תכניס על דעת עצמה דיירים?
ואם הוא לא יהיה 0 ויגידו לך ששכחו לכבות אורות\תנור\whatever כשהדיירים "שלך" עזבו?.
לגבי החלק השני "למה נראה לך שחברת ניהול שאני משלם לה ..." - לא ברור אם אמרת את זה ברצינות או בצחוק. בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

ואם הוא לא יהיה 0 ויגידו לך ששכחו לכבות אורות\תנור\whatever כשהדיירים "שלך" עזבו?.
לגבי החלק השני "למה נראה לך שחברת ניהול שאני משלם לה ..." - לא ברור אם אמרת את זה ברצינות או בצחוק. בכל מקרה שיהיה בהצלחה.
מה זה שכחו? אני יודע מה קורה שם. יש לי מישהו שנמצא שם
אתה נשמע קצת פרנואיד
הדירה כבר שנתיים מתפקדת והכל בסדר

דירה חדשה איזה תיקונים.. הייתה איזו נזילה, הבאתי מישהו שסידר לי את זה ב20 שקל
מים כלול
חשמל החשבון הכי גבוה שהיה לי - 7 שקל בחודש
איזה ביטוח על דירה של 32K$? אין לי ביטוח, ואם אתה רוצה אז יש ביטוח שעולה איזה 10-15 שקל בחודש

"דירה חדשה איזה תיקונים", ואז אתה אומר הייתה נזילה.
מה הכוונה במים כלול? כלול במה?
חשבול חשמל 7 שקל כשהדירה תפוסה כל החודש? פשש, יפה.
לגבי הביטוח- עזוב את הדירה שעם פוטנציאל להיפגע (שגם אם הדירה עלתה 32K דולר הייתי מבטח עם הסכומים שציינת). מה אם קורה משהו למישהו בדירה? אתה חושב שיש לסכום התביעה תקרה כלשהיא? הביטוח עולה 15 שקל בחודש ואתה לא משלם ביטוח? בחיים לא שמעתי על שטות כזו.
מה לגבי ארנונה/מס דירה אחר?
מה לגבי דיווח מס בגיאורגיה והעלויות בגין הדיווח? לא התייחסת.

אם אתה לא רוצה לענות זה גם בסדר..סתם מתעניין..

יש ועוד איך.

בדיוק, רק הפוך. אין ועוד איך.

זה כמו להגיד שאם יש בבעלותך דירה בתל אביב (אפילו אם היא ריקה) אין לזה משמעות.

אין שום קשר בין זה לזה.
לשווי ערך של נכסים, בין אם הם מניות, מזומן, או נדלן יש משמעות רק כשממירים אותם.
לא אשקר, העובדה שקניתי דירה בחצי מליון, והיום היא שווה על הנייר 750K משמחת אותי.
אך היא משמחת אותי באופן לא רציונאלי, כי אני מבין בהגיון שזה לא עוזר לי כל עוד אינני מוכר את הדירה.

כמו כן נכנסתי עם כמה עשרות אלפי שקלים לפני הקורונה לשוק ההון בקרן ההשתלמות.
לא בדקתי את התיק לאורך הקורונה עד שלשום, והסכום כיום שווה לזה שהכנסתי.
יש שיגידו שהפסדתי ואז הרווחתי. אני לא רואה את זה ככה.
לא הפסדתי, לא הרווחתי, לא נגעתי., לא הסתכלתי ולא ידעתי.
גם אם הייתי מסתכל ויודע כמה אני שווה על הנייר זה לא היה משנה דבר, כל עוד אין בכוונתי למכור.

יכול להיות שערך הדירה שלך יעלה ויעלה, עד חודש לפני שתמכור ואז הוא יצנח. לא תעזור לך שום עליית ערך בזמן כלשהו שהוא לא הזמן שאתה מוכר.
ולכן, למרות שאני לא מזלזל בחשיבות של עליות ערך, ושזאת המטרה שלי כמו שלך,
כל עוד אנחנו לא מוכרים או מתכוונים למכור לטווח ארוך,
אין להן שום משמעות.
רוצה להוכיח לי אחרת? תגיד לי כמה כסף נכנס לך לחשבון הבנק בגלל שהמחירים באיזור של הדירה שלך עלו.

לשווי ערך של נכסים, בין אם הם מניות, מזומן, או נדלן יש משמעות רק כשממירים אותם.
לא אשקר, העובדה שקניתי דירה בחצי מליון, והיום היא שווה על הנייר 750K משמחת אותי.
אך היא משמחת אותי באופן לא רציונאלי, כי אני מבין בהגיון שזה לא עוזר לי כל עוד אינני מוכר את הדירה.

כמו כן נכנסתי עם כמה עשרות אלפי שקלים לפני הקורונה לשוק ההון בקרן ההשתלמות.
לא בדקתי את התיק לאורך הקורונה עד שלשום, והסכום כיום שווה לזה שהכנסתי.
יש שיגידו שהפסדתי ואז הרווחתי. אני לא רואה את זה ככה.
לא הפסדתי, לא הרווחתי, לא נגעתי., לא הסתכלתי ולא ידעתי.
גם אם הייתי מסתכל ויודע כמה אני שווה על הנייר זה לא היה משנה דבר, כל עוד אין בכוונתי למכור.

יכול להיות שערך הדירה שלך יעלה ויעלה, עד חודש לפני שתמכור ואז הוא יצנח. לא תעזור לך שום עליית ערך בזמן כלשהו שהוא לא הזמן שאתה מוכר.
ולכן, למרות שאני לא מזלזל בחשיבות של עליות ערך, ושזאת המטרה שלי כמו שלך,
כל עוד אנחנו לא מוכרים או מתכוונים למכור לטווח ארוך,
אין להן שום משמעות.

זה הגזמה(פראית)
לפי האנלוגיה שלך בהודעה גם למזומן אין משמעות רק לצריכה וגם אין שום טעם בצבירת רכוש.
בנוסף גם מעשית בזמן שאתה מחזיק נכסים יש לזה עוד משמעויות(לדוגמה שווי לביטחונות)

עוד בעיה באנלוגיה היא שפעולת ההמרה עצמה לדברך יוצרת ערך,אני מתקשה להבין את ההגיון.

רוצה להוכיח לי אחרת? תגיד לי כמה כסף נכנס לך לחשבון הבנק בגלל שהמחירים באיזור של הדירה שלך עלו.
למה אתה מפלח לפי חשבון הבנק?
השווי של הבחור זה חשבון בנק + שווי דירות + שווי מניות בבעלותו.

זה הסכום שהוא יכול להנזיל תוך שבוע אם מתחשק לו, ולצאת לפרישה מוקדמת.

יכול להנזיל תוך שבוע
מסכים עם מה שכתבת, רק מסתייג ממה שציטטתי - בספק אם שווי הדירה הוא נזיל. בחישוב שווי נזיל כדאי להוריד שיעור מסויים (עליו יאלץ להתפשר לטובת הנזלה מהירה).

נראה לי שרוב המגיבים כאן מנסים להוכיח לפותו'ש שהוא חסר נסיון, פזיז וזחוח. במידה מסויימת קשה להם לתפוס איך חסר נסיון פזיז וזחוח מצליח להגיע לתשואה טובה בשנה גרועה.

אני בטוח שאם חבר פורום אחר, מנוסה יותר, היה מציג את ההשקעה הזו, היה מקבל התייחסות אחרת.

מה שבטוח, להצליח בהשקעות צריך גם מזל.

מהי התשואה הטובה ואיך חישבת אותה?
פות"ש ציין 2000 דולר רווח אחרי הוצאות לפני מס מתוך עלות רכישה של 32000 דולר. יוצא ברוטו לפני מס יותר מ 6% שנתי, זה לא רע בכלל להשקעה פאסיבית למחצה.
פות"ש ציין שהתפוסה השנה הייתה גרועה במיוחד בגלל מיעוט שלג וקורונה. הקורונה מתישהו תעלם והשלג יחזור כך שתפוסה אמורה להשתפר.

פות"ש ציין 2000 דולר רווח אחרי הוצאות לפני מס מתוך עלות רכישה של 32000 דולר. יוצא ברוטו לפני מס יותר מ 6% שנתי, זה לא רע בכלל להשקעה פאסיבית למחצה.
פות"ש ציין שהתפוסה השנה הייתה גרועה במיוחד בגלל מיעוט שלג וקורונה. הקורונה מתישהו תעלם והשלג יחזור כך שתפוסה אמורה להשתפר.

השאלה אם באמת אלו כל ההוצאות.
אני מאחל לו שההשקעה תניב גם 50% אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שפות״ש לא משלם על ביטוחים (שזה כשלעצמו מסוכן מאוד כשאנשים שונים נכנסים לדירה ולך תדע מי נכנס), לא מפריש לתחזוקה (כן הדירה חדשה אבל גם כשאתה קונה נכס חדשה להשקעה אתה עדיין אמור להפריש), הוא לא אומר כמה הוא צריך לשלם על דיווח מס בגיאורגיה (הוא בטח צריך להשתמש בשירותי רו״ח לא?), לא אומר כמה הוא משלם ארנונה או המס המקביל לה בגיאורגיה, חשמל הוא טוען שזה 7 שקל (זה סכום הזוי אבל בסדר, זורמים), מים הוא רשם כלול (מה זה אומר? נחכה שיגיב).
הוא טוען שביטוח עולה 15 וחשמל עולה 7 אז יכול להיות שכל ההוצאות שאמרתי לא עולות על 100 (הזוי אם הכל באמת נכון).

בד״כ וממה שאני מכיר, הנטו הוא 50% מהברוטו (לפחות ככה אני מחשב). אז מדובר על 1,000 דולר נטו, חותך את התשואה וכבר מעלה ספק בדבר הכדאיות.
עם זאת, יכול מאוד להיות שאני טועה, לכן השאלות..

שגם ככה אין להם מה לחפש שם בקיץ
אני טיילתי שם בקיץ. אזור מדהים. בת כמה הדירה שלך? כשהייתי שם ב2017 בנו אתר סקי, אני תוהה לעצמי אם זה אותו המקום.
כטייל-רגל בעיקר התבאסתי על הפציעה של הנוף, אבל אני מניח שזה אתר מדהים בחורף

לפי האנלוגיה שלך בהודעה גם למזומן אין משמעות רק לצריכה וגם אין שום טעם בצבירת רכוש.

אין משמעות לשום ערך של שום נכס אלא אם מתכוונים להמיר אותו בטווח הקרוב ובערך הנוכחי שלו.
מזומן זה נכס שהערך שלו יציב (לרוב) ושלפחות בהכללה כן מתכוונים להשקיע אותו בערך דומה לערך הנוכחי שלו. כל עוד ממירים בטווח הקצר, יש משמעות לערך הנכס (המזומן במקרה זה). כשמשקיעים את הכסף לטווח ארוך, המשמעות של ערך הנכס בזמן הנוכחי יורדת עד שלבסוף היא מתאפסת. אין לה שום משמעות.

שיהיה ברור, אני מודע לכך ש99% מהאנשים לא עוקבים אחרי התובנה הזאת, גם לא בפורום הזה. הכל טוב.
זה רק מחזק את הטענה שלי.
אף אחד לא מסכים איתי, אבל אף אחד עוד לא הצליח להוכיח שאני טועה.

אני רק אציין שאני מבין למה ג'ניה התכוון,
הוא התכוון שערך הדירה שלו עלה, ולכן הוא צופה שבעתיד הרחוק, כשהוא ימכור את הנכס שלו, המחיר ימשיך לעלות והוא ימכור (זאת אומרת- ימיר) את הדירה שלו למזומן ברווח.
זאת המשמעות של מה שהוא ניסה להגיד.
אבל אין לציפיות או הערכות שום משמעות פיננסית מלבד על גרף התוכנית.
הציפיות לא מכניסות כסף לחשבון הבנק שלנו.
גם לא הערכות.
וכשאין כסף, אז אין משמעות פיננסית.

משמעות פיננסית נגזרת מזה שנכס מניב (כמו הנכס של ג'ניה למשל) ומכניס לנו כסף. היא אמנם נגזרת גם מעליית ערך ברגע המכירה, אך לא רגע קודם לכן. עד אז אלו ציפיות בלבד. אם אנחנו לא מתכוונים למכור, אז הכל ספקולטיבי.

לכן ערך של מניה שיורד אינו גורם להפסדים אם לא מוכרים אותה (אלא אם היא יוצא מהמסחר כמובן). לכן ערכו של בית שיורד אינו גורם להפסדים כל עוד לא מוכרים אותו. אלו נכנסים שיכולים לעלות חזרה, לרדת חזרה, ומושפעים בהמון גורמים שלא תלויים בנו או בנכס. הערך שלהם לא מושפע ממה שהם. והוא ימשיך להשתנות לא משנה כמה נרצה או לא נרצה שישאר, ובלי שליטה שלנו.

אנחנו יכולים רק לעקוב אחרי ערכי הנכסים שלנו ולקוות, לצפות או להעריך שהם ימשיכו לעלות, ימשיכו לרדת, ישארו במקום.
אבל כפי שהקורונה הוכיחה לכולנו, לציפיות האלה אין שום ערך. איננו יודעים שברגע שנרצה למכור לא תהיה קורונה 2. עד שלא מימשנו, ערך הנכסים שלנו אינו רלוונטי באמת. הוא בדמיון שלנו, עד שנממש, ולך תדע מה יהיה אז.

להגיד שג'ניה הרוויח משהו כי מחירי הדירות שלידו עלו? זאת טעות.
אלא אם מישהו יסביר לי
מה הוא הרוויח,
איפה הכסף הזה,
ולמה הוא לא מקבל אותו או חופשי לעשות איתו מה שהוא רוצה ברגע זה ממש.
כשתענו על שאלות אלו תבינו שאפילו ש99% מגולשי הפורום לא מבינים מה אני רוצה מהם,
אי אפשר להפריך את מה שאני אומר על סמך טענות לוגיות.

נערך לאחרונה ב:
עוד בעיה באנלוגיה היא שפעולת ההמרה עצמה לדברך יוצרת ערך,אני מתקשה להבין את ההגיון.

פעולת ההמרה בעת המכירה יוצרת רווח או הפסד ביחס לערך הנכס בעת הקניה. אם המרתי שקל לדולר כשהדולר היה שווה 3.5, והמרתי את הדולר חזרה לשקל כשהדולר היה שווה 4 שקלים, הרווחתי 0.5 שקלים על כל דולר.
הרווחים והפסדים שלנו מושפעים מהמרות בלבד. לא הרווחתי או הפסדתי מערך הדולר המשתנה עד שלא המרתי אותו (גם להמיר אותו למוצרים- לקנות בו טוסטר למשל, נחשב, כי כח הקניה של הדולר היה חזק יותר כשהוא היה שווה יותר).

אי אפשר להפריך את מה שאני אומר על סמך טענות לוגיות.
אם כך - הטענות שלך לא שוות הרבה.

פירוט:
טענה שלא ניתנת להפכה היא לא טענה מדעית (למשל - "יש אלוהים והוא קרוקודיל").
לכן גם לא ברור לי למה אתה משתמש בז'רגון מדעי (עקרון ההפרכה) אם הטענה שלך היא בהגדרה אינה מדעית.

הן לא שוות כי אי אפשר להפריך אותן בצורה לוגית והגיונית?

טענה שלא ניתנת להפכה היא לא טענה מדעית (למשל - "יש אלוהים והוא קרוקודיל").
לכן גם לא ברור לי למה אתה משתמש בז'רגון מדעי (עקרון ההפרכה) אם הטענה שלך היא בהגדרה אינה מדעית.

פירוט בעקבות העריכה שלך-

אני הפרכתי את הטענה של ג'ניה, שהוא הרוויח בגלל שערך הדירות שלידו עלו, באמצעות ההוכחה הפשוטה- לא נכנס שום כסף לחשבון הבנק שלו.
הטענה שלי היא למעשה הפרכה לוגית.
אם מישהו רוצה להפריך את ההפרכה שלי, ויוכיח לי שערך נכס שעולה מניב עוד נכנסים רק בגלל עליית הערך שלו- בבקשה.
במדע - דבר שלא הצלחנו לראות או לתפוס באמצעות כלים אמינים או החושים שלנו אינו קיים.
לכן המדע לא מקבל מושגים רבים שהשתרשו לתרבות שלנו אך שאיננו מסוגלים לראות אותם - כמו אלוהים, נפש, נשמה, טוב ורע, וכ'ו. הוא אכן לא מפריך אותם (כי הם בלתי ניתנים להפרכה), אך עד שימצאו אליהם ראיות - חובת ההוכחה שהם קיימים מוטלת על מי שמאמין שהם קיימים - לא על מי שלא מאמין בהם עד שימצאו ראיות.
בדיון הזה אני בעמדת ה"מי שלא מאמין בהם עד שימצאו ראיות".
אני לא רואה שום כסף שנכנס לחשבון של פותח השרשור בעקבות זה שערך הדירה שלו עלה, לכן אני ספקן עד שיוכחו לי אחרת, וזה נכון לגבי כל נכס- לא הנכס שלו אגב. יש הבדל בין רווח מעליית ערך, שמתבצע רק בזמן המרות, לרווח מנכס מניב.

ואם זה לא מובן אגב, אני חושב שג'ניה עשה עסקה מצוינת. אם זה עובד זה עובד. אני לא מזלזל ברכישה, אני רק מעיר לגבי ההנחה שמרוויחים כסף מעליות ערך ללא מכירה.

נערך לאחרונה ב:
נראה לי שרוב המגיבים כאן מנסים להוכיח לפותו'ש שהוא חסר נסיון, פזיז וזחוח. במידה מסויימת קשה להם לתפוס איך חסר נסיון פזיז וזחוח מצליח להגיע לתשואה טובה בשנה גרועה.

אני מוריד את הכובע בפני @JG1
הכי קל זה לא לעשות דבר ולא להשקיע, מי שרוצה להצליח ולהרוויח לוקח סיכונים, לפעמים זה עובד ולפעמים זה לא.
הערך פה לדעתי הוא לא רק התשואה, בסוף זה כסף קטן, זה הידע והנסיון.
גם יצחק תשובה התחיל בתור שיפוצניק (אולי הוא יחזור לזה בקרוב אבל זה לא העניין).
וגם תודה שחזרת לעדכן.
הרבה פחות מזה אם תשאל אותי.

אין משמעות לשום ערך של שום נכס אלא אם מתכוונים להמיר אותו בטווח הקרוב ובערך הנוכחי שלו
לא נכון.
כשמשקיעים את הכסף לטווח ארוך, המשמעות של ערך הנכס בזמן הנוכחי יורדת עד שלבסוף היא מתאפסת. אין לה שום משמעות.
לא נכון.
זה רק מחזק את הטענה שלי.
לא נכון.
אף אחד לא מסכים איתי, אבל אף אחד עוד לא הצליח להוכיח שאני טועה.
איך אפשר להוכיח שאתה טועה? אתה סתם ממציא אמירות חסרות בסיס עובדתי או לוגי.
ג'ניה התכוון,
הוא התכוון שערך הדירה שלו עלה, ולכן הוא צופה שבעתיד הרחוק, כשהוא ימכור את הנכס שלו, המחיר...
לא נכון (נראה לי).
אין לציפיות או הערכות שום משמעות פיננסית מלבד על גרף התוכנית
די נכון, אבל לא רלוונטי.
משמעות פיננסית נגזרת מזה שנכס מניב (כמו הנכס של ג'ניה למשל) ומכניס לנו כסף. היא אמנם נגזרת גם מעליית ערך ברגע המכירה, אך לא רגע קודם לכן
לא נכון.
עד אז אלו ציפיות בלבד
לא נכון.
אם אנחנו לא מתכוונים למכור, אז הכל ספקולטיבי.
לא נכון.
ערך של מניה שיורד אינו גורם להפסדים אם לא מוכרים אותה
לא נכון.
ערכו של בית שיורד אינו גורם להפסדים כל עוד לא מוכרים אותו.
לא נכון.
אלו נכנסים שיכולים לעלות חזרה, לרדת חזרה
נכון, אבל לא רלוונטי.
ומושפעים בהמון גורמים שלא תלויים בנו או בנכס
נכון, אבל לא רלוונטי.
הערך שלהם לא מושפע ממה שהם
לא נכון.
והוא ימשיך להשתנות לא משנה כמה נרצה או לא נרצה שישאר, ובלי שליטה שלנו.
נכון, אבל לא רלוונטי.
עד שלא מימשנו, ערך הנכסים שלנו אינו רלוונטי באמת
לא נכון.
הוא בדמיון שלנו, עד שנממש
לא נכון.
לך תדע מה יהיה אז.
נכון, אבל לא רלוונטי.
להגיד שג'ניה הרוויח משהו כי מחירי הדירות שלידו עלו? זאת טעות.
לא נכון.
אלא אם מישהו יסביר לי
מה הוא הרוויח
הון (צנוע).
איפה הכסף הזה,
מושקע.
ולמה הוא לא מקבל אותו או חופשי לעשות איתו מה שהוא רוצה ברגע זה
כי הוא לא רוצה.
99% מגולשי הפורום לא מבינים מה אני רוצה מהם
לא נכון, סתם לא מסכימים.
אי אפשר להפריך את מה שאני אומר על סמך טענות לוגיות
נכןן, כי הטענות שלך לא מבוססות על לוגיקה אלא על אקסיומות שחידשת.
פעולת ההמרה בעת המכירה יוצרת רווח או הפסד ביחס לערך הנכס בעת הקניה
איזה מין טענה משונה, שיש צורך בהשפעה המיסטית של המרה לפיאט כדי להעניק משמעות להון.
אם המרתי שקל לדולר כשהדולר היה שווה 3.5, והמרתי את הדולר חזרה לשקל כשהדולר היה שווה 4 שקלים, הרווחתי 0.5 שקלים על כל דולר.
לא, הרווחת את השינוי הריאלי בערכו של דולר על כל דולר (פלוס הפרשים מתמחור יתר/חסר. לדוגמה, אם בסיפור שלך המרת את השקל לדולר ב3.5 בזמן ששערו היה 3.25, להמרת חזרה ב4 כשהשער היה 4.25, ובערך הריאלי של הדולר לא השתנה, הפסדת חצי שקל על כל דולר אפילו שקנית ב3.5 ומכרת ב4).
הרווחים והפסדים שלנו מושפעים מהמרות בלבד.
לא נכון.
לא הרווחתי או הפסדתי מערך הדולר המשתנה עד שלא המרתי אותו
לא נכון.
אני הפרכתי את הטענה של ג'ניה
לא נכון. נסה ללמוד מהי הפרכה. קרא לדוגמה על עקרון ההפרעה של קרל פופר, עליו דיבר @Delver
הטענה שלי היא למעשה הפרכה לוגית
לא נכון. כנ"ל.
במדע - דבר שלא הצלחנו לראות או לתפוס באמצעות כלים אמינים או החושים שלנו אינו קיים.
לא נכון בעליל.
בדיון הזה אני בעמדת ה"מי שלא מאמין בהם עד שימצאו ראיות"
זה לא הופך את הטענות לנכונות, כמובן.
אני לא רואה שום כסף שנכנס לחשבון
אז מה?
רווח מעליית ערך, שמתבצע רק בזמן המרות
לא נכון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מתכנת עדכון אישי: סיכום שנה סולידית ראשונה, חצי הכוס המלאה יומני מסע אישיים 6
D עדכון דרכון חדש ב interactive brokers שוק ההון 1
א האם להחליף ת״א 125 בת״א 35 בגלל עדכון המדדים הקרוב? שוק ההון 4
ו עדכון פלח המניות בתיק שלי שוק ההון 40
R קרן נאמנות מחיר קניה וזמן עדכון שוק ההון 0
F עדכון דמי ניהול בקרן כספית שוק ההון 1
הסוליd שעת עדכון תשואה יומית קרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 4
M עדכון מס רכישה מיסים 10
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
O עדכון משקולות בתיק השקעות שוק ההון 27
M האם קופות גמל והשתלמות חייבות לאפשר עדכון פרטי מעסיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Yos עדכון חשיפה למניות במסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
האזרח החשדן עדכון תיק פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ג תכיפות עדכון יתרה בקופת גמל להשקעה שוק ההון 3
ש [מועד עדכון הנתונים בבורסות חו"ל] שוק ההון 4
לא חשוב שמות טופס עדכון פרטי ביטוח בקרן הפנסיה צרכנות פיננסית 8
adamshalev עדכון רשויות בעת עבודה בגמלאות צרכנות פיננסית 3
LenqS עדכון סיסמא בIB - כיצד להתקשר לשירות הלקוחות שוק ההון 2
Yoss חותמי אבטלה חדשים - האם קיבלתם עדכון מביטוח לאומי? אוף טופיק 14
R עדכון אוטומטי של תיק ההשקעות שוק ההון 1
unrealx עדכון של קרן מחקה שוק ההון 4
hommie עדכון החלפת כתובת במשרד הפנים אוף טופיק 17
א עדכון של שער בקרן מחקה מדד בהתאם למסחר במדד שוק ההון 1
א עדכון מדדים ומדדים חדשים שוק ההון 2
ERE בלי ה E מס עיזבון ארה"ב - עדכון מאיביאיי שוק ההון 5
oz1987 עדכון ובנייה של קורות חיים אוף טופיק 4
מתכנת עדכון אישי: שלב שני בדרך המובילה לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 34
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
c881 עדכון עלויות ב-IRA של מיטב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S Dividend Accruals מופיע שלילי בדוח סיכום מיסים 13
Koby Paris סיכום תשואות 2020 ותובנות ל 2021 שוק ההון 99
Liron2035 סיכום בחירת אג"ח בתיק פסיבי שוק ההון 19
ח סיכום 2016 אוף טופיק 3
משה סיכום חוברת מיומנויות למידה התפתחות אישית 71
איליה עונת המבצעים מגיעה לבורסאות העולם שוק ההון 38

נושאים דומים

Back
למעלה