• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ספאם של הלואות לא נפסק...

יש לי אותו, אבל הוא לא חוסם הודעות. אולי בפרימיום
הוא חוסם הודעות מtop spammers (אולי יעזור אם תגדיר את הטרוקולר כחייגן בנוסף), אתה גם צריך ליזום עדכון מדיי פעם של הרשימה בגירסא החינמית. יש מציקים שלא מוגדים כtop ולכן הוא לא חוסם לך, אני חוסם אותם ידנית בכל הודעה שאני מקבל...עם הזמן כבר לא יהיו יותר\תקבל הרבה פחות....

אה, ואתה גם צריך לסמן שהוא לא יתן לך התראות על הודעות מספאמרים...אחרת החסימה לא באמת עוזרת הרבה

מה שבטוח בלי זה הייתי משתגע סופית

כשהיה לי אנדרואיד S7 ולפני כן S4, היה בהם אופציה מובנית במכשיר שדרכה אפשר היה לבנות רשימת חסימה לפי מילות מפתח. זה עבד ממש מעולה ויכולתי לישון בשקט ללא הצעות להלוואות מפוקפקות או הודעות מרגיזות לפני תקופת בחירות כלליות/מוניציפליות.
בS10 שיש ברשותי כעת כבר אין את האפשרות הזאת משום מה ואני לא מצליחה למצוא אפליקציה טובה וחינמית שתעשה את העבודה. ממשיכה לעקוב אחר השרשור, מקווה שתגיע המלצה שווה.

גם הbbb אני מתחרט על היום שעשיתי מועדון אצלהם. אין שבוע ששלא חופרים לי בהמבוגר במחיר מבצע
ניסיתי להסיר מרשימת תפוצה מספר פעמים.
החברות האלה לא מבינות שהם רק יוצרים אנטי אצלי כלקוח?

גם הbbb אני מתחרט על היום שעשיתי מועדון אצלהם. אין שבוע ששלא חופרים לי בהמבוגר במחיר מבצע
ניסיתי להסיר מרשימת תפוצה מספר פעמים.
עסק כזה דווקא הייתי תובע בלי לחשוב יותר מדי, זה אלף ש"ח לכל הודעה ללא הוכחת נזק, אם אני זוכר נכון.

עסק כזה דווקא הייתי תובע בלי לחשוב יותר מדי, זה אלף ש"ח לכל הודעה ללא הוכחת נזק, אם אני זוכר נכון.

לא תמיד משתלם לתבוע, מנסיון. יש לא מעט כסף שצריך להשקיע, שכירת עורכי דין, הגעה למשרד עורכי הדין לחתימות, הגעה לדיונים בעניינך בבית המשפט, דיונים ברבים, סחבת משפטית, ואף אחד לא מבטיח לך בכלל שתנצח או תישאר רק עם הוצאות.

לא תמיד משתלם לתבוע, מנסיון. יש לא מעט כסף שצריך להשקיע, שכירת עורכי דין, הגעה למשרד עורכי הדין לחתימות, הגעה לדיונים בעניינך בבית המשפט, דיונים ברבים, סחבת משפטית, ואף אחד לא מבטיח לך בכלל שתנצח או תישאר רק עם הוצאות.
תביעה קטנה היא ללא עורכי דין, ועולה אחוז אחד מסכום התביעה (ומינימום חמישים ש"ח).
פעם אחת הגשתי תביעה על ספאם. לקח לי כמה שעות לכתוב כתב תביעה.
הגשתי את המסמכים למזכירות בית המשפט, קיבלתי תאריך לדיון לבערך חצי שנה קדימה. הדיון עצמו ארך עשר דקות ובזה נגמר התהליך.

תביעה קטנה היא ללא עורי דין, ועולה אחוז אחד מסכום התביעה (ומינימום חמישים ש"ח).
הגשתי את המסמכים למזכירות בית המשפט, קיבלתי תאריך לדיון לבערך חצי שנה קדימה. הדיון עצמו ארך עשר דקות ובזה נגמר התהליך.

לא ידעתי את זה, מעניין . אבדוק.

תביעה קטנה היא ללא עורכי דין, ועולה אחוז אחד מסכום התביעה (ומינימום חמישים ש"ח).
לא הייתה איזו חברה שמתעסקת בזה?

אם אין - אחלה סטרטאפ. תאסוף מאנשים פרטים, תגיש בשמם את את התביעה, תגבה איזה אחוז סביר מהזכיה (נניח 5%, וואטאבר) ושלום על ישראל.

היות ואנחנו מדינה קטנה ואין פה אינסוף ספאמרים, אני בטוח שגם חברה כזו תיחשף ותדע על כל הספאמרים הקיימים ולכן מבחינתם להגיש נגד ספאמר ידוע "תביעה נוספת" זה תהליך עם עלות אפסית ברמה של לחיצת כפתור כמעט - בהינתן שהם מקבלים מאדם כלשהו הוכחה שאכן קיבל מהספאמר ספאם.

לא הייתה איזו חברה שמתעסקת בזה?
זכור לי שהיה איזה גוף שעסק בכל, אבל לא למטרת רווח אלא פשוט סיוע חינמי למי שמעוניין לתבוע חברות מספימות.

זכור לי שהיה איזה גוף שעסק בכל, אבל לא למטרת רווח אלא פשוט סיוע חינמי למי שמעוניין לתבוע חברות מספימות.
לא נשמע כמו מודל עסקי טוב מספיק

שיקחו ממני מצידי גם 50% מסכום הזכייה ולא "יסייעו לי" אלא יעשו הכל במקומי.
בדיוק כמו שאני לא מצפה ששירות הדואר "יסייע לי" לשלוח דברים אלא ישלח דברים,
וכמו שאני לא מצפה ששירות ניקוי הרכב שלי "יסייע לי" לנקות את האוטו (יושיט לי דלי? ימכור לי נוזל ניקוי מוזל?) אלא ינקה לי את האוטו.

לא נשמע כמו מודל עסקי טוב מספיק
בגלל זה בדיוק אין כזה עסק, אין פה מודל רווח בר קיימא.
שיקחו ממני מצידי גם 50% מסכום הזכייה ולא "יסייעו לי" אלא יעשו הכל במקומי.
בדיוק כמו שאני לא מצפה ששירות הדואר "יסייע לי" לשלוח דברים אלא ישלח דברים,
וכמו שאני לא מצפה ששירות ניקוי הרכב שלי "יסייע לי" לנקות את האוטו (יושיט לי דלי? ימכור לי נוזל ניקוי מוזל?) אלא ינקה לי את האוטו.
מה אתה מצפה שיעשו במקומך?
להגשת תביעה קטנה יש 4 חלקים מרכזיים:
1. איסוף הנתונים - מתי שלחו, נוסח ההודעה, מאיזה מקור ההודעה, התכתבויות שלך עם השולח בבקשה להפסיק לקבל הודעות וכו'. את החלק הזה תצטרך לעשות בעצמך.
2. כתיבת כתב תביעה שמבוסס על ההודעות שקיבלת לפי סעיף 1. בכתב התביעה צריך לציין את כל ההודעות הנ"ל, ולהוסיף בערך פסקה וחצי שמסבירה לפי איזה סעיף בחוק אתה תובע (שזה בעצם הטמפלייט המוכן) ואת גובה התביעה. מישהו חיצוני יכול לחסוך לך 10 דקות.
3. הגשת כתב התביעה - למיטב ידיעתי ניתן לבצע כיום בצורה מקוונת. גם פה מישהו חיצוני יכול לחסוך לך 5 דקות.
4. דיון בבית המשפט - לא ניתן בתביעה קטנה להיעזר בייצוג חיצוני, אז אין איך להפריט את המשימה.

לתת למישהו אחר להגיש בשמך תביעה קטנה על ספאם זו עצלות כמו להשקיע ב s&p500 דרך קופת גמל להשקעה.

נערך לאחרונה ב:
התעסקתי בתביעות ספאמ מספר פעמים.
1. ניתן לתבוע רק את אלו שאפשר לאתר את מספר החברה \ ארגון.
2. ניתן לתבוע בגין תעמולה דתית גם.
3. אפשר להגיש גם דרך האתר של בתי משפט, לא צריך לצאת מהבית.
4. לא לשכוח להוסיף הוצאות משפט שזה כולל חניה + דלק + קפה + איבוד חצי יום עבודה.
5. פעם ראשונה ההתעסקות היא 4 שעות. אחר כך זה 15 דקות.
6. היתה חברה שעוסקת בזה, התברר שזה לא חוקי ואז היא נסגרה.
7. אפשר לאגד קבוצה של אנשים לדיון אחד מול אותה החברה, אבל כולם צריכים להתייצב בבית משפט.

לא לשכוח להוסיף הוצאות משפט שזה כולל חניה + דלק + קפה + איבוד חצי יום עבודה.
לסולידים שביננו, אפשר לסוע באוטובוס עם חופשי יומי ולהכין קפה בבית לפני המסע.

מצד שני סכום הזכייה היא הכנסה פטורה ממס.

6. היתה חברה שעוסקת בזה, התברר שזה לא חוקי ואז היא נסגרה.
מה לא חוקי בזה?

ובמה זה שונה מהותית מתביעה ייצוגית למשל?

אני מצאתי את זה:

זה שגוי?

חוץ מזה שמצאתי בחיפוש קצר בגוגל חברה שמתעסקת בזה (לא אציין את שמה כדי שלא יהיה איזשהו ספק שאני "מפרסם" פה משהו) - ונראה שהיא חיה ובועטת.

לתת למישהו אחר להגיש בשמך תביעה קטנה על ספאם זו עצלות כמו להשקיע ב s&p500 דרך קופת גמל להשקעה.
נו באמת.
הנה מספר לך פה בן אדם שזה לקח לו 4 שעות. להשקיע בסנופי לקח לי פחות מ-30 דקות, וגם מרגע שפתחתי את החשבון ב-IB - כל השקעה נוספת לוקחת לי בערך 30 שניות.
איך אפשר להשוות את זה לתביעה שצריכה לחזור על עצמה שוב ושוב - ובכל פעם תקח שעות (נוכחות פיזית דרושה, לפי מה שאתם אומרים).

זה לא "עצלנות" - הזמן שלי שווה יותר מהזמן שיקח לי להתעסק בזה.
וזה גם לא באמת יעצור את הספאם - כל עוד דרוש כזה מאמץ כדי להגיש את התביעה.

ביום שבו התביעה תהיה באמת בלחיצת כפתור, לא יהיה יותר ספאם.

הפואנטה היא לא ה-"תביעה הקטנה", הפואנטה היא שאני (וכל אחד אחר) צריך להגיש 19 כאלה בחודש.

נערך לאחרונה ב:
Laban SMS

אפשר להגדיר חסימה לפי טקסט.
אני חוסם כל סמס שמכיל את המילה "הלוואה" (ועוד כמה)

עריכה: ראיתי שאתה עם אייפון. באסה.

מה לא חוקי בזה?

ובמה זה שונה מהותית מתביעה ייצוגית למשל?
בתביעה קטנה לשני הצדדים אין ייצוג משפטי בבית המשפט. בתי המשפט לא אוהבים את זה שמאחורי מגיש תביעה קטנה יש גוף מסחרי שבא לעשות קופה ולא אזרח קטן שנפגע ישירות.
נו באמת.
הנה מספר לך פה בן אדם שזה לקח לו 4 שעות. להשקיע בסנופי לקח לי פחות מ-30 דקות, וגם מרגע שפתחתי את החשבון ב-IB - כל השקעה נוספת לוקחת לי בערך 30 שניות.
נו, ובטח תספר לי שיום אחד קמת בבוקר והחלטת להשקיע ב s&p500, ולא הקדשת לזה מיני דוקטורט כדי להחליט באיזו תעודה להשקיע ודרך איזה בית השקעות.

איך אפשר להשוות את זה לתביעה שצריכה לחזור על עצמה שוב ושוב - ובכל פעם תקח שעות (נוכחות פיזית דרושה, לפי מה שאתם אומרים).
כמעט אפס סיכון ותשואה גבוהה.
אם הזמן שלך יקר מדי בשביל לפנות כמה שעות פעם בכמה שנים, אז אל תגיש.
זה לא "עצלנות" - הזמן שלי שווה יותר מהזמן שיקח לי להתעסק בזה.
בכמה אתה מתמחר שעה בפורום הסולידית?
וזה גם לא באמת יעצור את הספאם - כל עוד דרוש כזה מאמץ כדי להגיש את התביעה.
ברור שאדם בודד שיגיש לא ישפיע על הספאם, רק אם מספיק אנשים ירימו את הכפפה וזה יהפוך לעסק יקר למי ששולח, אז יהיה סיכוי שנראה פחות ספאם.
ביום שבו התביעה תהיה באמת בלחיצת כפתור, לא יהיה יותר ספאם.
אבל עד אז מי שיבחר לעשות מזה קצת כסף לעצמו ותחושת סיפוק של מעין צדק יכול לעשות זאת.
הפואנטה היא לא ה-"תביעה הקטנה", הפואנטה היא שאני (וכל אחד אחר) צריך להגיש 19 כאלה בחודש.
אם תגיש 19 בחודש, השופט יגלגל אותך מבית המשפט. יש הגבלה על מספר התביעות הקטנות שאפשר להגיש.

נערך לאחרונה ב:
אם תגיש 19 בחודש, השופט יגלגל אותך מבית המשפט. יש הגבלה על מספר התביעות הקטנות שאפשר להגיש.
אפשר להגיש לכל בית משפט בארץ עד 5 תביעות קטנות בשנה :):)
בתור אחד ש"מתפרע" עם זה, לא יצא לי להגיע ל5 תביעות באותה השנה.

בתביעה קטנה לשני הצדדים אין ייצוג משפטי בבית המשפט. בתי המשפט לא אוהבים את זה שמאחורי מגיש תביעה קטנה יש גוף מסחרי שבא לעשות קופה ולא אזרח קטן שנפגע ישירות.
יכולים לא לאהוב.
מה זה קשור לחוק?
נו, ובטח תספר לי שיום אחד קמת בבוקר והחלטת להשקיע ב s&p500, ולא הקדשת לזה מיני דוקטורט כדי להחליט באיזו תעודה להשקיע ודרך איזה בית השקעות.
עדיין פעולה חד-פעמית שלא צריכה לחזור על עצמה.
חוץ מזה שה-RETURNS פה לא פרופורציונאליים בכלל. גם אם עשיתי דוקטורט זה ישתלם לי בהמשך חיי במאות אלפי ומליוני דולרים.

התביעה הנ"ל זה שעות בשביל 1000 ש"ח, שאותם אני עושה בסשן אחד מסכן של הוראה (tutoring).

ואז זה עוד צריך לחזור על עצמו.

כמעט אפס סיכון ותשואה גבוהה.
אם הזמן שלך יקר מדי בשביל לפנות כמה שעות פעם בכמה שנים, אז אל תגיש.
כמה שעות בכמה שנים?

מדובר כאמור על 19 פעמים בחודש. אני בכל יום מקבל לפחות 2-3 סמסים של ספאם.

בכמה אתה מתמחר שעה בפורום הסולידית?
לא מתמחר, אני משתתף פה כתחביב.
(ולפעמים גם משיג פה ידע בעל ערך רב, כאמור - נאמד במינימום - באלפי או עשרות אלפי שקלים לכל "טיפ" מועיל, אבל כאמור - אני לא "עובד" בלדלות פה פרטים. אני פה לכיף ועל הדרך לומד דברים).

ברור שאדם בודד שיגיש לא ישפיע על הספאם, רק אם מספיק אנשים ירימו את הכפפה וזה יהפוך לעסק יקר למי ששולח, אז יהיה סיכוי שנראה פחות ספאם.
כדי שזה יקרה, להגיש תביעה כזו צריך להיות קל ונוח.

בדיוק כמו שיש שירותים שמנתקים אותך משירותים כמו HOT וכו' - הגיוני שיהיה שירות שגובה מחיר מאותם פושעי-ספאם בעזרת עובדות שמוגשות להם ע"י אזרחים שנפגעו.

אבל עד אז מי שיבחר לעשות מזה קצת כסף לעצמו ותחושת סיפוק של מעין צדק יכול לעשות זאת.
בסדר.

מה הגבול? ואיפה הוא מוגדר?
לא הבנתי על מה יגלגל בדיוק, אם כל תביעה היא מוצדקת, בשם איזה עקרון יכולים למנוע ממני לתבוע את מה שמגיע לי?

אפשר להגיש לכל בית משפט בארץ עד 5 תביעות קטנות בשנה :):)
בתור אחד ש"מתפרע" עם זה, לא יצא לי להגיע ל5 תביעות באותה השנה.
נשמע גבול שרירותי ומוזר.
מה אם נגרם לי נזק קטן בערך פעם בחודש - כל פעם ע"י גוף שונה?
אני אמור לספוג נזקים כי בית משפט עמוס?

איפה מוגדר הגבול הזה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה