• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סנקציות נגד מתנחלים אלימים

לדוגמא חבר טוב שם בן גביר בקלפי בגלל עליית הפשיעה בארץ, בכל שאר הנושאים לא הסכים איתו, פשוט העניין הזה היה בראש סדר העדיפויות שלו ובן גביר רכב על הגל הזה
בדיוק.
החבר הגאון שלך חשב שמה שיציל את ישראל מפשע זה לתת את השליטה לפושע.
עם כל ההשלכות.
הוא ידע, חשב והאמין שבכל שאר הנושאים בן גביר יזיק למדינה, ועדיין החליט להצביע לאטד.
החבר הטוב שלך אשם.
בין אם הוא הזוי, שבוי, משיחי או סתם טיפש, הוא בפירוש אשם בצרות אילהן התדרדרה ישראל.

בין אם הוא הזוי, שבוי, משיחי או סתם טיפש, הוא בפירוש אשם בצרות אילהן התדרדרה ישראל.
אתה קצת קיצוני פה. ממשלת השינוי הייתה רכה מאוד כלפי הבדואים (סתם דוגמאות שקופצות לי, אישור של ישובים בלתי חוקיים וויתורים בנושא הנטיעות - השתלטות על שטחי מדינה). אם יש מישהו שהפרנסה והחיים שלו נהרסים בגלל פרוטקשן אז סביר שהוא יגיד לעצמו "אוקיי, ננסה פעם אחת משהו אחר".

מן הסתם החבר לא ידע שדבר ראשון הם ינסו לעשות הפיכה משטרית ויחריבו את ישראל, הם הסתירו היטב את הכוונות שלהם.

מן הסתם החבר לא ידע שדבר ראשון הם ינסו לעשות הפיכה משטרית ויחריבו את ישראל, הם הסתירו היטב את הכוונות שלהם.
נקווה שלחבר יהיה סיכוי להצביע בבחירות דמוקרטיות ולתקן.
מכיר כמה וכמה אנשים שהצביעו לבן גביר ומצטערים על זה בשנייה שההפיכה המשטרית החלה.
הבטיחו ביטחון ומשילות וקיבלנו בדיוק ההפך.

השוליים הקיצוניים שבפועל מבצעים מעשים אלימים - רובם לומד רבנים אחרים, לא הרב קוק.
צבא אוקראינה - 2% מאוכלוסיית המדינה
צבא רוסיה - 3% מהאוכלוסייה
החמאס - 2% מאוכלוסיית עזה
נוער הגבעות - ככל הנראה 2% מהמתנחלים

זה שהזרוע "הביצועית" היא מצומצמת לא אומר שהם לא זוכים לתמיכה ואהדה מהסביבה שלהם...

ואני בכלל לא רואה שהביקורת של רוב המתנחלים על בן גביר היא מוסרית. הם רבים איתו על הסגנון אבל תומכים במטרה. לדעתי כל אדם הגון ומוסרי צריך לפסול את בן גביר בתור שותף פוטנציאלי והם כמובן לא עשו את זה.

לדוגמא חבר טוב שם בן גביר בקלפי בגלל עליית הפשיעה בארץ, בכל שאר הנושאים לא הסכים איתו, פשוט העניין הזה היה בראש סדר העדיפויות שלו ובן גביר רכב על הגל הזה
זה לא משנה את העובדה שהחבר הזה הכיר וידע מה הדעות של בן גביר. (בהנחה שהוא לא טמבל) הוא הצביע לבן גביר בידיעה ברורה מה הן הדעות שלו ומה סדר העדיפויות שלו.

וזה לא משנה את העובדה שהחבר הזה צריך להכיר ולקחת אחריות על המעשים שלו. אם המעשים של הממשלה הזו לא מוצאים חן בעיניו הוא צריך להבין שזה בגללו.

חשבתי שאתה מעוניין בדיון ענייני.
אני רואה שאתה חוזר להכללות חסרות קשר למציאות, אחרי שהסברתי.
חבל.
ופה הדיון נגמר מבחינתי.

בהתחשב בכך שהליצן לא נופל בסקרים אלא שומר על מקומו ואפילו משפר עמדות, למרות השנה הארורה שעברה עלינו (עוד לפני השבעה באוקטובר), סביר להניח שהחבר שלך הוא לא הנורמל. שאין לו שום ייצוג בקהל בוחריו של עצמה יהודית.
הרי לא הגיוני שיש מישהו שחושב שעלייה של 400% ברצח בקהילה הערבית בארץ היווה שיפור במצב הפשיעה בארץ. או שסוהרות מסורסרות על ידי מחבלים. או ש... יש עוד הרבה או ש...
בכל אופן, הדוגמא לא רלוונטית כי היא מייצגת כלום. מי שהצביע לבן גביר בגלל הפשיעה בארץ ולא אף סיבה אחרת לא מצביע לו שוב.
אוקיי אבל איך זה קשור למה שהגבתי?
טענתם שלמי שהצביע בן גביר יש אשמה שהמשטרה לא מטפלת בטרור ופשיעה, מן הסתם שהחבר שנתתי כדוגמא לא יצביע לו שוב.
באותה תקופה הלך הרוח במדינה היה אחרת לגמרי.
בדיוק.
החבר הגאון שלך חשב שמה שיציל את ישראל מפשע זה לתת את השליטה לפושע.
עם כל ההשלכות.
הוא ידע, חשב והאמין שבכל שאר הנושאים בן גביר יזיק למדינה, ועדיין החליט להצביע לאטד.
החבר הטוב שלך אשם.
אני לא מסכים עם הקיצוניות שלך, זה יותר עמוק מזה, להגיד שכל מי שהצביע לקואליציה אשם זו דמגוגיה.
ולא, לא הצבעתי לקואליציה ככה שאני לא מדבר מפוזיציה.
בדיוק
זה לא משנה את העובדה שהחבר הזה הכיר וידע מה הדעות של בן גביר. (בהנחה שהוא לא טמבל) הוא הצביע לבן גביר בידיעה ברורה מה הן הדעות שלו ומה סדר העדיפויות שלו.

וזה לא משנה את העובדה שהחבר הזה צריך להכיר ולקחת אחריות על המעשים שלו. אם המעשים של הממשלה הזו לא מוצאים חן בעיניו הוא צריך להבין שזה בגללו.
הכיר שהדעות כלפי הפלסטינים הם קיצוניות, ביחד עם זה הוא אהב את הקו של חיזוק המשטרה ומיגור הפשע.
באותו זמן סדר העדיפויות שלו היה ככה, כנראה שהיום סדר העדיפויות השתנה והוא התפקח, כולם קיבלו פה כאפה ופרופורציות.
בנוסף, אתה לא יודע שאתה שם פתק בקלפי מה הנציג שבחרת יעשה עם הכוח שנתת לו. מי ידע שידחפו לנו את המהפכה המשטרית? מישהו דיבר על זה לפני הבחירות?
החבר שלי לדוגמא התנגד נחרצות למהפכה המשפטית, מצאתי את זה די משעשע שמי ששם בן גביר מתנגד למהפכה המשפטית אבל אני לא יכול להאשים אותו כי די ״עבדו״ עליו ושיחקו לו על הרגש.

בנוסף, אתה לא יודע שאתה שם פתק בקלפי מה הנציג שבחרת יעשה עם הכוח שנתת לו. מי ידע שידחפו לנו את המהפכה המשטרית? מישהו דיבר על זה לפני הבחירות?
זו טענה שיכול להעלות, אולי, מצביע ליכוד.
המהפיכה המשטרית היתה חלק מרכזי באג'נדה של הציונות הדתית גם לפני הבחירות.
כנראה החבר שלך, כמו רוב העם, לא האמין שתקום ממשלה בה הרעיונות של המפלגה לה הוא הצביע הופכים להצעות חוק בהן תומכת כל הקואליציה.
טוב שהוא התפקח, אם כי נראה שבכל מה שנוגע לבן גביר, כוחו רק יעלה בבחירות הקרובות. (אבל באופוזיציה תהיה לו הרבה פחות השפעה).

אולי ניסו להרדים, אבל אבל הדעות שלהם היו ידועות.
אני לא מסכים עם הקיצוניות שלך, זה יותר עמוק מזה, להגיד שכל מי שהצביע לקואליציה אשם זו דמגוגיה.
להתעלם או להמעיט או לזלזל באחריות של מי שמחליט - זה הדמגוגיה.
האזרח מקבל סמכות להצביע ובכך להשפיע על הרכב הכנסת.
סמכות באה עם אחריות.

סמכות = אחריות.

אם כי נראה שבכל מה שנוגע לבן גביר, כוחו רק יעלה בבחירות הקרובות.
כבר נכשלתי בעבר בפרשנויות פוליטיות.
ועדיין, אם בן גביר ירוץ לבד, לדעתי יקבל 4-5.
(אא"כ המלחמה תסתיים בצורה שהוא יוכל למתוח עליה ביקורת חריפה [רש"פ בעזה, למשל] ואז קשה לדעת אם זה יגרום לו לגרוף קולות או שמצביעיו יראו בו כישלון)

אבל אני לא יכול להאשים אותו כי די ״עבדו״ עליו ושיחקו לו על הרגש.
לדעתי זו הבעיה. אתה מתייחס אליו כאילו הוא ילד קטן ולא מבוגר אחראי למעשיו. זה מה שאני מתכוון כשאני אומר שגישה כזו היא בעצם התנשאות על חברך.

אם הוא חושב שהממשלה לא טובה ובן גביר בעצם פוגע במדינה, עליו לקבל אחריות למה שהוא עשה ולתקן. שלב ראשון בכל תיקון זה ההכרה בטעות ולא האשמת אחרים, ״עבדו עליו״, ״שיחקו עם הרגש״ , ״לא אמרו״ וכדומה. אלא טעיתי, איך אני יכול לתקן את מה שעשיתי. כל זה כמובן אם הוא חושב שבן גביר מזיק ולא מועיל.

נערך לאחרונה ב:
כבר נכשלתי בעבר בפרשנויות פוליטיות.
ועדיין, אם בן גביר ירוץ לבד, לדעתי יקבל 4-5.
(אא"כ המלחמה תסתיים בצורה שהוא יוכל למתוח עליה ביקורת חריפה [רש"פ בעזה, למשל] ואז קשה לדעת אם זה יגרום לו לגרוף קולות או שמצביעיו יראו בו כישלון)
זה מעניין כי הרושם שלי הוא שיש קבוצה גדולה שרואה היום בליכוד "שמאל בטחוני" ואם כך, לאן ילכו הקולות?
אז או שהרושם שלי שמתבסס בעיקר על התקשורת, שגוי, או שיגיע גורם פוליטי חדש משמעותי בימין, או שעד הבחירות אנשים לא יצביעו לפי מדיניות ביטחונית.

לגבי סיום המלחמה - כרגע נראה שיש 3 אפשרויות עיקריות - שליטה מלאה ישראלית כולל הכל (תשתיות, מזון וכו'), מדינת שבטים בה אין דין ואין דיין או שלטון פלשתיני כזה או אחר שיהיה קרוב לרש"פ. נראה לי שהאפשרות השלישית היא הסבירה ביותר, גם אם יצבעו אותה באינספור צבעי "פיקוח" של מדינות זרות.

כל זה כמובן אם הוא חושב שבן גביר מזיק ולא מועיל.
אבל למה זה מוביל?

האנשים הרציניים אומרים: טעיתי. היתי שותף ולו במידה קטנה למחדל, ואני מכיר באחריותי ומוכן להתפטר.
בן גביר קואליציתו ומצביאיהם קופצים על המציאה - הם טעו ! הכל הבאשמתם !! -- וגורפים את ריווחי הפופוליזם אליהם.

זה מעניין כי הרושם שלי הוא שיש קבוצה גדולה שרואה היום בליכוד "שמאל בטחוני" ואם כך, לאן ילכו הקולות?
זאת שאלה טובה מאוד.
אבל בן גביר מראש אין לו בייס גדול, וזה נבחן בבחירות היחידות שהוא רץ לבד. בסבב 2, שהוא הצליח לגרום לאנשים שהוא עובר לבד, הוא קיבל סה"כ 80K קולות.
בסבב 3 - 20K בלבד.
הזינוק שלו בבחירות האחרונות הורכב מ3 דברים לדעתי:
1. הודאות שיעבור (לדעתי אם לא היה מתחבר עם סמוטריץ' היה מקבל הרבה פחות).
2. התחושה, כמו החבר של @annona , שהוא יפתור בעיות.
3. מפלגת האווירה התורנית של הבחירות...

סעיף 2 כמעט בודאות יעלם.
סעיף 3 שבעצם מורכב מיח"צ, תלוי מאוד, קשור למה שאמרתי על איך שתסתיים המלחמה.
סעיף 1 - תלוי מאוד בסקרים ברגעים האחרונים לפני הבחירות.

ו... הליכוד+ש"ס דיממו בוחרים לבן גביר.
לליכוד לכאורה לא נותר הרבה מה להפסיד (הוא כרגע יורד בסקרים, אבל לתחושתי ירידה יחסית זמנית), וש"ס - תלוי כמה קמפיין גיוואלד של "אבא מסתכל עליך מלמעלה" (איכס!) היא תעשה.

ולהערכתי, מצביעי ימין רבים או ישארו בבית בגלל סיבות שכבר מניתי בעבר, או יתגמלו את הליכוד אם יהיו מרוצים מסוף המלחמה.
בן גביר נתפס כלא משפיע מאוד על תהליך הלחימה...
או שיגיע גורם פוליטי חדש משמעותי בימין,
קשה לי להאמין שיקום גורם שישפיע על בן גביר.
כלומר, או שיהיה סטייל בנט\יוסי כהן\וכדו' - ואז יקח את המנדטים המוכרים של בנט\כחולבן\סער, בוודאי לא יקח אנשי בן גביר...
או שתקום מפלגה בדמות המפלגות שאנחנו מכירים - קשה לי לראות. אולי יהיה שינוי במבנה המפלגות הנוכחי, שיקח את הליכוד למקום יותר "יריב לויני\יולי אדלשטייני" מאשר "דודי אמסלמי", אבל לא רואה יותר מזה. (אם תשאר הליכוד ולא תתפרק).
לגבי סיום המלחמה - כרגע נראה שיש 3 אפשרויות עיקריות - שליטה מלאה ישראלית כולל הכל (תשתיות, מזון וכו'), מדינת שבטים בה אין דין ואין דיין או שלטון פלשתיני כזה או אחר שיהיה קרוב לרש"פ. נראה לי שהאפשרות השלישית היא הסבירה ביותר, גם אם יצבעו אותה באינספור צבעי "פיקוח" של מדינות זרות.
או אופציה נוספת, מה שנראה לי שנתניהו וגלנט מכוונים אליו - מודל יו"ש, כלומר שליטה בטחונית ישראלית ושליטה אזרחית ערבית.

נערך לאחרונה ב:
או אופציה נוספת, מה שנראה לי שנתניהו וגלנט מכוונים אליו - מודל יו"ש, כלומר שליטה בטחונית ישראלית ושליטה אזרחית ערבית.
זו אופציה 3 שלי. השלטון האזרחי יהיה רש"פ באופן כזה או אחר.

לא. אני לא חושב שיש הרבה ישראלים שחושבים שישראל לא צריכה לשלוט בטחונית בעזה בעתיד הנראה לעין.
שליטה בטחונית. ביטוי יפה. רק מה, אף אחד לא מבין מה זה אומר, איך לממש את זה וכמובן כל אחד חושב שזה משהוא אחר.

שליטה בטחונית. ביטוי יפה. רק מה, אף אחד לא מבין מה זה אומר, איך לממש את זה וכמובן כל אחד חושב שזה משהוא אחר.
זה אומר שצהל יוכל לפעול יחסית בחופשיות בכל שטח הרצועה.
כמה בחופשיות? אכן יש כאן מקום לפרשנות שתלויה במי שמחליט ובמצב בשטח.

זה אומר שצהל יוכל לפעול יחסית בחופשיות בכל שטח הרצועה.
כמה בחופשיות? אכן יש כאן מקום לפרשנות שתלויה במי שמחליט ובמצב בשטח.
כלומר ללא כוחות צה״ל בעזה ? לא כל כך עובד טוב ביו״ש, החמאס דיי חזק שם. וגם בדרום לבנון הפינוי וההסתמכות על האו״ם לא בדיוק עבד.

שליטה בטחונית כזו אפשרית רק עם כוחות של צה״ל בתוך עזה. זה לא מה שהיה בדיוק לפני הפינוי של עזה ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
AlexNOSAM שוק הנדל"ן הקטנטן שלנו והבורסה במקרה של התגברות החרם ואף סנקציות על ישראל שוק ההון 38
M בידוד אקוסטי נגד בנייה סמוכה נדל"ן 11
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
מ משפט בנושא זיכוי מס זר בארה"ב נגד הNIIT מיסים 1
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
ב קניית אופציית put נגד חששות שוק ההון 11
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
H גידור נגד פיחות השקל שוק ההון 2
א האם יש קייס, נגד סוכן ביטוח? צרכנות פיננסית 4
M תביעה קטנה נגד הוט על בעיות אינטרנט צרכנות פיננסית 6
H AirBNB Arbitrage בעד או נגד נדל"ן 18
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
S קולר נגד פרעושים לחתולים אוף טופיק 14
השקעה לא מזל קרנות REIT נחשבות לאמצעי גידור נגד אינפלציה שוק ההון 28
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
T סקטורים/מדדים דפנסיביים נגד מיתון שוק ההון 10
Y מתקפת הפישינג של ”דואר ישראל”: כתב אישום נגד הפלסטיני שעקץ 200 אלף ש”ח מישראלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46
N SARK קרן סל שמהמרת נגד קאתי ווד ו ARK פוסטים מאיכות נמוכה 7
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 30
T Five Factor Investing בעד/נגד? שוק ההון 36
1337justme דוקרנים נגד יונים - עובד והומני? אוף טופיק 17
Y היפותזת השוק היעיל והקורונה: תוחלת נגד שונות שוק ההון 22
ג למה כולם פה נגד מסחר יומי? שוק ההון 66
4 עשירי העולם והאנשים עם השליטה בעולם נגד הפשיעה אוף טופיק 7
yossik למסירה ללא תשלום כדורים נגד מלריה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M תביעה נגד חברת ביטוח צרכנות פיננסית 4
D IB הפסידה בתביעה נגד הרשות לניירות ערך, תצטרך לקבל רישיון זירת סוחר שוק ההון 110
adamshalev רשתות נגד יתושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
L פרו גמל מנהלים-בעד או נגד? שוק ההון 7
ג דרכים לגידור נגד נפילת מחיר נדל"ן בישראל שוק ההון 51
adamshalev חשיפה לסקטור הבנקאות\פיננסים כגידור נגד עליית ריבית שוק ההון 28
Y שקיפות בשכר - בעד או נגד? אוף טופיק 43
Danielovich ברקזיט - בעד או נגד? אוף טופיק 39
Y מה הדרך הטובה ביותר להשקיע נגד המדד? שוק ההון 14
אלברט מעבר קרן פנסיה - בעד או נגד?! צרכנות פיננסית 3
Cfy טיעון נגד אג"ח ממשלתי שוק ההון 33
א קרנות מחקות נגד ETF שוק ההון 3

נושאים דומים