• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית אופציית put נגד חששות

בבר

משתמש רגיל
דירוג
151
חבר יקר קיבל בירושה כ 2 מיליון שקלים במזומן.
הוא מעולם לא ניהל סכום כזה ולמרות שהוא מבין רציונלית שהוא צריך להשקיע את הכסף, בפועל הוא משותק כבר תקופה ארוכה.
הוא פוחד נורא לפשל ולאבד סכומים דמיוניים מבחינתו
הצרה שגם להחזיק את הכסף במזומן מדיר שינה מעיניו מחשש שהוא מפסיד תשואה. להיכנס לשוק ב 25% לא מרגיע אותו.

חשבתי להציע לו לקנות אופציית put על סנופי, לסוף 2025, בסטרייק של נניח 20% מתחת למחיר השוק.
זו תעודת ביטוח להפסד מקסימלי של 20% + פרמיה לשנתיים וחצי הקרובות.
ראיתי שהפרמיה שמשלמים היא של כ 4% בערך מהסכום המבוטח.
ברור שלטווח ארוך זו אסטרטגיה מפסידה, אבל בשביל לאזור אומץ להיכנס זה יכול לעזור במחיר סביר.

זו עצה הגיונית? האם זה שימוש נכון באופציית put? האם יש משהו קריטי שאני מפספס?

אתה מנסה לפתור בעיה פסיכולוגית עם כלים מתמטיים. החבר צריך סביבה שתאפשר לו להשקיע עם מינימום חשש. בין אם זה הפקדה בפקדון או מניות. הוא צריך תחושה שהתייעץ עם איש מקצוע שהתפרנס מהדברים האלה.

תחפש את הפתרון הפסיכולוגי...

אתה כנראה צודק.
פשוט כל פתרון אחר נכשל עד עכשיו.
חשבתי שאופציה כזאת יכולה להקל עליו פסיכולוגית לשנתיים הקרובות

תראה את השרשור שלי על "תיק טוב למשקיע מתחיל"
כיוונתי שם למישהו כזה.
אפשר לשחק עם האחוזים, נניח 25% מניות בהתחלה.

חשבתי להציע לו לקנות אופציית put על סנופי, לסוף 2025, בסטרייק של נניח 20% מתחת למחיר השוק.
זו תעודת ביטוח להפסד מקסימלי של 20% + פרמיה לשנתיים וחצי הקרובות
הוא פוחד מהפסדים בבורסה ואתה מציע לו מכשירים מורכבים יותר ומסוכנים יותר. אופציות לא מתאימות למתחילים או לכאלה שחוששים.
באותה מידה יכלת להגיד לו להפקיד 80% לפקדון ולקנות ב20% כרטיסי לוטו ,גם כאן ההפסד המקסימלי הוא 20%.

הוא פוחד מהפסדים בבורסה ואתה מציע לו מכשירים מורכבים יותר ומסוכנים יותר. אופציות לא מתאימות למתחילים או לכאלה שחוששים.
באותה מידה יכלת להגיד לו להפקיד 80% לפקדון ולקנות ב20% כרטיסי לוטו ,גם כאן ההפסד המקסימלי הוא 20%.
עוד לא הצעתי כלום (:
אני מסכים שיש פה מדרון חלקלק קצת. גם אם יש בזה היגיון זה כנראה מעודד התחכמויות כשברור שצריך ללכת פשוט.

עוד לא הצעתי כלום (:
אני מסכים שיש פה מדרון חלקלק קצת. גם אם יש בזה היגיון זה כנראה מעודד התחכמויות כשברור שצריך ללכת פשוט.
הייתי מציע לו לחלק את הסכום בין כמה פקדונות לשנה ,חלקם צמודים, ומנצל את השנה כדי ללמוד על השקעות.

כשאדם אין לו הרבה ופתאום נוחת עליו סכום גדול זה מאד מלחיץ ויכול לגרום לו לבצע טעויות כלכליות, חלקן אולי בלתי הפיכות.
בנוסף לכך פתאום צצים להם כל מיני גורמים שמציעים לו הצעות השקעה כאלה ואחרות, חלקן מתוך בצע כסף וחלקם גם לא ממש יודע על מה הוא מדבר.
באופציות כמובן שלא הייתי נוגע, מיותר לחלוטין לדעתי.

אישית הייתי מפנה אותו ליעוץ בלתי תלוי ובתשלום, מניסיוני זה גם עוזר מאד גם לחרדה כשאיש מקצוע מיידע אותו על מה האפשרויות הטובות יותר והטובות פחות שעומדות בפניו.

אני מניח שהפחד נובע בעיקר מחוסר ידע. אם זה המקרה אז לדעתי הדרך הכי טובה להתמודד איתו היא למידה וההבנה שאין מה למהר ואופן ההתנהלות שלו עם כספי הירושה לא שונה מההתנהלות שלו עם הכסף שיש לו מהעבודה. (שניהם צריכים להיות מושקעים)

אני הייתי מעייץ לו לסגור את הכסף בפיקדון לשנה, בכאלה סכומים אפשר להתמקח עם הבנק ולקבל ריבית גבוהה ממה שהם מפרסמים. ברגע שהכסף נעול זה עוצר אותך מלעשות שטויות.

עכשיו אפשר להתפנות ולקחת קורס או לקרוא באינטרנט ולהרחיב את הידע, וכמו כל משקיע מתחיל צריך קודם כל להציב מטרות.
מה מטרת הכסף? מתי הוא יצטרך אותו? ועוד שאלות רבות. אחכ לדעתי אפשר לפנות לאיש מקצוע שיעזור להבין איך אפשר להשיג את המטרות האלה אם מרגישים צורך.

אחרי שהוא ילמד מה לעשות עם הכסף שלו, הוא יבין שכספי הירושה סהכ נותנים קיצור דרך יפה להשגת המטרות שהגדיר לעצמו.

תנסה לבדוק מה הוא אומר על תיק ההשקעות של הארי בראון.

אני הייתי מעייץ לו לסגור את הכסף בפיקדון לשנה, בכאלה סכומים אפשר להתמקח עם הבנק ולקבל ריבית גבוהה ממה שהם מפרסמים. ברגע שהכסף נעול זה עוצר אותך מלעשות שטויות.

עכשיו אפשר להתפנות ולקחת קורס או לקרוא באינטרנט ולהרחיב את הידע, וכמו כל משקיע מתחיל צריך קודם כל להציב מטרות.
מה מטרת הכסף? מתי הוא יצטרך אותו? ועוד שאלות רבות. אחכ לדעתי אפשר לפנות לאיש מקצוע שיעזור להבין איך אפשר להשיג את המטרות האלה אם מרגישים צורך.

אחרי שהוא ילמד מה לעשות עם הכסף שלו, הוא יבין שכספי הירושה סהכ נותנים קיצור דרך יפה להשגת המטרות שהגדיר לעצמו.
לטעמי זאת התשובה המנצחת.
לנו היה גם קטע כזה, לא בגלל ירושה אלא בגלל מכירת הבית שלנו. לכאורה יכלנו להתכונן לזה מראש ולתכנן, אבל בפועל עברנו לפני כן שנה מזעזעת באופן אישי ולא התפנינו לזה. הכסף ישב בעו"ש (ריבית אפסית ואינפלציה נמוכה לכאורה) במשך חודשים רבים עד שלמדתי היטב וקיבלתי החלטה איך ואיפה להשקיע.
השלב הראשון היה להחליט ביחד עם בעלי על מטרות, ולכל מטרה נקבע תאריך (או תקופה) ויעדים פיננסים רצויים.
בשלב האחרון, אחרי שכבר ידענו במה נשקיע, היינו צריכים לאזור אומץ. למזלי יש לי בן זוג שרואה את העולם במשקפיים ורודות ומאזן את החששות שלי. הוא הצליח להחדיר לראשי שגם אם נאבד את כל הכסף הזה, נדע להסתדר בחיים - בדיוק כמו שהסתדרנו עד עכשיו. החשיבה הזאת נבעה מידיעה מוצקה שאנחנו יודעים לעשות הרבה דברים בעצמנו, מבינים בלא מעט תחומים שיאפשרו לנו להתפרנס, ומסוגלים לחיות על תקציב עצמות יבשות אם צריך.
מדובר על תהליך נפשי ורגשי לא קל שאדם צריך לעבור עם עצמו, לפני ותוך כדי קבלת החלטות פיננסיות רציונאליות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N קניית ציוד לדירה חדשה צרכנות פיננסית 1
M קניית דירה בבעלות קק"ל נדל"ן 4
רפיקי קניית בית פרטי ללא משכנתא נדל"ן 16
T קניית דירה למגורים מתוך כוונה למכור אחרי 5~7 שנים? נדל"ן 8
McMurphy קניית כרטיס טיסה בדולרים באמצעות כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
ישראלי מצוי קנית דירה יד 2 בתקווה לתמ״א יום אחד או קניית דירה חדשה על הנייר נדל"ן 4
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 23
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32