• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סנקציות נגד מתנחלים אלימים

את הדיון על יובל קסטלמן ז"ל לא אפתח מחדש, אבל להגיד שהוא נרצח... זה לא מדוייק בכלל.
כל הראיות מראות שהבחור נרצח.
אם אתה טוען אחרת, מה שיקול הדעת שלך? אם הבחור שירה ביובל ז"ל היה ערבי מוסלמי גם היית אומר שהוא לא נרצח?
האם ערבי יורה ביהודי שלוש פעמים (תוך כדי התקרבות ליהודי, תוך כדי שהיהודי עושה כל נוהל של כניעה) לא רוצח?
יש דברים ששתיקה באמת יפה להם.

הבנתי את דעתך.
כדאי שתכיר את דעות חברי הכנסת מהסיעות הנ"ל (שלא את כולם אני מחבב - בכלל לא).
ואת דרכו של הציבור החרדל"י ושל הישיבות שמלמדות את תורת הראי"ה והרצי"ה קוק זצ"ל.
כי איך להגיד?
ערבוב של הכללות גסות ושטויות, שכנראה נובעות מחוסר היכרות.
את הדיון על יובל קסטלמן ז"ל לא אפתח מחדש, אבל להגיד שהוא נרצח... זה לא מדוייק בכלל.
תראה אני באמת לא מכיר מבפנים את הציבור החרד"לי אבל מבחוץ הם השאירו רושם לא טוב. הם אלימים, משיחיים, ומזלזלים בערך של חיי אדם. דווקא יש יתרון להסתכל מבחוץ כי קבוצות דתיות קיצוניות לא מתירות לחברים בהם להביע ביקורת מבפנים. אני ממליץ לך לקרוא כתבה על דב מורל, בחור ממש נחמד שפגשתי באופן אישי. בעברו הרחוק הוא היה נער גבעות אבל עבר דה-רדיקליזציה וכעת יוצא נגד האידיולוגיה. הוא אפילו נחקר על דברים שעשה בתור נער גבעות. הוא שילם מחיר אישי כשהוא יצא נגד האידיולוגיה. אז זה לא באמת אפשרי להביע עליהם דיעה מבפנים... דווקא מבחוץ זה יותר קל. מאיך שאתה מתייחס לרבנים אני מבין שגם לך אין נקודת מבט מבחוץ על הכת הזו אלא רק מבט מבפנים.

כתבה על דוב מורל

תראה אני באמת לא מכיר מבפנים את הציבור החרד"לי אבל מבחוץ הם השאירו רושם לא טוב. הם אלימים, משיחיים, ומזלזלים בערך של חיי אדם. דווקא יש יתרון להסתכל מבחוץ כי קבוצות דתיות קיצוניות לא מתירות לחברים בהם להביע ביקורת מבפנים. אני ממליץ לך לקרוא כתבה על דב מורל, בחור ממש נחמד שפגשתי באופן אישי. בעברו הרחוק הוא היה נער גבעות אבל עבר דה-רדיקליזציה וכעת יוצא נגד האידיולוגיה. הוא אפילו נחקר על דברים שעשה בתור נער גבעות. הוא שילם מחיר אישי כשהוא יצא נגד האידיולוגיה. אז זה לא באמת אפשרי להביע עליהם דיעה מבפנים... דווקא מבחוץ זה יותר קל. מאיך שאתה מתייחס לרבנים אני מבין שגם לך אין נקודת מבט מבחוץ על הכת הזו אלא רק מבט מבפנים.

כתבה על דוב מורל
עצם העובדה שאתה מתייחס לנערי גבעות כאל כל החרדלים, מעיד שאתה לא מתחיל להכיר.
זו קבוצה קטנה.
אקרא את הכתבה.
לגבי בפנים ובחוץ;
אפשר לפרשן את זה כמוך.
אפשר לפרשן את זה גם בתור זה שמי שמבחוץ - ולא משנה באיזה קבוצה - תמיד יתקשה להכיר.

הרבה יותר יהיה לי קל, למשל, להגיד שכל החילונים פרוגרסיבים בצורה הזויה, מעשנים סמים, לא שומרים על התא המשפחתי, נהנתים חסרי אידאולוגיה וערכים, שלא באמת אכפת להם מהמדינה.
אני יודע שזה לא ככה. (ולהפך).
אבל אני מניח שאת רוב החלוקות אני לא מכיר, ומן הסתם חוטא בהכללות.

לגבי יובל קסטלמן, התנהל דיון ארוך בעבר, כמה עמודים טובים בפורום - אם רוצים לקרוא...
תתחילו מכאן.

עצם העובדה שאתה מתייחס לנערי גבעות כאל כל החרדלים, מעיד שאתה לא מתחיל להכיר.
זו קבוצה קטנה.
אקרא את הכתבה.
לגבי בפנים ובחוץ;
אפשר לפרשן את זה כמוך.
אפשר לפרשן את זה גם בתור זה שמי שמבחוץ - ולא משנה באיזה קבוצה - תמיד יתקשה להכיר.

הרבה יותר יהיה לי קל, למשל, להגיד שכל החילונים פרוגרסיבים בצורה הזויה, מעשנים סמים, לא שומרים על התא המשפחתי, נהנתים חסרי אידאולוגיה וערכים, שלא באמת אכפת להם מהמדינה.
אני יודע שזה לא ככה. (ולהפך).
אבל אני מניח שאת רוב החלוקות אני לא מכיר, ומן הסתם חוטא בהכללות.

לגבי יובל קסטלמן, התנהל דיון ארוך בעבר, כמה עמודים טובים בפורום - אם רוצים לקרוא...
תתחילו מכאן.
אכניס קצת פורמליזם לדיון. מי שמסתכל מבחוץ יכול לטעות בשני דרכים - הוא יכול להחזיק דיעה חיובית כשהמציאות שלילית, ויכול להחזיק דיעה שלילית כשהמציאות חיובית. הטעויות האלו נקראות שגיאה מסוג 1 ושגיאה מסוג 2 בסטטיסטיקה.
לעומת זאת מי שמסתכל מבפנים יכול לטעות רק בשגיאה מסוג 1.

העובדה שמי שמתבונן מבפנים לעולם לא יטעה שגיאה מסוג 2 יכולה להישמע לך כמו יתרון אבל זה בכלל לא יתרון. זה אומר שהם בכלל לא משתמשים בידע לצורך קבלת ההחלטה.

עוד חלוקה שאפשר לעשות היא כזו: השגיאה של מי שמסתכל מבפנים היא ברובה bias, והשגיאה של מי שמסתכל מבחוץ היא ברובה variance.
המשמעות למי שמכיר את משפט הגבול המרכזי היא שככל שאתה שומע יותר דיעות מבחוץ, בממוצע הן הולכות ונעשות מדויקות יותר. לעומת זאת זה לא משנה אם אתה שומע דיעה אחת או מליון דיעות של אנשים מבפנים, זה לא יעזור לך לגבש דיעה מדויקת יותר.

אני חושב שאתה תסכים עם מה שכתבתי אם נדבר על קבוצה כמו סיינטולוגיה. אבל זה שהכת החרד"לית הם קבוצה גדולה לא אומר שהם פחות כת מכתות קטנות

אבל זה שהכת החרד"לית הם קבוצה גדולה לא אומר שהם פחות כת מכתות קטנות
עצם העובדה שאתה מגדיר את זה כקבוצה אחת, או כקבוצה בכלל, מראה על חוסר היכרות מעמיק כל כך...
לשייך את נוער הגבעות, את תלמידי ישיבת בית אל, ואת תלמידי ישיבת הר המור לאותה "כת"...
זה פערים גדולים. וזה רק דוגמאות קטנות.
חלק מנוער הגבעות, בכלל לומדים את תורת הרב כהנא והרב גינזבורג, ולא את תורת הרב קוק.
קיצור - המחשבה שזה אותה קבוצה מופרכת מיסודה.
אגב, לפי ההיגיון של מה שכתבת אני יכול גם להגיד שכל החילונים הם כת שסוגדים לאהרון ברק\אל גור\גרטה ת'ונברג או מי שזה לא יהיה

עצם העובדה שאתה מגדיר את זה כקבוצה אחת, או כקבוצה בכלל, מראה על חוסר היכרות מעמיק כל כך...
הניתוח של דניאל עדיין תופס, גם אם מתיחסים לקבוצה קטנה יותר.

הניתוח של דניאל עדיין תופס, גם אם לקבוצה קטנה יותר.
על בסיס אותו היגיון אני יכול לטעון על כל קבוצה כל דבר שלילי וכשחבריה יגידו שזה לא נכון אני אוכיח להם שהם לא יכולים לטעון...
כשמישהו לא מכיר קבוצה ברמה כל כך בולטת, הוא לא יכול לטעון עליה שום דבר.

לשייך את נוער הגבעות, את תלמידי ישיבת בית אל, ואת תלמידי ישיבת הר המור לאותה "כת"...
זה פערים גדולים. וזה רק דוגמאות קטנות.
חלק מנוער הגבעות, בכלל לומדים את תורת הרב כהנא והרב גינזבורג, ולא את תורת הרב קוק.
קיצור - המחשבה שזה אותה קבוצה מופרכת מיסודה.
אגב, לפי ההיגיון של מה שכתבת אני יכול גם להגיד שכל החילונים הם כת שסוגדים לאהרון ברק\אל גור\גרטה ת'ונברג או מי שזה לא יהיה
יכול להיות שאתה צודק אבל הלכה למעשה הם כולם התאחדו תחת סיעה אחת עיקרת, סיעת הציונות הדתית. וכמעט אין מרחק בדיעות בין אנשים בסיעה. תגיד לי מי הכי קיצוני ומי הכי מתון בסיעת הציונות הדתית וגם אתה תיווכח שהם לא קבוצה כזו הטרוגנית כמו שאתה חושב.

לגבי זה שאתה יכול לחשוב שכל החילונים כל כת - אתה יכול לחשוב את זה. אני בטוח שיש גם סיינטולוגים שחושבים על לא סיינטולוגים שהם כת. זה לא אומר שום דבר בעד או נגד זה שסיינטולוגיה היא כת.

על בסיס אותו היגיון אני יכול לטעון על כל קבוצה כל דבר שלילי וכשחבריה יגידו שזה לא נכון אני אוכיח להם שהם לא יכולים לטעון...
זה לא מה שהוא אמר...

אני מקווה שבשלב הזה הבנת שלא מדובר בנסיון לאכוף את החוק נגד אנשים ספציפיים, אלא בתגובה למדיניות של ממשלת ישראל.
ולדעתי יש כאן גם מסר לשרים שטוענים שהם מייצגים את הציבור אליו שייכים האנשים הספציפיים.
לא יכול להיות שמר בן גביר באמצע מלחמה שמנוהלת בנשק אמריקאי, בשנת בחירות, יוצא על הנשיא בתקשורת האמריקאית. כלומר, מתברר שהכל יכול להיות, אבל אצל האמריקאים יש לזה מחיר.

יכול להיות שאתה צודק אבל הלכה למעשה הם כולם התאחדו תחת סיעה אחת עיקרת, סיעת הציונות הדתית.
רק הערה (לא עקבתי אחרי כל הדיון שלכם) - מכיר אנשים ימניים שבימניים, דתיים שמקפידים על קלה כחמורה, גרים בשטחים, רואים בציונות הדתית את משפחתם המורחבת, שלא הצביעו ל"ציונות הדתית", כי לשיטתם יש שם אנשים (לא כולם כמובן) שיש להתבייש שהם נציגי הקהילה אליה הם כל כך מחוברים.

כשמישהו לא מכיר קבוצה ברמה כל כך בולטת, הוא לא יכול לטעון עליה שום דבר.
אסכם את הדיון עד כה, מקווה שכולנו נסכים:
אני טוען שהחרד"לים מקדמים מדיניות אלימה נגד פלסטינים על מנת לקרב את בוא משיח, לפי תורת הרב קוק.

נראה שאני ואשר סגרנו את העניין האפיסטמולוגי התאורטי אבל עדיין עומדת הטענה של אשר שאני מכליל לגבי כל החרד"לים, מה שמעיד שאני לא מכיר מספיק את הנושא בשביל שהדיעה תהיה רלוונטית.

אז יצאתי לבדוק עד כמה חרד"לים הם קבוצה מגוונת. אני כמובן לא מתעניין בהבדלים אופנתיים, מוזיקליים, מתי לדעתם יבוא המשיח וכו' אלא בעמדות פוליטיות. לכן בדקתי מדגמית את תוצאות הבחירות בהתנחלויות קריית ארבע. בהתנחלויות אחרות התוצאות די דומות. להלן התוצאות:

סיעת הציונות הדתית זוכה עם 80 מנדטים. כלומר בצלאל סמוטריץ' ראש הממשלה.
יו"ר האופוזיציה: בנימין נתניהו עם 21 מנדטים.
כחול לבן: לא עברה את אחוז החסימה.

כעת, בואו נבדוק את מגוון הדיעות בתוך סיעת הציונות הדתית.
הסמן הקיצוני: איתמר בן גביר. בעברו הילל מחבל שרצח 29 מתפללים מוסלמים כשהוא יורה בהם בזמן התפילה. ח"כ אחר בסיעה נחקר בחשד שהשתתף בתקיפה והשתנה על אזרח ישראלי בדואי ו2 בניו בעודם כפותים.
הסמן המתון: אוהד טל, עם חיוך מקסים. הסכים לשבת עם בן גביר באותה סיעה. הביקורת היחידה שלו על בן גביר היא שהוא פועל בצורה "לא פרודוקטיבית". נראה שהעובדה שבן גביר מעודד רצח או שבכסא לידו יושב מי שמשתין על אזרחים מילולית זה לא בעיה.

אז מבדיקה ראשונית שעשיתי נראה שחרד"לים ולמעשה דתיים לאומיים תומכים ברובם, יותר מ50 אחוז, בסיעה אחת. ובתוך הסיעה הם מתפלגים בצורה די אחידה בין אנשים שתומכים ברצח של אזרחים פלסטינים לאנשים שלא תומכים ברצח של אזרחים פלסטינים אבל חושבים שזה לגיטימי. ממש אני רואה את המגוון העצום...

תוצאות בחירות קריית ארבע

לכן בדקתי מדגמית את תוצאות הבחירות בהתנחלויות קריית ארבע
הבעיה היא שאנשים מצביעים או מתוך הרגל או לרע במיעוטו.
אני לא מסכים שכל מי שהצביע לציונות הדתית מעוניין בחורבן המדינה.
היו גם קיבוצניקים שהצביעו לעוצמה יהודית מתוך תקווה שאולי זה מה שיעצור את הפרוטקשן.
הרבה מצביעי ליכוד לא בחרו בהשמדת הערך שהמפלגה שלהם עשתה במדינה בשנה האחרונה.

המצב כרגע הוא שהפוליטיקאים לא מייצגים את המצביעים שלהם, מופרך ככל שיהיה.

הבעיה היא שאנשים מצביעים או מתוך הרגל או לרע במיעוטו.
אני לא מסכים שכל מי שהצביע לציונות הדתית מעוניין בחורבן המדינה.
לא חורבן המדינה אלא שינוי המדינה לכיוון אחר. אתה חושב חורבן, הם חושבים כיוון טוב יותר.

היו גם קיבוצניקים שהצביעו לעוצמה יהודית מתוך תקווה שאולי זה מה שיעצור את הפרוטקשן.
אז ? זה עדיין לא סותר את הנאמר.

הרבה מצביעי ליכוד לא בחרו בהשמדת הערך שהמפלגה שלהם עשתה במדינה בשנה האחרונה.
ידעו בדיוק את מי הם בוחרים. ידעו בדיוק מה יהיו ההשלכות. להיתמם עכשיו ולהגיד ״לא ידענו״ זה בריחה מאחריות.

המצב כרגע הוא שהפוליטיקאים לא מייצגים את המצביעים שלהם, מופרך ככל שיהיה.
מייצגים בדיוק את המצביעים שלהם. ואפילו לא הולכים מספיק רחוק. להגיד אחרת זה להתייחס למצביעים שלהם כאילו הם לא ידעו למה ומי הם מצביעים, לזה אפשר לקרוא אפילו התנשאות עליהם.

אני טוען שהחרד"לים מקדמים מדיניות אלימה נגד פלסטינים על מנת לקרב את בוא משיח, לפי תורת הרב קוק.
חוסר היכרות בסיסי.
השוליים הקיצוניים שבפועל מבצעים מעשים אלימים - רובם לומד רבנים אחרים, לא הרב קוק.
התנחלויות קריית ארבע.
שמייצגת קבוצה ספציפית יחסית, אבל נעזוב את זה כי גם במקומות אחרים היית מקבל תוצאה דומה כנראה.
סיעת הציונות הדתית זוכה עם 80 מנדטים. כלומר בצלאל סמוטריץ' ראש הממשלה.
שים לב.
"הציונות הדתית" בתור מה שהיה בבחירות כבר לא קיים היום.
זה היה בלוק טכני של 3 מפלגות.
האיחוד הלאומי (בשם החדש - הציונות הדתית) של בצלאל סמוטריץ.
עוצמה יהודית של איתמר בן גביר. (אגב, שיתוף השם בלבד עם עוצמה יהודית של עד 2019. איתמר בן גביר, כשנהיה היו"ר, לקח לכיוון אחר.).
ונעם של אבי מעוז.

מיד אחרי הבחירות הם התפרקו, ומתפקדות כ3 סיעות שונות לחלוטין בכנסת.

הצירוף הפוליטי הזה "לא שימח" אנשים רבים.
אני מכיר אנשים שתמכו במפלגה אחת מתוך ה3, ואם היא לא הייתה - לא היו מצביעים ל2 האחרות...
מפלגת עוצמה יהודית היא לא מפלגה חרדל"ית.
לא באופיה, לא באופי מצביעיה, ולא באופי הרשימה (אלמוג כהן? לדוגמא...)
מפלגת האיחוד הלאומי היא יותר "מגזרית" שפונה כביכול לכל המגזר הדת"ל (בפועל לאגף התורני יותר בדר"כ).
היא גם הורכבה בפריימריז (חלקיים, לא היה ליו"ר והיו שריוני יו"ר).
היא עם כיוון אחר.
מפלגת נעם, היא קטנה מאוד, גרעין קשה קטן אבל נחוש, של גג 20K כנראה.
בקיצור... זו לא מפלגה אחת, עם קו אידאולוגי אחד, שאפשר להשליך ממנו.
אני לא אגיד לאיזו מפלגה הצבעתי;
אבל באופן כללי, בגוש הימין, גם אצל החרדים (וגם אצל הליכוד, שאני לא מכיר טוב). יש תתי קבוצות בתוך המפלגות, ולא מעט מצביעים רק בגלל שקבוצה X נמצאת בתוך המפלגה הגדולה, ומהנציגים של השאר אפשר אולי ללמוד כמה הם מוכנים לבלוע צפרדעים, לא יותר מזה.

בא נגיד ככה, שעל אף העובדה שאני פעיל ותיק באחת מתתי הקבוצות שנבלעו במפלגה גדולה יותר, לא שמחתי במפלגה ויש אנשים ברשימה שהייתי מעדיף שיהיו בחוץ.
ועד הרגע ששמתי את הפתק בקלפי התחשק לי לא להכניס אותם.
אבל הסכמתי לבלוע צפרדעים...
אני יכול גם לתת לך תשובות ספציפיות על שאלותיך על אלמוג כהן ואיתמר בן גביר, אבל זה נראה לי פחות העניין.

נערך לאחרונה ב:
@AsherV
אני אגיד מה אני הבנתי:
- שלא כל הדתיים אותו דבר
- שלא כולם אוהבים את בן גביר, או את סמורטיץ' או את נתניהו

אוקיי. ואז?

אני מכירה אפילו בית אחד שיש שם מי שאוהבת לשתות קפה ומי שמעדיף תה.
אז מה?

אני כן חושבת שיש הסכמה יחסית רחבה בצד הימני של המפה לגבי נושאים פוליטיים מסוימים.
כרגע ניראה שאפילו הקואליציה מצליחה להסכים על כך.
למרות הקשיים.

מה הטענה שלך?
אם יש שוני בין הדתיים - אז מה? לאן הטיעון מוביל?

הם כולם, כל מי שנתן לבן-גביר את הקול שלו, אשמים שהמשטרה לא מטפלת בטרור יהודי, ובהשלכות, ובתוצאות.
אני חושב שהבחירות מראות את הסדר עדיפויות של החברה ולאו דווקא את הדעה.
אם זה היה המצב, בן גביר לא היה עובר את אחוז החסימה.
לדוגמא חבר טוב שם בן גביר בקלפי בגלל עליית הפשיעה בארץ, בכל שאר הנושאים לא הסכים איתו, פשוט העניין הזה היה בראש סדר העדיפויות שלו ובן גביר רכב על הגל הזה

אני חושב שהבחירות מראות את הסדר עדיפויות של החברה ולאו דווקא את הדעה.
אם זה היה המצב, בן גביר לא היה עובר את אחוז החסימה.
לדוגמא חבר טוב שם בן גביר בקלפי בגלל עליית הפשיעה בארץ, בכל שאר הנושאים לא הסכים איתו, פשוט העניין הזה היה בראש סדר העדיפויות שלו ובן גביר רכב על הגל הזה
בהתחשב בכך שהליצן לא נופל בסקרים אלא שומר על מקומו ואפילו משפר עמדות, למרות השנה הארורה שעברה עלינו (עוד לפני השבעה באוקטובר), סביר להניח שהחבר שלך הוא לא הנורמל. שאין לו שום ייצוג בקהל בוחריו של עצמה יהודית.
הרי לא הגיוני שיש מישהו שחושב שעלייה של 400% ברצח בקהילה הערבית בארץ היווה שיפור במצב הפשיעה בארץ. או שסוהרות מסורסרות על ידי מחבלים. או ש... יש עוד הרבה או ש...
בכל אופן, הדוגמא לא רלוונטית כי היא מייצגת כלום. מי שהצביע לבן גביר בגלל הפשיעה בארץ ולא אף סיבה אחרת לא מצביע לו שוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
AlexNOSAM שוק הנדל"ן הקטנטן שלנו והבורסה במקרה של התגברות החרם ואף סנקציות על ישראל שוק ההון 38
M בידוד אקוסטי נגד בנייה סמוכה נדל"ן 11
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
מ משפט בנושא זיכוי מס זר בארה"ב נגד הNIIT מיסים 1
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
ב קניית אופציית put נגד חששות שוק ההון 11
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
H גידור נגד פיחות השקל שוק ההון 2
א האם יש קייס, נגד סוכן ביטוח? צרכנות פיננסית 4
M תביעה קטנה נגד הוט על בעיות אינטרנט צרכנות פיננסית 6
H AirBNB Arbitrage בעד או נגד נדל"ן 18
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
S קולר נגד פרעושים לחתולים אוף טופיק 14
השקעה לא מזל קרנות REIT נחשבות לאמצעי גידור נגד אינפלציה שוק ההון 28
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
T סקטורים/מדדים דפנסיביים נגד מיתון שוק ההון 10
Y מתקפת הפישינג של ”דואר ישראל”: כתב אישום נגד הפלסטיני שעקץ 200 אלף ש”ח מישראלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46
N SARK קרן סל שמהמרת נגד קאתי ווד ו ARK פוסטים מאיכות נמוכה 7
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 30
T Five Factor Investing בעד/נגד? שוק ההון 36
1337justme דוקרנים נגד יונים - עובד והומני? אוף טופיק 17
Y היפותזת השוק היעיל והקורונה: תוחלת נגד שונות שוק ההון 22
ג למה כולם פה נגד מסחר יומי? שוק ההון 66
4 עשירי העולם והאנשים עם השליטה בעולם נגד הפשיעה אוף טופיק 7
yossik למסירה ללא תשלום כדורים נגד מלריה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M תביעה נגד חברת ביטוח צרכנות פיננסית 4
D IB הפסידה בתביעה נגד הרשות לניירות ערך, תצטרך לקבל רישיון זירת סוחר שוק ההון 110
adamshalev רשתות נגד יתושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
L פרו גמל מנהלים-בעד או נגד? שוק ההון 7
ג דרכים לגידור נגד נפילת מחיר נדל"ן בישראל שוק ההון 51
adamshalev חשיפה לסקטור הבנקאות\פיננסים כגידור נגד עליית ריבית שוק ההון 28
Y שקיפות בשכר - בעד או נגד? אוף טופיק 43
Danielovich ברקזיט - בעד או נגד? אוף טופיק 39
Y מה הדרך הטובה ביותר להשקיע נגד המדד? שוק ההון 14
אלברט מעבר קרן פנסיה - בעד או נגד?! צרכנות פיננסית 3
Cfy טיעון נגד אג"ח ממשלתי שוק ההון 33
א קרנות מחקות נגד ETF שוק ההון 3

נושאים דומים