• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מה הדרך הטובה ביותר להשקיע נגד המדד?

• פותח הנושא yk304
  • פורסם בתאריך

yk304

משתמש ותיק
דירוג
156
זה יכול להיות נגד מדד כמו הנסד"ק או תל אביב 25 ?

ברננקי

משתמש בכיר
דירוג
1,512
מה הכוונה הטובה ביותר? אם מדובר על נוחות, יש קרנות\ת"ס אפילו פה שעושות את זה (שורט ת"א 25 וכאלה).
אפשר להתעניין מדוע אתה מעוניין להשקיע נגד מדדים? יש לך תכנית לכמה זמן אתה רוצה לעשות את זה, או אינדיקציה אחרת מתי להפסיק את הספקולציה?

yk304

משתמש ותיק
דירוג
156
אפשר להתעניין מדוע אתה מעוניין להשקיע נגד מדדים? יש לך תכנית לכמה זמן אתה רוצה לעשות את זה, או אינדיקציה אחרת מתי להפסיק את הספקולציה?
בחיים הכל ספקולציה ...... הרי גם רווח של 3% על תיק במשך שנה לא אומר שהתיק לא מופסד :)

ברננקי

משתמש בכיר
דירוג
1,512
מה עדיף ממש אין לי מושג.
עמלות אתה צריך לברר מול המוסד מולו אתה סוחר (בנק\בית השקעות). אם אתה מתכוון לדמי ניהול לפי האתר של תכלית הם 0.
לגבי זה שהכל ספקולציה - כמובן. אני למשל ספקולטיבי כי אני טוען שעד שאצא לפנסיה מחירי המניות יעלו. לכן גיבשתי אסטרטגיה לקנות עכשיו ולמכור רק כשאהיה זקן ואצטרך להשתמש בכסף למחיה. מה האסטרגיה שלך להשקעה המבוססת על הספקולציה שהשווקים ירדו?

שודד הפינג פונג

משתמש ותיק
דירוג
1,361
השאלה לא הוגדרה טוב מכיוון שמהי הדרך הטובה ביותר, תלוי במטרת ההימור (ותרשה לי להשתמש במונח הזה ולא ב'השקעה'), וליתר דיוק - מה הצפי שלך. הרי אתה לוקח פה פוזיציה של ספקולנט. באופציות אתה יכול למנף את עצמך לדעת: משחק מילים משעשע (@daat99) אם אתה גם יודע מה יהיה עומק הכאב, עד לאן המדד יפול, בכלל חגיגה.

yk304

משתמש ותיק
דירוג
156
מה האסטרגיה שלך להשקעה המבוססת על הספקולציה שהשווקים ירדו?
זאת שאלה טובה. להערכתי מדד כמו ת"א 25 לא יכול לעלות ללא הגבלה רק בגלל שהתרגלו שהוא עולה. ההפך, רוב מוצרי הצריכה עולים יותר וזה למה שאני מדבר עם חברים הם אומרים לי שאין להם כסף פנוי לאחר ההוצאות החודשיות של דירה, מזון ועוד...... אי אפשר להרוויח יותר כאשר לציבור אין כסף להוציא ולכן בסופו של דבר השוק חייב להתרסק.

yk304

משתמש ותיק
דירוג
156
יש לי שאלת המשך, האם יש פוזיציה שניתן לקחת נגד השוק אבל שהרווח במקרה של התרסקות הוא גבוהה בצורה משמעותית לאומת עליה של המדד? כלומר, עליה במדד ב-5 שקלים תגרום לי לא להפסד של 5 שקלים אלה להפסד של 10 אבל אם המדד יורד ב 5 שקלים אז ארוויח לא 5 שקלים אלה 10?

yk304

משתמש ותיק
דירוג
156
עוד שאלה:
איך שורט בדיוק עובד? איך יודעים שתעודת הסל יכולה לעמוד בהתחייבויות שלה?

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,244
יש לי שאלת המשך, האם יש פוזיציה שניתן לקחת נגד השוק אבל שהרווח במקרה של התרסקות הוא גבוהה בצורה משמעותית לאומת עליה של המדד? כלומר, עליה במדד ב-5 שקלים תגרום לי לא להפסד של 5 שקלים אלה להפסד של 10 אבל אם המדד יורד ב 5 שקלים אז ארוויח לא 5 שקלים אלה 10?
לזה קוראים אופציות ולפני שאני ממשיך חשוב שתדע:

אופציות זה דבר מסוכן שיכול לגרום וגורם להפסדי ענק!

נתבונן באופציות על SPY (תעודה שעוקבת אחרי מדד SP500) שפוקעות (נמחקות מהמסחר) ב-20 לינואר 2017 (עוד כמעט שנה מהיום):
** כל המחירים נכונים לסוף יום המסחר הקודם **
מחיר ה-SPY עמד בסוף המסחר על 187.95 דולר.
אופציית מכר על ה-SPY עם מחיר קובע של 189 דולר למניה נסחרה בעלות של 16.24 דולר למניה.

מי שרוכש את האופציה הזו מסכן לכל היותר 16.24 דולר למניה (בכל אופציה יש 100 מניות אז מדובר על סיכון כולל של 1624 דולר) והוא לא יכול להפסיד אפילו אגורה שחוקה אחת מעבר לכך.
שווי זה מייצג הפסד של 8.64% ממחיר התעודה עצמה (187.95).

עד כאן כיסינו את ההפסד המקסימלי של 16.24 דולר למניה - או 8.64% מהמחיר של ה-SPY.

רכישת אוצפיית מכר מקנה לך את הזכות "למכור מניות" (אפילו אם אין לך כאלו) במחיר הקובע (במקרה הזה - 189 דולר) עד לפקיעת האופציה (ינואר 2017).

מכיוון ששילמנו על האופציה 16.24 דולר למניה והמחיר הקובע שנקוב באופציה הוא 189 דולר אז נקודת האיזון שלנו עומדת על 189-16.24=172.76 דולר.

עכשיו מחיר ה-SPY יכול לקיים אחד מהתנאים הבאים עד לתאריך הפקיעה:
1. מחיר ה-SPY הוא לכל היותר 172.76 דולר למניה.
2. מחיר ה-SPY הוא בין 172.76 ל-189 דולר למניה.
3. מחיר ה-SPY הוא לפחות 189 דולר למניה.

בוא ונבדוק מה קורה להשקעה שלנו במקרים הנ"ל (בכל מקרה נציג את מחיר ה-SPY ע"י X):
1. מחיר ה-SPY הוא לכל היותר 172.76 דולר למניה.
X קטן מ-172.76.
אנחנו רוכשים 100 מניות של SPY במחיר X ומממשים את זכותנו למכור את המניות במחיר של 189 דולר למניה.
אנחנו מחסירים מכך את העלות של האופציה בשווי 16.24 דולר ומקבלים את הרווח שלנו.

דוגמה מספרית: X=150
189-150=39.
39-16.24=22.76.
יש לנו רווח של 22.76 דולר למניה שמייצג רווח של 12.109% לפי מחיר ה-SPY אתמול.

דוגמה מספרית נוספת: X=100
189-100=89.
89-16.24=72.76.
יש לנו רווח של 72.76 דולר למניה שמייצג רווח של 38.71% לפי מחיר ה-SPY אתמול.

2. מחיר ה-SPY הוא בין 172.76 ל-189 דולר למניה.
X קטן מ-189 וגדול/שווה ל-172.76.
אנחנו רוכשים 100 מניות של SPY במחיר X ומממשים את זכותנו למכור את המניות במחיר של 189 דולר למניה.
התוצאה יוצאת מספר שקטן מעלות האופציה ולכן מחסירים את המספר הזה מעלות האופציה ומקבלים את ההפסד שלנו.

דוגמה מספרית: X=180
189-180=9.
16.24-9=7.24.
יש לנו הפסד של 7.24 דולר למניה שמייצג הפסד של 3.85% לפי מחיר ה-SPY אתמול.

3. מחיר ה-SPY הוא לפחות 189 דולר למניה.
X גדול מ-189 ולכן אין לנו סיבה לקנות מניות במחיר יקר ולמכור אותן ב-189 אז אנחנו לא עושים דבר.
יש לנו הפסד של עלות האופציה עצמה: 16.24 דולר למניה - או 8.64% משווי ה-SPY של אתמול.

דוגמה מספרית: X=190
דוגמה מספרית: X=290
דוגמה מספרית: X=1090
בכל הדוגמאות הנ"ל לא עושים כלום.
בכולן יש לנו הפסד זהה של 16.24 דולר למניה שמייצג הפסד של 8.64% לפי מחיר ה-SPY אתמול.

רק תזכור ש:
אופציות זה דבר מסוכן שיכול לגרום וגורם להפסדי ענק!

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,244
איך יודעים שתעודת הסל יכולה לעמוד בהתחייבויות שלה?
לא יודעים - זה הסיכון שאתה לוקח על עצמך.

איך שורט בדיוק עובד?
אתה "משאיל" מניות מהברוקר/בית ההשקעות שלך (במידה והם מרשים לך) ובתמורה אתה משלם ריבית בכל יום.
ברגע שהשאלת את המניות אתה מקבל כסף לחשבון שלך בתמורה להתחייבות שלך לרכוש את המניות בחזרה בתאריך עתידי כלשהו במחיר השוק.

תזהר מאוד עם שורטים כי אתה יכול למחוק לעצמך את החשבון בנק בתוך כמה דקות שבהן השוק קופץ לכיוון הנגדי ואז הברוקר/בית ההשקעות יבצעו "מארג'ין קול" (margin call) וירכשו בשמך את המניות בלי לשאול אותך תוך כדי מחיקת כל הנכסים שלך במידת הצורך.

TunaGolem

משתמש בכיר
דירוג
8,141
להערכתי מדד כמו ת"א 25 לא יכול לעלות ללא הגבלה רק בגלל שהתרגלו שהוא עולה. ההפך, רוב מוצרי הצריכה עולים יותר וזה למה שאני מדבר עם חברים הם אומרים לי שאין להם כסף פנוי לאחר ההוצאות החודשיות של דירה, מזון ועוד...... אי אפשר להרוויח יותר כאשר לציבור אין כסף להוציא ולכן בסופו של דבר השוק חייב להתרסק.
מה בטענה זו לא היה נכון לפני מאה שנה בדיוק? אזכיר לך שאז לא חששו מהוצאות שכר דירה או מזון אלא מפני אי הימצאות מסתור או מזון.
בכי חברים קיים היום כפי שהיה לפני שנה, לפני עשור, לפני מאה ולפני מליניום; מאז שהחבר הומצא.

ג"נ: מחזיק במספר חברי אמת. ממליץ בחום. גם אם הם בוכים.

נערך לאחרונה ב:

ברננקי

משתמש בכיר
דירוג
1,512
מספיק שאתה רוצה להמר נגד השוק משיקולים בעיתיים (הרגשה סובייקטיבית של מספר מכרים מצומצם והפירוש שלך על ההשלכות שלה על השוק, כאשר אוייקטיבית אנחנו בתקופת שפע שלא הייתה כמותה מעולם בהיסטוריה) - תעשה טובה ואל תעשה את זה במינוף.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
24,713
בהחלט אפשרי, קודם כל תחליט על איזה מדד אתה רוצה לקחת את הפוזיציה, שנית תחשוב כמה בדיוק אתה רוצה למנף, 1:1, 1:2 או יותר.

yk304

משתמש ותיק
דירוג
156
מספיק שאתה רוצה להמר נגד השוק משיקולים בעיתיים (הרגשה סובייקטיבית של מספר מכרים מצומצם והפירוש שלך על ההשלכות שלה על השוק, כאשר אוייקטיבית אנחנו בתקופת שפע שלא הייתה כמותה מעולם בהיסטוריה) - תעשה טובה ואל תעשה את זה במינוף.
אני הגזמתי בתאור הסיבה...... יש הרבה חומר על העניין באינטרנט

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מה הדרך הטובה ביותר להשקיע בכלכלה של מדינה? שוק ההון 1
G הדרך הטובה ביותר להשקיע בSPY היא ?? שוק ההון 3
ג מה הדרך הטובה ביותר להשקיע 100K ? שוק ההון 4
מ הדרך הטובה ביותר לחסוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ITS מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד כיום בגוש דן ללא רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
ב הדרך הטובה ביותר להמיר יורו לשקל דרך IB? צרכנות פיננסית 5
C הדרך הטובה ביותר לחסוך לפנסיה לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 8
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 34
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 23
מומו הברווז הדרך הקלה והזולה לגידור שוק ההון 39
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
T הדרך הזולה להמיר דולרים לשקלים צרכנות פיננסית 10
S הדרך הקלה והבטוחה לקנות bitcoin שוק ההון 1
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
4 הדרך הזולה להשקיע סכום של 300 אלף בסיכון מינימלי לזוג פנסיונרים שוק ההון 10
כנשר מהי הדרך האופרטיבית ביותר לפנות אל ישראכרט בכדי להאריך פטור מדמי כרטיס? צרכנות פיננסית 2
G מה הדרך הכי משתלמת להשקיע פאסיבית, לטווח ארוך? שוק ההון 8
Gari הדרך הכי זולה להשקיע במדד המניות העולמי שוק ההון 10
M מה הדרך הכי טובה להפוך כסף נזיל לפנסיה מובטחת? צרכנות פיננסית 1
ר תיאום מס, מה הדרך הקלה ביותר? צרכנות פיננסית 3
T מהי הדרך הכי מהירה למכור רכב יד 2? אוף טופיק 3
T דיווח מס כחוק - הדרך הזולה לעשות את זה צרכנות פיננסית 9
A הדרך המומלצת לשפר את המתמטיקה ? התפתחות אישית 19
J התייעצות לגבי המשך הדרך שוק ההון 6
ה אבודה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 36
סול אשמח לדעתכם לגבי הדרך בה בחרתי בית השקעות שוק ההון 5
י עזרה בהתחלת הדרך שוק ההון 2
S הדרך הזולה והפשוטה להשקיע ב s&p 500? צרכנות פיננסית 18