• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניסיון מינוף

Meir2000

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכל חבריי הפורום .
הבנתי שיש אופציה לקחת הלוואה ע"ח קרן ההשתלמות בתנאים מעולים ,לכן יצרתי קשר עם מנורה ומהם נמסר שאוכל לקחת הלוואה ע"ח הקרן הקיימת בגובה של 78 אחוז מהקרן עד 7 שנים ע"פ בחירתי בפריים מינוס חצי .
חשבתי לקחת את ההלוואה לצורך הגדלת התיק המנייתי שברשותי ובכל למנף ,כמובן שהתיק המנייתי שלי הוא לטווח ארוך .
לציין שהכסף לא נלקח מקרן ההשתלמות וקרן ההשתלמות לא נפגעת כלל אלא רק משמשת כביטחון למנורה על ההלוואה שלקחתי . מה דעתכם?

אתה מושקע 100% במניות?

אתה מושקע 100% במניות?

לא חייבים להיות מושקעים 100% במניות בשביל למנף, ולמעשה יחס תשואה-סיכון אופטימלי (גם במינוף) יושג בתיק שהוא לאו דווקא 100% מניות

לא חייבים להיות מושקעים 100% במניות בשביל למנף,
נכון לא חייבים באמת אבל כן חייבים אם רוצים שזה יהיה כלכלי.
, ולמעשה יחס תשואה-סיכון אופטימלי (גם במינוף) יושג בתיק שהוא לאו דווקא 100% מניות
נכון אפשר גם בעזרת אג"ח זבל ועוד השקעות מסוכנות קצת פחות ממניות.

נכון לא חייבים באמת אבל כן חייבים אם רוצים שזה יהיה כלכלי.

נכון אפשר גם בעזרת אג"ח זבל ועוד השקעות מסוכנות קצת פחות ממניות.

ממש לא.. כנראה שמשקיע ממוצע ירצה להוסיף לתיק רכיבים ש(היסטורית וכו׳) הם חסרי קורלציה למניות. לא תמיד שווה להקריב שונות בשביל לסחוט עוד טיפה תשואה ממוצעת.

והרעיון הזה לא משתנה כשמלווים קצת כסף.

נערך לאחרונה ב:
ממש לא.. כנראה שמשקיע ממוצע ירצה להוסיף לתיק רכיבים ש(היסטורית וכו׳) הם חסרי קורלציה למניות. לא תמיד שווה להקריב שונות בשביל לסחוט עוד טיפה תשואה ממוצעת.
חזרה על טיעון שגוי לא יהפכו אותו לנכון.
אחזקת מרכיב כלשהו בתיק שתוחלת התשואה שלו נמוכה מעלות המימון היא מעשה מטומטם מאד.
אם אינך מבין דבר כה בסיסי אני באמת ממליץ לך לא להתמנף, ואני אומר זאת לא ממקום של שמרנות, אני בעצמי ממונף.

אחזקת מרכיב כלשהו בתיק שתוחלת התשואה שלו נמוכה מעלות המימון היא מעשה מטומטם מאד.
אם אינך מבין דבר כה בסיסי אני באמת ממליץ לך לא להתמנף, ואני אומר זאת לא ממקום של שמרנות, אני בעצמי ממונף.
שוב חוזרים על הדיון הזה. אני אציין שאני לא מסכים עם אורי. יש על זה כמה דיונים. ההנחה שאורי לוקח זה שהקורלציה בין מניות ואגח לאורך טווח ארוך הוא 0 ולכן אין חשיבות לאיזון.
ה-15 שנה האחרונות מראות את החוזקה של תיק מאזן מניות-אגח על תיק מניות 100%.

. ההנחה שאורי לוקח זה שהקורלציה בין מניות ואגח לאורך טווח ארוך הוא 0 ולכן אין חשיבות לאיזון.
ממש לא, פשוט טוען שאין לי מושג מה הוא יהיה בעתיד, זה הכל וגם שאין קשר בין קורולציה של אג"ח ומניות לכדאיות מינוף, פשוט אין.
ה-15 שנה האחרונות מראות את החוזקה של תיק מאזן מניות-אגח על תיק מניות 100%.
מה זה אומר "חוזקה"?
וה15 שנים האחרונות גם מראות את החוזקה של גוגל/אמזון ופייסבוק על שוק המניות, אז מה?

נראה דורש נאה מקיים.

מלבד זאת, לא זכור לי שכתבתי שצריך להחזיק משהו עם תוחלת נמוכה מעלות המימון, רק ש 100% מניות היא לא דרישה לפני מינוף. אלא אם כן אתה טוען שכל מימון שהוא הוא בהכרח עם עלות גבוהה מכל המכשירים בשוק מלבד מניות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
M שכר מקובל למשרות פיתוח תוכנה עם 2-3 שנות ניסיון התפתחות אישית 83
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
Tim_Duncan ראיון (פרקטי?) למשרה מלאה כג'וניור בפיתוח ללא ניסיון - רשימת נושאים התפתחות אישית 32
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
S חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי התפתחות אישית 11
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
W האם ניסיון במנכ"לות בארה"ב יספיק בכדי לפתח קריירה דומה בישראל? התפתחות אישית 9
W האם רק ניסיון במנכ"לות בארה"ב יקנה לי קריירה בארץ? התפתחות אישית 2
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
painblanc ניסיון אישי במכירת דולרים בבנק שוק ההון 6
Oracle ניסיון מיקוח לא מוצלח מול הלמן והצעה עדכנית ממיטב שוק ההון 0
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
D זיכיון לייבא מוצר לחסר ניסיון בתחום אוף טופיק 15
S ניסיון לתיק ראשון שוק ההון 7
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
doc29 ביטוח דירה- ניסיון לסכם את כל המידע ושאלות צרכנות פיננסית 92
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? שוק ההון 33
R ניסיון להבין את תוצאות המסלקה שלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
משה למישהו יש ניסיון בהעברת שיעורים פרטים? אוף טופיק 17
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
דימה למישהו יש ניסיון במענקי מילואים ומכתבים למוסד לביטוח הלאומי? צרכנות פיננסית 6
ג האם למישהו יש ניסיון עם השירות של רמי לוי תקשורת(סלולר)? צרכנות פיננסית 3
doc29 ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח שוק ההון 65
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
O מינוף או לא? נדל"ן 1
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
F מינוף בפראנק - היבט טכני (IB) שוק ההון 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
י מינוף כשהריבית עולה נדל"ן 28
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1

נושאים דומים

Back
למעלה