1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

ניסיון מינוף

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Meir2000, ‏11/7/18.

1. Meir2000

Meir2000 משתמש רשום

שלום לכל חבריי הפורום .
    הבנתי שיש אופציה לקחת הלוואה ע"ח קרן ההשתלמות בתנאים מעולים ,לכן יצרתי קשר עם מנורה ומהם נמסר שאוכל לקחת הלוואה ע"ח הקרן הקיימת בגובה של 78 אחוז מהקרן עד 7 שנים ע"פ בחירתי בפריים מינוס חצי .
    חשבתי לקחת את ההלוואה לצורך הגדלת התיק המנייתי שברשותי ובכל למנף ,כמובן שהתיק המנייתי שלי הוא לטווח ארוך .
    לציין שהכסף לא נלקח מקרן ההשתלמות וקרן ההשתלמות לא נפגעת כלל אלא רק משמשת כביטחון למנורה על ההלוואה שלקחתי . מה דעתכם?

fliper אוהב/ת את זה.
  2. Mamaof

Mamaof משתמש רשום

אתה מושקע 100% במניות?

3. מוטי

מוטי משתמש רשום

לא חייבים להיות מושקעים 100% במניות בשביל למנף, ולמעשה יחס תשואה-סיכון אופטימלי (גם במינוף) יושג בתיק שהוא לאו דווקא 100% מניות

4. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

נכון לא חייבים באמת אבל כן חייבים אם רוצים שזה יהיה כלכלי.
    נכון אפשר גם בעזרת אג"ח זבל ועוד השקעות מסוכנות קצת פחות ממניות.

5. מוטי

מוטי משתמש רשום

ממש לא.. כנראה שמשקיע ממוצע ירצה להוסיף לתיק רכיבים ש(היסטורית וכו׳) הם חסרי קורלציה למניות. לא תמיד שווה להקריב שונות בשביל לסחוט עוד טיפה תשואה ממוצעת.

והרעיון הזה לא משתנה כשמלווים קצת כסף.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/18
  6. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

חזרה על טיעון שגוי לא יהפכו אותו לנכון.
    אחזקת מרכיב כלשהו בתיק שתוחלת התשואה שלו נמוכה מעלות המימון היא מעשה מטומטם מאד.
    אם אינך מבין דבר כה בסיסי אני באמת ממליץ לך לא להתמנף, ואני אומר זאת לא ממקום של שמרנות, אני בעצמי ממונף.

7. orensp

orensp משתמש רשום

שוב חוזרים על הדיון הזה. אני אציין שאני לא מסכים עם אורי. יש על זה כמה דיונים. ההנחה שאורי לוקח זה שהקורלציה בין מניות ואגח לאורך טווח ארוך הוא 0 ולכן אין חשיבות לאיזון.
    ה-15 שנה האחרונות מראות את החוזקה של תיק מאזן מניות-אגח על תיק מניות 100%.

8. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

ממש לא, פשוט טוען שאין לי מושג מה הוא יהיה בעתיד, זה הכל וגם שאין קשר בין קורולציה של אג"ח ומניות לכדאיות מינוף, פשוט אין.
    מה זה אומר "חוזקה"?
    וה15 שנים האחרונות גם מראות את החוזקה של גוגל/אמזון ופייסבוק על שוק המניות, אז מה?

9. מוטי

מוטי משתמש רשום

נראה דורש נאה מקיים.

מלבד זאת, לא זכור לי שכתבתי שצריך להחזיק משהו עם תוחלת נמוכה מעלות המימון, רק ש 100% מניות היא לא דרישה לפני מינוף. אלא אם כן אתה טוען שכל מימון שהוא הוא בהכרח עם עלות גבוהה מכל המכשירים בשוק מלבד מניות.

10. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

גם אני לא:

11. מוטי

מוטי משתמש רשום

צודק, כנראה שרק אצלי ההודעה שלך נתפסת כצינית ומזלזלת...

Let's agree to disagree

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? פינת המשקיעים ‏4/7/18
מחפש רואה חשבון\יועץ מס טוב עם ניסיון עבודה משמעותי עם Interactive Brokers פינת המשקיעים ‏22/4/18
ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח פינת המשקיעים ‏11/7/15
עלויות ותנאי מינוף בIB פינת המשקיעים ‏5/9/18
מינוף פינת המשקיעים ‏3/9/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.