• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכורת הייטק

אם בוגר תואר מכללה רלוונטי לשאלה שלך (כי הדגשת אוניברסיטה)

עבדתי בהייטק בתור סטודנט עם שכר סביב המינימום (לשעה)בתפקיד פיתוח גם בתור בוגר.
אחרי זה עברתי לפיתוח לא בהייטק שם השכר עלה ל-45 לשעה

אחרי 3 שנים (השנה הזאת) עברתי למקום אחר בהייטק לתפקיד פיתוח עם שכר של 12K נטו

12K נטו זה 18 ברוטו בערך?
מדהימים אותי הפערי שכר בן מתכנתים בFAANG לבין כל השאר

עם הגידול במספר העובדים, ההייטק נעשה דומה לשאר שוק העבודה בו יש פערים גדולים מאד בין שכר העובדים באותו מקצוע. ספציפית בהייטק, נראה לי שהגאות בשוק ההון מקצינה עוד יותר את ההבדלים בין מי שעובד בחברות ציבוריות (לא רק פאנג) לבין השאר.

ספציפית בהייטק, נראה לי שהגאות בשוק ההון מקצינה עוד יותר את ההבדלים בין מי שעובד בחברות ציבוריות (לא רק פאנג) לבין השאר
מה הקשר ?

RSU נראה לי יותר נפוץ.
כך או כך, חברות ציבוריות יכולות לשלם לעובדים ע"י הנפקת והענקת מניות בעלות ערך ידוע במועד ההענקה, כאשר הדבר בא על חשבון בעלי המניות האחרים ולא פוגע במאזן החברה עצמה.
כל עוד בעלי המניות מוכנים לדילול קטן מדיי שנה - היכולת של חברות ציבוריות לשלם יותר היא גבוהה יותר. באחד הפודקאסטים ששמעתי, בכיר בקרן הון סיכון התחייס לדילול הזה של בעלי המניות כ- funny money, ז"א שמדובר בכסף קטן לבעלי החברות הנ"ל.
במצב היום ובכל השנים האחרונות - RSU משמשים את החברות כדי "לגנוב" ולשמר את העובדים הטובים ביותר, החברות ממשיכות להיות מצליחות בזכות כוח האדם האיכותי הנ"ל ובעלי המניות מרוצים.

RSU נראה לי יותר נפוץ.
כך או כך, חברות ציבוריות יכולות לשלם לעובדים ע"י הנפקת והענקת מניות בעלות ערך ידוע במועד ההענקה, כאשר הדבר בא על חשבון בעלי המניות האחרים ולא פוגע במאזן החברה עצמה.
כל עוד בעלי המניות מוכנים לדילול קטן מדיי שנה - היכולת של חברות ציבוריות לשלם יותר היא גבוהה יותר. באחד הפודקאסטים ששמעתי, בכיר בקרן הון סיכון התחייס לדילול הזה של בעלי המניות כ- funny money, ז"א שמדובר בכסף קטן לבעלי החברות הנ"ל.
במצב היום ובכל השנים האחרונות - RSU משמשים את החברות כדי "לגנוב" ולשמר את העובדים הטובים ביותר, החברות ממשיכות להיות מצליחות בזכות כוח האדם האיכותי הנ"ל ובעלי המניות מרוצים.
משעשע שבסופו של יום הכסף הגדול מגיע מהרעיון הסוציאליסטי של שיתוף העובדים בבעלות על אמצעי הייצור

יש דף בשם וידויי שכר בפייספוק
שם אפשר לראות (למרות כמה הטרלות) את ההפרשי שכר בן עובדי הייטק ממוצעים לחברה מפאנג \ ML

16 ברוטו
מדהים זה מה שאני אמרתי כשקיבלתי את תלוש השכר הראשון פה
אז הכל זה עניין יחסי

שם אפשר לראות (למרות כמה הטרלות) את ההפרשי שכר בן עובדי הייטק ממוצעים לחברה מפאנג
רק לציין שההבדלים האלו לא נובעים רק מפאאנג אלא גם מכך שבפאאנג נוטים לעבוד אנשים יותר חזקים.
לדעתי גם אם הם לא היו עובדים בפאאנג רובם היו מרוויחים משמעותית יותר מהמתכנת הממוצע.

יש מקרים שלא נדונו פה אלא אם כן פיספסתי של מתכנתים בני 45+ בלי תואר אקדמי כולשהו, לפעמים גם בלי בגרות אפילו, שלמדו הכל לבד ונמצאים 20 שנה לפחות בתחום.
אלו כאלו שיודעים המון שפות והמון טכנולוגיות וכל הזמן לומדים את הטכנולוגיות הקיימות כי הם תמיד ידעו ללמוד לבד.
השאלה היא מעריכים את השכר שלהם בתחום שלהם (בתחום אני מתכוון - למשל פיתוח ווב או devops) , כאשר טבלאות השכר לא מגיעות למספר שנות הניסיון שלהם.

משעשע שבסופו של יום הכסף הגדול מגיע מהרעיון הסוציאליסטי של שיתוף העובדים בבעלות על אמצעי הייצור
אין בזה שום דבר סוציאליסטי. בסוציאליזם הממשלה היא הבעלים של אמצעי הייצור.

הtc שלי הוא 45. סהכ בבנק 25. עם הפרשות 35.
מקווה שעזרתי.
אני לא חושב שזאת אופציה לתואר ראשון חסר ניסיון. אבל בהחלט אפשרי אחרי ניסיון.

יש דף בשם וידויי שכר בפייספוק
שם אפשר לראות (למרות כמה הטרלות) את ההפרשי שכר בן עובדי הייטק ממוצעים לחברה מפאנג \ ML
אני לא מהתחום. וסליחה על השאלה, אבל כמה מתכנתים אמרו לי פעם שלמרות שמרוויחים יפה ב-FAANG, תחום האחראיות במשרה התחלתית שם צר באופן יחסי, לרוב תהיה אחראי על פונקציות מאוד ספציפיות במערכת/פלטפורמה/whatever כלשהם.

בעוד שבחברת סטרטאפ או בעסק קטן, אתה תקבל תחום אחראיות שתהיה אחראי עליו מכל זווית אפשרית, כך שההתפתחות המקצועית שלך שם תהיה מהירה יותר בייחס לעובדי FAANG.

האם נכון?

נערך לאחרונה ב:
למרות שמרוויחים יפה ב-FAANG, תחום האחראיות במשרה התחלתית שם צר באופן יחסי, לרוב תהיה אחראי על פונקציות מאוד ספציפיות במערכת/פלטפורמה/whatever כלשהם.

בעוד שבחברת סטרטאפ או בעסק קטן, אתה תקבל תחום אחראיות שתהיה אחראי עליו מכל זווית אפשרית, כך שההתפתחות המקצועית שלך שם תהיה מהירה יותר בייחס לעובדי FAANG.

האם נכון?
מצד אחד כן, מצד אחר לא. בוודאי למשרות התחלתיות יש המון ערך בללמוד מאנשים חזקים, ובלראות מה קורה בתוך מערכות גדולות שעובדות בעולם האמיתי. מנגד בחברה קטנה תקבל יותר אחריות, ויש אנשים שיפרחו במצב כזה ולא בחברה גדולה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
A קידום או משכורת התפתחות אישית 13
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
L משכורת 13 או 7% העלאה בשכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
ה העברת משכורת | PEPPER צרכנות פיננסית 3
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
M משכורת של פייסבוק מאתר גלאסדור בארץ אוף טופיק 3
E משכורת למפתח full stack ג׳וניור התפתחות אישית 5
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
ס מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית אוף טופיק 0
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 61
M משכורת של 40K לתעריף של עוסק מורשה ללא מעמ (שעתי) - איך מחשבים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
ט משכורת גבוהה או להרוויח ידע התפתחות אישית 14
K מס בריאות בתלוש משכורת צרכנות פיננסית 2
S לעזוב משכורת גבוהה בשביל עבודה בסטרטאפ? אוף טופיק 33
unrealx חישוב משכורת אונליין - עזרה אוף טופיק 19
M פעם ראשונה שמרוויח משכורת יומני מסע אישיים 61
ד תלוש משכורת-איך קוראים אותו? צרכנות פיננסית 54
ה קורסים קצרים (עד 3 חודשים) שישדרגו משכורת התפתחות אישית 20
ק עזרה בהבנת תמהיל משכורת ומשמעויות אוף טופיק 5
P דרך לחשב רטרואקטיבית משכורת ברוטו מנטו? צרכנות פיננסית 23
N אי אפשר להפקיד משכורת בחשבון לאומי Total Digital??? צרכנות פיננסית 7
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
chaim תלושי משכורת צרכנות פיננסית 5
ר ונחיה באושר ובעוני - פוסטדוק או הייטק? התפתחות אישית 40
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7

נושאים דומים

Back
למעלה