• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכורת בהייטק

• פותח הנושא lol
  • פורסם בתאריך
תודה רבה על התגובות, עוזר להבין כל מיני נקודות מבט.
מבחינת הניסיון והתרומה שלי, מרגיש מוערך מאוד מצד המנהלים שלי ו אני עצמאי ועוזר לאחרים בדרך כלל.
בנוגע למשכורת, המשכורת שלי 30k, אבל עם הבונוסים זה מגיע לסביבות 32k.

אני אתחיל בזה בזה ש אבקש בשיחת שכר העלאה של 15 אחוז במידה ולא יסתדר אתחיל להתראיין ולבדוק את השווי שלי בשוק,

אמשיך לעדכן בהתפתחויות

תודה
יש מניות? החברה מונפקת?

אין מניות, חברה מונפקת
כמו שנאמר שכר זה רק חלק מהמשוואה, משמעותי יותר או פחות זה כבר שלך.
מהכרות עם השוק(חברים, קולגות) במונחי TC השכר שלך נמוך מאחר ואין לך רכיב מניות בשכר.

שלום רב,
שאלה לגבי נושא השכר בהייטק,
אני מתכנת עם 10 שנות ניסיון (מחשיב את עצמי מתכנת טוב) מרוויח 30k, התחלתי בתקופת מיתון הקרונה כשהמשכורות היו נמוכות, האם אני צריך לבקש העלאה משמעותית לפי הניסיון שלי כיום?
תקופה לא טובה לעשות שינויים. תעשה ראיון עבודה לדוגמה או משהו, תראה אם אתה מתמודד עם שאלות אלגוריתמיות, 30 זה מאוד נמוך בשבילך אלא אם אתה לא מהמרכז.

אם הייתי מראיין מישהו והדבר היחיד שהוא מספר לי זה שהוא 10 שנות ניסיון ו30 אשח , הייתה נדלקת לי נורה אדומה. 35 ואני מגזים למטה, אלא אם אתה לא מהמרכז וגם אז 30 נשמע נמוך קצת.

העלאה כנראה לא יתנו במקום נוכחי, תחכה שהמצב ירגע ותעבור, הייתי מכוון ל45… איפה עובד? נשמע שאתה עובד בקורפורייט ואולי בגלל זה?

אני לא יודע מה הם מודדים ואיך וממה הם מתעלמים. מ 100 אנשים שעובדים איתי אני אתפלא מאוד אם יש אפילו אחד או אחת שמרוויח 31k או מתחת, total compensation ברוטו.
מאיפה הם לוקחים את הנתונים? מטופס 106?
TC לא נכנס, ולא מודדים רק שכר מתכנתים, ויש המון עבודות ממשלתיות עם מתכנתים..

התרומה שתתן.
על העבר כבר לא ישלמו לך יותר, על העתיד עשויים לשלם אם תשכנע אותם שבעתיד התרומה שלך תהיה גדולה כמו עכשיו (בהנחה שתצליח לשכנע שכעת היא גדולה) או גדולה יותר.
זה לא עצה טובה כל כך לצערי, אתה צריך להסביר את הערך שנתת ואתה לא יכול לבנות מגדלים בשמיים ולהסביר למה הוא שווה למעסיק שלך לשלם עליו יותר אבל בשיחה נחמדה

כמו שנאמר שכר זה רק חלק מהמשוואה, משמעותי יותר או פחות זה כבר שלך.
מהכרות עם השוק(חברים, קולגות) במונחי TC השכר שלך נמוך מאחר ואין לך רכיב מניות בשכר.
זה המצב עם רוב השוק, אין מניות, אופציות זה לא מניות וגם בהרבה מקומות מונפקים אין מניות

זה המצב עם רוב השוק, אין מניות, אופציות זה לא מניות וגם בהרבה מקומות מונפקים אין מניות
אופציה כשמה כן היא, אופציה לקנות מניות של חברה במחיר מסויים.
אם החברה מונפקת ויש לי אופציות במחיר זול אז זה כן מניה לכל דבר ועניין.
עבדתי ב3 מקומות שונים ובכולם היה נהוג לתת rsu, מההיכרות שלי לפחות, כן יש נוהג לתת.
אישית, רק במצב קיצון הייתי הולך לעבוד במקום שלא נותן מניות כשיש חברות לא פחות טובות שמוכנות לתת.

אופציה כשמה כן היא, אופציה לקנות מניות של חברה במחיר מסויים.
אם החברה מונפקת ויש לי אופציות במחיר זול אז זה כן מניה לכל דבר ועניין.
עבדתי ב3 מקומות שונים ובכולם היה נהוג לתת rsu, מההיכרות שלי לפחות, כן יש נוהג לתת.
אישית, רק במצב קיצון הייתי הולך לעבוד במקום שלא נותן מניות כשיש חברות לא פחות טובות שמוכנות לתת.
אופציות לרוב ניתנות בחברות סטארטאפ. אופציות הרבה פעמים לא שוות הרבה שכן רוב הסטארטאפים לא נמכרים או מונפקים.

תקופה לא טובה לעשות שינויים. תעשה ראיון עבודה לדוגמה או משהו, תראה אם אתה מתמודד עם שאלות אלגוריתמיות, 30 זה מאוד נמוך בשבילך אלא אם אתה לא מהמרכז.

אם הייתי מראיין מישהו והדבר היחיד שהוא מספר לי זה שהוא 10 שנות ניסיון ו30 אשח , הייתה נדלקת לי נורה אדומה. 35 ואני מגזים למטה, אלא אם אתה לא מהמרכז וגם אז 30 נשמע נמוך קצת.

העלאה כנראה לא יתנו במקום נוכחי, תחכה שהמצב ירגע ותעבור, הייתי מכוון ל45… איפה עובד? נשמע שאתה עובד בקורפורייט ואולי בגלל זה?
אני עובד במרכז, החברה זה סוג של קורפורייט, לדעתי השכר הנמוך יחסית עכשיו, זה בגלל שהתחלתי לעבוד בשיא תקופת הקרונה שהמצב בשוק לא היה טוב, והמשכורות היו נמוכות יחסית להיום, מאז המשכורת שלי עלתה קצת, אבל לא משקפת את הטווחים של היום

זה לא עצה טובה כל כך לצערי, אתה צריך להסביר את הערך שנתת ואתה לא יכול לבנות מגדלים בשמיים ולהסביר למה הוא שווה למעסיק שלך לשלם עליו יותר אבל בשיחה נחמדה
אם הערך שנתת לא שווה או קטן מהערך שתתן בהמשך - זה חסר משמעות.
לא מקבלים פרס על דברים שעשית בעבר, השכר שלך לא ישתנה רטרואקטיבית.

אין בעיה להשתמש בעבר כסימוכין ללמה בהמשך תמשיך לתת או תתחיל לתת יותר ערך - הנקודה היא שהדגש צריך להיות על ההווה והעתיד, לא העבר.

אין פה שום עניין של "מגדלים" - גם כשאתה מתראיין לחברה חדשה אתה צריך לשכנע אותם שתתן להם ערך בהמשך - אם יקבלו אותך,
הם לא ישלמו לך כסף רק כי בעבר עשית משהו מועיל למישהו אחר.

אופציות לרוב ניתנות בחברות סטארטאפ. אופציות הרבה פעמים לא שוות הרבה שכן רוב הסטארטאפים לא נמכרים או מונפקים.
וגם אלו שמונפקים יכולים לרדת מתחת למחיר המימוש עד שהאופציות מבשילות ונפתח חלון המסחר לעובדים.

וגם אלו שמונפקים יכולים לרדת מתחת למחיר המימוש עד שהאופציות מבשילות ונפתח חלון המסחר לעובדים.
כן וגם. חלק יורדות וחלק לא, וגם אם הן מעל כשנפתח חלון המסחר המחיר יכול לצנוח, בנוסף בפתיחה יש מיסוי לא נוח וכו..

אם הערך שנתת לא שווה או קטן מהערך שתתן בהמשך - זה חסר משמעות.
לא מקבלים פרס על דברים שעשית בעבר, השכר שלך לא ישתנה רטרואקטיבית.

אין בעיה להשתמש בעבר כסימוכין ללמה בהמשך תמשיך לתת או תתחיל לתת יותר ערך - הנקודה היא שהדגש צריך להיות על ההווה והעתיד, לא העבר.

אין פה שום עניין של "מגדלים" - גם כשאתה מתראיין לחברה חדשה אתה צריך לשכנע אותם שתתן להם ערך בהמשך - אם יקבלו אותך,
הם לא ישלמו לך כסף רק כי בעבר עשית משהו מועיל למישהו אחר.
תראה, אני יודע שיש אנשים, בעיקר פוליטיקאים שיודעים לשכנע בעתיד, לרוב בן אדם שרוצה לשכנע , במיוחד בקהילה הריאלית ובקהילה המדעית, ובתקווה גם בקהילה ההנדסית.. צריך להראות נתונים ולא רק להסביר באוויר, אני גם יכול לטעון , שאני אקצר לכם את תהליכי הפיתוח ב17%, אבל אני צריך ביסוס לטענה שלי.
הביסוס הוא על טענות אמפיריות, אין לו דרך אחרת, אלא אם יש לו כישורי שכנוע מיוחדים .. שהיא לא אמפירית מהעבר, במיוחד אם הוא היה high performer וגם אם הוא היה low performer , לגרום למישהו להאמין במשהו שישאר דומה הוא לא אותו דבר כמו לגרום למישהו שאני אהפוך את פי הקערה ועכשיו תעלה התפוקה ב22.3%

אני עובד במרכז, החברה זה סוג של קורפורייט, לדעתי השכר הנמוך יחסית עכשיו, זה בגלל שהתחלתי לעבוד בשיא תקופת הקרונה שהמצב בשוק לא היה טוב, והמשכורות היו נמוכות יחסית להיום, מאז המשכורת שלי עלתה קצת, אבל לא משקפת את הטווחים של היום
תנסה לעבור.. אתה בערך שנתיים וחצי שם, שוב עכשיו זה לקופה לא מדהימה עדיף היה לעשות את זה בספטמבר שנה שעברה, להבא כשיש תקופת גאות הייתי אז מעלה את הסחר ממקום של כוח ולא ממקום שהוא יותר חלש.

קודם תשיג הצעת עבודה במקום אחר, ואז הייתי ניגש. סיכוי לא גבוה שיעלו לך יותר מ5% או 10% וגם זה מאוד גבוה, במיוחד עכשיו.
לצערי זה הסיפור בקורפורייטים.

אני דווקא חושב שיש יתרון לעבור בתקופה כזאת, יש חברות שאתה מקבל מניות במחיר של 2020

לבקש אף פעם לא מזיק
קראתי את המשפט הזה כבר הרבה פעמים כאן בפורום, ומשום מה זה עובר חלק, כנראה אנשים מסכימים לזה.
אני לחלוטין לא. מעולם לא הלכתי ״לבקש״ בלי שיהיה אקדח על השולחן. זה תמיד היה בנימוס והכל, אבל תמיד היה ברור שאו שכן או ששלום. איך לא ברור שזה נזק עצום, לבקש, לא לקבל, ולהמשיך כאילו כלום?

קראתי את המשפט הזה כבר הרבה פעמים כאן בפורום, ומשום מה זה עובר חלק, כנראה אנשים מסכימים לזה.
אני לחלוטין לא. מעולם לא הלכתי ״לבקש״ בלי שיהיה אקדח על השולחן. זה תמיד היה בנימוס והכל, אבל תמיד היה ברור שאו שכן או ששלום. איך לא ברור שזה נזק עצום, לבקש, לא לקבל, ולהמשיך כאילו כלום?
להרחיב את הנקודה המאוד נכונה, עובד שביקש וסורב, כנראה עם מוטיבציה נמוכה, ולכן יהיה ראשון בתור לפיטורים, יקבל משימות פחות איכותיות, וכו'.

כן קראתי, לא זוכר איפה, שאם עובד ביקש משהו וסורב, שווה לנסות לבקש דברים חלופיים שקל למנהל לתת, כדי לתת את ההרגשה שקיבל מה שרצה. זה יכול להיות גם דברים שלא שווים כסף, כמו פרוייקטים, הכרה, וכו'.

אם אתה יותר טוב מהמהנדס הממוצע בעל 10 שנות נסיון, השכר שלך לא משקף זאת

אני לא יודע למה לאנשים פה קשה לתת לך את התשובה הזו, אבל, בתאגיד גדול אתה יכול לצפות למשכורות שמתקרבות ל70-80 בטוטאל (או לפחות כך היה לפני חצי שנה).

כנס לlevels.fyi, הטבלאות שכר שהחברות הישראליות מפרסמות זה חרטא
תקן אותי אם אני טעה, אבל עד כמה שאני יודע, המספרים שציינת לא רלוונטיים באופן כללי ל"תאגיד גדול", אלא לתאגידים גדולים מאוד ספציפיים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
A קידום או משכורת התפתחות אישית 13
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
L משכורת 13 או 7% העלאה בשכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
ה העברת משכורת | PEPPER צרכנות פיננסית 3
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
M משכורת של פייסבוק מאתר גלאסדור בארץ אוף טופיק 3
E משכורת למפתח full stack ג׳וניור התפתחות אישית 5
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
ס מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית אוף טופיק 0
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 61
M משכורת של 40K לתעריף של עוסק מורשה ללא מעמ (שעתי) - איך מחשבים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
ט משכורת גבוהה או להרוויח ידע התפתחות אישית 14
K מס בריאות בתלוש משכורת צרכנות פיננסית 2
S לעזוב משכורת גבוהה בשביל עבודה בסטרטאפ? אוף טופיק 33
unrealx חישוב משכורת אונליין - עזרה אוף טופיק 19
M פעם ראשונה שמרוויח משכורת יומני מסע אישיים 61
ד תלוש משכורת-איך קוראים אותו? צרכנות פיננסית 54
ה קורסים קצרים (עד 3 חודשים) שישדרגו משכורת התפתחות אישית 20
ק עזרה בהבנת תמהיל משכורת ומשמעויות אוף טופיק 5
P דרך לחשב רטרואקטיבית משכורת ברוטו מנטו? צרכנות פיננסית 23
N אי אפשר להפקיד משכורת בחשבון לאומי Total Digital??? צרכנות פיננסית 7
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
chaim תלושי משכורת צרכנות פיננסית 5
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16

נושאים דומים

Back
למעלה