• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משבר אמצע גיל העשרים

abby1994

משתמש רגיל
דירוג
33
משבר אמצע התואר, משבר אמצע גיל העשרים.
איך ידעתם מה תרצו להיות כשתהיו '' גדולים''?
אני עושה תואר בתקשורת באוניברסיטה הפתוחה ואין לי מושג מה אני הולכת לעשות לאחר מכן. הכל התחיל מהרצון להיות עיתונאית, ליצור תוכן, לכתוב אילו הדברים שהניעו אותי לתואר הזה. בינהן גם מחשבות של זה לא מזיק שיהיה לי תואר כי גם העבודות הכי פשוטות , דורשות תואר ראשון (לא מדברת על מוכרת בחנות בגדים וכד'). בדיעבד הבנתי שאני לא זקוקה לתואר שלי בשביל להתעסק במה שציינתי,בנוסף תמיד הייתה לי משיכה גדולה לעולם הטיפול ,ריפוי בעיסוק,והרפואה המשלימה אני מרגישה שאני פשוט מתבזבזת בתואר שלי , אני ממש כמהה כבר להתחיל ללמוד על התחום ולהתפתח בו. מפחיד אותי לעזוב הכל באמצע , כל ההשקעה הציונים הטובים, לצאת בלי כלום בלי תואר אחרי כל מה שעברתי הכסף ששילמתי לבד, המינוס שנגרר, לילות לבנים,מה אמא תגיד ועוד ועוד ועוד...רק מלחשוב על זה מתהפכת לי הבטן. אם אני באמת הולכת בכל הכח לכיוון עולם הטיפול זה שוב שלוש שנים של להתחיל הכל מחדש. תוסיפו לזה רצון לזוגיות , הקמת משפחה וכל הדברים הרגילים. גם בעולם הטיפול יש הרבה חששות ועכשיו עם ההבנה שלי לגבי התנהלות נכונה כלכלית אני תוהה אולי בכלל ללכת להשקיע את הכסף בללמוד על נדלן,השקעות, בורסה ושו'ת וסוף סוף לגרום לעצמי לעשות כסף אמיתי והרבה?. גיליתי גם את הכירופרקטיקה שלצערי אין לימודים של זה בארץ רק בחו''ל שבע שנים. מרגישה אובדת עצות.
אשמח לשמוע את דעתכם ורעיונות יתקבלו בברכה.((:
יצא לי מעט פוסט מתלונן ,אבל הייתי חייבת לפרוק.

בדיעבד הבנתי שאני לא זקוקה לתואר שלי בשביל להתעסק במה שציינתי,
אז למה שלא תעסקי בזה פשוט אם את לא צריכה את התואר?
מה עשית עד עכשיו בשביל זה - יצא לך לכתוב בעיתון מקומי? בפייסבוק? באיזשהו מקום?

ועכשיו עם ההבנה שלי לגבי התנהלות נכונה כלכלית אני תוהה אולי בכלל ללכת להשקיע את הכסף בללמוד על נדלן,השקעות, בורסה ושו'ת וסוף סוף לגרום לעצמי לעשות כסף אמיתי והרבה?

את כותבת שאת במינוס וחושבת על ללמוד על נדלן והשקעות? איזה כסף תשקיעי?

ד"א זה לא משבר דור ה- Y, זה משבר העצלנים, אני בגילך ועובד מגיל 16, היום אני מתכנת, למזלי בחרתי לבזבז את הזמן בללמוד כל הזמן דברים מועילים ולחסוך, ולדעתי כל אחד שיקח את עצמו בידיים יכול להגיע לאן שהוא רוצה.

מה לעשות שיש דברים שמגלים מאוחר עדיף מאשר לעולם לא לגלות, אז כל מי שבמינוס אסור לו להתעניין בעולם הזה? שטויות. אני רק מתחילה להבין דברים בסיסיים וקודם כל איך להתנהל יותר נכון כלכלית,זה לא צריך לסתור את הרצון להתעמק יותר בתחום.
גם אני עבדתי מגיל 16 ומה שמועיל לך לא בהכרח יועיל לאחרים, אני רחוקה מלהיות עצלנית אולי חסר לי קצת אומץ לעשות דברים שאני אוהבת באמת, כי ברקע יש אנשים כמוך שלא סופרים כל מי שלא מעולם התכנות ההייטק וחבריו . כרגע אני בעיקר כותבת חומרים בשביל הספר שלי.
הדבר היחיד שהסכמתי איתך לגביו הוא זה :
ולדעתי כל אחד שיקח את עצמו בידיים יכול להגיע לאן שהוא רוצה.

ומי אמר (אומר) שמה שאת רוצה היום יהיה נכון גם בעוד עשר או עשרים שנה?
לטענת מחקרים אנשים בגילך יחליפו קריירה כחמש עד שש פעמים במהלך חייהם.
צריך לזכור שהעולם נהיה יותר שטוח וכתוצאה מזה יש מקצועות שייעלמו מהעולם.
רכב אוטונומי/רובוטים לליקוט/ועוד מגוון נושאים
הבעיה שאת צריכה להתמודד איתה היא איך ל"לצאת מהמטריקס" כלומר
לייצר לך מספיק כסף שלא תהיי תלויה בעבודה מסוימת או לחלופין מספיק כישורים
כדי לספק את צרכייך.
ללמוד מה את אוהבת יש לך את כל החיים ואגלה לך סוד יש דברים שמשתנים
היום את אוהבת לכתוב יכול להיות שלא תאהבי את זה יותר כמו שיכול להיות שתהפכי לסופרת דגולה.
אני חושב שאדם צריך להיות גמיש כמו מים
איפה שיש מכשול לעקוף אותו ולהמשיך בזרימה.
בהצלחה לך.

לעניות דעתי, המטרה שלך לא ברורה כ״כ. את נותנת למציאות להכתיב את המטרות שלך במקום הפוך.
זה הניחושים שלי:
אני עושה תואר בתקשורת באוניברסיטה הפתוחה ואין לי מושג מה אני הולכת לעשות לאחר מכן
מטרה שהבנתי: לעשות תואר
פתרון שאני מציע: לסיים אותו
הכל התחיל מהרצון להיות עיתונאית, ליצור תוכן, לכתוב אילו הדברים שהניעו אותי לתואר הזה
מטרה שהבנתי: להיות עותנאית וליצור תוכן
פתרון שאני מציע: להתחיל לעשות פרויקטים של תוכן (בין אם לכתוב על דברים מעניינים ובין אם להתחיל לעשות שיווק תוכן לאתרי מכירות)
בינהן גם מחשבות של זה לא מזיק שיהיה לי תואר כי גם העבודות הכי פשוטות , דורשות תואר ראשון (לא מדברת על מוכרת בחנות בגדים וכד').
לא הבנתי. סביר להניח ששום מסמך לא ״יזיק״ לקבלת עבודה
בדיעבד הבנתי שאני לא זקוקה לתואר שלי בשביל להתעסק במה שציינתי,בנוסף תמיד הייתה לי משיכה גדולה לעולם הטיפול ,ריפוי בעיסוק,והרפואה המשלימה אני מרגישה שאני פשוט מתבזבזת בתואר שלי
מטרה שהבנתי: לעסוק בעולם הטיפול, ריפוי בעיסוק והרפואה המשלימה
פתרון שאני מציע: לעשות whatever it takes בשביל להתחיל לעסוק בזה
כל ההשקעה הציונים הטובים, לצאת בלי כלום בלי תואר אחרי כל מה שעברתי
מטרה שהבנתי: לקבל סיפוק מכל המאמץ
פתרון שאני מציע: לסיים את התואר בשביל תחושת הסיפוק (בלבד)
אחרי כל מה שעברתי הכסף ששילמתי לבד, המינוס שנגרר
מטרה שהבנתי: לסגור את המינוס
פתרון שאני מציע: חיסכון אגריסיבי בכל המותרויות (האם תואר הוא מותרות - זה רק את יכולה להעיד)
מה אמא תגיד ועוד ועוד ועוד
מטרה שהבנתי: לרצות את אמא
פתרון שאני מציע: לסיים את התואר
אני תוהה אולי בכלל ללכת להשקיע את הכסף בללמוד על נדלן,השקעות, בורסה ושו'ת וסוף סוף לגרום לעצמי לעשות כסף אמיתי והרבה?
זה בלי קשר כדאי (ברגע שיתחיל להיות כסף כמובן)

גילוי נאות: אני מתכנת תל אביבי מפונק

לייצר לך מספיק כסף שלא תהיי תלויה בעבודה מסוימת או לחלופין מספיק כישורים
כדי לספק את צרכייך.
איך? הרי גם בשביל זה צריך לעבוד במשהו , מה יעשו כל מי שלא רוצה לתכנת...מדעי המחשב וכל המקצועות הנחשקים כביכול? בכח ללכת למשהו שאני לא טובה ולא אוהבת רק כי זה משתלם לי כלכלית וזה תחום שלא יעלם?.

איך? הרי גם בשביל זה צריך לעבוד במשהו , מה יעשו כל מי שלא רוצה לתכנת...מדעי המחשב וכל המקצועות הנחשקים כביכול? בכח ללכת למשהו שאני לא טובה ולא אוהבת רק כי זה משתלם לי כלכלית וזה תחום שלא יעלם?.
עזבי את ה"לא ייעלם". אין שום דרך לדעת כמה מתכנתים ועם אלו כישורים יצטרכו בעוד 30 שנה וזה לא אמור להיות השיקול שמנחה אותך.
גם בתחומים טיפוליים אפשר להצליח כלכלית, גם אם בגיל מעט יותר מאוחר מאשר בהייטק. אבל נראה לי שלא רק שאת עוד לא סגורה על התוכנית, עוד לא עשית שיעורי בית לגבי האפשרויות בתחומים שכן קרובים לליבך.

העצה הראציונלית היא מן הסתם לסיים את התואר, אבל כמי שנותנת עדיפות לאינטואיציה - אם הייתי במצב שתיארת הייתי עושה הפסקה (אמרת אונ' פתוחה) ומתנסה בתחום אחר, ובאותו זמן לומדת לחסוך ולהשקיע.
בתקווה שיתגלו בדרך כיוונים חדשים לחיים שאי אפשר לראות עכשיו.

למדתי בפתוחה מס קורסים ואז החלטתי שזה בזבוז זמן ועברתי ללמוד קורסי תעודה.

נערך לאחרונה ב:

מה מיוחד בתוכנה ומדעי המחשב שדווקא בחרת את זה? גם מתכנתים צריכים לעבוד בשביל הכסף...

אז כל מי שבמינוס אסור לו להתעניין בעולם הזה? שטויות.
לא הבנתי איך הגעת למסקנה הזאת ממה שכתבתי. זה תמיד טוב, וכמה שיותר מוקדם.

גם אני עבדתי מגיל 16 ומה שמועיל לך לא בהכרח יועיל לאחרים, אני רחוקה מלהיות עצלנית אולי חסר לי קצת אומץ לעשות דברים שאני אוהבת באמת, כי ברקע יש אנשים כמוך שלא סופרים כל מי שלא מעולם התכנות ההייטק וחבריו . כרגע אני בעיקר כותבת חומרים בשביל הספר שלי.

כל אחד ומה שמועיל לו, אני מגיל 16 אהבתי לבנות דברים אז למדתי ובניתי אתרים. אם את אוהבת כתיבה, זה תחום שנגיש היום בדיוק כמו קוד, אפשר לכתוב דברים להמון רשתות חבריות ולפרסם אותם, לכתוב ספרים / טורים בעיתון. קרוב משפחה שלי בגיל 16 היה צלם בעיתון מקומי, לאחר מכן התחיל לכתוב שם כתבות, והיום הוא לומד תואר בתקשורת ועובד בתור דובר של חברת כנסת. אפשר להצליח בכל תחום.

כבר בתור ילד אהבתי להתעסק במכאניקה של כל מני כלים ולהבין איך הם עובדים. ברגע שנתקלתי במחשבים, האהבה הזאת התחברה גם לתחום של מחשבים. ובניגוד לתחומים הפיזיים של הנדסת מכונות (ששם יכולתי לעסוק בעיקר בלגו) במחשבים הרבה יותר קל להתקדם. לא צריך מיכשור מתוחכם אלא רק מחשב ושפת תכנות.
בהתחלה זה היה מוכוון רק למשחקי מחשב, אך עם הזמן הבנתי שגם לתכנת דברים שאינם משחקים, יכול להיות מעניין ומאתגר.
אז זה כיף ויש בזה שכר מצוין - אז למה לא!

אז מה סדר העדיפיות שלך לעתיד מבחינת לימודי מקצוע לעתיד? מהחששות שלך לגבי לימודים של 7 שנים בחו"ל, אני מבין שהזמן מהווה קריטריון משמעותי.
מהחשש לגבי זריקת התואר החלקי שלמדת עד כה, אני מבין שאת שיש לך שנאת הפסד גדולה. קחי את זה בחשבון אם את מתכוונת פעם להשקיע בבורסה.

לא הבנתי איך הגעת למסקנה הזאת ממה שכתבתי. זה תמיד טוב, וכמה שיותר מוקדם.

כל אחד ומה שמועיל לו, אני מגיל 16 אהבתי לבנות דברים אז למדתי ובניתי אתרים. אם את אוהבת כתיבה, זה תחום שנגיש היום בדיוק כמו קוד, אפשר לכתוב דברים להמון רשתות חבריות ולפרסם אותם, לכתוב ספרים / טורים בעיתון. קרוב משפחה שלי בגיל 16 היה צלם בעיתון מקומי, לאחר מכן התחיל לכתוב שם כתבות, והיום הוא לומד תואר בתקשורת ועובד בתור דובר של חברת כנסת. אפשר להצליח בכל תחום.
אתם ממש פורחים בגיל 16 אצלכם במשפחה :>

מהחשש לגבי זריקת התואר החלקי שלמדת עד כה, אני מבין שאת שיש לך שנאת הפסד גדולה. קחי את זה בחשבון אם את מתכוונת פעם להשקיע בבורסה.
אני חושבת שזה חשש טבעי ונפוץ, ולפעמים אפילו הכרחי.
כנראה שאבדוק את האופציות שלי למעבר לתואר בריפוי ועיסוק, תוך כדי אתחיל לפתח את עצמי יותר בהיבט של הכתיבה, הטעות שלי הייתה שציפיתי שאפתח את זה בתואר הנוכחי אבל לא כך הדבר. אני צריכה לעשות את זה לבד. לגבי ההשקעות...הם כנראה יחכו לי קצת. יש לי דברים אחרים חשובים לא פחות ללמוד בעולם הפיננסי. (:

קחי בחשבון שהשכר בריפוי בעיסוק די נמוך והמשרות הן מאוד חלקיות. תצטרכי לבזבז הרבה זמן בנסיעה ממקום עבודה אחד לאחר.
כמו כן תנאי הקבלה לאוניברסיטאות די קשים. צריך ציונים גבוהים בבגרות ובפסיכומטרי. ביררת האם ציוני הקורסים שעשית עד כה יוכלו לעזור בעניין?

לא ידעתי.
אני אוהב לתכנת בערך מגיל 9 או 8.
לא סתם אוהב, זה משהו שאני מסוגל להתעסק בו כל יום, כל היום, בשבתות, בחגים ואפילו כשאני יוצא לחופשה, כבר 20 שנה.
אני לא מסוגל להתעסק באף תחום אחר בכזו אינטנסיביות, לא מוסיקה, לא ספורט - שום דבר.
במקרה, במהלך השנים, התברר שזה תחום מאוד מבוקש ומרוויח, במיוחד עבור אנשים כמוני, והחלטתי לעבוד בזה.
אני עושה את מה שאוהב, לכן מבחינתי, אני לא באמת עובד.

היי.
היית פה כבר. את עדיין פה כבר.
את עדיין מתלבטת. התלבטת בעבר.
את "באמצע" של התואר, או בשליש שלו או בשני שליש שלו.
ועכשיו "נזכרת" להתלבט.
כלום לא נורא. כלום לא קרה.
החיים ימשכו איתך או בלעדייך. עם רצונך ובלי רצונך.
אני אקצר.
לעשות תואר בפתוחה זה בכיף שלך. בקצב שלך. הכל מגיע הביתה. אולי איזה תרגול מונחה או משהו. זה בקושי לימודים "אמיתיים" מול מרצה ותרגילים ותרגולים והכל באטרף ודו"חות והכל.
אז קחי את זה בערבון מוגבל כשאת חושבת לעבור לאוניברסיטה רגילה שבה לומדים באולמות 5 ימים בשבוע בשנה א' ואם לא סוננת החוצה בבושה תמשיך לקרוע את התחת גם בשנה ב' (אני מכיר רק מדעים, לא יודע איך זה אצל ההומנים, אבל הבנתי שרגוע יותר).
מתאים לך תקשורת או שלא?
אין לך מה לנסות ולנחש את העתיד. או את המשכורת של העתיד. או את המרץ שלך בעתיד. או איך תרגישי לגבי כתיבה ויצירה של תוכן בעתיד.
מרגישה שכן? תישארי.
מרגישה שלא? תעזבי.
אני התחלתי במסלול "ישיר" לתואר שני בכימיה-ביולוגיה. מאוד "יוקרתי". 15 אנשים בסך הכל עם מנחה אישי מההתחלה. פרופ' "לבקשתך".
אחרי סמסטר אחד, שאותו ביליתי בעיקר עם הכימאים, עזבתי את הכימיה ונשארתי רק עם הביולוגיה.
הלכתי עם ההרגשה ועם הלב. שמחתי. פרחתי. המראתי.
החיים מתקדמים. החיים ממשיכים.
שום דבר לא נורא מדי.
וכן. אולי לא תרוויחי כמו בהיי-טק.
קחי בחשבון שהפורום הזה על כל האנשים המעולים, המועילים, הריאליים, השכלתניים, המצויינים, טובי הלב וטובי המידות שלו, שאותם אני באמת אוהב ועזרו לי ה-מ-ו-ן ואני מוקיר להם על כל רגע ועל כל עזרה, עמוס בהיי-טקיסטים, והכתיבה והתשובות פה בהכרח מוטות איכשהוא לתחום הזה או מהתחום הזה, או שדברים נמשכים מפה לכיוון סגנון החשיבה/חיים/רווח-תועלת/תשואה אלטרנטיבית/לא תשואה לא אלטרנטיבית הזה.
כל אחת והצלחת שלו. כל אחת והחיים שלו. כל אחת וההצלחות שלו. כל אחד והכשלונות שלה.
כסף באמת לא עושה אותך מאושר. באמת שלא.
מתישהוא מבינים את זה כשאתה חולה. או כאין לך חברים. או כשקשה לך לצבור חוויות. או כשאתה מנותק מהחוויה האנושית השמחה והחיה והנעה.
אולי מתישהוא לא מבינים את זה והכסף (יותר נכון המרדף אחרי הכסף) הוא מה שכן עושהב אותך מאושר. ובעל מטרה (מטרה זה מאוד חשוב, וכמה שיותר גדולה עוד יותר חשוב).
הוא כן עושה אותך מאושר עד גבול מסויים, ומשם כבר הוא לא מוסיף דבר ואפילו הורס.
"תלכי אחרי החלומות שלך" זה השקר הכי גדול של העולם המודרני.
כי הוא זה שאומר "תלכי", הוא זה שאומר לאן, אחרי "החלומות", והוא זה שמכוון אותך בדיוק לאן שאת לאו דווקא צריכה להיות.
אל תלכי אחרי "החלומות" שלך כי החלומות שלך הם לאו דווקא באמת שלך, אלא הם הנדסה אנושית-סוציאלית שהסביבה הינדסה אותך אליה (טיולים לחו"ל, לימודים, משפחה, ילדים וכו'). הרצונות שלך הם הרבה פעמים בכלל רצונות של אחרים. דמיונות של רצונות שהם לא באמת שלך שלך. אלא של כולם כולם.
שבי עם עצמך בחדר חשוך לגמרי. כבי את האורות. בלי שום הפרעה מסביב.
תנעלי את הדלת.
תעשי את זה!.
תדליקי כמה נרות ופזרי אותם בחדר. תדליקי קטורת שיהיה ריח נעים של הודו. שימי מוזיקת עולם נעימה ורגועה.
וזהו.
שבי. תחשבי. תבהי. תשתעממי. תנשמי. דברי לעצמך. תחשבי לעצמך. תעצמי עיניים. תבכי. תצחקי. תשמחי. תתעצבי. תקשיבי לעצמך. תלמדי את עצמך לרגע להכיל את עצמך בלי הפרעה.
תשובות יכולות להגיע משם.

איך סגנון כתיבה דור ה- Z שלי?
(כן, זה היה "קצר").
(אגב, את בהחלט לא תמצאי פה את התשובות לשאלות שלך, כי הן לא באמת שאלות.
את לא במקום הנכון, אבל מה שאהבתי בך הוא שאת אופטימית כל כך, ולא מדוכאת.
החיים יחייכו אלייך אם תרצי או שלא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R משבר של אמצע התואר התפתחות אישית 27
P משבר המהגרים בארהב אוף טופיק 1
מ לקראת משבר חוקתי פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T משבר האנרגיה העולמי - השורשים, הסיבות והאם בכל זאת יש פתרונות? אוף טופיק 0
I תהיות על המצב הפיננסי העולמי, משבר הנדל"ן בארץ ולאן מועדות פנינו אוף טופיק 435
D משבר הdot.com - הסתכלות היסטורית שוק ההון 24
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
K The Volatility Squeeze - משבר באופק? שוק ההון 4
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
S התנהגות המשקיע בעת משבר בשוק שוק ההון 10
ע הסתגלות אחרי משבר בעידן האחרון שוק ההון 9
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
I משבר בשוק הנדל"ן שוק ההון 2
P מוכרי משבר הקורונה - האם חזרתם לשוק? שוק ההון 190
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
הנודדת סיכון כלכלי במעבר בין קרנות בתקופת משבר שוק ההון 18
R הימנעות ממלכודות מס בעקבות משבר הקורונה שוק ההון 1
אצטרובל שינוי מבנה תיק בזמן משבר שוק ההון 12
M [תהיות בעקבות משבר הקורונה] אוף טופיק 63
M דרך אחרת להסתכל על משבר שוק ההון 20
חתול לילה קרנות מחקות בזמן משבר שוק ההון 12
dorian צמיחה בזמן משבר אוף טופיק 12
C קרן השתלמות - ניוד כספים בין חברות בזמן משבר שוק ההון 0
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
ד מכירת דירה לטובת שוק ההון בצל משבר הקורונה שוק ההון 13
N משבר קרוב לפרישה שוק ההון 8
ב הלוואה לצורך השקעה בזמן משבר שוק ההון 28
J אג"ח ממשלתי בזמן משבר שוק ההון 54
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
L משבר קיומי, תואר וקריירה התפתחות אישית 16
R חוות דעת על קופות גמל מסלול מנייתי בעת משבר שוק ההון 1
Z שאלה - אפשר לנצל את משבר הקורונה-ווירוס בעולם? שוק ההון 1
V תיק השקעות, עבודה והחיים עצמם בתקופת משבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
Y מייקל ברי צופה בועה חדשה (האנליסט שצפה את משבר 2008) שוק ההון 2
C האם פרנק שווייצרי יכול להוות גורם מאזן בזמן משבר לחלק המנייתי? שוק ההון 8
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
ה משבר הסאב פריים הישראלי נדל"ן 22
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
C משבר גיל ה-32 אוף טופיק 57
ג מה קורה במצב של משבר השוק המניות + ריביות עולות? שוק ההון 1
י.ג הכנה ליום סגריר - איך להכין את החסכונות לטווח ארוך לפרוץ משבר פיננסי שוק ההון 97
c881 התיק במהלך משבר עולמי שוק ההון 15
S האם ייתכן שקרן תיסגר בעת משבר ? שוק ההון 19
עמוס משקיעים בוול סטריט מוכרים מניות בקצב של משבר 2008 שוק ההון 12
ג תרחיש אימים כנגד תרחיש משבר שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה