• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משבר קרוב לפרישה

• פותח הנושא Nave
  • פורסם בתאריך

Nave

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
לא רוצה להפוך את הנושא לעוד שרשור פאניקה וחרדות לגבי מה לעשות עכשיו, אלא לדון בנקודה שעוד לא ראיתי שהעלו פה.
רוב התגובות והדיונים פה לגבי האם להשאר עכשיו, להכנס עוד או למכור, מדברות על כך שהשוק יעלה בטוווח הרחוק. אך מה קורה אם מועד היציאה לפנסיה קרוב (6-7 שנים) ואתה מבין שאחוז המניות בתיק שלך גבוה מדי (70 אחוז לדוגמא). אין צורך להסביר לי ש70 אחוז מניות בתיק בגיל כזה הם טעות, אך זה המצב הנתון והשאלה האם גם במקרה זה עדיף לא לגעת בזמן משבר או לברוח עכשיו ולקבל את ההפסדים.
(אני בחור בן 23 רחוק מאוד מהפרישה, אך פשוט דואג להוריי)

שלום לכולם,
לא רוצה להפוך את הנושא לעוד שרשור פאניקה וחרדות לגבי מה לעשות עכשיו, אלא לדון בנקודה שעוד לא ראיתי שהעלו פה.
רוב התגובות והדיונים פה לגבי האם להשאר עכשיו, להכנס עוד או למכור, מדברות על כך שהשוק יעלה בטוווח הרחוק. אך מה קורה אם מועד היציאה לפנסיה קרוב (6-7 שנים) ואתה מבין שאחוז המניות בתיק שלך גבוה מדי (70 אחוז לדוגמא). אין צורך להסביר לי ש70 אחוז מניות בתיק בגיל כזה הם טעות, אך זה המצב הנתון והשאלה האם גם במקרה זה עדיף לא לגעת בזמן משבר או לברוח עכשיו ולקבל את ההפסדים.
(אני בחור בן 23 רחוק מאוד מהפרישה, אך פשוט דואג להוריי)

אני לא מסכים ש 70% מניות זה הרבה בגיל פרישה זה תלוי בך ובתכנון שלך...

בעקרון זה משהו שצריך לחשוב עליו מראש אם בחרת % מניות מסויים צריך לדעת שהשוק גם יכול לרדת בלי התראה מוקדמת
אם לצאת או לא? רק הזמן יגיד..
אני חושב ש 6-7 (אישית) זה מספיק זמן כדי לתת לשוק להתאושש אם לוקחים בחשבון גם הפקדות נוספות בזמן המשבר..
אישית לא הייתי נוגע בתיק אבל זה גם תלוי במצב שלהם.. הם עכשיו על הגבול של השרידות עם הפנסיה? הם יכולים לקחת סיכוי שירד עוד? אם הם בגבול זה אולי סיפור אחר
אף אחד לא יודע מה יהיה אבל זאת דעתי בכל מקרה

זה לא שבעוד 7 שנים הם מממשים את כל התיק. הם ימשכו חלק קטן כל חודש, חלק כדול מזה ימשיך להיות לטווח ארוך.
הם בסדר גמור.

אני לא מסכים ש 70% מניות זה הרבה בגיל פרישה זה תלוי בך ובתכנון שלך...

בעקרון זה משהו שצריך לחשוב עליו מראש אם בחרת % מניות מסויים צריך לדעת שהשוק גם יכול לרדת בלי התראה מוקדמת
אם לצאת או לא? רק הזמן יגיד..
אני חושב ש 6-7 (אישית) זה מספיק זמן כדי לתת לשוק להתאושש אם לוקחים בחשבון גם הפקדות נוספות בזמן המשבר..
אישית לא הייתי נוגע בתיק אבל זה גם תלוי במצב שלהם.. הם עכשיו על הגבול של השרידות עם הפנסיה? הם יכולים לקחת סיכוי שירד עוד? אם הם בגבול זה אולי סיפור אחר
אף אחד לא יודע מה יהיה אבל זאת דעתי בכל מקרה
קודם כל תודה על התשובה, אתה צודק בהחלט לגבי הבחירה של אחוז המניות, אבל היא לא בהכרח נבעה מידע והחלטה ברורה אלא פשוט מהסתמכות על יועצים כאלה ואחרים. בדיוק לפני חודש הם התחילו לחשוב על להוריד את אחוז המניות, ואז הגיע המשבר הזה, והגיעה המחשבה שכדאי לחכות עם המכירה של המניות, ועכשיו כבר הפאניקה מתחילה לפעול. ולצערי אני לא יודע להגיד כמה הם על הגבול או לא.

הפאניקה מתחילה לפעול
לא מקבלים החלטות מתוך פאניקה.
6-7 שנים זה אופק מספיק משמעותי (לדעתי האישית) כדי לשים את הקורונה מאחורינו.
ללא קשר, הפרישה של הוריך תימשך 20-30 שנים לפחות, כך שהאופק הכללי של התיק הוא הרבה יותר גבוה.

הם התחילו לחשוב על להוריד את אחוז המניות, ואז הגיע המשבר הזה,
הי,
המשבר הוריד להם גם כך את אחוז המניות.
השאלה שלי, האם ההורים שלך גם דואגים? ילדים והורים (ובכלל אנשים שונים) לא תמיד רואים את המציאות באותה דרך.
ועוד דבר חשוב: האם אחוז המניות זה כולל, זה בקרן הפנסיה או בתיק האישי? אם זה בקרן הפנסיה אז אכן כדאי להתייעץ כי מנגנון קביעת הקצבה תלוי לפעמים במה שקורה ביום הפרישה. אם מדובר בתיק פרטי, זה תלוי במצבם.
מעבר לדאגה, לא אמרת לנו מדוע אחוז המניות בתיק הוא כזה. האם זו החלטה שלהם או שמשהו יעץ להם. בדרך כלל, יועצי ההשקעות בבנק לא יציעו מיוזמתם אחוז מניות שנחשב כל-כך גבוה מיוזמתם.
גם לא תיארת לנו מה הרקע שלך בנושא פיננסים והתנהלות כלכלית כך שמעבר ל-
פשוט דואג להוריי
לא ברור אם הדאגה מוצדקת.
אולי זמן לשיחת אבא ובן על ענייני כספים. שבו, דברו ותבינו את השיקולים. אולי אתה תלמד משהו, אולי גם ההורים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P משבר המהגרים בארהב אוף טופיק 1
מ לקראת משבר חוקתי פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
R משבר של אמצע התואר התפתחות אישית 27
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T משבר האנרגיה העולמי - השורשים, הסיבות והאם בכל זאת יש פתרונות? אוף טופיק 0
I תהיות על המצב הפיננסי העולמי, משבר הנדל"ן בארץ ולאן מועדות פנינו אוף טופיק 435
D משבר הdot.com - הסתכלות היסטורית שוק ההון 24
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
K The Volatility Squeeze - משבר באופק? שוק ההון 4
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
S התנהגות המשקיע בעת משבר בשוק שוק ההון 10
ע הסתגלות אחרי משבר בעידן האחרון שוק ההון 9
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
I משבר בשוק הנדל"ן שוק ההון 2
P מוכרי משבר הקורונה - האם חזרתם לשוק? שוק ההון 190
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
הנודדת סיכון כלכלי במעבר בין קרנות בתקופת משבר שוק ההון 18
R הימנעות ממלכודות מס בעקבות משבר הקורונה שוק ההון 1
אצטרובל שינוי מבנה תיק בזמן משבר שוק ההון 12
M [תהיות בעקבות משבר הקורונה] אוף טופיק 63
M דרך אחרת להסתכל על משבר שוק ההון 20
חתול לילה קרנות מחקות בזמן משבר שוק ההון 12
dorian צמיחה בזמן משבר אוף טופיק 12
C קרן השתלמות - ניוד כספים בין חברות בזמן משבר שוק ההון 0
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
ד מכירת דירה לטובת שוק ההון בצל משבר הקורונה שוק ההון 13
ב הלוואה לצורך השקעה בזמן משבר שוק ההון 28
J אג"ח ממשלתי בזמן משבר שוק ההון 54
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
L משבר קיומי, תואר וקריירה התפתחות אישית 16
R חוות דעת על קופות גמל מסלול מנייתי בעת משבר שוק ההון 1
Z שאלה - אפשר לנצל את משבר הקורונה-ווירוס בעולם? שוק ההון 1
V תיק השקעות, עבודה והחיים עצמם בתקופת משבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
abby1994 משבר אמצע גיל העשרים יומני מסע אישיים 20
Y מייקל ברי צופה בועה חדשה (האנליסט שצפה את משבר 2008) שוק ההון 2
C האם פרנק שווייצרי יכול להוות גורם מאזן בזמן משבר לחלק המנייתי? שוק ההון 8
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
ה משבר הסאב פריים הישראלי נדל"ן 22
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
C משבר גיל ה-32 אוף טופיק 57
ג מה קורה במצב של משבר השוק המניות + ריביות עולות? שוק ההון 1
י.ג הכנה ליום סגריר - איך להכין את החסכונות לטווח ארוך לפרוץ משבר פיננסי שוק ההון 97
c881 התיק במהלך משבר עולמי שוק ההון 15
S האם ייתכן שקרן תיסגר בעת משבר ? שוק ההון 19
עמוס משקיעים בוול סטריט מוכרים מניות בקצב של משבר 2008 שוק ההון 12
ג תרחיש אימים כנגד תרחיש משבר שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה