• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר לחו"ל

• פותח הנושא BRK
  • פורסם בתאריך

BRK

משתמש רשום
דירוג
6
שלום רב!
אני בן 26,חושב גם על פרישה מוקדמת.
התיכנון הוא לצבור מספר דירות ובגיל 46 בערך לעבור לחיות בחו"ל,במדינה זולה במיוחד ע"מ לחסוך אך לחיות טוב על תקציב נמוך, מין פנטזיה שכזו שע"פ החישוב יסתדר. מה דעתכם?איזו מדינה לחפש?כמה כסף הם 300 חודשי מחיה שם?לאיזה יעד כספי לתכנן..?

הקריטריונים למדינה:
מקום טוב לגדל בו משפחה , חינוך טוב ושאוהב את התרבות (כמובן אינדיווידואלי)

ברוך הבא לפורום!
שאלה מצוינת אבל אולי כדאי להתחיל בגוגל האלוהי.
היו גם מספר כתבות ביינט וכלכליסט בנושא ואם איני טועה גם דיון אחד או שניים כאן.
עניין של קהילה יהודית/ישראלית, אנטישמיות, ביטוח בריאות, חינוך.
אתה רוצה לפרוש בגיל 46 ואתה היום בן 26, יש ילדים? יהיו ילדים? יתגיסו לצבא?

אין לי מושג לגבי השאלות ששאלת אבל @אורי ו @רוני משקיעים בנדל"ן מניב בחו"ל אז אולי הם יוכלו לתרום לך מהידע שלהם.

זה נושא מעניין שהיו תקופות שגם אני השתעשעתי בו. אלה היו המסקנות שלי בעקבות המחקר שעשיתי:
אתה רוצה לעבור למדינה שהיא "במעמד הבינוני" של העולם. אתה לא רוצה מדינה עשירה כמו שוויץ או נורווגיה שלקנות בהן זוג תחתונים זה עולה 150 שקל, אבל אתה גם לא רוצה לעבור למדינה ממש עניה עם GDP per capita של פחות מ-$5,000 כמו מדינות אפריקה שהן גם לא מפותחות בכלל.
בקיצור מדינה שבה למשל להשיג חיבור מהיר לאינטרנט, מיים נקיים וחשמל רציף זה לא אתגר אבל עבור האזרח המקומי הממוצע הרעיון של לקנות מכונית חדשה נשמע יקר כמו לישראלי לקחת משכנתא.

המועמדות העיקריות הן:
- תאילנד
- פיליפינים
- קוסטה ריקה
- וויאטנם
- אקוודור
- בולגריה

תרבות זה כבר טעם וריח... כמו שאתה רואה, מדובר בעיקר בדרום מזרח אסיה, מזרח אירופה ואמריקה הלטינית. יש גם הרבה חומר באינטרנט על זה. בהצלחה וחתימה טובה!

תתחיל משלב א ואחרי זה תחשוב על שלב ב.
בכל מקרה כל מדינה שלא תסתכל עליה כיום יכולה להיות לא רלבנטית בעוד 20 שנים.

גם איך אתה מתכוון להפוך להיות אזרח במדינות אלה? יש מדינות שצריך לשלם כסף כדי להפוך בהם לאזרח ויש כאלה שאין שום דרך לישראלי להפול לאזרח מן המניין

אני חושב שזו שאלה אישית מאוד וקשה לי לדמיין רשימה אוניברסלית שמתאימה לכולם. יש גם שיקולים רבים, כמו שפה, חשיבות הקהילה היהודית, חשיבות הקהילה הישראלית, אופי המשך הקשר עם ישראל ועוד ועוד.
אם ממש תלחץ אותי אז אומר שבליז נראית לי אופציה מעניינת, וכך גם מדינות דרום אירופה.

נערך לאחרונה ב:
נראה לי שזאת צריכה להיות מדינה שהיית בה כמה פעמים והתחברת אליה בצורה כזאת או אחרת
לא רק שיקול פרקטי קר
באופן אישי הייתי הולך על כמה מדינות בדרום מזרח אסיה ומזרח אירופה

שלום רב!
התיכנון הוא לצבור מספר דירות ובגיל 46 בערך לעבור לחיות בחו"ל,במדינה זולה במיוחד ע"מ לחסוך אך לחיות טוב על תקציב נמוך, מין פנטזיה שכזו שע"פ החישוב יסתדר. מה דעתכם?איזו מדינה לחפש?כמה כסף הם 300 חודשי מחיה שם?לאיזה יעד כספי לתכנן..?

הקריטריונים למדינה:

בכל מדינה יש שוני בעלויות המחייה, צריך לקחת בחשבון אזרחות מקומית, וביטוח בריאות. ניתן להגיע לעצמאות פיננסית בעלויות מחיה סבירים גם בישראל באזורים שמחוץ למרכז בעיקר באמצעות רכישת נכסים מניבים בעלי תשואה גבוהה בחו"ל.

השאלה שלך קצת מוזרה לי. אתה נותן לעצמך 20 שנים עד הפרישה - בשביל לפרוש תוך 20 שנים, ובהנחה של ריבית שנתית ממוצעת של 4%, תצטרך לחסוך קצת פחות מחצי מההכנסות שלך.
האם חסכון של מחצית מההכנסות נראה לך כמו יעד שאפתני מדי? אם לא - אז אין סיבה לעבור לחו"ל. אם כן - הייתי מציע לך להתייעל בהוצאות ולהגדיל את ההכנסות.

וחוץ מזה - 20 שנה זה יותר מדי זמן כדי לבחור מדינה לחיות בה. העולם יכול להתהפך כמה פעמים עד אז.

מצטער להישמע כמו הסבתא הנודניקית, אבל למה לא ישראל? לדעתי האישית היא עונה על כל הדרישות שלך.
ברגע שיצאת לפרישה מוקדמת, אתה כבר סובל הרבה פחות מהמסים, חוק חינוך חינם + חוק הבריאות הישראלי מכסים שתים מההוצאות הגדולות של יהודים בפרט ואנשים תאבי חיים בכלל בחו"ל.
ואני לא מדבר עדיין על שינוי מנטליות וקשיי שפה.

תראה את הסולידית שחיה בישראל על פחות מ4K לחודש - מספר דירות אמורות לכסות לך לפחות פעמיים את הסכום הזה, וזה עוד בלי להתחשב במה שאמר @GentleGiant.
בקיצור - אני לא רואה צורך אמיתי לעזוב את הארץ כדי לפרוש מוקדם.
אני, שרוצה שהילדים שלי , ומה כל שכן הנכדים שלי, ישארו יהודים - לא מוכן לעזוב את הארץ, אפילו לא לארה"ב (ע"ע ההתבוללות שם)
אם אתה סתם רוצה לרדת מהארץ, זה כבר עניין אחר.

למה לא ישראל
כי היא יקרה מדי, וכנראה שכל המערב זה ככה.
ראיתי בלוג על פנמה, שם זוג חי בבית קרקע עם שתי מכוניות עם קצת יותר ממה שהסולידית מוציאה רק על עצמה. לא כולם יצליחו לחסוך את מיליוני השקלים הדרושים בשביל לממן אפילו רמת חיים של מעמד בינוני נמוך בישראל בפרישה.

צכיה או סלובקיה (במיוחד למי שדובר רוסית), בולגריה (מי שדובר רוסית יסתדר מצויין).הונגריה זולה אך השפה היא ייחודית (משפת שפות אוגרו פיניות).
בקיצור יש מספיק מציאות במרכז ומזרח אירופה למי שזה מתאים לו. לי טוב בארץ :).

אני לא יודע לגבי האמינות, אבל numbeo.com נותן השוואות יפות של עלות המחיה במקומות שונים.

שלום רב!

הקריטריונים למדינה:
מדינות אחרות למגורים יותר זולים וחיים טובים הם בין היתר מדינות דרום אירופה ספרד ופורטוגל ... ואפילו כפרים בדרום צרפת ...תאילנד היא גם כן אופציה ובנוסף מדינות מרכז אמריקה קוסטה ריקה ופנמה . בצרפת יש כל הזמן מחקרים על זה מכיוון שהרבה פנסיונרים צרפתיים עוברים למדינות אחרות בפנסיה כדי להינות מעלות מחייה זולה יותר עם פנסיה מצרפת. הרבה גם עברו למרוקו וטוניסיה אבל עקב האירועים בעולם הערבי והטרור הם בורחים משם .

בדרום אירופה ניתן למצוא מגורים במחירים כ"כ יותר זולים מישראל?

דרום ספרד ופורטוגל לא יקרות ..במרכז ודרום צרפת חוץ מהריביירה כמובן יש בתים במחירים סבירים מאוד .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
פיטר גריפין תרחיש היפוטתי - מעבר לחו״ל מיסים 2
ע מעבר לחו"ל - מה לעשות עם חשבון הברוקר הישראלי? שוק ההון 7
א מעבר עתידי לחו"ל שוק ההון 8
ו פנסיה בעת מעבר לחו"ל צרכנות פיננסית 5
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 1
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה