• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מנסה למצוא עבודה ולא מצליח

מצב
הנושא נעול.
מה לגבי עבודה במערכת הביטחון? בסופו של דבר יש לך תואר ראשון ושני מאוניברסיטה מובילה בתחומים שבהם רוב הבטחוניסטים עושים תואר. בתור התחלה הייתי נכנס לאתרי הבית של גופי הביטחון השונים ובודק משרות פתוחות. הרבה מהן מאוד כלליות. זאת גם התחלה.

כמה טיפים מעשיים:
1. משהו שאתה כבר יודע: אם לא למדת משהו שאפשר מיד לעבוד איתו (רפואה, עריכת דין, מדמ"ח...) - זה לא כזה ייחודי; יש מיליוני אנשים כאלה. אבל במקרה הזה אני חושב שכדאי להכיר בכך שהלימודים שלך לא רלוונטיים מדי. כדאי לציין שיש לך תואר שני, אבל זה לא כזה מעניין מעבר.
(למעט אולי מה שהציעו לך כאן לגבי הערבית אולי-אולי משהו בשירות הביטחון יהיה רלוונטי - הכל לונג שוט מעצם העניין שאנחנו עוסקים בו פה - יש הרבה עבודות, שלכל אחת מהן סיכוי קבלה נמוך)
2. מחזק את מי שהציע לדבר עם אשת כח אדם - הן יודעות את העסק. איך אתה מדבר בשיחת הטלפון חשוב (להדגיש את הטוב ולא את הרע...), איך אתה בונה את הקורות חיים חשוב, והן עשויות להאיר לך נקודות שלא חשבת עליהן בכלל.
בכלל, קורות חיים טובים יותר או יכולת הצגה טובה יותר של עצמך הם מכפיל כח. אם אתה כבר עובד בלשלוח קורות חיים (וזו עבודה), כל שעת עבודה עליהם יכולה לחסוך הרבה שעות אחרות וכל השתפשפות בהצגה של עצמך יכולה לחסוך שיחות אחרות.
גם אם קראת את כל המדריכים וצפית בכל היוטיובים, זו יכולה להיות אחלה חווייה, ויש מי שיציעו את השירות הזה שלחלוטין שווה כמה מאות שקלים גם בחינם אם יש צורך.
3. תן לחבר לראות את הקו"ח, תיידע את המשפחה ואת כל המעגלים שנראים לך רלוונטיים ולא רלוונטיים שאתה מחפש עבודה, תמשיך להתייעץ (גם כאן זה צעד טוב).
4. טיפ יחיד מתוך מאות טיפים בהקשר של קורות חיים, שהוא חשוב: כדאי ככל שניתן להתאים את קורות החיים אל תיאור המשרה, לפני שאתה שולח אותם.

כמה טיפים אחרים:
1. תחשוב ממי אתה לוקח טיפים וממי לא (כולל בשרשור הזה).
2. משהו שמעודד אותי במצבים כאלה (עשיתי לא מעט טסטים לפני שקיבלתי רישיון): בסוף אתה תעבור את הטסט, גם אם רק מעצם זה שתעבור מספיק טסטים. על אותו משקל, אנשים מוצאים עבודות (בסוף). פשוט ככה זה עובד. הרבה אנשים יספרו לך שישבו חודשים בעודם מחפשים עבודה (ועוד כשיש להם כיוון ברור וניסיון רלוונטי).
3. קיבלתי תחושה, בצדק או שלא, שאתה מייחס הרבה חשיבות לעניין המענה לקורות חיים. כן, אם לא ענו לך לא יקרה כלום. אבל זה רק שלב ראשון.
יש תפקידים בהם תצטרך לחוות לא גם ראיונות, להשתפשף בתהליך, להשתפר... הנקודה שלי היא שזה שמחזירים לך טלפון זה לא חזות הכל.

ולא יודע, לפנות אל חברות כח אדם? זה העבודה שלהם בסוף, לשדך אנשים אל עבודות.
במיוחד אם כבר לא משנה לך עד כדי כך במה לעבוד. אבל אני באמת לא מבין בזה, לא חוויתי.

* מציע לך לשנות את הכינוי מאחר ואתה ממשיך לספק פה פרטים אישיים יותר ויותר מזהים.

אפשר היה לסגור את כל השרשור בזה. תראה, פשוט למדת תחומים שאין בהם פרנסה בסוף.
אני מכיר לפחות שלושה בוגרי מדמ"ח טריים (מאוניברסיטאות איכותיות) שנמצאים כיום בול באותו מצב כמו פותח השרשור.
אז חלאס עם ההרמת אף הזו של כל בוגרי התארים העלק נחשבים. כל ההייטק פה מתפורר לך מול הפרצוף ועדיין אתה קורא לזה "תחום שיש בו פרנסה".

^מאיפה הסימוכין או המידע שהתחום הזה מתמוטט?

אני מכיר לפחות שלושה בוגרי מדמ"ח טריים (מאוניברסיטאות איכותיות) שנמצאים כיום בול באותו מצב כמו פותח השרשור.
אז חלאס עם ההרמת אף הזו של כל בוגרי התארים העלק נחשבים. כל ההייטק פה מתפורר לך מול הפרצוף ועדיין אתה קורא לזה "תחום שיש בו פרנסה".
עזוב, אני לא מתייחס לטרולים, הם רעשי רקע מבחינתי. זה ברור לחלוטין מהתגובה שלו שהוא לא בא להועיל...

מעבר לכל מה שכתבו, יש יועצי קריירה שזה התפקיד שלהם. יכולים לעבוד איתך על הקו״ח, להתכונן לראיונות, לכוון למשרות ותפקידים מסוימים. לדעתי זה שווה לשלם על השירות הזה בעיקר כשאין עבודה

תגיש מועמדות ל"אל על" אני לא יודע אם כרגע מגייסים לשם, אבל זה לא בעיה לבדוק באתר שלהם ולגלות.
אני לא חושב שיהיה אכפת להם העבר התעסוקתי שלך, אני יודע שהם מחפשים בנרות דוברי שפות וזה יתרון משמעותי על פני מתמודדים אחרים.
אולי משרה של דייל קרקע תתאים לך.

אני אחד הראשונים והיחידים בפורום עד כה שכבר בגדול די פסימיים על מדמ״ח.

ועדיין, מי שעשה תואר שני בלימודי מגדר, אין לו אבק של זכות להתלונן.
אנחנו למדנו אינפי׳ ובדידה בזמן שהבחור למד על מה המשמעות הפילוסופית של מה שיש לו בין הרגליים, בכל זאת. אי אפשר ולא צריך לכבד דבר כזה.
כמו שאומר המים של האדון השחור בחליפה האפורה: we are not the same.

אז לא צריך להתייפייף.

דובר 5 שפות בעיקרון, עברית ואנגלית ברמת שפת אם. ערבית, צרפתית וספרדית, ברמה בינונית. מבחינת תוכנות מחשב מכיר את כל תוכנות האופיס, וגם יישומי אינטרנט.
הייתי אולי מנסה למנף את הידע בשפות או לוקח את אחת השפות הבינוניות ומנסה לחזק אותה (אפשר גם במקביל) אם יש לך אנגלית שפת אם אולי הייתי מנסה ללכת לכיוון של לתת שיעורים פרטיים באנגלית - אפשר לשלב את זה אולי עם להיות מורה לאנגלית

לא יודע כמה השכר גבוהה וכו.. אבל אם אתה לא מוצא עבודה כבר מלא זמן אפשר לחשוב על זה אולי

אפשר גם אולי לקחת פרוייקטי תרגום פרטיים (שמעתי שיש, לא מכיר אישית) אבל כדאי לנסות ללכת על מה שאתה כבר חזק בו ולנסות לבנות אולי משהו סביבו

אתה יכול להכיר גם אותי

יש לי קצת ניסיון אולי אני לא השפיץ של השפיץ אבל הניסיון והידע שלי אמור להיות שווה משהו (גם חברי הצוות ואף ראש הצוות במקום העבודה האחרון שלי יעידו) וכבר 3 חודשים - חודשיים מנסה למצוא משהו

אפילו ברמה הפורמלית חוזרים אלי אולי פעם בשבוע כשאני שולח כל יום בין 5-20 ק"ח ולא כל חזרה מביא ראיון
להבדיל בתחילת 2021 לקח לי בדיוק שבועיים למצוא עבודה שלחתי כמה ק"ח היו לי 2 ראיונות בשני התקבלתי
ופה אני משווה אותי עכשיו עם יותר ניסיון לעצמי של העבר עם פחות ניסיון

אמנם לא שנתיים אבל באופן יחסי המצב היום קשה בהרבה לעובדים ממה שהיה
אז אני כן קצת מסכים איתך לגבי זה שההייטק פה מתפורר

אגב, אני בחיים לא ארים אף על בעל תואר בתחום "לא נחשב" כמו לא יודע מה.. מגדר, פילוסופיה, כל מני "מדעי הדשה" למיניהן
כל אחד עושה מה שנראה לו הכי נכון.
לחלק זה מתברר כצעד נכון לאחרים לא

סליחה שהגזמתי עם האוף טופיק ומקווה שפותח השרשור יצליח להגיע למקום שיוציא ממנו את הטוב ביותר שהוא יכול לעשות ויתוגמל בנדיבות

נערך לאחרונה ב:
דובר 5 שפות בעיקרון, עברית ואנגלית ברמת שפת אם. ערבית, צרפתית וספרדית, ברמה בינונית. מבחינת תוכנות מחשב מכיר את כל תוכנות האופיס, וגם יישומי אינטרנט
שיעורים פרטיים לסטודנטים/תלמידי תיכון/כל אחד שתצליח להשיג. כדאי לך להשקיע בלעלות מ"רמה בינונית" כמה שיותר כדי שימליצו עליך לאחרים.

מצטרף להמלצה להיות יותר אקטיבי ולא רק לשלוח קו"ח במייל.
1. תכתוב פוסטים מקצועיים בלינקדאין (רשת חברתית חובה לעבודות שאתה מחפש).
2. חפש משרות סטודנט למרות שסיימת לימודים, כנראה באמת בשירות המדינה כאמור.
3. תמקסם חיסכון כמו שמתואר בבלוג לעומק, כי חוסר עבודה תקופה ארוכה יגבה מחיר משמעותי.

העיקר לפרוץ החוצה מהמשבצת הנוכחית. לא לנטוש מהר מדי את המשבצת הבאה אלא להראות רצינות ונאמנות, שני מוצרים במחסור. לעבוד כל יום על פיתוח מקצועי ועל חיפוש האופציה הבאה בדיסקרטיות.

ועדיין, מי שעשה תואר שני בלימודי מגדר, אין לו אבק של זכות להתלונן.
מה קשור לימודי מגדר???

אנחנו למדנו אינפי׳ ובדידה
הסיבה היחידה שלמדנו אינפי ובדידה זה כי היה איזה פריים אחד קצרצר בהיסטוריה האנושית שבה קבוצה קטנה של אנשים מפוצצים בכסף הואילו בטובם להביא קצת פירורים ממנו למי שלמד את שני הקורסים האלו. ואפשר לדעתי לומר שכבר עברנו לפריים הבא בהיסטוריה שבו הקורסים האלו כבר לא מעניינים אף איש עשיר.
אין לך הסבר רציונלי למה אינפי זה ידע שחשוב לדעת, כי הוא פשוט לא חשוב. בהעדרם של אנשים שישלמו לך תמורתו, הידע הזה הוא חסר תועלת לחלוטין.

אני לפחות השלמתי עם זה שמה שלמדתי בתואר היה שטויות במיץ והמשכתי הלאה בחיי.
ואתה, אם כבר אתה מתהלך בעולם עם האף מורם למעלה, אז לפחות תוודא שהוא לא נתקע בישבן של אף אחד.

אין לך הסבר רציונלי למה אינפי זה ידע שחשוב לדעת, כי הוא פשוט לא חשוב. בהעדרם של אנשים שישלמו לך תמורתו, הידע הזה הוא חסר תועלת לחלוטין.
זה פשוט לא נכון.
אינפי הוא בסיס לבנית ופתרון מודלים בהרבה תכומים ובהחלט משלמים על זה.
אינפי ואלגברה הם הבסיס בהרבה תכומים ובשביל להבין באמת צריך להבין את הבסיס.
הבנה מאפשרת שיפור חידוש והמצאה, וגם על זה משלמים.
ולא הכל מסתכם בכמה ישלמו לך תמורת הידע שרכשת.

בתור אחד שמתקומם על זלזול בידע של אחרים אין לך שום בעיה לזרוק לפח את כל הידע של רוב המדענים בעולם, שמחליטים שחשוב ללמד אינפי ברוב ענפי ההנדסה והמדעים, אבל אתה יודע יותר טוב מהם. הם לדעתך לא מבססים את ההחלטות שלהם על שום ידע או חשיבה אמיתית אלה אך ורק
כי היה איזה פריים אחד קצרצר בהיסטוריה האנושית שבה קבוצה קטנה של אנשים מפוצצים בכסף הואילו בטובם להביא קצת פירורים ממנו למי שלמד את שני הקורסים האלו.

נערך לאחרונה ב:
בתור אחד שמתקומם על זלזול בידע של אחרים אין לך שום בעיה לזרוק לפח את כל הידע של רוב המדענים בעולם, שמחליטים שחשוב ללמד אינפי ברוב ענפי ההנדסה והמדעים, אבל אתה יודע יותר טוב מהם. הם לדעתך לא מבססים את ההחלטות שלהם על שום ידע או חשיבה אמיתית אלה אך ורק
התכוונתי שהידע הזה חסר תועלת למי שהולך לעבוד מחוץ לאקדמיה. כמובן שעבור מי שמעוניין לכתוב דוקטורט במדעי המחשב זה סיפור אחר לגמרי.
אותו כנ"ל לגבי תארים במדעי הרוח. הם מאוד חשובים למי שמעוניין להמשיך לתארים מתקדמים במדעי הרוח.

התכוונתי שהידע הזה חסר תועלת למי שהולך לעבוד מחוץ לאקדמיה.
שןב לא נכון, מי שעוסק במחקר יישומי במדמ"ח מחוץ לאקדמיה בהחלט זקוק לידע בליניארית ובמידה פחותה (אבל ממש לא אפסית) לאינפי.
אגב, אני מסכים עם האמירה שמתכנתים שאין בעבודתם שום אספקט מחקרי או אלגוריתמי לא ממש זקוקים לידע הזה.

אגב 2, זה לא קשור לשום "איש עשיר" אלא לשוק החופשי שבחר להשתמש בתואר כסמן לאיכות המועמד.

נערך לאחרונה ב:
פחות מתאים לי עולם הפרילנסריות, זה סוג של עצמאי וזה לא מתאים לי, אני צריך עבודה סדירה. גם למשרדי עורכי דין שלחתי, ולא קיבלתי מענה. אני יודע לאיזה תחומים אני מתאים, אבל אני לא מקבל מענה משום מקום, כנראה בגלל שלא עבדתי כל כך הרבה זמן...
לגבי משרדי עורכי דין - אין טעם לשלוח בתפוצה רחבה כי מספר משרדי עורכי הדין שצריכים אדם שדובר שפות אחרות מחבד עברית, אנגלית וערבית, הוא די קטן. אבל בשפות אחרות גם היצע העבודה קטן בהרבה כך שיש לך סיכוי טוב להתקבל. אתה צריך לחפש משרדים שעובדים עם המדינות הרלוונטיות, בדרך כלל בקשר להגירה ואולי גם מסחר.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מנסה למצוא תוכנה לעסק. אוף טופיק 22
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
נ אזרח אמרקאי מנסה להבין שוק ההון 3
י בן 23 מנסה לארגן את עתידו הפיננסי. שוק ההון 24
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
W מנסה להבין את הפערים בדיבידנדים בין VT לVWRD שוק ההון 1
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
G מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר. צרכנות פיננסית 54
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
Y מנסה להבין שורה לדוגמה שמתארת מחיר אופציה על הSPY שוק ההון 8
ל אשמח לעזרה - מנסה לארגן את קרן ההשתלמות שלי שוק ההון 3
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
מ מנסה לבחור מכשיר השקעה נכון לאמא שוק ההון 8
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
D מנסה להבין איך אני טכנית יכול לסחור במניות + עוד כמה שאלות שוק ההון 16
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
מ מנסה להבין את טבלת הדיבדנטים של וונגארד שוק ההון 30
bar1 מנסה להרכיב תיק.. שוק ההון 86
O מנסה לקפוץ למים ... חסכון לארבעה ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ה מנסה להבין את העמלות של IB שוק ההון 3
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 27
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
S סתם מחשבה שעלתה לי וקשה לי למצוא את הקאץ' הכלכלי אוף טופיק 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
H איך למצוא ח"פ של מרפאת שיניים עם קוד תאגיד לצורך תביעה קטנה אוף טופיק 3
C לא מצליח למצוא עבודה התפתחות אישית 33
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
tomer111 איך למצוא מחיר אג״ח בארץ דרך googlefinance google spreadsheet שוק ההון 1
P איך למצוא מנתח מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 23
unrealx כלי נוח למצוא את כל תכניות הבנייה בעיר / איזור מסוים נדל"ן 4
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
R איפה אני יכול למצוא חומר מרוכז כל העולם הזה? שוק ההון 22

נושאים דומים

Back
למעלה